Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Огњен

Да ли волите да постите?

Да ли волите да постите?  

82 члановâ је гласало

1. 1. Да ли волите да постите?

• Да
      53
    • Не
      16

Recommended Posts

Nisam neki ljubitelj posne hrane, posebno ne one posne na vodi. Tako da, u tom segmentu, bi moj odgovor bio - NE, ali volim ono sto post znaci, ono sto nam donosi, sto nam pruza.

Kako mi je ovo drugo neuporedivo vaznije, obelezila sam ponudjen odgovor DA.

Мало ми је тешко да постим на води
духовни ми лакши и важнији
могла бих овако за здравље мојих најближих не 14 него 1414 дана... и дуже
наравно пост удружен са МОЛИТВОМ Оче наш
јер без молитве НЕ бих постила

Оче наш, који си на небесима,
    да се свети име Твоје,
    да дође царство Твоје;
    да буде воља твоја,
    и на земљи као на небу.
    Хљеб наш насушни дај нам данас,
    и опрости нам дугове наше,
    као што и ми опраштамо дужницима својим;
    и не уведи нас у искушење,
    но избави нас од злога.

Амин

Ja iskreno volim ali post je pun iskusenja..Pogotovo od strane ljudi koji ne poste ili od strane vernika koji poste samo formalno a ljubavi nemaju :D Poruka je da post jeste bitan ali najbitnija od svega je ljubav sa kojom treba da udjemo u njega..Ljubav prema Bogu, bliznjima itd..Takodje ako nemamo samilosti prema drugima i ne znamo da se kajemo i da oprastamo bolje nam je da ne postimo :D 

Ja volim ukusnu i raznovrsnu hranu ...

Post ne volim zato sto se odricem od hrane koji volim , vec zato sto se osecam prijatno kada postim  ... 

Uvece kad odem na spavanje , osecam se priblizno onako kao da sam procitala lektiru koju ce sutra profesor da me pita u skoli ... Moze da me prozove , ja cu bar okvirno znati da odgovorim na svako pitanje ... 

ja volim da postim u zadnje vreme, sada mi je mnogo lakse nego ranije i trudim se da postim sredu i petak, rijetko kada prekrsim, u principu ja ne volim posnu hranu, ali nekako volim da postim... ne znam kako se zove taj sindrom

1 minute ago, kordun рече

ja volim da postim u zadnje vreme, sada mi je mnogo lakse nego ranije i trudim se da postim sredu i petak, rijetko kada prekrsim, u principu ja ne volim posnu hranu, ali nekako volim da postim... ne znam kako se zove taj sindrom

Kako se osecas kada se pricestis ? 

Управо сада, Arsenija рече

Kako se osecas kada se pricestis ? 

dosta rijetko se pricescujem, par puta godisnje, na tome moram jos da radim, osjecam se rastereceno, osjecam ja blagodat i mimo pricescivanja, sve zavisi u kakvom sam stanju, ako sam se bas spremao veci je i dozivljaj, ne valjam ja nista to je centralna stvar, zato i ne tjeram niakakv ponos, ne razumijem ljude koji ga forsiraju

8 minutes ago, kordun рече

dosta rijetko se pricescujem, par puta godisnje, na tome moram jos da radim, osjecam se rastereceno, osjecam ja blagodat i mimo pricescivanja, sve zavisi u kakvom sam stanju, ako sam se bas spremao veci je i dozivljaj, ne valjam ja nista to je centralna stvar, zato i ne tjeram niakakv ponos, ne razumijem ljude koji ga forsiraju

Ni ja se ne pricescujem cesce . Ali kad treba da se pricestim ... Oduzmem se  ... A uvek sam negde na kraju kolone i cekam ... Na kraju mi ostane samo mrvica ...

Pametnima bi i to bilo dovoljno .   :D

Volim da postim! Inace,moj jelovnik je takav da ne obiluje teskom hranom. Od kada sam zavolela Boga,od kada ZNAM da postoji,sa zadovoljstvom postim sredu i petak i sve velike postove.Ne zamerite mi i ne mislite da se time hvalim! Ne,jednostavno mi prija post i molitva. :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...