Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
w.a.mozart

Rečnik pravoslavnog slenga....

Оцени ову тему

Recommended Posts

прженица - православна девојка која споља изгледа као муслиманка.  :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

прженица - православна девојка која споља изгледа као муслиманка.  4chsmu1

Прженица на лесковачки се каже рибањка  :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нема те ко прасе на Св. Николу - Израз је описују одушевљење приликом сусрета са особом коју одавно нисте видели.

Нема те ко прасе на Св. Николу ово је српски термин за плусквамперфекат, илити некад било тако а сад је обрнуто.

Или нпр: Ако ме уфате, угасио сам га...

Ма ово је више плусквамфутур.... нпр: кад те стигнем, убио сам те.... (мислим не обраћам се теби, ово чисто пример)....

нека, нека... ( п.с. ево пола плате уредничке, цигане мој , цигане мој  немој да свираш ти ...)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нема те ко прасе на Св. Николу - Израз је описују одушевљење приликом сусрета са особом коју одавно нисте видели.

Нема те ко прасе на Св. Николу ово је српски термин за плусквамперфекат, илити некад било тако а сад је обрнуто.

Или нпр: Ако ме уфате, угасио сам га...

Ма ово је више плусквамфутур.... нпр: кад те стигнем, убио сам те.... (мислим не обраћам се теби, ово чисто пример)....

нека, нека... ( п.с. ево пола плате уредничке, цигане мој , цигане мој  немој да свираш ти ...)

Ма учитељица, Бог да јој душу прости, била ми комшика, па ти ја везе немам граматику crvenilo

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Кочничарке- припаднице лаоса, царског свештенства, које приликом одговарања на св. евхаристији касне за појцима за око пи/пола чинећи то у приближно истој интонацији, тиме несвесно желећи и чинећи да сабрање што дуже потраје. Ако се одговарању придружиш, бићеш поклопљен јачим децибелом, наравно под претпоставком да си и сам толико смирен да знаш да Бог није глув.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Бројаница - справа за пребројавање или бројење, то поготово свештеници користе како не би погрешили приликом пребројавања Треба.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest

Треба - свештенички занат , поготово за саране јер је све мање крштења и венчање.

Треба је тужна прича  , кад сви плачу једино свештеник пева од радости јер је обавио још једну требу да би имао за леба , поготово за резерву.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Гробље - У правослано-естрадном сленгу овај термин означава тезгу за свештеникa.

пример:

- Јели попе Славишо има ли неки посао?

- Ма погодио сам тезгу на Светоилијско гробље... а и задушнице су у суботу.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ко већ буде горе дежуран - Израз којима деде и бабе показују да им је дошло време за онај свет.

пример:

деда: Е синко, кад ја одем горе код светог Петра... или ко већ буде дежуран... не знам чију ћу смену да погодим...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest

Гробље - сабирни центар .

Пажња!

На дан Свеопштег дана сабирног центра имајте у виду да ће то бити голема гужва,па вас молимо да померите све аутомобиле које се налазе у близини или код главног улаза гробља,да се учесници Сабирног центра не би позаглавили.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Тенкићи - баке висине максимум 155 цм, које разгрћу гужву к'о да су "маме на Хулка" и притом успеју да са само 2 руке носе букете цвећа, торбу за пијац и свеће. Обично крећу у свој поход баш у време кад се чита Јеванђеље.

Обавезно се мувају баш око мене, нисам још открио зашто.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Супер крштени - особе које, на позив "Оглашени, главе своје Господу приклоните" забаце главу уназад, да сви виде да су они, јел'те, крштени.

Пример:

Ено га онај Боки, опет забацио главу к'о Мила Јововић у Пети елемент

Насупрот њима стоје Оглашени - крштени људи који на позив "Оглашени, главе своје Господу приклоните" обавезно приклоне главу под углом од приближно 90 степени. Што више то боље. Наравно да остају до краја Литургије.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

крштен - крштен у парохијској цркви.

турбо крштен - крштен у оближњи манастир.

турбо ГТИ (GTI) крштен - крштен у манастир Острог

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...