Jump to content

Препоручена порука

Једина нада ми је што видим да је човек остарио. То мора да значи да није сатаниста који има еликсир живота као неки... :) не стварно она енглеска краљица га претера... :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 490
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Razmišljao sam da li da uopšte detaljno odgovaram na ovaj tekst... možda nekom bude i od koristi... preskočiću stvari koje se ponavljaju i koje su irelevantne...    Logičan zaključak??? Ak

Ма...ајде дигресија већа од Атанасијеве...али брате дооста више око те ТЕ....па једно трилион коменатра на поукама има знаш сам. Волим ја да ти лепо разбуцаш атеисте, него...стварно је офуцана прича.

Постоване слике

пре 6 минута, Justin Waters рече

Горе на једном линку што је поставила Бранка стоји да је само од стоке удио издувних гасова 14%, на другим мејстима стоји да је удио метана око 16%, који не потиче само од стоке него и од пољоприврдне активности, и рецимо тај податак што ти спомињеш оо 10% такођер да се одоси на пољопривреду. Дакле цифре варирају, али су далеко испод удјела угљен диоксида који потиче од издувнх гасова аутообила и индустрије.

Metan je mnogo gori od CO2.

WWW.FACTCHECK.ORG

Two federal agencies this month took steps that would allow the oil and gas industry to release...

У том конексту ми се чини да је претјерано алармирати проблем у вези стоке, док још увијек глобално нисмо у стању да драстично смањимо емисију угљен диоксида. 

Треба радити на смањењу стоке,

Pa to i rade... niko nije ni rekao da će sutra da zabrane svu stoku na svetu.

али та идеја са вјештачким месом је безвезе и оно са црвима је бизарно.

Što? Ako srede ukus i ne bude preskupo ja odmah prelazim... 

На свијету је 2 милијарде муслимана који неће прихватити да једну никакве црве, а такођер нити им забранити да кољу стоку нудећи им некакво вјештачко месо. Гејтсове идеје свакако ако желе треба примјенити у његовој домовини која има 5% од укупне свјетске популације, а тоше неких 25 - 30% свјетских ресурса. Jедни су од највећих генератора смећа, а сигуран сам и да номинало имају највише ресторана који бацају храну која садржи кравље месо. Па ето нека пораде на својим навикама и сасвим сигурно ће доприњети смањењу стакленичких плинова. 

Za to se i zalaže....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 минута, Avocado рече

Metan je mnogo gori od CO2.

WWW.FACTCHECK.ORG

Two federal agencies this month took steps that would allow the oil and gas...

Pa to i rade... niko nije ni rekao da će sutra da zabrane svu stoku na svetu.

Što? Ako srede ukus i ne bude preskupo ja odmah prelazim... 

Za to se i zalaže....

Raspitala sam se. Gas iz ljudskih creva sadrži 7% metana. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Метан јесте много гори од угљен диоксида по количини топлоте коју апсорбује премда такође има доста краћи век задржавања у атмосфери.

Обзиром да метан учествује са око 15% у укупној количини емитованих гасова са ефектом стаклене баште глобално а од тога мање од трећине отпада на стоку тј гасове које испушта, имамо бројку од мање од 5% за проблем за који се предлаже поприлично радиклано решење постепеног преласка на вешташко месо у потпуности (западне развијене земље). Осталих 95+% је простор где се може наћи онолико решења за митигацију али где лобији ови и они успешно одолевају радикалним решењима онде где би ефекат био значајно осетнији. Нафтна индустрија само нека пумпа, аутоиндустрија, тешка индустрија, ту нећемо нагле резове али да заменимо стоку синтетичким месом у које је чика Били уложио много пара, е ту треба васпитавати народ.

Ми нећемо засигурно бити простор на коме ће се овај експеримент спроводити, али сам поприлично сигуран да ни народ америке, европе неће пристати да се нека богата будала иживљава са неким својим фикс идејама и прави их лудима. Он слободно нек прича шта му падне на памет и нек се то објави по свим западним медијима, али реалност је таква да он те своје идеје на срећу неће моћи да спроводи. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 19 минута, sampaganini92 рече

Метан јесте много гори од угљен диоксида по количини топлоте коју апсорбује премда такође има доста краћи век задржавања у атмосфери.

Da... sve to piše i na onom linku kojeg sam postavio... uz cifre... te je 12 puta gori ili 28 puta ili 68 puta u zavisnosti da li posmatraš ceo "životni vek", 100 godina ili 20 godina.

Обзиром да метан учествује са око 15% у укупној количини емитованих гасова са ефектом стаклене баште глобално а од тога мање од трећине отпада на стоку тј гасове које испушта, имамо бројку од мање од 5% за проблем за који се предлаже поприлично радиклано решење постепеног преласка на вешташко месо у потпуности (западне развијене земље).

Pa malo su veće cifre ali nek je i samo 5% kakve to ima veze? Tako i kamiondžije mogu da kažu da kamioni emituju manje od 5% udela i da ostavimo kamione na miru... avioprevoznici isto... džipovi isto... poenta je da u svim oblastima smanjimo koliko možemo... naravno ne sve odjednom već postepeno...

Осталих 95+% је простор где се може наћи онолико решења за митигацију али где лобији ови и они успешно одолевају радикалним решењима онде где би ефекат био значајно осетнији. Нафтна индустрија само нека пумпа, аутоиндустрија, тешка индустрија, ту нећемо нагле резове али да заменимо стоку синтетичким месом у које је чика Били уложио много пара, е ту треба васпитавати народ.

Valja svuda praviti rezove... ne znam ama baš nikog (pa ni Bila) ko tvrdi da treba samo u jednoj oblasti...

Bil je inače prilično nebitan u celoj priči nego je mnogo zgodan da se putem njega "diskredituje" svaka ideja s kojom on ima bilo kakve veze... jer on je po defaultu loš pa je sve što izusti iživljavanje bogate budale sa svojim fiks idejama... ili nešto slično...

Inače, nisam čuo da Bili prodaje veštačko meso... a donirao je za svašta... 

Ми нећемо засигурно бити простор на коме ће се овај експеримент спроводити, али сам поприлично сигуран да ни народ америке, европе неће пристати да се нека богата будала иживљава са неким својим фикс идејама и прави их лудима. Он слободно нек прича шта му падне на памет и нек се то објави по свим западним медијима, али реалност је таква да он те своје идеје на срећу неће моћи да спроводи. 

Pa da... naravno da neće jer on niti može niti pokušava da nekog natera na nešto... nema nikakvu vlast... tim pre je frejmovanje cele priče u to šta Bili hoće prilično besmisleno... bitno je šta države žele da urade povodom navedenih problema...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Avocado рече

Pa malo su veće cifre ali nek je i samo 5% kakve to ima veze? Tako i kamiondžije mogu da kažu da kamioni emituju manje od 5% udela i da ostavimo kamione na miru... avioprevoznici isto... džipovi isto... poenta je da u svim oblastima smanjimo koliko možemo... naravno ne sve odjednom već postepeno...

Ако се мало потрудиш да размислиш видећеш да има везе и да је твоје поређење потпуно депласирано. Јер камионџије, џипчије итд имају решења технолошка инжењерска која су примењива на њихове делатности без да икако негативно утичу на њих. Значи транспорт је негде где се може много значајније закинути на глобалном загревању него на кравама. С друге стране краве баш и не могу да бирају шта ће из њих да изађе а такође људи који воле да једу месо, нису адектватно компензовани супституцијом синтетиком. Зашто? Зато што није месо, просто. Значи није исто.

пре 11 минута, Avocado рече

Valja svuda praviti rezove... ne znam ama baš nikog (pa ni Bila) ko tvrdi da treba samo u jednoj oblasti...

Bil je inače prilično nebitan u celoj priči nego je mnogo zgodan da se putem njega "diskredituje" svaka ideja s kojom on ima bilo kakve veze... jer on je po defaultu loš pa je sve što izusti iživljavanje bogate budale sa svojim fiks idejama... ili nešto slično...

Нисам ни рекао да тврди да на осталим местима не треба делати, али на месту које мало доприноси проблему он жели радикално решење. То не ваља и лицемерно јер се таква радикална решења не предлажу у областима где би значило далеко више а имала мањи утицај на коначног потрошача то јест обичан свет.. јер новац. 

пре 14 минута, Avocado рече

Inače, nisam čuo da Bili prodaje veštačko meso... a donirao je za svašta... 

Инвеститор је у неколиким компанијама које се баве производњом вештачког меса. Приде је и највећи поседник пољопривредног земљишта у САД. Aли да управу си нема тезгу на пијаци где лично да и синтетички ћевап више ко му буде симпатичан.

пре 23 минута, Avocado рече

Pa da... naravno da neće jer on niti može niti pokušava da nekog natera na nešto... nema nikakvu vlast... tim pre je frejmovanje cele priče u to šta Bili hoće prilično besmisleno... bitno je šta države žele da urade povodom navedenih problema...

Немам намеру да се убеђујем с тобом, ако ти хоћеш да верујеш у своју наивну причицу да Бил нема никакав утицај на власт и дешавања која се одигравају у САД, само изволи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 22 минута, sampaganini92 рече

Ако се мало потрудиш да размислиш видећеш да има везе и да је твоје поређење потпуно депласирано. Јер камионџије, џипчије итд имају решења технолошка инжењерска која су примењива на њихове делатности без да икако негативно утичу на њих.

Baš kao i unos proteina.

Значи транспорт је негде где се може много значајније закинути на глобалном загревању него на кравама.

Slažem se... tu i ti i ja i Bil imamo identičan stav... 

Problem je što (ne odmah) moramo skoro sve da zakinemo ili drastično smanjimo.

С друге стране краве баш и не могу да бирају шта ће из њих да изађе а такође људи који воле да једу месо, нису адектватно компензовани супституцијом синтетиком. Зашто? Зато што није месо, просто. Значи није исто.

Ni automobil na struju nije isto što i automobil na benzin... samo postiže istu svrhu...

E sad neko baš ne voli automobile na struju... baš kao što ja npr. ne volim ćevape ako nisu juneći... nije isto... ali to je samo moj problem... 

Inače, soja nije sintetika.

Нисам ни рекао да тврди да на осталим местима не треба делати, али на месту које мало доприноси проблему он жели радикално решење.

Ne znam šta je toliko radikalno u tome da ne jedeš teletinu i junetinu...

То не ваља и лицемерно јер се таква радикална решења не предлажу у областима где би значило далеко више а имала мањи утицај на коначног потрошача то јест обичан свет.. јер новац. 

Kao na primer šta? Koje rešenje u kojoj oblasti ti predlažeš a da Bil smatra da nije potrebno?

Немам намеру да се убеђујем с тобом, ако ти хоћеш да верујеш у своју наивну причицу да Бил нема никакав утицај на власт и дешавања која се одигравају у САД, само изволи.

Ne želim uopšte da verujem u pričice... ni jedne ni druge strane...

Nego, što si ubacio reč "nikakav"? Razumem što ubacuješ "uticaj" iako ga ja nisam pomenuo... ali svaki birač u Americi ima nekakav uticaj... pa makar i potpuno minoran...  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

12:smeha: Начи, не могу да верујем шта читам...дечки јел се шаИте ? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Avocado рече

Slažem se... tu i ti i ja i Bil imamo identičan stav... 

Problem je što (ne odmah) moramo skoro sve da zakinemo ili drastično smanjimo.

:D

Хвала ти што се данас од срца насмејах .

Чуј...ти и ја и Били...јесто заједно чували овец...оћу рећи телиће :smeh1: стављаш се у позицију, равног са Билићем. :smeh1:

Друга реченица је дискутабулна. Ти си у позицицији да можеш да одлучујеш о овако битним стварима. :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Jel ima neko ko zna da komunicira sa trogodišnjacima da prevede šta na srpskom jeziku (kad odrasli pričaju) znači rečenica "ti i ja i Bili imamo identičan stav o tome" i šta ne znači?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије рукоположио јерођакона Саву (Бундала), сабрата манастира Свете Петке у Загребу, у чин јеромонаха.

У пету недељу свете Четрдесетнице, 18. априла 2021. године, када прослављамо спомен Преподобне Марије Египћанке, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, администратор Епархије загребачко-љубљанске, служио је Божанствену Литургију у Саборном храму Преображења Господњег у Загребу.
      У беседи коју је изговорио после читања Јеванђеља (Мк. 10, 32-45 и Лк. 7, 36-50), Патријарх је упозорио на опасност којој су хришћани изложени посебно када посте: - Често подвизавајући се мислимо да смо бољи од других, да нам припада место у близини Божјој. Господ упућује поруку да нема тог подвига и напора који нас могу удостојити било какве вредности. Све је дар Божји. 
      - Модерни човек, човек пост-истине, који све релативизује, није спреман не само да буде последњи, већ ни да буде други. Савремени човек, због тога што увек жели да буде први, није спреман да служи другима. Онда када служи другима, он то и те како уписује у рачун, и маше тим папиром и оним што је учинио за друге. Тиме се показујемо да смо недостојни не само имена хришћанског него и имена носилаца иконе Божје”, истакао је Патријарх.
      Током свете Литургије Његова Светост Патријарх је рукоположио јерођакона Саву (Бундала), сабрата манастира Свете Петке у Загребу, у чин јеромонаха. 
      Његовој Светости су, поред новорукоположеног оца Саве, саслуживали и игуман манастира Крке Севастијан (Гордон), протосинђел Теофил (Димитрић), настојатељ манастира Осовице, протосинђел Нектарије (Ђурић), протосинђел Венијамин (Ковачић), протонамесник Богољуб Остојић, јеромонах Никон (Цветићанин), јереј Ненад Драгичевић, протођакон Радојица Жагран, јерођакон Василије (Старовлах) и ђакон Радомир Врућинић.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 11. априла 2021. године, у четврту недељу Великог поста - Недељу средопоснуа, свету архијерејску Литургију у параклису Светог Јована Богослова на Православном богословском факултету Универзитета у Београду.

Његова Светост Патријарх је изразио велико задовољство и радост што је у прилици да богослужи на Православном богословском факултету: - Факултет је једна од најважнијих тачака живота наше Цркве. Богословски факултет је корен из којег расте стабло и рађају плодови мисије наше Цркве. Факултет је наша кућа и место где се трудимо да учимо аутентично богословље, богословље које није само стерилна философска, макар и најсавршенија, мисао, а није ни само реч о Богу, него богословље које је истовремено живот у складу са оним у шта верујемо.
      Његовој Светости Патријарху српском г. Порфирију су саслуживали архимандрит Прокопије (Тајар) из Антиохијске Патријаршије, јеромонах Нектарије (Ђурић), протонамесник Драган Поповић, јереј Бориша Шањић, јерођакон Сава (Бундало) и ђакон Здравко Јовановић. 

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил разговарао је 7. априла 2021. године телефоном са Архиепископом охридским г. Јованом, који борави у посети Руској Православној Цркви са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

Патријарх Кирил је топло поздравио архијереја Српске Православне Цркве и изразио жаљење што се њихов лични сусрет, који је требало да буде тог дана, није могао одржати због епидемије.
      Предстојатељ Руске Православне Цркве се распитао о здравственом стању и лечењу архиепископа Јована обављеном током посете, изразивши жељу да се уважени гост врати својој пастви са новом снагом.
      Архиепископ Јован је захвалио Његовој Светости Патријарху Кирилу на бризи коју је указао организовањем његовог лечења у Русији и поделио утиске о боравку у Москви и плану да посети Санкт Петербург.
      Архиепископ охридски Јован је предстојатељу Руске Православне Цркве изнео своје виђење тренутног стања међуправославних односа и црквене ситуације у Украјини. По мишљењу архијереја Српске Патријаршије, Православна Црква је сада у стању нарушеног јединства, што је унело напетост и разједињеност у живот свих помесних Православних Цркава.
      Архиепископ Јован је нагласио потребу очувања вековног канонског поретка. Православна Црква, како је истакао, „никада није имала и не може имати један центар по узору на Римокатоличку Цркву“, јер свака од помесних Православних Цркава поседује пуноћу апостолског наслеђа. Архијереј је нагласио да је Украјинска Православна Црква „савршена апостолска Црква која је добровољно одлучила да остане под јурисдикцијом Московске Патријаршије и ужива аутономију у границама Руске Православне Цркве“.
      Архиепископ Јован је приметио да се при одређивању редоследа поступања у вези са расколницима увек сматрало кључним мишљење киријархалне Цркве, која најбоље познаје ситуацију у оквиру своје надлежности. „Немогуће је да Синод било које географски удаљене Цркве детаљније и више зна о расколницима и самопроглашенима (самосветима, саморукоположенима) у Украјини“.
      „Српска Православна Црква поштује организациону структуру Московске Патријаршије, чији је саставни део самоуправна Украјинска Православна Црква, на чијем је челу Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије. Српска Православна Црква је увек била и остала чувар догмата, то јест на страни истине и канонског поретка”, рекао је архиепископ Јован.
      На молитвено сећање, Архиепископ охридски г. Јован је поклонио Његовој Светости Патријарху московском и све Русије г. Кирилу икону Свих охридских светитеља, од Светог Климента Охридског до последњег канонизованог који је службовао на тој древној столици, светог Николаја Велимировића.
      Извор:  Служба за комуникацију Одељења спољних црквених послова Московске Патријаршије (https://mospat.ru/ru/news/86962/)
  • Креирај ново...