Jump to content

Академик се одриче Косова

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 3 часа, Вилер Текс рече

И ти би да ти се објашњава нешто о н1?!

O da. Itekako.

Ali nesto nema, pa nema... ni jedan jedini primer da ugleda svetlost dana. Znamo samo nesto sto su nas naucili da ponavljamo kao papagaji "N1 napada crkvu, N1 napada crkvu..." a kad pitas "gde?" Odma gledanje u patos i zvidzanje neke cetnicke pesme, onako da ti prodje vreme :D 

A za to ko je prvi poceo i ko je kome vise ubio i ko je kome vise zlocina napravio nek se brine onaj kome je do toga stalo. Ja nisam nekakav hriscanin pa da brojim zrtve i krvna zrnca odbijajuci svaku naznaku da i sam imam neki uticaj na sve to sto se desavalo na Kosovu.

Vidis, mene samo taj kukavicki stav nervira. "Mi smo ovcice fine i kulturne koje nista nisu zgresile a kolju nas svi bez ikakvog razloga". Svaki ukaz prema srpskim zlocinima bilo na kosovu bilo u hrvatskoj ili bosni automatski podrazumeva prefiks "autosovinista" ili suprotni zakljucak (do kog si ti tako ingeniozno dosao malopre) da su srbi JEDINI koji su zlocinci a da su se svi ostali branili, sto je em operisano od razuma em niko nikad nije ni izgovorio ( osim mozda albanskih ekvivalenata vama pravoslavnim talibanima koji s druge strane prde u istu tikvu samo suprotno).

Pa jbt u tvoje i moje ime su se devedesetih u hrvatskoj i bosni borili nekakvi paravojni Tigrovi koje je vodio narko bos Arkan kao i nekakvi sprski cetnici koje je vodio nacionalista i udbas Seselj a ljudi i dan danas furaju tu pricu da srbi nikada nikoga nisu ubijali nego da su svuda bili samo zrtve... Arkan je ubijao svoje kolege kriminalce po beogradu ko muve, a budale zaista veruju da se on n a ratistu borio "casno" za srbiju i srpski narod... 

Samo se u jednom trenutku pomiris sa sudbinom- glupi ljudi su u vecini. I onda se nekako usmeris kroz zivot shodno tom saznanju, ne iskljucujuci sebe iz te grupe ali racionalno drzeci noge cvrsto vezanim za tle, da ne dovedes sebe u opasnost da ko vernici, patriJote i ostali hristovi ratnici pocnes da lebdis u limbu sopstvene isfrustriranosti i kompleksa vise vrednosti...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 254
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Teška tema ali prihvatati bilo šta van rezolucije 1244 je ravno izdaji. Ono što je Milošević uradio je takođe izdaja, jer je svojom diplomatijom uradio to što jeste i kasnije kako je kontrolisao

На линку можете прочитати читав интервију. В. КОСТИЋ: Косово није наше, то што пре треба схватити | ИСКРА ISKRA.CO Косово није наше, то треба што пре схват

Прво идеш са калсичном малограђанском лдп-нво причом ми сносимо одговорност за Слобу. Онда ћутиш на питање ко сноси одговорност за овк. Онда износиш неки саркастични став у коме је кривица подједнака

Постоване слике

пре 52 минута, cloudking рече

Bukvalno izmisljas stvari koje nikada nisam ni pomislio niti ikada rekao...  naravno navikao sam na tusituaciju, nista drugacije i ne ocekujem ;) 

Osim toga, vec sam vrlo jasno i to u par navrata opisao bas ovo sto se ovde jadan trudis da interpretiras svojim recima  tako da samo dva zakjljucka postoje, ili ne citas nista nego samo postujes bzvz ili si glup covek. Ja zelim da verujem u ovo prvo ;)

Прво идеш са калсичном малограђанском лдп-нво причом ми сносимо одговорност за Слобу. Онда ћутиш на питање ко сноси одговорност за овк. Онда износиш неки саркастични став у коме је кривица подједнака ( та иронија о Србима анђелима)  на шта ти ја одговарам питањем које је искључиво зато што је тај сарказам безумнички јер нико не тврди да смо анђели али тврди да смо жртве и ту дискусије нема.

А онда си довољно луд да кажеш да и Албанци имају свог Ђорђа Мартиновића. Па где је? 

Албанцима је толерисан паралелни систем деведесетх а у СФРЈ су имали сва права, повластице и позиције са којих су могли да малтретирају Србе.

Смучило ми се искрено да цртам ове ствари малограђанима који трипују правду и козмополитизам.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 59 минута, cloudking рече

One hladnjace s albanskim telima i masovne grobnice po srbiji otkrivene proteklih godina su verovatno pune srba samo su mediji "namerno" slagali da su pune albanaca... ne pitam te... znam tacno sta ce kazes...

Ове злочине треба добро испитати. Свакако ти зличини не значе да КиМ није Србија нити се могу поредити са случајем Ђорђа Мартиновића и сличних из доба мира! Питање је колико има везе хладњача и Рачак и Маркале.

У глобалу немаш појма о историји сукоба а трчиш да причаш као хелсиншка баба. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 53 минута, cloudking рече

Pa jbt u tvoje i moje ime su se devedesetih u hrvatskoj i bosni borili nekakvi paravojni Tigrovi koje je vodio narko bos Arkan kao i nekakvi sprski cetnici koje je vodio nacionalista i udbas Seselj a ljudi i dan danas furaju tu pricu da srbi nikada nikoga nisu ubijali nego da su svuda bili samo zrtve... Arkan je ubijao svoje kolege kriminalce po beogradu ko muve, a budale zaista veruju da se on n a ratistu borio "casno" za srbiju i srpski narod... 

Ти стварно немаш појма. Ништа Аркан није радио у моје име. 

Сулудо је да ово што ба причам уопште повезујеш са Арканом. 

Мало знаш и о РСК и КиМ. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Вилер Текс рече

Смучило ми се искрено да цртам ове ствари малограђанима који трипују правду и козмополитизам.

А meni je pa vise muka da naciJonalistima, kukavicama, placip**kama, mrziteljima i isfrustriranim zveckačima oruzja i iskompleksiranim malokuranima ispravljam kriv gnjurac...

Ali evo jos jednom samo.

пре 10 минута, Вилер Текс рече

Прво идеш са калсичном малограђанском лдп-нво причом ми сносимо одговорност за Слобу.

Jok, Islandjani snose odgovornost za Slobu. Ako odgovornost nije na drzavi nego na Slobi onda bi taj problem bilo izuzetno lako resiti kazes "Izvinite za sve sto je Sloba radio, mi stvarno nemamo veze s tim jer ne delimo takvo misljenje." al cvrc... to znaci da treba da priznas da je Sloba nesto radio pogresno, a kako neko ko je bio na celu najsvetlije tvorevine na ovoj planeti da bude u krivu.. ne biva. 

Osim toga, trebalo bi da budes posten u sopstvenom razmisljanju pa da mi sad kazes kako ti ne krivis ameriku za bombardovanje nego samo Klintona... (aha malo sutra ;) )

пре 13 минута, Вилер Текс рече

Онда ћутиш на питање ко сноси одговорност за овк.

Ne cutim. Nego ovo pitanje nisam ni video. Osim ako ga nije postavio Dragi... za njegove splacine od postova nesto bas i nemam ni strpljenja ni zeludac...

Za koju vrstu odgovornosti me pitas? Budi precizan. Odgovornaost za nastanak OVK ili odgovornost za zlodela koja su cinili?
( samo oni... mi ne... oni da... samo oni...)

пре 19 минута, Вилер Текс рече

А онда си довољно луд да кажеш да и Албанци имају свог Ђорђа Мартиновића. Па где је? 

Ma zabole me da ti objasnjavam. Za 2 minuta mozes da izguglas bar deset takvih primera, ali zasto to sebi da radim? Da pricam sa razumnim covekom pa da se i nadam da iz takvog posta neces da zakljucis da ja "negiram kosovske zlocine i bavim se samo srpskim"? batali. Igraj se tih igara s nekim drugim a ti da zaista imas ideju da dodjes do nekog racionalnog misljenja vec bi isam imao te informacije, ali realno, da se ne lazemo, ti si jedino zaintersovan za hranjenje svog narativa, boli tebe i levo i desno uvo bilo za kakvu istinu ili cinjenice... i onda, cemu trosak energije?

пре 24 минута, Вилер Текс рече

Албанцима је толерисан паралелни систем деведесетх а у СФРЈ су имали сва права, повластице и позиције са којих су могли да малтретирају Србе.

A dok se to naucno fantasticno maltretiranje srba desavalo ko je sedeo i jeo burek? Drzava ili Slobodan Milosevic? I zasto je jeo burek i mirno gledao kako mu u sopstvenoj drzavi neko maltretira narod?

пре 18 минута, Вилер Текс рече

нико не тврди да смо анђели али тврди да смо жртве и ту дискусије нема.

E pa kad bude bilo diskusije tad ce biti i resenja... do tada spavaj mirno grleci ikonu samozadovoljavajuci se nad svojom zrtvom... za koju ce valjda neko i da plati tolko kolko se nadas.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Вилер Текс рече

Ти стварно немаш појма. Ништа Аркан није радио у моје име. 

Мало знаш и о РСК и КиМ. 

Ma da, samo zazmuri i svi problemi nestanu - puf- kao kad smo bili deca.

A zamisli da si hrvat ili musliman seljak sedis kuci a na vrata ti kuca neko ko se predstavlja kao "Srpske vojne jedinice" i traze ti da izadjes napolje s rukama u vis... a ti se okrenes zeni i deci i kazes, "ne, ne ne brinite. Nisu ovo stvarno srbi. ovo su Liliputanci s Jupitera koji su dosli da se igraju s nama"

пре 8 минута, Вилер Текс рече

I Tigrovi (arkan) i Beli Orvlovi (seselj) i Delta odred ... svi su bili i na kosovu u nekom trenutku... ali kapiram da je lepse kad zamzmuris i mastas  o cvetnim livadama dok se noge greju u lavoru...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, cloudking рече

A zamisli da si hrvat ili musliman seljak sedis kuci a na vrata ti kuca neko ko se predstavlja kao "Srpske vojne jedinice" i traze ti da izadjes napolje s rukama u vis... a ti se okrenes zeni i deci i kazes, "ne, ne ne brinite. Nisu ovo stvarno srbi. ovo su Liliputanci s Jupitera koji su dosli da se igraju s

Слушај ја сам рат преживео  али нећу да ти причам које заиста на моја врата куцао зато што сам Србин и какве су "љубавне" поруке слали „куцајући„ на врата.

Појма немаш и не обраћај ми се на ове теме.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Вилер Текс рече

Слушај ја сам рат преживео  али нећу да ти причам које заиста на моја врата куцао зато што сам Србин и какве су "љубавне" поруке слали „куцајући„ на врата.

A ja sam rekao da se te stvari nikad nisu desavale, vazi...

ajde okolo naokolo i u kruuuug oko mene dok me ne izgubis iz vida. 

I razmisljaj o svim dobrim deilma koje su arkan i ostale srpske paravojne formacije organizovale po okruzenju... siguran sam da je bilo dosta posela, vecernjih zurki, i organizacija "plesom do smeha" koje je vodio sarmatni voditelj arkan licno ;)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@cloudking Ти не знаш да читаш нити да разумеш. Седиш у свом квадрату и лупеташ. Ја кажем да је КиМ Србија а ти причаш о паравојној формацији против које је већина Срба имала свашта да каже у рату. Размишљај о својој коцкастости.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 29 минута, Вилер Текс рече

@cloudking Ти не знаш да читаш нити да разумеш. Седиш у свом квадрату и лупеташ. Ја кажем да је КиМ Србија а ти причаш о паравојној формацији против које је већина Срба имала свашта да каже у рату. Размишљај о својој коцкастости.

a ko je bio u tim formacijama? eskimi?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Пре сат времена, Вилер Текс рече

Џаба трошиш речи. Он ти је Твртко(Неша) атеизма. ? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 12.1.2021. at 20:24, Вилер Текс рече

Ja ne pricam o tome sta vecina Srba ima da kaze nego  o tome sta je manjina Srba uradila a bogami radila bi i dan danas samo da moze... (isti slucaj i kod nasih "neprijatelja")

A sto pa da ne radi kad ionako ima podrsku zato sto je sve svoje zlocine uvila  u pseudo naciJonalisticki diskurs na koji se dobar deo nacije pali jer se takvi zlocini mnogo lako relativizuju i pravdaju pristupom "a sta su oni nama radili" i tako u krug, dok neko ne progleda i opali vam po nekoliko samara (metaforicnih) dok se ne rasvestite malo...

Ista stvar je i kod albanaca, boasanaca i hrvata i oni imaju svoje ekvivalente tih malokurana sto edipov kompleks lece kroz musicu na puski, to je sve normalno. Nenormalno postaje kad ljudi identifikuju citave narode sa tih par pokvarenih jaja koja smrde. 

Tvoj i problem svih drugih tih naciJonalsita je sto vi to isto vidite ali kod svih osim kod sebe. Svi su koljaci i svi imaju svoje vojske koje kolju decu samo je nasa jedina hirstrova, iskrena i odbrambena... eto, odrasli ljudi a nisu kadri da shvate kakvih debila ima medju nama samima i ne priznaju tu opciju da su  i "nasi" pravili ista sranja za koja sad osudjujete svakog drugog.

Meni je to kukavicki. Kristalan primer kukavicluka i isfrustriranosti.

Image may contain: text that says "07:37 山11% 011shop AB ummar V npe3peи 011 011shop Web-mjesto SviÄ‘a mi se 더 Kupi odmah www.011shop.rs Aleksandar, Zoran 176.501 drugih kažu da im se sviÄ‘a Početna Info Fotografije Info Videozapisi DogaÄ‘aji 18 osoba se ovdje prijavilo 0 Predložite izmjene https://www.011shop.rs/ .011shop. Odgovor najčešće slijedi unutar nekoliko sati Pošalji poruku +381 65 8812345 Web-mjesto. Odjeća (robna marka) Trgovina muške odjeće Raspon cijena"

Image may contain: text that says "07:36 11% majice noz zica 菲 džepni nož nož preklopni beogradski fa ΑΝΤΟΜΚΑ) 80 prije sat 1,990,00RSD Majica sa sramotnim natpisom dnevnik.ba prije sati USrbiji se legalno mogu kupiti klix.ba prije sati n Majice užasnim natpisima bhdijaspora.net prije sati Hoжжиua Sramotno: Na internetu se prod... radiosarajevo.ba prije sati Sramotno: Na internetu se prod... radiosarajevo.ba DUKSNOŻICA(ATKA) * Discover Pretraži Zbirke Više"

No photo description available.

No photo description available.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Колико видим, на теми није пренет позив на протест који ће сутра, у суботу, у 12 сати бити одржан испред САНУ.

https://www.youtube.com/watch?v=L94Zqmh8lV0

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И овде преносим исто оно што и мислим о хајци на Кона, иако су различити примери.

Са Костићевим ставом се можемо не сложити, можемо га оспорити, можемо полемисати, али са свешћу са каквим ауторитетом разговарамо и да томе прилагодимо свој тон. Иначе и нисмо за боље него да нам национални курс одређују синови убица и ратних криминалаца.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Због временских непогода које су захватиле цео регион, али и просторе Косова и Метохије, дошло је до изливања река, потока и подзмених вода, при чему је дошло до формирања бујичног вала који је погодио велики део опшина у којима Срби чине већински део становништва. Причињена је огромна материјална штета при чему је дошло до озбиљних оштећења на стамбеним и помоћним објектима, као и на пољопривредним површинама.

Свештеници Епархије рашко-призренске стално шаљу своје извештаје у Епархију и вести су забрињавајуће. У Прилужју, општина Вучитрн, излила се река Ситница и поплавила 50 домаћинстава. Вода је поплавила дворишта и помоћне зграде, посебно штале па је стока привремено измештена. Вода је оштетила сточну храну и огрев (угаљ и воду) тако да је штета јако велика посебно у овим зимским месецима. У српским селима на простору општине Лепосавић које су уз реку Ибар надошла вода је поплавила само њиве. Мост који повезује села Дрен и Горњи Књин је урушен 12. јануара. У селу Грабовац код Звечана од воде су уништена три пластеника народних кухиња наше Епархије, док је у Прековцу (општина Ново Брдо) поплава је уништила тону кромпира и сва обрадива земља народних кухиња је под водом. Села централног Косова су такође погођена поплавама које су изазвале велику материјалну штету: Лапљем селу 14 домова, у Добротину 7, у Лепини 17 у Ливађу 4 у Бадовцу 3, у Преоцу 3, у Угљару 18, у Радеву 6, у Сушици 4, у Скуланеву 39, Доњој Гуштерици 30, Горњој Гуштерици 15 и Сувом долу 1 дом.
      У овој ситуацији веома је важно обезбедити средства да се штета на стамбеним објектима што пре санира, како би људи могли нормално да живе у кућама, али да се обезбеди довољно огревног материјала и сточне хране за стоку како би могла да преживи зиму. Реч је већином о домаћинствима скромних или врло малих примања и могућности помоћи на терену су ограничене.
      Зато у овим тешким тренуцима када под ниским температурама и снегом који наставља да пада, искрено се надамо да ће људи добре воље показати братску солидарност и помоћи најугроженијима. Поред канцеларије за Косово и Метохију, и поједаничних невладиних организација које су почеле са радом на помоћи,  Епархија рашко-призренска апелује на све који се још нису укључили да помогну.
      Уплате се могу извршити на жиро рачун Епархије: 205-62330-17
      На име: Помоћ угроженима од поплава на простору КиМ.  
      Молимо се Господу да свима онима који помогну нашем угроженом народу, Господ за њихово добро, добром узврати.

Извор: Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Архимандрит Сава (Јањић), игуман манастира Високи Дечани у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, у тексту објављеном на свом Фејсбук профилу каже да је “очување Косова и Метохије, нашег народа и светиња аманет који су нам оставили наши преци, а посебно блаженопочивши патријарси Павле и Иринеј. Не прихватање одрицања од ових светолазаревских простора, наших светиња и народа јединствен је став свих епископа СПЦ. Ту никада није било ни најмање разлике и СПЦ је на три последња Сабора јасно изнела свој став о КиМ, o признању, подели итд”, каже игуман дечански и наставља:

“Овај став не произилази из политичких мотива већ из нашег духовног и народног етоса, и не значи позив на рат или мржњу јер довољно је овде и земље и неба и воде за све људе добре воље. Уосталом, Црква је осуђивала насиље 1998-1999. на КиМ са свих страна, посебно злочине против цивила и континуирано је подржавала дијалог са косовским Албанцима и међународним представницима, борбу за основна права и слободе свих грађана, као темељ за свако помирење и заједнички живот.
      Али, наша Црква је јединствена у ставу да би политичко одрицање од КиМ као дела Србије, у било којој варијанти, водило нестанку нашег народа и наших светиња и да би свако ко би на то пристао, понео претешко историјско и морално бреме и срамни жиг издаје. Овај став СПЦ је познат и политичким представницима у Србији и целом региону, као и целом нашем српском народу, који огромном већином стоји иза њега.
      Они који мисле да међу српским епископима, свештенством, монаштвом и верницима постоје и најмања разилажења око овог питања дубоко се варају. Око Косова и Метохије смо јединствени једнако као око учења у Богу и највећим тајнама наше Цркве, јер Косово представља видљиви израз нашег народног завета Христу и без нашег народа и светиња на овом простору, посебно, уз не дао Бог нашу сагласност или срамно ћутање, изгубили бисмо заувек светосавски идентитет, који је наша Црква вековима чувала и који нас чини оним што јесмо”.

Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У организацији Црквене општине суботичке, и ове године, по већ устаљеној пракси, организована је акција прикупљања пакетићâ за децу са Косова и Метохије, а поводом предстојећег празника Христовог Рождества. Предвођени својим свештенством, у акцији су учествовали верници из Суботице, који су својим даровима пружили  допринос овој добротоворној акцији, као гест помоћи деци са Косова и Метохије.

Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      На празник Светог деспота Стефана Лазаревића, 1. Августа 2020. Лета Господњег уснуо је у Господу академик Димитрије Стефановић (1929-2020), човек који је целога живота са пуно љубави и жртве служио Цркви и своме народу.    Новопрестављени академик Димитрије Стефановић је рођен у Панчеву 25. новембра 1929. Дипломирао је на Филозофском факултету у Београду, на Одсеку за германистику (енглески и немачки) 1955, а на Музичкој академији у Београду на Одсеку за музикологију, 1956. У Оксфорду је на Линколн колеџу магистрирао и докторирао. У Музиколошком институту САНУ прошао је кроз све степене научних звања. Директор Института био је од 1979. до 2001. За дописног члана САНУ изабран је 1976, а за редовног 1985. За дописног члана Југославенске академије знаности и умјетности у Загребу био је изабран 1986, a за дописног чланa Словенске академије знаности и уметности у Љубљани 1987. Стални је члан сарадник Матице српске у Новом Саду (1987), а секретар је Одељења за сценске уметности и музику од 1991. Члан је Управног одбора Матице српске.   Свој научноистраживачки рад усмерио је првенствено на проучавање православне црквене музике, византијске и старе словенске. Кроз резултате ових истраживања датум почетка записивања старе српске музике померен је на почетак XV века. Музиколошка истраживања је увек везивао и за живу музичку праксу, како извођењем и јавним представљањем откривених напева из прошлости, тако и снимањем и проучавањем још увек живе српске црквене појачке традиције. Уз многобројне студије на српском, енглеском, немачком, француском и руском језику, приредио је три књиге нотних записа традиционалног српског карловачког појања Бранка Цвејића. Уредио је низ зборника и монографија.   Као предавач гостовао је на многим универзитетима у земљи, Европи и Америци, учествовао је на многобројним међународним конгресима и научним скуповима. Одржао је и велики број предавања о православној и посебно српској црквеној музици на двадесет Југословенско-немачких хорских недеља, десет Духовних академија у манастиру Студеница, као и на 20 Хорских недеља „Корнелију у част”.    Хорским дириговањем бавио се од студентских дана, прво као асистент диригента београдског Академског хора „Бранко Крсмановић”, а потом као диригент хора „Београдски мадригалисти”.   Студијски хор Музиколошког института САНУ основао је 1969. Са овим хором, први пут изводи тек откривене записе старе српске музике, код нас непознате, бугарске, руске, грегоријанске и глагољашке црквене напеве, и најзад православну хорску музику XIX и XX века. Са хором је гостовао у земљи, већини европских земаља и у многобројним градовима бивше Југославије.   Снимио је неколико грамофонских плоча, касета и телевизијских емисија. Хор Панчевачког српског црквеног певачког друштва води од 1962. Предано је учествовао у обнови манастира Велика Ремета, где је са сарадницима припремио изложбу Стара српска музика.    Иако ван просветних институција, небројене сате посветио је млађим колегама и студентима, увек спреман да помогне и подстакне на учење и истраживачки рад. 
      View full Странице
  • Креирај ново...