Jump to content

Препоручена порука

Пре сат времена, sampaganini92 рече

@Avocado
Не могу више да испратим сваку понаособну ставку тим пре јер смо одлутали од теме.

Углавном БГ је лицемер који загађујући околину и инвестирајући у то, паралелно промовише очување исте.

Kako god... meni je on nebitan...

То свакако није разлог због ког му је идеја неадекватна (премда доприноси да се оно што он предлаже не узима у обзир озбиљно). Неадекватна је јер је непотребна, замена говедине сојом није решење. Смањење обима потрошње говедине може да буде адекватно решење уз она друга технолошка која већ споменусмо да се истражују.

Ne vidim da je njegova preporuka mnogo različita od tvoje.

On kaže: kad vam se jede burger, pojedite onaj od soje... ti kažeš: kad vam se jede burger preskočite ga češće nego što ga pojedete...

Mislim da njegova preporuka može da ima više efekta... a u suštini su iste...

Jedina razlika je što se nekako "podrazumeva" da je ovo tvoje preporuka ljudima, a njegovo apsolutna zabrana koja stupa na snagu sutra... ali ne znam na čemu se to zasniva.

Углавном, као што помену Вилер, истинска глобализација је она у Христу. Охристовљен човек неће да конзумира више од оног што му је потребно, неће да баца гомиле хране, неће да преобимно загађује планету. Унутрашња промена је потребна свету, а спољна која се огледа у константној технолошлкој борби с природом је привремено и неодрживо решење. 

Nisu nas budisti, muslimani, rastafarijanci i ateisti doveli u situaciju u kojoj smo....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 490
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Razmišljao sam da li da uopšte detaljno odgovaram na ovaj tekst... možda nekom bude i od koristi... preskočiću stvari koje se ponavljaju i koje su irelevantne...    Logičan zaključak??? Ak

Ма...ајде дигресија већа од Атанасијеве...али брате дооста више око те ТЕ....па једно трилион коменатра на поукама има знаш сам. Волим ја да ти лепо разбуцаш атеисте, него...стварно је офуцана прича.

Постоване слике

пре 10 минута, Avocado рече

Nisu nas budisti, muslimani, rastafarijanci i ateisti doveli u situaciju u kojoj smo....

Хм...свако ко је роб овог света нас и себе доводи у ту ситуацију. Овде сам конкретно мислио на све оне плагијаторе љубави и бриге који спроводе глобализацију, како се званично изјашњавају небитно је. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Avocado рече

Kako god... meni je on nebitan...

Ne vidim da je njegova preporuka mnogo različita od tvoje.

On kaže: kad vam se jede burger, pojedite onaj od soje... ti kažeš: kad vam se jede burger preskočite ga češće nego što ga pojedete...

Mislim da njegova preporuka može da ima više efekta... a u suštini su iste...

Jedina razlika je što se nekako "podrazumeva" da je ovo tvoje preporuka ljudima, a njegovo apsolutna zabrana koja stupa na snagu sutra... ali ne znam na čemu se to zasniva.

Ja kazem ne jedi burger svaki dan 3 puta nego se nauci uzdrzanju i normalnom funkcionisanju coveka. A ne jedi soja burger ako ti se jede 3 puta na dan. Njegova preporuka vodi drugacijem vidu izrabljivanja planete moja vodi sveukupno smanjenom pritisku na ekosisteme. I dalje obijas da vidis ulogu njegove investicije u ovaj projekat. 

Sto se tice ohristovljenih ljudi da ne ulazimo sad u to da li su amerikanci i evropljani i u kojoj meri to. Preci cemo u istoriju crkve i teologiju a fakat nema veze s temom. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, Марек рече

Znači, razgovor se pretvorio u "nemoj ti meni da pričaš šta ću da radim" :D

Ovo što ja pričam nije fragmentirano poznavanje naučne istine, ne znam odakle ti taj zaključak. Ubih se sat vremena da ti izbacim niz argumenata koji govore u korist tvrdnje da ono u šta ti veruješ baš i nije onako kako ti veruješ u to, sa sve dokazima. Dakle, to je vrlo celovito, obimno i više puta kontrolisano polje, egzaktno kao 1+1. Mogao bi da se pozabaviš njime ponekad, a ne da ga se tako olako odričeš.

Bottom line, zahvaljujući uskim gledanjem na neke stvari i pogrešnim verovanjem, ljudi mogu da naprave velike probleme. I sve bi bilo ok kad bi svako odgovarao samo za svoja dela, ali sve što mi kao ljudi uradimo ima odjeka u sredini u kojoj se nalazimo i na ljude koje srećemo, pa se naše odluke i razmišljanja često očešu o nekog ko olako prihvati to naše mišljenje kao nešto istinito.

Zato, sledeći put kad budete pričali nekom da je Gejts monstrum, da vakcine ne valjaju i da ne treba da se primaju, da korona ne postoji ili da zvezda vodilja domaće politike treba da bude agresivni iredentizam, razmislite šta radite.

I naravno, generalizujem radi toga što želim da make a point, da se ne uvredi neko sa pogrešnim mindsetom.

Steta je samo sto ne kapiras koliko nisi nista dokazao, pogotovo ne argumentovano al dobro. Jedino sto si uspeo je da nijednom ne pomenes (ne)opravdanost bilovog stava o mesu od soje i da razvodnis pricu. Al dobro ionako predugo traje. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Kad budeš uključio rasuđivanje, vrati se na ovaj post, pa ga pročitaj. Shvatio sam da vama vernima teško bilo šta dokazati, jer na svako nezgodno pitanje imate spreman isti odgovor, tako da, razumem ja tebe... :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 57 минута, sampaganini92 рече

Ja kazem ne jedi burger svaki dan 3 puta nego se nauci uzdrzanju i normalnom funkcionisanju coveka. A ne jedi soja burger ako ti se jede 3 puta na dan. Njegova preporuka vodi drugacijem vidu izrabljivanja planete moja vodi sveukupno smanjenom pritisku na ekosisteme.

...pod uslovom da taj što jede 3 burgera dnevno posluša...

Цитат

I dalje obijas da vidis ulogu njegove investicije u ovaj projekat. 

Ne odbijam nego je smatram irelevantnom.

Ne pravi nikakvu razliku.

Ako Gejts iskreno veruje da će vedži burgeri pomoći uložiće u razvoj istih.

Ako Gejts zna da vedži burgeri neće pomoći nego hoće da prevari raju za lovu uložiće u razvoj istih.

Njegovo ulaganje nije relevantno za razmatranje da li je tačna prva ili druga hipoteza.

Цитат

Sto se tice ohristovljenih ljudi da ne ulazimo sad u to da li su amerikanci i evropljani i u kojoj meri to. 

Znam da po tvojim merilima nisu... ali neće ni biti... probali recept, fejlovali... da li je do njih ili do recepta nije ni bitno jer sve jedno taj recept za njih ne šljaka... pa je predlaganje tog recepta kao spasonosnog rešenja za njih malo besmisleno... pre će da žderu soju...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Пре сат времена, Рапсоди рече

неко будуће време

Још у Светом Писму се помиње жиг звери, да нико ништа неће моћи ни продати ни купити ако га не буде имао на себи. У неком будућем времену. Данас када је наука узнапредовала иде се дотле да се експериментише са чиповима уз помоћ којих се могу обављати новчане трансакције и који се уграђују људима добровољцима. Дакле.. Исто тако у Светом Писму се каже да ће у та последња времена земља престати да рађа своје плодове, да ће наступити катаклизме које ће допринети спознаји да су наступила времена која никад тежа нису била од Постања света. Дошао сам до једног пророчанства, давно је то било, заборавио сам где сам копије тих папира и ставио и скоро сређивах нешто и нађем га. У њему се каже да ће у време владавине непомјаника људи тражити од њега да им створи хлеба, биће таква суша да ће воде пресушивати, а он ће им рећи да не може јер је земља престала да даје своје плодове. И ето, онима који верују у Свету Тројицу, овакве неке идеје о стварању вештачке хране може само да говори у прилог томе да се неверујући припремају за већ унапред познати сценарио. Не схватају да ће Хришћани у последњим временима имати такву благодат дату им од Бога да ће им Он давати хране и у најзабаченијим местима. Моћи ће да се засите и од најмањег залогаја природне хране.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Марек рече

Zašto je po defaultu loše hraniti se pilulom koja menja tri obroka a nije loše jesti govedinu koju dobiješ tako što ubiješ životinju?

Mozda zbog toga sto po defaultu imamo usta i zube da zvacemo hranu i zeludac i creva da lepo svarimo hranu,.... to je ipak prirodno i prirodni tok stvari,... sad ne znam da li pilula moze da bude po prirodi ili po defaultu,... da li moze zameniti prirodno hranjenje coveka.... ono,  kao uzmes i cepnes jedan hamburger s nogu...:D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Марек рече

Nauka i religija su negde pomirljive, ali na bezbroj mesta ne da nisu pomirljive, nego potiru jedna drugu, međusobno se isključuju u potpunosti. Reci mi, ako ti vera kaže jedno i to predstavi kao dogmu (nek bude tems evolucije) a ti vidiš da to očito nije tako, u šta ćeš da veruješ? Ako svojim očima i ušima vidiš nešto, a vera ti kaže da je to laž, u šta ćeš da veruješ? A takvih pitanja nema baš malo.

Pa, jeste, i to je uglavnom u odnosu na TE, u mnogim drugim stvarima vera i nauka nisu uopste anti protivne ili su vrlo bliske i kompatibilne, nije sad bas da su vera i nauka skroz nepomirljive.

Eto, licno, ne verujem u TE cisto sa aspekta njene unutrasnje naucne opravdanosti (da se ogradim, moje misljenje i znanje o TE) i naravno verujem onako kako pise u Pismu u vezi stvaranja i samim time mi je vera na prvom mestu u vezi TE. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Bokisd ne verovati u TE znači kao da, ne znam, ne veruješ da je nebo plavo ili ne veruješ da je zemlja kugla. Dovoljno je dva sata čitanja i na svaki odgovor što se tiče TE možeš da nađeš odgovor, veruj mi. Ne znam kako možeš da ne veruješ u nešto što je toliko jasno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Bokisd рече

vezi TE.

ТЕ, је ли то скраћеница за термоелектране? Причате о очувању природе?

:))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Марек рече

@Bokisd ne verovati u TE znači kao da, ne znam, ne veruješ da je nebo plavo ili ne veruješ da je zemlja kugla. Dovoljno je dva sata čitanja i na svaki odgovor što se tiče TE možeš da nađeš odgovor, veruj mi. Ne znam kako možeš da ne veruješ u nešto što je toliko jasno.

Pa mnogima nije bas jasno, i inteligentnijima i manje inteligentnima, i nama obicnima i mnogim naucnicima. Imali smo na forumu dosta tema o tome i moje misljenje i stav je da nisam nasao zadovoljavajuce odgovore u TE, tj. opet da se ogradim na osnovu mog znanja i upoznavanja sa TE, razumes to je moj nivo znanja o TE i na osnovu toga ne prihvatam TE. 

Sta sad da ja radim u vezi toga i da razmatram nesto dubinsko i specifino u vezi TE, pa treba godine citanja i ucenja i prakse da bi se razumela sva pitanja u vezi TE, tesko to neko od nas koji nismo naucnici i ne studiramo TE moze da razume. Ali svako razume TE koliko razume na osnovu svojih mogucnosti spoznaje i pameti i na osnovu toga donosi zakljucke da li prihvata ili ne prihvata TE, tako da i to je neka odredjena realnost stvari u vezi TE.

Tako da nije bas to tako jednostavno u vezi TE (i vere) kao sto si predstavio.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne, poprilično je prosto, odbrambeni mehanizmi u čoveku čine stvar komplikovanom i "teškom za shvatanje", ali stvari su jako proste zapravo. Postoji vagon dokaza koji je brane i uistinu ne postoje tu prepreke oko shvatanja, osim onih koje ljudi sami sebi prave u cilju da je "obore".

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Марек рече

Ne, poprilično je prosto, odbrambeni mehanizmi u čoveku čine stvar komplikovanom i "teškom za shvatanje", ali stvari su jako proste zapravo. Postoji vagon dokaza koji je brane i uistinu ne postoje tu prepreke oko shvatanja, osim onih koje ljudi sami sebi prave u cilju da je "obore".

Mozda je to i kod tebe slucaj.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс Ne. Ja samo idem za činjenicama. Činjenica je da verodostojnošću TE pada u vodu crkveno predanje o sedmodnevnom stvaranju, o poreklu čoveka, o istoriji sveta uopšte. A ima tu još šta da se zagrebe i da se zapita o nekim stvarima. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије рукоположио јерођакона Саву (Бундала), сабрата манастира Свете Петке у Загребу, у чин јеромонаха.

У пету недељу свете Четрдесетнице, 18. априла 2021. године, када прослављамо спомен Преподобне Марије Египћанке, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, администратор Епархије загребачко-љубљанске, служио је Божанствену Литургију у Саборном храму Преображења Господњег у Загребу.
      У беседи коју је изговорио после читања Јеванђеља (Мк. 10, 32-45 и Лк. 7, 36-50), Патријарх је упозорио на опасност којој су хришћани изложени посебно када посте: - Често подвизавајући се мислимо да смо бољи од других, да нам припада место у близини Божјој. Господ упућује поруку да нема тог подвига и напора који нас могу удостојити било какве вредности. Све је дар Божји. 
      - Модерни човек, човек пост-истине, који све релативизује, није спреман не само да буде последњи, већ ни да буде други. Савремени човек, због тога што увек жели да буде први, није спреман да служи другима. Онда када служи другима, он то и те како уписује у рачун, и маше тим папиром и оним што је учинио за друге. Тиме се показујемо да смо недостојни не само имена хришћанског него и имена носилаца иконе Божје”, истакао је Патријарх.
      Током свете Литургије Његова Светост Патријарх је рукоположио јерођакона Саву (Бундала), сабрата манастира Свете Петке у Загребу, у чин јеромонаха. 
      Његовој Светости су, поред новорукоположеног оца Саве, саслуживали и игуман манастира Крке Севастијан (Гордон), протосинђел Теофил (Димитрић), настојатељ манастира Осовице, протосинђел Нектарије (Ђурић), протосинђел Венијамин (Ковачић), протонамесник Богољуб Остојић, јеромонах Никон (Цветићанин), јереј Ненад Драгичевић, протођакон Радојица Жагран, јерођакон Василије (Старовлах) и ђакон Радомир Врућинић.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 11. априла 2021. године, у четврту недељу Великог поста - Недељу средопоснуа, свету архијерејску Литургију у параклису Светог Јована Богослова на Православном богословском факултету Универзитета у Београду.

Његова Светост Патријарх је изразио велико задовољство и радост што је у прилици да богослужи на Православном богословском факултету: - Факултет је једна од најважнијих тачака живота наше Цркве. Богословски факултет је корен из којег расте стабло и рађају плодови мисије наше Цркве. Факултет је наша кућа и место где се трудимо да учимо аутентично богословље, богословље које није само стерилна философска, макар и најсавршенија, мисао, а није ни само реч о Богу, него богословље које је истовремено живот у складу са оним у шта верујемо.
      Његовој Светости Патријарху српском г. Порфирију су саслуживали архимандрит Прокопије (Тајар) из Антиохијске Патријаршије, јеромонах Нектарије (Ђурић), протонамесник Драган Поповић, јереј Бориша Шањић, јерођакон Сава (Бундало) и ђакон Здравко Јовановић. 

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх московски и све Русије г. Кирил разговарао је 7. априла 2021. године телефоном са Архиепископом охридским г. Јованом, који борави у посети Руској Православној Цркви са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

Патријарх Кирил је топло поздравио архијереја Српске Православне Цркве и изразио жаљење што се њихов лични сусрет, који је требало да буде тог дана, није могао одржати због епидемије.
      Предстојатељ Руске Православне Цркве се распитао о здравственом стању и лечењу архиепископа Јована обављеном током посете, изразивши жељу да се уважени гост врати својој пастви са новом снагом.
      Архиепископ Јован је захвалио Његовој Светости Патријарху Кирилу на бризи коју је указао организовањем његовог лечења у Русији и поделио утиске о боравку у Москви и плану да посети Санкт Петербург.
      Архиепископ охридски Јован је предстојатељу Руске Православне Цркве изнео своје виђење тренутног стања међуправославних односа и црквене ситуације у Украјини. По мишљењу архијереја Српске Патријаршије, Православна Црква је сада у стању нарушеног јединства, што је унело напетост и разједињеност у живот свих помесних Православних Цркава.
      Архиепископ Јован је нагласио потребу очувања вековног канонског поретка. Православна Црква, како је истакао, „никада није имала и не може имати један центар по узору на Римокатоличку Цркву“, јер свака од помесних Православних Цркава поседује пуноћу апостолског наслеђа. Архијереј је нагласио да је Украјинска Православна Црква „савршена апостолска Црква која је добровољно одлучила да остане под јурисдикцијом Московске Патријаршије и ужива аутономију у границама Руске Православне Цркве“.
      Архиепископ Јован је приметио да се при одређивању редоследа поступања у вези са расколницима увек сматрало кључним мишљење киријархалне Цркве, која најбоље познаје ситуацију у оквиру своје надлежности. „Немогуће је да Синод било које географски удаљене Цркве детаљније и више зна о расколницима и самопроглашенима (самосветима, саморукоположенима) у Украјини“.
      „Српска Православна Црква поштује организациону структуру Московске Патријаршије, чији је саставни део самоуправна Украјинска Православна Црква, на чијем је челу Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије. Српска Православна Црква је увек била и остала чувар догмата, то јест на страни истине и канонског поретка”, рекао је архиепископ Јован.
      На молитвено сећање, Архиепископ охридски г. Јован је поклонио Његовој Светости Патријарху московском и све Русије г. Кирилу икону Свих охридских светитеља, од Светог Климента Охридског до последњег канонизованог који је службовао на тој древној столици, светог Николаја Велимировића.
      Извор:  Служба за комуникацију Одељења спољних црквених послова Московске Патријаршије (https://mospat.ru/ru/news/86962/)
  • Креирај ново...