Jump to content

Da li Kina kreće nizbrdo?

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 1 минут, Bilbija рече

Kombinacija? Hajde satelit na stranu, zasto nisu napravili pusku da se brane od lavova koji su ih jurili?

ja ti rekoh slazem se sa tobom... nacelno. Samo preterujes. evo ti naprimer za pusku.

vecina problema koje crnci imaju dolazi iz nemogucnosti agrikulture u africi. Oni nikada nisu napravili agrikulturalnu revoluciju jer - pa logicno.. afrika ne mozes da sadis bas paradajz. 

Bez agrikulturalne revolucije nemas gradove, nemas organizovanu podleu rada, nemas kovace, nemas zanatlije nemas inovatore itd. Nemas ni one kulturne evolucije koje su dosle sa vecim gradovima.

e sad ono gde ja mislim da ti gresis, jeste u tome sto ti mislis da oni agrikulutralnu revoluciju nisu napravili jer su glupi, a ja mislim da oni agrikulturalnu revoluciju nisu napravili jer im je klima apsolutno nepovoljna za to. 

Svi drugi su imali agrkulturalne revolucije i znacajno veci napredak od crnaca, i indijanci, i azijati i belci. 

Onda dalje, azijati, indijanci, belci - su bili na slicnom stepenu razvoja sve dok belci nisu izmislili kapitalizam, i sa njime je dosla industrijska revolucija, efikasna proizvodnja, nagradjivanje tehnoloskih inovacija. 

Da li su belci znacajno pametniji od drugih pa su izmislili kapitalizam - tu si mozda u pravu. Mozda i nisi, ne znam. Ali znam da koja god drzava prihvati taj kapitalizam u nekoj meri - dozivi ogroman napredak. 

Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, haveaniceday рече

Inace nisu poslali belci nego amerikanci, gde jesu belcici cilnili vecinu, ali si imao i crnce u space programu i azijate itd.... 

Evo jednog: ;)

WWW.BBC.COM

A Chinese rocket scientist helped two superpowers reach the moon, but his story is remembered in only one of them.

Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

Evo jednog: ;)

WWW.BBC.COM

A Chinese rocket scientist helped two superpowers reach the moon, but his story is remembered in only one of them.

Odlicno, daj jos jednog da imamo barem dvojicu ... da ne bbude usamljen ...

• Хахаха 1
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, haveaniceday рече

ja, ti i vecina crnaca imamo slicne osobine, ali se posebno razlikuju u ekstremima.... 

Ја вазда причам женама како се не разликујем од црнаца...

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

1. Nije
2. Postoje. 

Vecina sampiona u olimpijskim sportovima koji ukljucuju trcanje( maraton i slicno) su crnci. 
Vecina plivaca su belci. 
Vecina sampiona snage su ili belci ili azijati. 

I te kako postoje. Ne velike, ali postoje. U kolektivu. 

ja, ti i vecina crnaca imamo slicne osobine, ali se posebno razlikuju u ekstremima.... 

Мислио сам на еволутивне разлике у расама/нацијама као таквим. На пример, авганистански хртови су бржи од немачких овчара као раса, и тачка. А српски атлетичарски тим је бржи од 99% црне Африке. Једино није бржи од атлетичарског тима нпр. Етиопије. :)

А и мислио сам више на еволутивне разлике везане за тему овог разговора, на пример математичку интелигенцију, капацитет језика и слично, а што би некако поделило народе на примитивне као такве и оне који то нису. Суштина сложености ове теме је у томе што је човек развојем комплексне комуникације постао и колективно биће и почео да образује друштво, које има своје квалитете, еволуира и развија се, а то у животињском свету постоји једино код колонијалних инсеката. Е, код друштава можемо говорити о примитивним и напредним, а то мислим да је суштина ове приче око Кинеза, где ја оспоравам да је њихово друштво примитивније у односу на западноевропско, у свим одликама које описују друштво, од моралних квалитета, до технолошких.

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Тражитељ рече

Мислио сам на еволутивне разлике у расама/нацијама као таквим. На пример, авганистански хртови су бржи од немачких овчара као раса, и тачка. А српски атлетичарски тим је бржи од 99% црне Африке. Једино није бржи од атлетичарског тима нпр. Етиопије. :)

А и мислио сам више на еволутивне разлике везане за тему овог разговора, на пример математичку интелигенцију, капацитет језика и слично, а што би некако поделило народе на примитивне као такве и оне који то нису. Суштина сложености ове теме је у томе што је човек развојем комплексне комуникације постао и колективно биће и почео да образује друштво, које има своје квалитете, еволуира и развија се, а то у животињском свету постоји једино код колонијалних инсеката. Е, код друштава можемо говорити о примитивним и напредним, а то мислим да је суштина ове приче око Кинеза, где ја оспоравам да је њихово друштво примитивније у односу на западноевропско, у свим одликама које описују друштво, од моралних квалитета, до технолошких.

Ne mislim da postoje te razlike, prim itivne ili napredne kulture ili rase. _Danas je skolovanje svima dostupno, medicinu mozes studirati u Srbiji, NBemackoj ili zimbabveu i taj iz Zimbabvea moze biti najbolji lekar od svih.

Razlika je u kreativnosti, inovativnosti. Mozes ti da zavrsis medicinu u Srbiji i da budes najbolji ali procesu lecenja od dijagnostike, labaratorijskih analiza, snimanja, uspostavljanja dijagnoze i izbora medikamenata nas nema nigde. Nema ni jednog leka koji smo mi napravili, nema ni jednog sindroma koji nosi "nase" ime, nema ni jednog aparata koji se koristi u labaratoriji... 

O tome ja pricam i to je ta razlika izmedju germana i kineza na primer. Pogledaj, nepristrasno, sta su kreirali i napravili jedni a sta drugi. Stavi na vagu pa mi reci da li postoji razlika.

Подели на овим сајтовима

@Bilbija Па ти се овде првокласно зезаш са људима, а то није лепо. :D Каква бре пушка коју су измислили белци, бар 20 пута споменуто да је барут кинески изум.

Није нађен у Кини као сировина, него је кинески производ и кинеска државна тајна. До Европљана је дошао сасвим случајно, донели га Монголи, који су једини могли да освоје Кину. Надам се да увиђаш колико је "германска супериорност" плод сплета околности.

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bilbija рече

Pogledaj, nepristrasno, sta su kreirali i napravili jedni a sta drugi. Stavi na vagu pa mi reci da li postoji razlika.

Пази, само да су креирали вирус SARS-CoV2 и први направили успешну вакцину за њега, довољно је да су за*ебали и прешишали остатак света у свему битном.

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Тражитељ рече

Пази, само да су креирали вирус SARS-CoV2 и први направили успешну вакцину за њега, довољно је да су за*ебали и прешишали остатак света у свему битном.

Pa mi mozemo sada da se nadvikujemo pa ko je glasniji ali ti se okreni oko sebe pa pogledaj kompjuter, TV, auto u dvoristu, avion na nebu, fotografiju u albumu pa mi reci sta je proizvod kineske innventivnosti a sta evropske.

U stvari evropske i ostatka sveta?

Подели на овим сајтовима

20+ VIDEOS THAT SHOW CHINA’S ADVANCEMENT IN TECHNOLOGY

WORLDAFFAIRS.BLOG

While China is technically still a developing nation, there are numerous areas in which China is ahead of the US. This fact will be shocking to many Americans, who still picture China as a poor...

Подели на овим сајтовима

Volkswagen počinje proizvodnju električnih automobila u Kini

Tri meseca pošto je objavio da odustaje od izgradnje fabrike automobila u Turskoj, vredne 1,3 milijarde evra, „Folksvagen” je nedavno najavio da će u Kini, zajedno sa tri tamošnje kompanije, do 2024. investirati 15 milijardi evra u proizvodnju električnih automobila. Novim ulaganjem, čija realizacija počinje ovog meseca, postaće takmac američkom proizvođaču „Tesli”, koji je iz svoje fabrike u Šangaju već lansirao prva vozila.

AUTOBLOG.RS

Tri meseca pošto je objavio da odustaje od izgradnje fabrike automobila u Turskoj, vredne 1,3 milijarde evra, „Folksvagen” je nedavno

Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Bilbija рече

Pa mi mozemo sada da se nadvikujemo pa ko je glasniji ali ti se okreni oko sebe pa pogledaj kompjuter, TV, auto u dvoristu, avion na nebu, fotografiju u albumu pa mi reci sta je proizvod kineske innventivnosti a sta evropske.

U stvari evropske i ostatka sveta?

Не морамо да се надвикујемо, али нећемо ни да симплификујемо ствари до баналности. Причамо врло конкретне ствари, није неки фиктивни "Европљанин" узео штап и камен и направио рачунар, лупио тапију на то и рекао "Моје!" и успео то да задржи као ексклузивно своје власништво 200 година. Моја комплетна електроника је кинеска, а делимични смарт-дом имам захваљујући кинеској опреми. Говориш о стварима које су релевантне као и изум точка, а одбијаш да исти значај даш и точку.

Точак помињем јер је апсолутно нерелевантно ко га је изумео, јер је довољно да га неко види и да крене сам да га примењује. Компјутери се масовно користе тек од 1990-их, а Кинези су се на српском тржишту не само добро позиционирали, него толико прете да постану лидери да САД притиска Србију да се обавеже да најсавременију технологију неће увозити из Кине. Најсавременију технологију.

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

Ја вазда причам женама како се не разликујем од црнаца...

Ja koliko znam svoju teoriju si uspesno dokazao..... lako je tebi. 

Ili je tamburica presudila!?!?

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Милан Ракић,
      Kako Tango Six saznaje civilne vazduhoplovne vlasti Kine odobrile su kodšer (code share) saradnju između Er Srbije i Hajnan Erlajnsa ne linijama Peking – Prag – Beograd (PEK-PRG-BEG) kao i na liniji Beograd – Skopje. Kodšer sporazum dve kompanije potpisan je prošlog meseca.

Nacionalna avio-kompanija Srbije postaviće svoj „marketing kod“ (JU) na liniji PEK-PRG-BEG dok će Hajnan moći da postavi svoj (HU) na liniji BEG-SKP.
      Dozvole se odnose na tekuću letenju sezonu a letovi će se pojaviti u sistemima za rezervaciju nakon tehničkih usaglašavanja dve kompanije.
      Hajnan Erlajns počeo je da saobraća na liniji Peking – Beograd sa međusletanjem u Pragu u aprilu prošle godine. Nekoliko meseci pred nadmetanje za koncesiju „Nikole Tesle“ domaćom industrijom provlačili su se tračevi da je HNA grupa zainteresovana kako za beogradski aerodrom tako i za Er Srbiju.

• Guest
      Од Guest,
      Литургију у храму светих Петра и Павла у Хонконгу 7. децембра је служио Епископ бикински Јефрем, први проректор Хабаровске богословије.
      Научници, свештеници и представници друштва организовали су округли сто и изложбу православне литературе на кинеском језику.
      „Ми обиљежавамо годишњицу указа кинеског императора Кансија из 1712. године, захваљујући којем је у Пекингу званично могла започети своју дјелатност Руска духовна мисија“, казао је за Итар Тас настојатељ храма апостола Петра и Павла у Хонконгу, протојереј Дионисије Позднјајов.
      Све је почело у 17. вијеку кад су Козаци бранили гранично утврђење Албазин на обали Амура и послије дуге опсаде били заробљени и одведени у кинеску престоницу. Цар се смиловао над храбрим војницима и учинио их поданицима, давши им мјесто за живот у сјеверо-источном дијелу Пекинга. Међу затвореницима је био и православни свештеник Максим Леонтјев. Међутим, након његове смри православна заједница је остала без духовног руковођења. Петар Први је више пута интервенисао да се нови свештеник упути у Пекинг и да се тамо отвори Руска духовна мисија. Император Канси се одазвао на ту молбу 1712. године. Мисија је истовремено имала и дипломатске фунције. Више од тога, њени чланови су постали прве дипломате у Кини, али и први руски научници синолози.
      Данас у Народној Републици Кини Кинеска аутономна православна црква има четири храма. Међутим, у њима се не служи јер недостаје кинеских свештеника. Власти Кине ове године дозволиле су да се два студента пошаљу у Русију да студирају у православним богословијама.
      Отац Дионисије је казао да је проблем што на кинеском језику има веома мало материјала о православљу, али да је ове године преведено и издато пет књига на кинеском.
      Радио Светигора
    • Од Andre Williams,
      Kina zabranila reč "okupirajmo" (извор)
      Verovatno zbog straha da se slični pokreti ne pojave i u ovoj zemlji, kineske vlasti odlučile su da blokiraju reč "okupirajmo" na internet pretraživaču popularnog kineskog mikrobloga Sina Weibo, prenosi Huffington Post.

Pokret "Okupirajmo Wall Street" proširio se širom sveta u poslednjih nekoliko dana, a to je dovelo do sukoba s policijom u Melburnu, nasilja u Rimu i masovnih protesta u drugim zemljama, dok su protesti u SAD-u u nekim momentima su pretili da prerastu u ozbiljne sukobe u poslednjih nekoliko dana.
      Kina je ova dešavanja posmatrala vrlo pažljivo i ne želi nešto slično na svojim ulicama. U međuvremenu se na Facebooku pojavile grupe poput "Okupirajmo Kinu", pa su se vlasti u ovoj zemlji odlučile na ovakvu meru.
      Ovo je lista reči i fraza koje su zabranjene.
      Occupy Beijing, Occupy Shanghai, Occupy Guangzhou, Occupy Xi'an, Occupy Chongqin, Occupy Tianjin, Occupy Urumqi, Occupy Lhasa, Occupy Changsha, Occupy Wuhan, Occupy Nanchang, Occupy Fuzhou, Occupy Nanjing, Occupy Dalian, Occupy Hangzhou, Occupy Harbin, Occupy Chengdu, Occupy Kunming, Occupy Hohhot, Occupy Haikou, Occupy Zhengzhou, Occupy Changchun, Occupy Shenyang, Occupy Xining, Occupy Lanzhou, Occupy Taiyuan, Occupy Yinchuan, Occupy Shijiazhuang, Occupy Jinan, Occupy Nanning.
  • Креирај ново...