Jump to content
Сефора

шта су врлине ?

да ли вам се допада тема  

8 члановâ је гласало

1. 1. да ли вам се допада тема

• да
      6
    • не
      4

Recommended Posts

Свака врлина изазива у души осећај спокојства, прибраности, радости, правичности, слободе, ведрине и сигурности и удаљује човека од бола, болести и смрти. А удаљавање од смрти води нас само према животу из чега произлази да је свака врлина – животворна. То се подједнако односи на све врлине: на верност, трудољубивост, скромност, храброст... Али, као што смо већ рекли, ни једна врлина није могућна без љубави и зато извор живота и јесте љубав – Љубав је Бог Који даје животну снагу целој Васељени. На тај начин је сасвим разумљиво зашто је обраћање ка Богу – обраћање ка Извору живота, Који је увек спреман да прихвати онога који долази, као и то зашто обраћање ка Богу захтева одвраћање од грехова, очишћење од њих кроз покајање, након чега нас Бог или избавља од последица греха или нам пак даје снаге да те последице поднесемо. Пошто стање тела зависи од стања душе која је изнад њега, онда је сасвим разумљиво што грех доводи не само до душевних него и до телесних болести као и до смрти. Зато су питања о духовном животу неодвојива од питања живота и смрти: духовни живот има свој почетак у схватању да је личност бесмртна, а структура личности, заправо личност, са своје стране формира се кроз духовни живот који личност и води ка вечном животу – духовни живот и бесмртност незамисливи су једно без другога.

текст преузет из књиге

страсти и њихова пројава кроз соматске и нервно-психичке болести

Насупрот томе, сваки грех је у ствари негативна особина, а тако се и зове баш зато што негира неку од врлина. Али одбацивање добра од стране душе, у ма ком облику његовог манифестовања, повлачи за собом зло, које је иначе по својој природи штетно – а штета коју зло наноси прво душа осети. Ако у души постоји било који грех, човек осећа “негативне емоције”, које у ствари нису оне особине које зависе од човекове слободне воље: напрегнутост, зависност, сумње, сметеност, стид, страх и узнемиреност. Иако су у различитим међусобним односима, све те емоције ипак прате сваки грех и изазивају осећај сметености и нелагодности.

Избављање од греха даје се кроз активно покајање и окретање ка врлини која уклања грех.

текст преузет из књиге

страсти и њихова пројава кроз соматске и нервно-психичке болести

Promeni ime teme u Jevanđelje po Sefori jer ova tema to jeste.

шта значи реч Јеванђеље ?

Imam jednu dobru vest, znam šta to znači.

радосна вест !

па, како онда можеш да тражиш од мене да дам назив овој теми радосна вест од сефоре?

наиме, пишемо о врлинама !

Ne mislim na to. Znaš ti šta ja mislim.

Promeni ime teme u Jevanđelje po Sefori jer ova tema to jeste.

шта значи реч Јеванђеље ?

Imam jednu dobru vest, znam šta to znači.

радосна вест !

па, како онда можеш да тражиш од мене да дам назив овој теми радосна вест од сефоре?

наиме, пишемо о врлинама !

Ne mislim na to. Znaš ti šta ja mislim.

ја не знам шта ти мислиш ! реци шта желиш да кажеш !

Ja sam đavo i želim tvoju dušu.

Evo jedne izreke za tebe:

"Čuvaj se čoveka koji je pročitao samo jednu knjigu."

Ja sam đavo i želim tvoju dušu.

:drugarstvo: kraljica smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif

чек се обришем од суза да могу да откуцам нешто паметно ...

ајд сад лепо к наслову теме да се вратимо, доста спама ко је кога почупао за косу и шта је коме шта 'тео да каже чиме ...

osnovna stvar je da su tri glavne vrline: vera, nada i ljubav.  Vera u Boga, Nada u Život večni. Ljubav prema Stvoritelju i Stvorenjima.

'' vrlina je kao žeđ. kad čovek počne da pije, sve više žedni i sve više traži da pije. onaj ko počne vežbati vrlinu milosrđa ne zna za meru u tome niti priznaje ikakvu meru '' - on počinje da daje i poklanja bližnjima i ono što je njemu neophodno, on više ne mari, samo želi da usreći bližnjeg, novostečena vrlina mu pomaže u tome.,, :drugarstvo: kraljica

Дарко, твоје информације о душевном животу су веома оскудне, и зато тако разговараш.

Наиме, очигледно је да си опседнут злим духом. Да, ниси ... Мислим да би другачије разговарао !?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...