Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 18 часа, o. Miroljub рече

Пост почиње у понедељак, па да се мало омрсимо. Брискет и рибс на тексашки начин. Димљено скоро 10 сати. 

422B1AA9-CBE0-411D-8E9E-E292AA474110.jpeg

Коло сам оваквијех и сличних ствари изео док сам живео у Тексасу... Разбија колко је добро!

пре 9 часа, obi-wan рече

Uz to sunes jedn buteljce vina i sednes. To ti se zove lepa smrt... 0703_read

Иде и уз добро винце и уз ‘ладно пивце! Јужњаци (ја волим да их и даље зовем Конфедерати, више их готовим од Јенкија-северњака, а и Дикси нам је некако сличнији по менталитету), служе уз слатки хладни чај. И то је добра комбинација за оне који нису ни вински ни пивски. 

пре 8 часа, Juanito рече

Коло сам оваквијех и сличних ствари изео док сам живео у Тексасу... Разбија колко је добро!

Што јес’ јес’, стварно разбија колико је добро и укусно. А још кад се додају јужњачки и југозападни зарзавати ...that is the best comfort soul foods! Slow and low, keep calm and BBQ on!

Нека нам је благословен почетак Апостолског поста!

On 23.6.2019. at 4:43, o. Miroljub рече

Ко зна, можда ова наша чељад што још нису стала испред олтара нађу овде на Поукама кротке православне жене/снаје, Српкиње 

On 22.6.2019. at 11:28, o. Miroljub рече

Из те љубави, уз Божји благослов, родило се осморо деце. Четири кћери и четири сина! 

Ovo je neko novo vreme, vreme "ženskih sloboda" i vanbračnih partnerskih odnosa.

Danas je vrlo teško pronaći devojku, kojoj je na umu brak u kome će roditi makar jedno dete, a da to bude iz ljubavi. Još teže ako znaju da si vernik.

Za muškarce koji ne poseduju tražene fizičke osobine, to je pravi je podvig. Nažalost, kad moram tako da kažem. 

пре 21 минута, Bojan* рече

Ovo je neko novo vreme, vreme "ženskih sloboda" i vanbračnih partnerskih odnosa.

Danas je vrlo teško pronaći devojku, kojoj je na umu brak u kome će roditi makar jedno dete, a da to bude iz ljubavi. Još teže ako znaju da si vernik.

Za muškarce koji ne poseduju tražene fizičke osobine, to je pravi je podvig. Nažalost, kad moram tako da kažem. 

to za decu tesko mogu da poverujem. kad znam kako izgleda bioloski casovnik kad udari u glavu...ja sam bila u duugoj vezi ali sam rodila tek kad me drmnulo u glavu. mozda moras da imas srece i da naidjes na devojku koja je zrela za bebu...onda ti je sve ocas posla. a brak...to ti nekako dodje prirodno, kad slozis sve kockice jedne veze u kojoj se rodilo dete ispostavi se da je to ono sto zovu brak i porodica. 

dobro, ne mora bas sve po redu, sretnete se, dogovorite, vencate, rodite...moze malo i naopacke:)

пре 1 минут, obi-wan рече

Pivo je za divljake, vino je gospocko pice! :ladan:

А шта му дођемо ми који волимо и конзумирамо и једно и друго? Дивља господа? Господски дивљаци?

пре 1 минут, Juanito рече

А шта му дођемо ми који волимо и конзумирамо и једно и друго? Дивља господа? Господски дивљаци?

Vi mu dođete...pijani, ako konzumirate istovremeno :D

пре 1 сат, Bojan* рече

@Bojan*За скоро 37 година колико живим ван СФРЈ/Србије, због свакодневних обавеза, спорадично сам посећивао Отаџбину. Од посете до посете регистровао бих очигледне промене, али ме ова нововременска ситуација о којој говорите баш жалости!

пре 1 сат, Juanito рече

:pivo:

пре 1 сат, Снежана рече

Vi mu dođete...pijani, ako konzumirate istovremeno :D

:laugh1:

пре 3 часа, obi-wan рече

Pivo je za divljake, vino je gospocko pice! :ladan:

Моја покојна бака по оцу, коју смо из милоште звали “мајка”, (а баку по мајци, “нана”), говорила је исто то, али мало другачије: “Само права господа пију вино, али умерено!” 😇🤣

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Жељко,
      Право да ти кажем
      не знам шта би писо
      већ нисам одавно
      писо нешто јавно.
      Мало ме то мучи
      шта ће други касти
      док се стиху учим
      нашта ће испасти.
      Ове твоје песме
      већма лоше нису
      ко вода из чесме
      извиру у низу.
    • Од Vaske,
      Неке теме и расправе на форуму су ме потакле на размишљање о томе како градимо и како изражавамо лични идентитет?
      Ова тема би била прилика да се на нешто конкретнији начин упознамо али и да спонтано направимо једно мало истраживање о томе какву заједницу, а преко приче о личном идентитету, заправо, хоћемо да изградимо.
      Дакле, како изражавате лични идентитет?
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поштовани пријатељи и чланови форума,

Наш  форумаш "Пајко" - Драган Милић је, како сазнајемо из проверених извора, јуче погинуо у Аустрији на свом послу. Драган Милић, познат је на нашем форуму као некада веома активан члан, са природним осећајем за другог, са добрим и здравим смислом за хумор, али који је, да би прехранио породицу, из села Војска код Свилајнца отишао "трбухом за крухом" у Аустрију да ради грађевинске послове.
      Драган је један од утемељивача сајта Поуке, лични пријатељ о. Ивана Цветковића и многих чланова форума. 
      Помените у вишим молитвама упокојеног слугу Божјег Драгана. Да му Господ подари рајско насеље. Амин.
      Породици брата Драгана саучешће.

(фотографије ФБ)
    • Од Бранко Авдагић,
      Уз књигу Византисјке слике Шарла Дила
    • Од Бранко Авдагић,
      Предлог за читање штампаног издања.
  • Create New...