Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Огњен

И? Како да опростим?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Тако ће и Отац мој небески учинити вама, ако не опростите сваки брату својему од срца својих сагрјешења њихова.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6576.msg180286.html#msg180286

Да опростимо од срца. Заповест. Позив. Назначење. Пут. ... Али како?

Постављена слика

Pa prvo potpitanje je - da li želiš nekome da oprostiš?

I ako želiš (i misliš da ne možeš) - na dobrom si putu.

Ali tu još nije kraj puta!

Stupio si na stazu koja oslobadja, jer ne opraštanje nekome nije sloboda,

premda liči na to. Onoga kome nešto nismo oprostili mi vidimo samo

u 'svetlu' (mada je to tama) dela z akoje mi mislimo da je pogrešno.

Hod po stazi "htenja opraštanja" podrazumeva želju da se nekome oprosti

i prizanje da mi to ne možemo i treba nam pomoć. Ja iz svog iskustva

sa Njim preporučujem Hrista Isusa.

Opraštanje nekome vremenom može da postane i navika ali nemojte se bojati

da ćete postati naivni (mada .. možda to i nije loše) ili budale (mada... i nas

ima podosta na svetu).

Opraštanje je ponajbolje početi u sitnicama i u svojoj glavi (npr. ako vas nervira

način, brzina i agresivnost na koji neko vozi auto, pomislite da žuri jer ima proliv!).

I tako... Probajte, prijaće vam da opraštate! Vremenom ćete početi i da zaboravljate

i od zlopamtila ćete postati - dobropamtila!

Oprastanje je moc upravo jer je povezano sa gnevom odn. pobedom nad gnevom; ако ти можеш vratiti naneti udarac i ne vratis na trecini si puta, ako iscupas gnev iz srca na drugoj trecini si puta, a ako si zaboravio uvredu i vise ne mozes ni da se setis zasto si bio 4chsmu1 : pa, zasto sam ja ono bese bio :D na mog brara ili sestru - treba ti napor da se setis, e onda si  :cheesy: stigao do 3/3 puta - oprostio si, stekao moc jer da nisi oprostio nego vratio uvredu ti bi poslao udarac nekom nazad i time izgubio svoju snagu tj, pokazao svoju nemoc.

oprostiti znaci i pokriti cutanjem greh svog brata ili sestre jer i ti si gresan kao i oni.

sta mi vredi sva moja nauka ako ne mogu oprostiti jednu uvredljivu rec ili pogled a takvu uvredljivu rec sam mozda i ja nekom svesno ili nesvesno uputila ili takav pogled nesvesna svog izraza lica?

pa, nama svima se precutno oprasta svaki dan, i svaki cas, ne samo od strane Boga, nego i od strane ljudi, i zato sa stidom pohitajmo DA OPROSTIMO.,, winter

Значи, не може увек "из цуга"?

Ја мислим да увек могу да се испуне следеће речи "И када стојите на молитви праштајте...". Е сад, вероватно остаје сећање дуже време, сећање које нам је непријатно, али верујем да ће нам Бог увек спустити руку на срце ако желимо да опростимо и на молитви искрено пред Њим у себи кажемо "желим да опростим и праштам". Толико увек можемо. Кад већ стојимо на молитви.

''Господ захтева да ми од свег срца праштамо''.

jos lakse...kao sto se udahne i izdahne vazduh...nisat se ne vidi...a coveku puna pluca od miline...

sto pre oprsotimo to bolje...ali nekada nismo tako u mogucnosti... winter

Значи, не може увек "из цуга"?

Ја мислим да увек могу да се испуне следеће речи "И када стојите на молитви праштајте...". Е сад, вероватно остаје сећање дуже време, сећање које нам је непријатно, али верујем да ће нам Бог увек спустити руку на срце ако желимо да опростимо и на молитви искрено пред Њим у себи кажемо "желим да опростим и праштам". Толико увек можемо. Кад већ стојимо на молитви.

Dali mi opraštamo zato što nam je rečeno da opraštamo ili smo uvideli pa praštamo.Kako da se oslobodimo glume.

ne moze nam niko nista reci...ako mi to ne zelimo sprovesti u delo...gde je onda nasa sloboda...jednostavno treba da klikne neka lampica u glavi...da stavimo prst na celo...pa razmislimo i pogledamo malo u nazad...i vidimo da ovako vise ne moze i ne ide, i da nismo bas uvek u pravu...znaci svako treba sam da uvid da je pogresio. mada je ponekad potrebna i pomoc prijatelja da bi covek progledao....lakse zivimo kao oprostimo...i jos plus imamo i bolji san...svi gresimo zato i svi neka i  oproste... hvala

Mislim da je bitno razumeti. Kada razumevanje zameni ljutnju i ti ćeš postati humaniji.

Bolje je za tebe da oprostiš nego da gajiš gorčinu. Lepših stvari ima u ovom životu, zar ne?

Od ljutnje i odmazde.

Амин.

Okej, bez toga.  ;)

Ма може и океј-Амин bleh

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...