Jump to content

Glavni pljevaljski imam za FOS: Ostao bez teksta zbog incidenata, ljudi su u panici

Оцени ову тему

Препоручена порука

Glavni imam u Pljevljima Samir Kadripašić kaže da je u životu prvi put ostao bez teksta i da ne zna šta da kaže narodu u tom gradu, nakon incidenata i kamenovanja prostorija Islamske zajednice. 

Foto: Twitter/Agencije

Foto: FB

Kako je kazao za FOS, ljudi u Pljevljima su u panici.

"Non stop me zovu, ne znaju kako da se ponašaju ikako da se postave u svemu ovome. Vjerujte mi da sam prvi put ostao u životu bez teksta i da ne znam šta da kažem narodu", dodao je Kadripašić. 

Prostorije IZ u Pljevljima kamenovane su sinoć a ostavljena je i, kako kaže imam, morbidna poruka "da će Pljevlja postati Srebrenica". 

f

"Radi se o pojedinačnim ispadima koji žele sigurno da izdominiraju sa ovim šovinističkim napadima. Vidjećemo šta će dalje biti, a ja nadam se da će policija i tužilaštvo sve riješiti na najbolji način", navodi Kadribašić. 

f

Imam očekuje od države da zaštiti muslimane u Pljevljima. 

"Ne samo nas, nego sve građane Crne Gore treba zaštititi od ovih fašističkih ispada", naveo e Kadribašić. 

Povodom incidenata aktivisti Koalicije za Budućnost su protestovali ispred Centra Bezbjednosti Pljevlja odakle su pozvali načelnika CB Dragana Slavulja i komandira stanice policije Milana Jovića da saopšte imena počinioca ovih činova vandalizma. 

f

Foto: PV Informer

"To je jako bitno i jako ohrabrjujuće. Šta da kažem, osim da sam zahvalan. Cio vijek se ovdje družimo međusobno, komšije smo tako da apsolutno razumijem i taj postupak", naveo je imam. 

Delegacija Ministarstva za ljudska i manjinska prava boravi danas u posjeti Pljevljima. Delegaciju čine Aleksandar Saša Zeković, državni sekretar Ismet Latić, direktor Direktorata za odnose sa vjerskim zajednicama i savjetnica Mirela Ramčilović.

Najavljeno je da će delegacija posjetiti opštinu Pljevlja, Islamsku zajednicu, Centar bezbjednosti a razgovaraće i sa žrtvama nasilja i napada.

U Pljevljima su i reis IZ Rifat Fejzić i više članova Mešihata Islamske zajednice. 

Incidente u Pljevljima osudile su brojne partije u Crnoj Gori, kao i Mitropolija crnogorsko-primorska. 

Подели на овим сајтовима

Дај Боже да је само удбашка прича, да није нешто на  ширем политичком нивоу, у смислу  циљно изазваног инцидента  да се  запале страсти и да Санџак (административно Рашка област ) буде подручје  немира . Следећи је на одстрелу изазивања немира. 

Подели на овим сајтовима

Kad neko spali Kuran to onda ima globalni eho i reakciju po cijelom svijetu od Pakistana do Zanzibara. Isto tako kad neko promjeni Hagia Sofiju i Horu u džamiju, to može takodjer imati globalne posljedice, šta je sad tu toliko k čudjenju? I mnogi hrišćani po cijelom svijetu su ostali takodjer bez teksta radi toga šta se desilo sa Hagia Sofijom i Horom. Samo vrlo naivni ljudi mogu vjerovati da će to ostati bez odaziva. Iza svakog A ide jedno B.

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

Дај Боже да је само удбашка прича, да није нешто на  ширем политичком нивоу, у смислу  циљно изазваног инцидента  да се  запале страсти и да Санџак (административно Рашка област ) буде подручје  немира . Следећи је на одстрелу изазивања немира. 

Па управо то је удбашка прича.

Подели на овим сајтовима

Evo i zašto su bili incidenti:

Milo je krenuo u napad. 

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Evo i zašto su bili incidenti:

Milo je krenuo u napad. 

Надам се да неће изаћи на улицу ради одбране Миловог лагодног живота на народној грбачи.

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече
WWW.KLIX.BA

Dritan tvrdi da je Milovo maslo.....dakle stari udbaški metod.

Наравно да јесте. Колико пута је било литија у Пљевљима па нико није ружну реч рекао о муслиманима. Сад одједном каменовање и  кретенске поруке као из филма Шишање. Удба намешта ал неће проћи.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...