Jump to content
Grizzly Adams

Ислам на улицама Париза

Оцени ову тему

Recommended Posts

Смета ти нешто Његош?

Kao čovjek ne, kao poruka koju daje da!

Ono njegovo hvaljenje ubijanja muslimana mi dođe kao ona:Čega se pametan stidi budala se time ponosi!

E de mi reci podržavaš li ti ono njegovo ubijanje poturica(hvaljenje time)!

Enize,brate moj,u Njegosevom delu su opisani dogadjaji koji su se zbili,a ne poziv iliti nekakvo uputstvo za genocid.inace,taj i takav stav ka muslimanskom zivlju je pre bio prouzrokovan upravo ponasanjem Turske vlasti,nego li samog islama.slozices se sa mnom u vezi toga.Turci su dobrim delom i doprineli tome da stav o islamu bude takav kakav je....to je jednostavno tako,i sa tim se mora nositi....

Хвала Мирсаде на разумном коментару. Људи, ако не будемо пажљивији историја ће нас претворити у историју.

Смета ти нешто Његош?

Ono njegovo hvaljenje ubijanja muslimana mi dođe kao ona:Čega se pametan stidi budala se time ponosi!

Enize,brate moj,u Njegosevom delu su opisani dogadjaji koji su se zbili,a ne poziv iliti nekakvo uputstvo za genocid.inace,taj i takav stav ka muslimanskom zivlju je pre bio prouzrokovan upravo ponasanjem Turske vlasti,nego li samog islama.slozices se sa mnom u vezi toga.Turci su dobrim delom i doprineli tome da stav o islamu bude takav kakav je....to je jednostavno tako,i sa tim se mora nositi....

smej.gif

Ти очигледно ниси прочитао шта сам написао овде:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,8342.msg235366.html#msg235366

Управо сам и ја рекао да Христос може да спаси СВАКОГА УПРКОС припадности некој другој деноминацији.

Судећи по Св.Оцима ово није могуће...

Која је онда функција бити Православац...

Што ја да постим 300 дана у години...пазим на сваки корак....а неко ко ниј ради по своме...и исто прође?

То је некада било када нису сви могли да чују Јевађеље....

Данас је свима доступно и нема неког смисла ово што пишеш...

По ко зна који пут - када ти неко за те "необориве доказе" да тумачења која нису у складу са твојим схватањем истих, ти игноришеш оно што ти се напише и понављаш исто питање.

Невероватан си... Па прочитај мало дискусију уместо што пишеш напамет. Ја нисам наводио никаква "тумачења" него конкретне цитате из исламске литературе. Све су цитате муслимани потврдили као веродостојне. Нема никаквог "тумачења" које може да промени цитат у коме пише како је Мухамед наредио да су људима одсеку руке и ноге и оставе да искрваре. Какво молим те "тумачење" тога може да буде а да није "у складу са мојим схватањем"?

И наравно да ћу тако нешто да понављам докле дишем, јер не може такав човек да се проглашава за "највећег посланика од Бога". То вређа моја верска осећања.

А ево, у горњем поссту сам показао на какав некоректан начин мене цитираш, да би ме довео у позицију да прихватам Кур`ан као аутентично откривење. Жалосно, заиста...  smej.gif

Не знам стварно шта се са тобом дешава... Нисам ништа "некоректно" написао, само сам указа да пишеш нејасно (бар мени). Лепо сам те питао и могао си питање да разјасниш само да си јасно и гласно написао "не прихватам Куран за аутентично откривење".

ZVONKO BRATE DA NE BOMBARDUJETE JEDAN DRUGOGA, HAJDE OTVORI TEMU NASILJE U ISLAMU I KRŠĆANSTVU I KAZNENO PRAVO U ISLAMU I KRŠĆANSTVU DA I TO RASPRAVIMO9 KO LJUDI GDJE ĆEŠ KO ČOVJEK NAVESTI SVE DOKAZE IZ MOJE VJERE O NASILJU I JA IZ TVOJE PA NEK LJUDI PROČITAJU!!

Смета ти нешто Његош?

Хвала Мирсаде на разумном коментару. Људи, ако не будемо пажљивији историја ће нас претворити у историју.

Prihvatam sugestiju!!!Povlačim ono što sam rekao!!

Смета ти нешто Његош?

Борба за слободу и за своју земљу,коју су им иначе Турци,заједно са вама конвертитима,одузели,јесте ваљда легитимно или сматраш да је неко требао са "радошћу" да трпи ропство,данак у крви,плаћање пореза туђинима,силовања,пљачке,убијања,турчења и што је најважније,слободно окупаторско располагање српским животима и отимање српске земље и надасве духовне и физичке слободе? Шта си ти мислио? Да су можда требали да се боре перушкама против оних који их угњетавају? Да их голицају до смрти,можда? Да воде разговоре и организују трибине? Што су тражили,то су добили,и сами су криви за то...нико није нити звао Турке на ове просторе,нити је вас терао да примите ислам и да заједно са Турцима радите кроз историју (част изузецима!) то што сте радили...разлози и узроци примања ислама на овим просторима су нам добро познати и тешко да би се могло окарактерисати као "опчињеност исламом" и тешко да би се могло пронаћи ишта "софостицирано" у првобитном конвертовању,а природна последица таквог приступа је нешто на шта је мој народ у Црној Гори само одговорио истом мером,а Његош опевао.

Његоша пусти...брини се ти о себи и о својим изјавама а историју пусти прошлости и не просуђуј је на начин који не даје прави слику.Друго време,друго бреме,друга правила.

...прича о Његошу је завршена.

U pravu si brate, samo treba mjeriti istim aršinima za sve! Muslimani se danas okupiraju!Njihovo pravo za slobodu je kao i pravo  svakog drugog naroda! A ne mi srbi se oslobodismo, a oni muslimani koji se bore za isto su teroristi!

ISLAM NA ULICAMA BEOGRADA.....Intervju prenosim iz Politike:ројећи последње недеље службе, најстарији београдски имам држи се постулата још из времена када је, пре 41 годину, као тесар земунског „Жеграпа”, закорачио у Бајракли џамију. Посвећен Курану, вери у божју вољу и њену предодређеност, проводио је живот у сенци. „Човек може више да види из позадине, него када је истурен. Јер, ако сте напред, увек има неко иза ваших леђа. Може да вас гурне, или да вас придржи”, каже хаџи Реџо Ефендија Нукић.

До краја године, шездесетпетогодишњи тихи имам одлази у пензију, али Београд неће остати без свог Реџе, његове мудрости и вере у људе. Ефендија није оставио никакве дугове Београду и Србији.

Више од четири деценије био је сведок и срећних и смутних времена, упознао је све српске владаре којима је био на устоличењу, знао је сваку муку и радост муслимана од Малог Зворника до Прокупља, стекао је бројне пријатеље хришћане с којима одлази на бродић код Сланкамена, али је у том лудом и крвавом балканском вртлогу остао свој. Често несхваћен, а увек поштован.

Био је дечак када је из босанског села Церска код Власенице кренуо у свет, а тачка на крају његовог универзума тада је била исцртана у војвођанском Ловћенцу, где је брзо стекаозвањесезонског радника. После пешадијске обуке у Тузли и на Палама, где је био командир страже, полако се примицао Београду, тражећи посао. Нашао га је у „Жеграпу”, помислио је да ће остати заувек тесар, али је једнога дана у Малом Зворнику слушао говор тада њему непознатог имама Хамдије Јусуфспахића.

– Дао сам себи у задатак да ћу до тог човека доћи. Говорио је лепо, позивао људе на слогу и мир. Била је 1969. година. Почео сам да навраћам у београдску џамију. Упознао сам се с муфтијом и тако је кренуло.

Завршивши петогодишње школовање на Алахудин медреси у Приштини, постао је први службеник одбора Исламске заједнице у Београду. Муфтијство је било велико, а мало се људи задржавало, тек годину-две, па је сав терет пао на муфтијина и његова плећа.

– Моја жена је с децом живела код оца у Босни 18 година, а ја сам по Београду лутао као подстанар, селећи се од Капетан-Мишине, до Цвијићеве улице. Али,служба и молитве су ми давале снагу. Сваког петка ујутру путовао сам оним чувеним аутобусом „Ниш експрес да одржим џуму. Таман се вратим до Београда, неко ме зове на другу страну Србије, па трк тамо. А људи ме једва чекају. Нема их много, али су весели. Често причам, постао сам летећи имам.

Било је то спокојно доба. На зиду његове канцеларије доминира слика из шездесетих година. Тито, патријарх Герман и имам Бајракли џамије Абдулах Хаџић. Ту слику је затекао у канцеларији и не склања је. Не крије да је југоносталгичар, јер друге државе није имао.

Кад га питају зашто, он одговара: „Богу се молим и председника волим. И касније, који год је председник долазио –одМилошевића, Ћосића, Милутиновића, Коштуницеи Тадића – сви они су били моји председници. Ислам тражи да се председници поштују, али и од њих тражи да размишљају о свим грађанима, јер су га сви бирали. Био ми је симпатичан Милутиновић. Последњи пут сам га видео у Патријаршији, пред његов одлазак у Хаг. Рекао сам му:„Ви не заслужујете то, Бог ће вас погледати”. Он је био јако узнемирен.

Дуго се вртело на телевизији када се руковао с Добрицом Ћосићем, пошто је постао председник СРЈ. Сретао се и с Милошевићем, а уочи демонстрација 9. марта у Бајракли џамију су дошли Мићуновић и Ђинђић.

– Јели смо пребранац, кад Ђинђић питамуфтију Јусуфспахића: „Зашто муслимани навијају за власт. Где год их има у већини, СПС побеђује”. Муфтија се насмејао и показао на мене: „Видите с њим”. Ја одговорим Мићуновићу: „Ја не знам шта се иза брда ваља, а са овима знам”.

Ефендија Реџо је волео да шета Кнез-Михаиловом улицом у одори, а када је почео рат у Босни, ђубу и чалму је носио у коферу. Уследиле су „године кијамета”. Имам одмахне руком када их се присети. Последњи пут је прошетао у одори Београдом када се враћао са сахранепатријарха Павла, а затим се с попом, земљаком из Бијељине, прошетао градом.

– Постоје две ствари којих се држим.Веровати у Бога и поштовати закон средине у којој живиш. Ако ти тај закон не обезбеђује безбедност, по исламу, тражи право или чини хиџру – исели се – каже имам.

Али,он се заљубио у Београд и остао више него што је морао, живећи у стану од 19 квадрата који је добио од града уз помоћ Веселина Бошковића 1994. године. Узалуд је касније писао готово свим владарима и градоначелницима после 5. октобра.

– Одговарају ми дана стан имају право првоборци, глумци, а хоџа и свештеника нигде. Ја немам намеру да будем борац у овим годинама. Најдражи градови на свету су ми Београд и Сарајево, зато што су космополитски. То су најлепши градови за младе људе.У оба живе моји синови и унуци. Али у Београду немам где децу да окупим, ни вернике да позовем у госте.

Тек тада старом имаму засузе очи, али само на тренутак. Ни трага жеље за осветом и побуном, ни трунке мржње, док започиње причу о својој личној трагедији.Кућа његовог оца током рата у Босни је срушена, а отац, мајка и имамов најмлађи син Менсур су избегли у Сребреницу. Када су стигли у заштићену зону,под снагама УН, Менсур је имао 15 година. Када су снаге војске РС ушле у град, и одвојили мушкарце од жена и стараца, имао је 18.

– Од тада се не зна ништа за њега. Ни трага ни гласа. Није жив. Једна Немица ме питала:„Зашто се ви уопште смејете”, а ја сам јој одговорио: „Први пут разговарате са човеком који верује. Ја имам још три сина и ћерку. И они су живи, а Менсурова судбина је била таква. Ако је Бог рекао да мој син буде мртав, нисам га могао спасти ни ја, ни Милошевић, ни Изетбеговић, ни Туђман, ни ваш Хелмут Кол. Ако је Бог рекао да мој син живи, исти ти људи не могу га убити.Јер, човек увек у себи мора да тражи узрок.

KOMENTARI NA INTERVJU SA HADZI REDZOM EF. NUKICEM:Тајна београдског имама

darko darkic | 12.09.2010. 00:25

Za ovog coveka se moze reci,da je veoma dobar covek.Sto se nebi moglo reci za 95 posto ljudi u Srbiji,bez obzira na veru i naciju.Necovek je necovek,ma sta bio.

A. Sejonov | 12.09.2010. 01:02

Sta reci osim kapa dole.Bog s ovim divnim imamom i covekom.

milica beogradjanka | 12.09.2010. 03:19

E to se zove vera! Pa neka se na primeru starog imama i njegovoj dobroti uce i drugi imami i svestenici kako pravoslavni tako i katolicki ili protestantski.

Aleksandar Arsović | 12.09.2010. 03:54

Vi ste svetlo u tunelu,

S poštovanjem

MIlica Savić | 12.09.2010. 08:50

Jezila sam se citajuci ovo, kada bi svi bili ovakvi...

Anna David | 12.09.2010. 09:26

Nisam muslimanka, hriscanka sam, Hadzi Redzo Efendija Nukic je zivi svetac, obasjan oreolom vere. Samo covek dotaknut VEROM moze pricati bez mrznje iako je licno, doziveo kao Covek, tragediju stradanjem najblizih clanova porodice. Od srca mu cestitam sveti Bajram!

Srdjan Maric | 12.09.2010. 10:26

Svaka cast!

Zbirka savjeta i uputa | 12.09.2010. 10:50

Dragi хаџи Реџо Ефендија Нукићy,

Zelim Vam sve najljepse u danima koji su pred Vama,ako Bog da!

Kada bi drustvo bilo malo vise zainteresovano za ovakve ljude kao sto je hadzi Redzo,mislim da bi se drustvu i Bog smilovao,no,biva kako biva tojest kako dragi Bog odredi.

Zeli Vam Mir Boziji,Vama i Vasoj porodici kao i svim dobronamernim ljudima,bez obzira sa koje strane dolazili.

Enver C. | 12.09.2010. 13:05

Nebrojeno puta je pomogao meni i mojoj porodici, i ne samo meni nego stotinama ljudi. Nekoliko puta je ucinio cast mojoj kuci posjetivsi je,

Efendi Redzo alo ovo citas ,

Bajram serif mubarek olsun, i neka te sreca prati.

Mila! B. | 12.09.2010. 14:24

Hvala Vam na toplim recima ,na utehi,hvala sto ste medju nama.Veliki ste covek .Covek naseg podneblja kakv treba da bude.

mustafa jusufspahic | 12.09.2010. 16:31

Dragi moj hadzi Redzo, neka ti Allah da svako dobro i na ovom i na buducem svetu, za sav trud koji si ucinio da medju ljudima vlada dobro.

Vukajlo Vojinović | 12.09.2010. 18:13

Hadži Redže, dugo nam živio da Bog da !Pročitavši ovaj članak još jednom sam se uvjerio da na ovoj šugavoj zemlji još ima ljudi i karaktera.

Patriota n | 12.09.2010. 19:55

Hajde Djilasu pokazi se koliki si covjek. Ako drzava nece da se oduzi tom coveku uci ti to, svi cemo ti biti zahvalni. Ako mozes da trosis milijarde u izgradnji Beograda mozes valjda da osiguras pristojan stan za ovog dobrog coveka kako bi mogao vec jednom da se sastane i spoji sa porodicom.

Nenad Bajkovic | 12.09.2010. 22:24

Sa gospodinom Nukicem poznajem se od skoro ali da je takvih ljudi jos u ovom svetu prevara i lazi nama bi svima bilo bolje i nijedan covek na ovom svijetu nebi bio zavistan na drugog .Moj gospodine Nukicu mislim da znas da u meni ti i tvoja familija imate prijatelja.Dace bog da se Mensur pojavi jer svi mi zivimo u nadi da je on ziv .A sto se tice tebe zivio nam 100 godina

Sarajlija Meho | 13.09.2010. 00:26

Vratite se Vi u nasu lijepu Bosnu i dobicete lijepu kucu.

sofija malobabic | 13.09.2010. 10:28

hvala za tako tople i plemenite reci, valjda ce se Beograd pored glumaca i Vas setiti i obezbediti vam ugodnu starost.

Tatjana Mitrović | 13.09.2010. 10:46

Dragi naš veliki prijatelju, suze su mi pošle dok sam čitala vaš interviju. Bog vam dao dobro zdravlje, dug zivot i sve što sami sebi želite, naravno i vašoj porodici.Mi smo mnogo bogatiji otkad vas imamo za prijatelja i Bogu hvala što nas je upoznao sa vama. Nadam se da ćemo se više viđati, kad odete u penziju. Veliki pozdrav iz Niša.

zdravko savanovic | 13.09.2010. 11:04

Tezak vam je zivot bio,nadamo se da ce gradska vlast Beograda napokon resiti i nagraditi vas rad koji ste ostavili svojim i vernicima Srbije a narocito Beogradu

Mirjana Mirela | 13.09.2010. 11:51

Gospodine Redzo, sreca je da postoje plemeniti i pametni ljudi kao Vi. U vasih 19 kvadrata stanuje neuporedivo vise pismenosti, ljubavi i istine, no u prostorno velikim, ali,zbog odsustva pameti i dobrote, skucenim povrsinama. Ponosna sam sto Vas imam za prijatelja!

LJILJANA ŽILOVIĆ | 13.09.2010. 16:24

Dragi Redžo,

Malo je u ovoj zemlji tako plemenitih i dobrih ljudi kao što ste Vi.Nadam se da će gradska vlast Beograda uvideti koliki je Vaš doprinos ovoj zemlji i da će ubrzo povoljno rešiti vaš stambeni problem,jer je nedopustivo da ljudi takvih kvaliteta kao što ih Vi imate ostanu bez odgovarajućeg krova nad glavom.Nadam se da će te se uskoro javiti sa lepim vestima o rešenom problemu,a, do tada ostanite tako plemeniti i pošteni kao što ste uvek bili. Srdačan pozdrav

Гојко Бура | 13.09.2010. 16:43

Ко каже да људи нису исти. Сем што верују у једног бога, а зову га на разне начине.

Guest о. Агапије

По ко зна који пут - када ти неко за те "необориве доказе" да тумачења која нису у складу са твојим схватањем истих, ти игноришеш оно што ти се напише и понављаш исто питање.

Невероватан си... Па прочитај мало дискусију уместо што пишеш напамет. Ја нисам наводио никаква "тумачења" него конкретне цитате из исламске литературе. Све су цитате муслимани потврдили као веродостојне. Нема никаквог "тумачења" које може да промени цитат у коме пише како је Мухамед наредио да су људима одсеку руке и ноге и оставе да искрваре. Какво молим те "тумачење" тога може да буде а да није "у складу са мојим схватањем"?

И наравно да ћу тако нешто да понављам докле дишем, јер не може такав човек да се проглашава за "највећег посланика од Бога". То вређа моја верска осећања.

А ево, у горњем поссту сам показао на какав некоректан начин мене цитираш, да би ме довео у позицију да прихватам Кур`ан као аутентично откривење. Жалосно, заиста...  :cheesy2:

Не знам стварно шта се са тобом дешава... Нисам ништа "некоректно" написао, само сам указа да пишеш нејасно (бар мени). Лепо сам те питао и могао си питање да разјасниш само да си јасно и гласно написао "не прихватам Куран за аутентично откривење".

ZVONKO BRATE DA NE BOMBARDUJETE JEDAN DRUGOGA, HAJDE OTVORI TEMU NASILJE U ISLAMU I KRŠĆANSTVU I KAZNENO PRAVO U ISLAMU I KRŠĆANSTVU DA I TO RASPRAVIMO9 KO LJUDI GDJE ĆEŠ KO ČOVJEK NAVESTI SVE DOKAZE IZ MOJE VJERE O NASILJU I JA IZ TVOJE PA NEK LJUDI PROČITAJU!!

facenew22222222  i ja једва чекам да брат Звонко покрене ову тему ! 

Ја ћу у њој писати о насиљу хришћана у историји.  4chsmu1

Могу и ја да пишем о неделима хришћана до краја живота па нећу стићи да све зло које су "наши" учинили напишем. Међутим, није поента у томе. Нема никакве сумње да су људи свих боја, вера и нација на Земљи чинили зло једни другима, али то није овде проблем.

Прво питање је - постоји ли веза између Христовог учења и зла које су чинили "хришћани"?

Друго питање је - постоји ли веза између Мухамедовог учења и неких поступака његових следбеника?

Guest о. Агапије

Прво питање је - постоји ли веза између Христовог учења и зла које су чинили "хришћани"?

Друго питање је - постоји ли веза између Мухамедовог учења и неких поступака његових следбеника?

Ок Звонко, ово  је и суштина и поента оно што желиш све време овде у постовима да нагласиш....

али те желим опет питати, зар то није фарисеизам и лицемерје код хришћана када имају заповести попут : љуби ближњег свога, Не убиј и слично а не испуњавају па их је неки пут тешко разликовати од неких убица и крволока....

Ок Звонко, ово и је суштина и поента оно што желиш све време овде у постовима да нагласиш....

али те желим опет питати, зар то није фарисеизам и лицемерје код хришћана када имају заповести попут : љуби ближњег свога, Не убиј и слично а не испуњавају па их је неки пут тешко разликовати од неких убица и крволока....

Problem je u našoj (ne)iskrenoj želji da budemo samokritični i našim (ne)iskrenim kritikama prema drugim i drugačijim!

Odgovorno tvrdim da u onoj mjeri u kojoj nemaju zločinci od hrišćanaveze sa Isusom, u toj mjeri zločinci od muslimana nemaju veze sa Muhammedom!

Vjerujte mi, htio sam na više mjesta postaviti pitanje kako to u vašoj vjeri se toliko poziva u ljuba, ( a vi kao moji sugovornici ste me ubijedili da je to uistinu i tako) a sa druge strane od onih koji pozivaju u tu ljubav tolika mržnja dolazi od njih.

Ovamo ne ubij a toliko ubistava je učinjeno itd!Tu mi nešto ne štima!Nemojte ovo kao zlonamjeru shvatiti!

Ок Звонко, ово  је и суштина и поента оно што желиш све време овде у постовима да нагласиш....

Јесте оче лицемерје највеће, нема нама оправдања. Има пуно чега би ми хришћани требало да се стидимо, али ако ми не ваљамо бар је Христова наука чиста као суза.

Problem je u našoj (ne)iskrenoj želji da budemo samokritični i našim (ne)iskrenim kritikama prema drugim i drugačijim!

Odgovorno tvrdim da u onoj mjeri u kojoj nemaju zločinci od hrišćanaveze sa Isusom, u toj mjeri zločinci od muslimana nemaju veze sa Muhammedom!

Vjerujte mi, htio sam na više mjesta postaviti pitanje kako to u vašoj vjeri se toliko poziva u ljuba, ( a vi kao moji sugovornici ste me ubijedili da je to uistinu i tako) a sa druge strane od onih koji pozivaju u tu ljubav tolika mržnja dolazi od njih.

Ovamo ne ubij a toliko ubistava je učinjeno itd!Tu mi nešto ne štima!Nemojte ovo kao zlonamjeru shvatiti!

У Хришћанству несавршени људи не испуњавају савршену науку.

Нисам сигуран да је исти случај са Мухамедом.

Guest о. Агапије

Vjerujte mi, htio sam na više mjesta postaviti pitanje kako to u vašoj vjeri se toliko poziva na ljubav, ( a vi kao moji sugovornici ste me ubijedili da je to uistinu i tako)......[/color][/b]

:)

Hvala ti Enize na lepim recima, trudimo se....

to smo takodje doziveli i osetili sa tvoje strane.  amin-nas

:)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...