Jump to content
Danijela

Da li ste u stanju da se držite teme?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ko se u "živom govoru" drži jedne teme, bez digresija koje su prirodan sled asocijacija na ono o čemu se govori - taj je robot.

Isto važi i za forum.

Molitva je druga priča skroz.

digresija radi održavanja i oslikivanja odredjene teme je u redu ali sve preko mere udaljavanje od teme da i govornik i slušaoci se izgube... nije u redu.

To o čemu ti govoriš je kao namerno oslikavanje teme.

Digresija nije namerna, ona je posledica asocijacija, koje nisu namerne, ali su prirodne.

Guest

Šta je uradio noćas Djoković , jel' zna neko ?

4lg1k751spamte-bilo

mala digresija ... (Medo , ne briši , molim te k'o boga  0102_laugh)

Martirije,

kada bi tebi odbili sve postove u kojima samo "smajluješ" , ti bi još ... očijukao po temama !  29dz8zk

ekstra  0110_hahaha dada

Istina je da se udaljimo od teme, ja sama nekako počnem da spamujem kad mi neko da povoda, i onda teško mi da se zaustavim, posebno kad šala krene, ali generalno nije mi problem da se vratim na temu, ukoliko mi neko skrene pažnju, ili ako sama vidim da sam zakarabasala.

Mlitva je zaista nešto drugačije, i ne može se porediti sa ovom temom.

Istina je da se udaljimo od teme, ja sama nekako počnem da spamujem kad mi neko da povoda, i onda teško mi da se zaustavim, posebno kad šala krene, ali generalno nije mi problem da se vratim na temu, ukoliko mi neko skrene pažnju, ili ako sama vidim da sam zakarabasala.

il' , što bi rekli : "okruglo , pa na ćoše ..."

Što bi rekli stari ljudi iz Mozzartovog kraja "Da neje umreja , ostaja bi živ !"

(a može i obrnuto : da ne uspeva da preživi - umro bi , sigurno ...)

malo sam se zapetljao , al' ... ima veze !

razumeš...?

Mlitva je zaista nešto drugačije, i ne može se porediti sa ovom temom.

Slazem se sa tobom, kako odoleti nekim salama...ali se uvek vratimo na temu  0110_hahaha ma mi smo mnogo dobri

po mom mišljenu, u današnjim razgovorima ima previše šale i namernih skretanja sa teme. pogotovo kad su neke ozbiljne i zahteva se lično mišljenje pa se neki boje da iznošenjem istog i možda se boje da se neće nekom dopasti ili misle da će ga uvrediti pa se onda ubacuju šale, doskočice, sličice, smajliji (u forumskim razgovorima) i sl. po meni, to nije način da se vodi ozbiljan razgovor.

skoro svaka tema na ovom forumu ode u bespuce.

interesuje me da li tako i u živom razgovoru niste u stanju da održite nit svojih misli, koncetraciju da se držite teme?

Da,tako mislim i ja... 0110_hahaha,draga sestro Danijela...

Upavo tako..Meni se cini,da je dosta neozbiljnosti ,mozda su ljudi dosta mladi,pa ih treba pustiti da se uce na svojim greskama..

Ne vidim razloga zasto bi sala bila uskracena na forumu,ali tacno se zna gdje je mjesto za salu,a gdje ne...

Zaista je steta,sto zbog zachatavanja....tema ode krivo...A I  confused1 ;KAO VJERSKI FORUM GUBI ONU SVOJU PRAVU LJEPOTU I VRIJEDNOST -KOJA BI IPAK BILA ODANA NA SLAVU I RADOST GOSPODINU...

A FORUMU VELIKI UGLED U DANASNJEM VIRTUALNOM SVJETU...

A da li si primetila koliko puta ti ozbiljni razgovori predju u ozbiljne prepirke i prozivke..ne bih da navodim teme zaista.Mozda i nekada treba ubaciti malo smajlija i sala da se situacija rastereti

ozbiljnje prepirke i prozivke su druga stvar koje, takođe, ne odobravam jer naš jezik je prebogat rečima. ako se pravilno koriste neće biti potrebe za smajlijima. znakovi interpunkcije, takođe, boje tonom kojim želimo da naša rečenica bude (radosna, tužna, preteća...)

zamislite Sveto Pismo ili dela Svetih Otaca sa smajlijima  confused1-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

Sa te strane si u pravu ali ko da odoli smajlijima kada se ovako sarene dok kuckas poruku xaxaxa, ali ovo nije tema protiv smajlija nego o skretanju sa teme. I sama sam par puta podsecala na vracanje na temu ali opet smatram da ne treba sve kruto shvatati, ovo je ipak forum nije dnevnik. Malo sale nije na odmet  0110_hahaha

nije na odmet šala a ni mi nismo ovde baš svi deca (bar ja) pa da se tako ponašamo.

toliko je postavljeno ozbiljnih tema u vidu pitanja, saveta. skoro sve te teme su otišle bestraga zbog šala, smajlija, izjava koje nemaju veze s temom...

ja ako želim da se našalim s nekim na određenu temu izbegavam da to uradim na temi (ne kažem da i ja ne skrećem, ne spamujem... da se razumemo) već mu pošaljem privatnu poruku sa linkom teme i ispod napišem to što sam htela.

zaboravljamo koliko ljudi čita sve ovo što pišemo, kako to naše pisanije ostavlja tragove na nečijoj duši, formira mišljenje o nečemu ili nekom... setite se samo dečka Bebana koji sa svima ovde podelio svoj intiman problem a masa članova ovog foruma je krenula u zezanje. kako je bilo Bebanu da čita sve to?

Gospod je rekao da će nam se suditi za svaku reč (misao).

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...