Jump to content
чтец Филип

Tajna udruženja - Templari, Masoni...

Rate this topic

Recommended Posts

Мислим да се оно што се некад звало "масонерија" данас зове мултинационална корпорација. А масонерија је бедни реликт и "димна бомба" која је одслужила своју сврху. Данашњим владајућим елитама не требају више никаква "тајна друштва" - magnus opus доласка на власт револуцијама успешно је извршен. Методологија еволуира, а ово су баналне дезинформације које скрећу пажњу са стварних центара моћи.

facenew22222222

link=topic=785.msg80056#msg80056 date=1261683882]

pa lepo.....  znači ekumenizam je u stvari stepinac vaskrsnut koji oće da se ugura na naš ikonostas....

samo ljubljenje papske ruke nije ništa...to je protokol u vatikanu i jedan sveti marko efeski je papi u rimu ljubio ruku i nazvao ga najpobožnijim ocem... pa vi sad vidite...reč je o protokolu ali neki ovde ne čitaju sve teme....

svakako,masonerija je tema koja zaista ne zavredjuje posebnu pažnju ali naviknut sam na to da cvetaju teme o zaverama,planovima protiv srba,mućkama,zakulisnim radnjama...A U TEMU-KOJI JE RAZLOG HRISTOVOG OVAPLOĆENJA-120 DANA NIKO NIŠTA NE PIŠE.....pravoslavlje moje....medju šljivama,medju okultnom literaturom i iluminatima,medju globalizacijama i švaleracijama.... dok novi zaveti skupljaju prašinu a sveti oci se pominju samo uzgred....

Uz duzno postovanje administratoru,da svakako masonerija zavredjuje ogromnu paznju,savremenog srpskog drustva.Uplovilo je najvece moguce zlo u srpsku luku,a da i toga nismo svesni,i ako budemo ravnodusni,kao sto Vi sada pokazujete ravnodusnost,mi cemo propasti.Trebamo biti svesni,kakva horda zla nam je stigla.

malo si se zezuo... zeznaja,što bi rekli vranjanci...

ljubav se ne projavljuje samo u manastiru... Hristu se ne služi samo u manastiru

ili možda misliš da grešim  0212_rolleyes

Ju Bozeeeeee, slobodno zidarstvo , hahah..strasno...nisam znala da ovakvo nesto postoji u Srbiji, kad oni imaju i stranicu....hm...svastaaa....pa sta je to sad? Vrsta sekte? Nesto drugo ludacko udruzenje? ... 0442_feel-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0212_rolleyes' />

Hajd da je Aleksandar Karadjordjevic ali kakve veze ima Vuk Karadzic i tamo neki u listi...

Ju Bozeeeeee, slobodno zidarstvo , hahah..strasno...nisam znala da ovakvo nesto postoji u Srbiji, kad oni imaju i stranicu....hm...svastaaa....pa sta je to sad? Vrsta sekte? Nesto drugo ludacko udruzenje? ... 0442_feel-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0212_rolleyes' />

Hajd da je Aleksandar Karadjordjevic ali kakve veze ima Vuk Karadzic i tamo neki u listi...

Jelena,najopasnija sekta koja postoji.To su vuci u ovcijoj kozi.Sve se pozivaju na ideal,te to su najbolji ljudi,olicenje svega dobrog,navodno ne vrbuju,jer kao ti trebas da zasluzis da udjes kod njih.A u stvari,totalna suprotnost.Oni se pozivaju da veruju u Boga,i svog Boga zovu,veliki arhitekta,kljanjaju se laznom Bogu,tj Satani.Proucavajuci ih,video sam da naseg Gospoda Hrista,ne spominju,cak ga vredjaju...Toliko o tome,koliko vole nas Pravoslavne.To ti je ukratko.Veeeliko zlo.

Ju Bozeeeeee, slobodno zidarstvo , hahah..strasno...nisam znala da ovakvo nesto postoji u Srbiji, kad oni imaju i stranicu....hm...svastaaa....pa sta je to sad? Vrsta sekte? Nesto drugo ludacko udruzenje? ... 0442_feel-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0442_feel' />

Jelena,najopasnija sekta koja postoji.To su vuci u ovcijoj kozi.Sve se pozivaju na ideal,te to su najbolji ljudi,olicenje svega dobrog,navodno ne vrbuju,jer kao ti trebas da zasluzis da udjes kod njih.A u stvari,totalna suprotnost.Oni se pozivaju da veruju u Boga,i svog Boga zovu,veliki arhitekta,kljanjaju se laznom Bogu,tj Satani.Proucavajuci ih,video sam da naseg Gospoda Hrista,ne spominju,cak ga vredjaju...Toliko o tome,koliko vole nas Pravoslavne.To ti je ukratko.Veeeliko zlo.

hm, sta li sve ima na ovom svjetu a da ja to ni ne znam i dobro je da ne znam, sad me bas iznenadjuje i dize pritisak...i da neki ljudi ulaze samovoljno u tako nesto...nikako ne razumijem, da to ima...hajd par ljudi, dosadno ima,ali takva organizacija sa web stranom, strasnooooooooo.....ne mogu da vjerujem  0212_rolleyes Ma blizi se kraj svjeta, eto sta...pa nije toga bilo pre, to sad sve moguce i nemoguce protiv svega....sve se iskvarilo, pocevsi od naseg TV programa pa nadalje...

Jelena se pitala otkud vuk i još neki medju njima... ima podataka da su vidjenije ličnosti naše istorije bile masoni....

čak i neke vladike... čitao sam i o mikiju manojloviću (i još nekim vidjenijim likovima današnjice) da je veliki majstor -a da li je to tačno-iskreno,ne znam

evo šta oni kažu

http://www.rgls.org/sr/o-nama/poznati-masoni-iz-srbije.html

Da poninju se dosta vidjeniji ljudi iz nase istorije.....Sve je moguce,za neke se zna 100posto da su bili,a za neke se nagadja.E za odredjene vladike se zna,jedino je za Oca Nikolaja Velimirovica nepoznanica,za njega iskreno ne verujem.....

meni niko nije 100 posto siguran osim samog Hrista pa me ne bi čudilo ni za koga... ni za vladiku... pitanje je da li se može biti mason i pravoslavni vernik istovremeno...

neki su verovatno bili formalni masoni a neki formalni pravoslavci...

link=topic=785.msg477932#msg477932 date=1309945107]

malo si se zezuo... zeznaja,što bi rekli vranjanci...

ljubav se ne projavljuje samo u manastiru... Hristu se ne služi samo u manastiru

ili možda misliš da grešim  st-porfirije

о.к -ет..

Ја сам заборавио..да си ти од оних који мисле да ће се само љубављу спасити...

opet greška... ljubavlju prema Hristu a ne samom ljubavlju

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.