Jump to content
  1. Просечан србенда

Просечан србенда

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од obi-wan,
      Dobar kanal na YT, u kuci pratimo vec par godina unazad.
      ...
      Sam kanal.
      https://www.youtube.com/channel/UCwzgp_lsCyufHVPJcujw2iw
      Jedna od emisija.

• Од Sun14861,
      A danas medju ljudima često možeš čuti dobar jednako lud ili budala... Koliko su se poremetile prave vrednosti i društvo... Al uz jaku veru to dobro se polako vraća...

• Од Dragi,
      Da li su nam pop- i rok zvezde ustvari što su nam nekad bili šamani, vračari, svete budale, dvorske lude? Da li odatle naša fascinacija pop zvezdama koja bi bili samo moderna pojava ovih svetih klovnova i dvorskih luda koje bi imali još od kada smo živeli u pećinama i u šatorima? Sa jedne strane nas zabavljaju, sa druge strane daju nam ali i duhovne impulse..? Pri tome moraju i da luduju, da budu budale, ludaci, kako kad.   https://en.wikipedia.org/wiki/Heyoka https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%B9%D0%BE%D0%BA%D0%B0   Ovo mi došlo na um gledavši scenu iz ovog filma, sa kontrašima i ženstvenim muškarcima (gej, transgender?). Čime bi i takvi ljudi bili potrebni društvu, da se društvo možda meri na njihovom ludilu i tako sebe čisti, nalazi, obnavlja u normalnim, zdravijim merama i vrlinama.  
    • Од gorica62,
      Pozdrav svima! Nova sam na forumu, pa se nadam da pisem na pravom mestu. Jako mi se dopada ova ikona Svete Petke sa Hilandara, ali nikako ne mogu da pronadjem istu repliku u prodaji. Da li neko mozda zna gde je mogu kupiti? Ili ako neko ima istu bilo bi lepo ako bi mogao da je fotografise i posalje mi par fotografija radi lakseg pronalazenja. Znam zasigurno da je ima, videla sam istu na nekom mestu, ali ne secam se gde. Na crveno obojenom drvetu, klasicna, formata je otprilike A4, vide se crvene ivice drveta. Tako da, pomozite ko god da je ima ili zna gde je mogu naci, ali bas istu ovu, bez varijacija, jako mi je bitno. Hvala unapred. 

• Од Ronald,
      Otvorio sam novu temu, postoji stara, samo da potvrdim ono sto sam govorio o mitr. Amfilohiju i njegovom razumijevanju uzivo, jer je to i Vuk isto izjavio:
      Tačno je, krstio sam se u hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici ali o detaljima tog čina ne mogu da vam govorim. Sami čin je tajan, to je zavjet između mene, crkve i mog kuma“, priča u u intervjuu za Radio Slobodna Evropa (RSE) 19 godišnji Vuk Adžić iz Kolašina, prva trans osoba koja se krstila u nekom od svetilišta Mitropolije crnogorsko primorske Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori, koja je do sada ispoljavala izrazito negativne stavove prema LGBT populaciji.
      Objavljeno: 06. 11. 2019 - 15:29
        Za to je dobio blagoslov Mitropolita Amfilohija, a za RSE između ostalog govori zašto mu je vjera važna u životu i koliko mu je pomogla da se suoči sa traumama od napada na pragu porodične kuće, u avgustu ove godine.
      "Religija je veoma važna u mom životu. U jednom periodu imao sam samo religiju uz sebe. Vjera me je održala u životu. Ono što sam i ranije govorio jeste da se nakon napada na mene ispred praga porodične kuće, sigurno osjećam samo u crkvi i da je ona neka moja sigurna luka gdje znam da mogu uvijek da dođem i da budem prihvaćen kao čovjek. Za mene je religija ljubav. Sami Mitropolit Amfilohije o kojem imam samo lijepe stvari da kažem dao mi je blagoslov da mogu da se krstim. Neizmjerno sam mu zahvalan na tome i želim da poručim da je jedno ono što o njemu izlazi u medije a sasvim drugo ono što on jeste – dobar čovjek koji ima razumijevanja", rekao je Adžić

Transrodna osoba Vuk Adžić, nakon krštenja: Amfilohije je dobar čovjek, koji ima razumijevanja
      M.PORTALANALITIKA.ME    
  • Креирај ново...