Jump to content
Сефора

шта су врлине ?

да ли вам се допада тема  

8 члановâ је гласало

1. 1. да ли вам се допада тема

• да
      6
    • не
      4

Recommended Posts

Дарко, твоје информације о душевном животу су веома оскудне, и зато тако разговараш.

Наиме, очигледно је да си опседнут злим духом. Да, ниси ... Мислим да би другачије разговарао !?

сефора, прво: није дозвољено вређати или клеветати и називати којекога по форуму ђавоиманим.

то сматрамо врло озбиљним стварима.

друго: претерујеш у мењању својих порука и по више пута на дан и обесмишљаваш теме на којима пишеш на тај начин, приде правећи рупе и реметећи функцију и постојање овог форума.

уколико и даље будеш инсистирала на таквом понашању, добићеш опомену.

три опомене чине бан, удаљење са форума у временском интервалу који одреди администрација форума.

Milane, ne znam da li si primetio da je ta izvesna "Sefora" zapravo špijun sa www.creation6days.com .

Sada kada je pomenula demone, ja više nikakve dileme nemam. Miroljube, prepoznali smo te!

Дарко, твоје информације о душевном животу су веома оскудне, и зато тако разговараш.

Zapamti ovu rečenicu Sefora. To ću ti reći.

Ja generalno ne mislim ni da su ti ljudi čiji si tekst tako stručno i kreativno prekopirala neki eksperti za ljudsku dušu.

To mi je baš deja-vu i verovatno to znam bolje nego ti jer i ja sam bio vernik. Možda ne tako napredan kao ti ali šta da se radi. Svako prema svojim mogućnostima.

Izvanajvam se što vam upadam u prepisku, ali me žacnu ova Darkova opaska - "ja sam bio vernik". Možeš li mi Darko objasniti kako si to bio vernik, pa sada nisi... mislim do kakvih si to "saznanja" došao, šta se prelomilo u tebi....

Kada razmišljam o tome, meni to tvoje stanje (biti vernik, pa ne biti) liči na osećaj moje duše kada postim npr. mesec dana, pa se onda odjednom najedem sarme i napijem piva... Taj osećaj gubitka mira i sreće... Da li me razumeš? Ako moeš objasni mi ....?

"Jedite sendviče i ispijajte piva, ne primajte nikoga u svoja kola, komunicirajte telefonom."

To je jako složeno. Uglavnom, jako rano sam počeo da razmišljam o važnim stvarima u svom životu.

I tada sam zaključio ono što svako mora - da kao što Andrić reče - "Sve što si tražio, želeo ili o čemu si istraživao i sanjao je oduvek i bilo pored tebe, ti to iz ovog ili onog razloga nisi primećivao" i tu negde sam zaključio ono o ljubavi što bi svako, bio on hrišćanin ili ne zaključio. Vi kažete "Bog mi se otkrio" ali sam to prevazišao, ja inače mislim da sam sve religiozne ideje prevazišao umesto bilo šta drugo. Ali to je valjda ono što pravog hrišćanina čini time. Tada sam mislio da sam otkrio smisao života, to što vi sada pričate međutim...  Ne slažem se sa tim idejama više. Ne bih sada o tome u svakom slučaju, onako sam minimalno rekao.

Mada mi je ideja o Bogu oduvek bila... Nenormalna.

"Bog nije stvorio čoveka po svom obrazu nego je čovek stvorio boga po svom idealu" - Jovan Dučić

Jako je jako komplikovano i trudio sam se da skratim a pričaću jednom prilikom.

Ne bih baš sada.

Ok. Hvala ti i za ovo pojašnjenje. Čisto, moraju dvoje ljudi da se upoznaju malo više, kad već dele misli na istim temama... jel' tako?  0102_laugh ....

No, mislim da si pogrešno shvatio neke stvari vezane za Pravoslavlje....

Naime, poneki hrišćanin može reći za sebe: Bog mi se otkrio, jer se Bog i ponekome stvarno otkrije, ali da neki hrišćanin kaže da je to prevazišao, to već ne stoji...

"Otkriće" Boga prevazići? Kako to može da se desi? Koji npr. filozofski sistem je to uspeo, a kamoli jedan verni ili neverni mozak....?

Ova često citirana Dučićeva misao je mislim istrgnuta iz konteksta, ali nisam siguran....

Probaću da nađem knjigu pa ću onda nešto napisati o tome....

Pozdrav....

Zapamti ovu rečenicu Sefora. To ću ti reći.

Ja generalno ne mislim ni da su ti ljudi čiji si tekst tako stručno i kreativno prekopirala neki eksperti za ljudsku dušu.

To mi je baš deja-vu i verovatno to znam bolje nego ti jer i ja sam bio vernik. Možda ne tako napredan kao ti ali šta da se radi. Svako prema svojim mogućnostima.

Izvanajvam se što vam upadam u prepisku, ali me žacnu ova Darkova opaska - "ja sam bio vernik". Možeš li mi Darko objasniti kako si to bio vernik, pa sada nisi... mislim do kakvih si to "saznanja" došao, šta se prelomilo u tebi....

Kada razmišljam o tome, meni to tvoje stanje (biti vernik, pa ne biti) liči na osećaj moje duše kada postim npr. mesec dana, pa se onda odjednom najedem sarme i napijem piva... Taj osećaj gubitka mira i sreće... Da li me razumeš? Ako moeš objasni mi ....?

"Jedite sendviče i ispijajte piva, ne primajte nikoga u svoja kola, komunicirajte telefonom."

To je jako složeno. Uglavnom, jako rano sam počeo da razmišljam o važnim stvarima u svom životu.

I tada sam zaključio ono što svako mora - da kao što Andrić reče - "Sve što si tražio, želeo ili o čemu si istraživao i sanjao je oduvek i bilo pored tebe, ti to iz ovog ili onog razloga nisi primećivao" i tu negde sam zaključio ono o ljubavi što bi svako, bio on hrišćanin ili ne zaključio. Vi kažete "Bog mi se otkrio" ali sam to prevazišao, ja inače mislim da sam sve religiozne ideje prevazišao umesto bilo šta drugo. Ali to je valjda ono što pravog hrišćanina čini time. Tada sam mislio da sam otkrio smisao života, to što vi sada pričate međutim...  Ne slažem se sa tim idejama više. Ne bih sada o tome u svakom slučaju, onako sam minimalno rekao.

Mada mi je ideja o Bogu oduvek bila... Nenormalna.

"Bog nije stvorio čoveka po svom obrazu nego je čovek stvorio boga po svom idealu" - Jovan Dučić

Jako je jako komplikovano i trudio sam se da skratim a pričaću jednom prilikom.

Ne bih baš sada.

Ok. Hvala ti i za ovo pojašnjenje. Čisto, moraju dvoje ljudi da se upoznaju malo više, kad već dele misli na istim temama... jel' tako?  0102_laugh ....

No, mislim da si pogrešno shvatio neke stvari vezane za Pravoslavlje....

Naime, poneki hrišćanin može reći za sebe: Bog mi se otkrio, jer se Bog i ponekome stvarno otkrije, ali da neki hrišćanin kaže da je to prevazišao, to već ne stoji...

"Otkriće" Boga prevazići? Kako to može da se desi? Koji npr. filozofski sistem je to uspeo, a kamoli jedan verni ili neverni mozak....?

Ova često citirana Dučićeva misao je mislim istrgnuta iz konteksta, ali nisam siguran....

Probaću da nađem knjigu pa ću onda nešto napisati o tome....

Pozdrav....

Ne to, mislim da to zovete Logos, zar ne?

Ali nikako nisam mogao da svarim Bog-ideju. To je potpuno neprihvatljivo.

Zato sam i ateista.

Nije istrgnuta iz konteksta. Pa eto, možda će moj prevazići. 0102_laugh

Eto da se ne bi svela tema na razgovor tvoj i moj, da ne širimo više (iako bi se iskrena pravoslavna spoznaja Boga mogla podvesti, a ako i nije,  najveća vrlina od svih), nego seti se negde da nastavimo, stvarno me interesuju ove stvari o kojima pišeš...

Ne znam da li sam u pravu, ali ja uvek svima koji imaju sličan "problem" kao i ti kažem da Hrista Boga treba da doživljavaju ili da se trude da ga dožive lično, a ne da ga pokušavaju shvatiti.... Shvatiti Boga, to je provalija u mislima.... Nema uma koji je zato sposoban...

Zato je vera, a ne nauka, iako je i nauka....

Mislim da se razumemo mi ....

потреба да се како према људима који су пријатни, тако и према онима који су непријатељски расположени према теби, понашамо мирно ( с унутарњим миром ) и без непријатељства. Наиме, морамо се помирити с тим да људи падају у заблуде и да као резултат тога бивају непријатељски расположени, али се не треба мирити са заблудама; треба се мирити с људима, који су као и ми сами грешни, али не и с њиховим гресима.

извор

наслов књиге

страсти и њихова пројава кроз соматске и нервно - психичке болести

Eto da se ne bi svela tema na razgovor tvoj i moj, da ne širimo više (iako bi se iskrena pravoslavna spoznaja Boga mogla podvesti, a ako i nije,  najveća vrlina od svih), nego seti se negde da nastavimo, stvarno me interesuju ove stvari o kojima pišeš...

Ne znam da li sam u pravu, ali ja uvek svima koji imaju sličan "problem" kao i ti kažem da Hrista Boga treba da doživljavaju ili da se trude da ga dožive lično, a ne da ga pokušavaju shvatiti.... Shvatiti Boga, to je provalija u mislima.... Nema uma koji je zato sposoban...

Zato je vera, a ne nauka, iako je i nauka....

Mislim da se razumemo mi ....

Hm. Meni je to sve...  Netačno je.

Nema veze.

Ja uvek mislim samo i isključivo na Hrista. A ti nemoj da na pitanje odgovaraš pitanjem, nego reci, zarad diskusije, šta smatraš da je pogrešno u tome što sam ti napisao da ni jedan um (misao) koji (koja) je konačan dne može a shvati nešto što je beskonačno i da samo lični kontakt sa Hristom može da te razreši tih i sličnih nedoumica?

stadaradim

Ja uvek mislim samo i isključivo na Hrista. A ti nemoj da na pitanje odgovaraš pitanjem, nego reci, zarad diskusije, šta smatraš da je pogrešno u tome što sam ti napisao da ni jedan um (misao) koji (koja) je konačan dne može a shvati nešto što je beskonačno i da samo lični kontakt sa Hristom može da te razreši tih i sličnih nedoumica?

stadaradim

Lični kontakt sa Hristom!? Kako je to moguće ajde?

Pa kako nije? Ti reče da si bio vernik...

Ako si verovao, verovao si u Hrista kao Bogočoveka i ta vera ti je omogućavala "kontakt" sa tvorcem, sa suštinom, sa svesmislom...

Obraćao si mu se valjda? - molitvom.... Razgovarao sa Njim....

Mislim da je kod tebe "problem" sličan mom  stadaradim .... Hoćeš hleba preko pogače....

Gordost je često najveća prepreka sreće čovečije....

Sada ispade kako ja tebi držim neka visokoteološka predavanja, ali stvano smatram da me razumeš o čemu pričam... Još više zato što kažeš da si sve to "prošao"....

Naime hoću da ti kažem, da nikad nije kasno i kako god to dosadno zvučalo, Bog-Hrist je uvek tu i On lično hoće da stupi u kontakt sa tobom. Na tebi je sve... Sloboda....

Interesovanje je pola vere....

Pa kako nije? Ti reče da si bio vernik...

Ako si verovao, verovao si u Hrista kao Bogočoveka i ta vera ti je omogućavala "kontakt" sa tvorcem, sa suštinom, sa svesmislom...

Obraćao si mu se valjda? - molitvom.... Razgovarao sa Njim....

Mislim da je kod tebe "problem" sličan mom  stadaradim .... Hoćeš hleba preko pogače....

Gordost je često najveća prepreka sreće čovečije....

Sada ispade kako ja tebi držim neka visokoteološka predavanja, ali stvano smatram da me razumeš o čemu pričam... Još više zato što kažeš da si sve to "prošao"....

Naime hoću da ti kažem, da nikad nije kasno i kako god to dosadno zvučalo, Bog-Hrist je uvek tu i On lično hoće da stupi u kontakt sa tobom. Na tebi je sve... Sloboda....

Interesovanje je pola vere....

Bah, nisam prevazišao u tom smislu, I'm just showing-off a lil bit. bliss jeeee

Razgovarao sa njim putem molitve? To već nisam.

Isus je uvek tu? I lično on hoće da stupi u kontakt sa mnom?

Ma hajde. bliss jeeee  Ne radi se o otvaranju uma...

Mislim da odoh da spavam.

потреба да се на себе не скреће пажња. не бркати са снебивањем и бојажљивошћу.

бојажљивост - жеља да све што нас окружује, и људе и околности, сматрамо штетним.

и бојажљивост се, исто као и стрепња, престрашеност и плашљивост, рађа из кукавичлука. по спољашности може да подсећа на врлине као што су послушност и смирење, са чиме је и бркају људи који много шта не разумеју. Бојажљив човек може бити безразложно агресиван и раздражљив, може да се осећа увређеним од оних који га окружују, чак и кад њихови поступци немају за циљ да му нашкоде. Бојажљиви људи су често затворени, недруштвени и подозриви (сумњичави).

формирање бојажљивости шематски се може представити на следећи начин: гордост - самољубље - самосажаљење - кукавичлук - бојажљивост.

бојажљивости се можемо супротставити окрећући се врлинама као што су храброст, самопожртвованост, поузданост, праштање, одлучно ограничавање свих облика телесног и душевног комфора.

снебивљивост - жеља да се остави што је могуће бољи утисак, уз несигурност да ће се у томе успети. Пријатеља имају мало, иако због жеље да '' остављају утисак '' ти људи теже дружењу, али, доспевши у друштво, не знају како да се понашају. Снебљивост се често слаже са самопоуздањем, самоувереношћу или самодивљењем.

извор

наслов књиге

потреба да се на себе не скреће пажња. не бркати са снебивањем и бојажљивошћу.

бојажљивост - жеља да све што нас окружује, и људе и околности, сматрамо штетним.

и бојажљивост се, исто као и стрепња, престрашеност и плашљивост, рађа из кукавичлука. по спољашности може да подсећа на врлине као што су послушност и смирење, са чиме је и бркају људи који много шта не разумеју. Бојажљив човек може бити безразложно агресиван и раздражљив, може да се осећа увређеним од оних који га окружују, чак и кад њихови поступци немају за циљ да му нашкоде. Бојажљиви људи су често затворени, недруштвени и подозриви (сумњичави).

формирање бојажљивости шематски се може представити на следећи начин: гордост - самољубље - самосажаљење - кукавичлук - бојажљивост.

бојажљивости се можемо супротставити окрећући се врлинама као што су храброст, самопожртвованост, поузданост, праштање, одлучно ограничавање свих облика телесног и душевног комфора.

снебивљивост - жеља да се остави што је могуће бољи утисак, уз несигурност да ће се у томе успети. Пријатеља имају мало, иако због жеље да '' остављају утисак '' ти људи теже дружењу, али, доспевши у друштво, не знају како да се понашају. Снебљивост се често слаже са самопоуздањем, самоувереношћу или самодивљењем.

извор

наслов књиге

LOLWTF!?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...