Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Огњен

О каквој слабости свог тела говори Галатима свети апостол Павле?

Recommended Posts

Mislim da je sveti Apostol Pavle imao bolest očiju (neki od gadnijih oblika) ...

Pa gde je to vaše blaženstvo?

Svedočim vam, naime, da biste - kad bi bilo mogućno - izvadili svoje oči i meni dali.

Подвучено  је речено у пословици. И наш народ  данас има обичај да каже за некога ко му је доста  помогао и имао велику љубав према њему -   и очи своје би дао за мене, да је могуће.

Но, свакако, узимајући  у обзир све што је речено:

боловао је од многих болести  и последица  свог подвига - унакажено лице од каменовања, очи, уста...  болови у удовима итд... али ипак - блажен!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Можда "жалац у месо" и бољка коју помиње Галатима није иста мука. Увек сам мислио да је "жалац у месо" неко искушење духовне природе. Неке мисли за које је знао да нису његове али би га повремено продрмале или нешто слично. Има једно место када каже својим чадима да другог кушања до људског нису прошли и да је то лакша варијанта. Вероватно је познавао и тежу кад је тако писао.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ili je u pitanju demonizam ili smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni do dana Vaskrsenja...

oduvek i uvek sam reči apostola pavla o žalcu shvatao samo tako....

smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni

i mislim da reči imaju univerzalno značenje

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ili je u pitanju demonizam ili smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni do dana Vaskrsenja...

oduvek i uvek sam reči apostola pavla o žalcu shvatao samo tako....

smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni

i mislim da reči imaju univerzalno značenje

Ради се о нечем особеном за њега. У наставку каже "три пута молих Господа да (ђаво) одступи од мене" и још "јер се сила Божија у немоћи познаје". А подсећам на Апостолом став према смрти "Мени је смрт добитак". Ради се дакле о нечем личном.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Лично имам слично искушење и посведочавам да је веома непријатно. То нико не може да разуме ако није осетио. Научници кажу да је то болест повезана са епилепсијом и говорном маном, која може бити у разним облицима. Не мора увек да се примећује, али у човеку изазива просто немоћ; например немогућност да изговори. Некима се то претвори у муцање, итд. Чак је доказано да је у питању исти део мозга који је активан када је епилептични напад и говорна мана у питању.

Заиста постоји таква слабост. Ја сам имао једном у животу епилептични напад у сну, и стварно осећај је такав да не можеш да се дигнеш ни помериш после невероватног трешења целога тела. Мени се то десило у једној необичној околности, јер сам тад хтео да направим подвиг поста да неједем и не пијем веома дуго дана. Успео сам седам дана без капи воде и хране, прегурао сам још неколико дана узевши парченце хлеба и гутљај воде, и тада ми се десио епи. напад.

О тој и другачијим појавама те слабости човеку је непријатно говорити. Треба знати да је такав сличан проблем имао пророк Мојсије јер се томе жалио Богу. Питао је Бога, жалећи се, како ће говорити народу када има проблема са говором (2Мој.4,10; 2Мој.6,12...). Зато је Арон износио речи Мојсејеве када је требало беседити..., које је Мојсије насамо говорио Арону. Верујте да је тешко то неко разумети који није осетио. Просто, та ,,слабост'' је таква да у одређеним тренуцима човек не може бити функционалан, а људи немају разумевања за то па им може бити саблазан.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Заборавио сам да кажем у вези епи. напада. Знате сви како изгледа онај шпиц на притисак чиме секу или одваљују асфалт и бетон, оно што штекће као митраљез. Замисте да вам директно у мозак то ради, као рафално бургијање и ударање. Тачно осећате у мозгу. И полако престаје, престаје, успорава; будите се у екстази, свесни да сте живи после тога. greengrin

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Моја сестра је имала епилепсију !

Када добије напад ... Падне, престане да дише, мишићи јој се згрче, пена јој крене на уста, итд ...

А када добије напад ... Ми смо ...

И тако ... Сваки дан ! Неколико година.

Сада је добро ! Наиме, престала је да има нападе када је отишла код светог Василија Острошког !

:cmizdrenje:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

занимљива тема

све меримо својим искуством, својим разумом..а жалац може бити нешто друго је сасвим и опет све је наше сасвим

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 3.9.2010. at 15:36, Justin Waters рече

ема сумње, свети апостол Пакле је васкреном силом Победитеља смрти уништио у себи све смрти и све смртно; божанским огњем Јединог Безгрешног спалио у себи све грехе и све грешно; зато је и имао смелости, као нико од људи, тврдити за себе: "Не живим више ја, него живи у мени Христос" (Гл. 2, 20). Ако је ико од људи, у највећој могућој мери за природу људску, био безгрешан и бесмртан још на земљи, онда је то свакако апостол Павле. А какав је то "анђео Сатанин" био дат у његово тело?

Zato sto je apostol Pavle verovao da se vasksenjem postaje besmrtan i koliko god je bio otupljen na licne grehe i koliko god je bio u Hristu a bio je najvise od ljudskih mogucnosti "ne zivim vise ja nego Hristos zivi u meni" jos uvek ga je odvajala ta telesnost pala pa makar bio lep kao Apolon ili zdrav kao Faraon. Ziveci u svetu a da nije od ovog sveta vise jeste taj zalac koji nam se svima dade cekajuci vaskrsenje mrtvih i zivot buduceg veka. Ali i pored zalca on uzvikuje pobedonosno pitanjem smrti gde ti je pobeda?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zato sto je apostol Pavle verovao da se vasksenjem postaje besmrtan i koliko god je bio otupljen na licne grehe i koliko god je bio u Hristu a bio je najvise od ljudskih mogucnosti "ne zivim vise ja nego Hristos zivi u meni" jos uvek ga je odvajala ta telesnost pala pa makar bio lep kao Apolon ili zdrav kao Faraon. Ziveci u svetu a da nije od ovog sveta vise jeste taj zalac koji nam se svima dade cekajuci vaskrsenje mrtvih i zivot buduceg veka. Ali i pored zalca on uzvikuje pobedonosno pitanjem smrti gde ti je pobeda?

Vidis ti kad sam ja pisao tu poruku??? 12:smeha: Ja uopste ne razumjem sta sam tad htjeo reci. 12:smeha: Gledaj samo kako se izrazavam: "Sveti apostol Pavle", vaskrsna sila, bozanski oganj...neofitska terminologija i jos pisem ekavicom.  12:smeha:.  

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...