Jump to content

Препоручена порука

Smece od dokumentarca i smece od coveka.
lik tezak 50 miliona, obogatio se tako sto laprdao po dokumentarcima, nista korisno u zivotu nije uradio.
Klasican levonja, sam otrabunja bez prakse. Retko kad levicar bude neko ko se obogatio nekim stvarnim poslom naprimer automehanicar ili gradjevinac itd...

image.thumb.png.3f9b183cf0ad6c7f0d0c18cef28ff18a.png

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, haveaniceday рече

Retko kad levicar bude neko ko se obogatio nekim stvarnim poslom naprimer automehanicar ili gradjevinac itd...

Al umiješ da sukneš Mlađoni...:navijanje:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Justin Waters said:

Al umiješ da sukneš Mlađoni...:navijanje:

Levicari su po pravili ekipa iz medija , filma, holivuda jer su budale ili 0.00001 % onih ultra bogatih jer oce da ih narod voli pa lazu da su levicari tipa Elon Musk.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 44 минута, haveaniceday рече

Levicari su po pravili ekipa iz medija , filma, holivuda jer su budale ili 0.00001 % onih ultra bogatih jer oce da ih narod voli pa lazu da su levicari tipa Elon Musk.

Ali to je nešto drugo, kad jednu specifičnu sferu društva proglasiš ljevičarskom...u odnosu kad kažeš šta su postigli, ajd da ih vidim u građevini i automehanici. Kao da su onda brokeri, utjerivači dugova, posrednici, savjetnici, notari, marketing itd...isto ljevičari jer se nekako ne bave "opipljivim" stvarima. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
22 minutes ago, Justin Waters said:

Ali to je nešto drugo, kad jednu specifičnu sferu društva proglasiš ljevičarskom...u odnosu kad kažeš šta su postigli, ajd da ih vidim u građevini i automehanici. Kao da su onda brokeri, utjerivači dugova, posrednici, savjetnici, notari, marketing itd...isto ljevičari jer se nekako ne bave "opipljivim" stvarima. 

pa jesu ugl... to su ti sve glavni levicari...samo pogledaj kada diskutujes sa ljudima koji se primaju na levicu cime se bavi... neces da sretnes molera koji ima tim od 20 ljudi i misli da trebas da mu povecas porez, jer mu porodcina kuca i vikendica na jezeru vrede milion...

pogledaj npr ko donira trampu ko berniju sandersu.

evo ti sanders :

WWW.OPENSECRETS.ORG

Fundraising profile for Sen. Bernie Sanders - Vermont

evo ti trump:

WWW.OPENSECRETS.ORG

This page highlights top industry contributions for Donald Trump for the 2020 presidential election cycle. For more information...

evo biden:

WWW.OPENSECRETS.ORG

This page highlights top industry contributions for Joe Biden for the 2020 presidential election cycle. For more information, click...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 часа, haveaniceday рече

Smece od dokumentarca i smece od coveka.
lik tezak 50 miliona, obogatio se tako sto laprdao po dokumentarcima, nista korisno u zivotu nije uradio.
Klasican levonja, sam otrabunja bez prakse. Retko kad levicar bude neko ko se obogatio nekim stvarnim poslom naprimer automehanicar ili gradjevinac itd...

image.thumb.png.3f9b183cf0ad6c7f0d0c18cef28ff18a.png

Možda se obogatio. A i da jeste, opet je u pravu. Ja u Austriji imam čak bolje od recimo Italijana: Nemam jedino 13. nego i 14. platu godišnje; pet nedelja plaćenog odmora - okej, to nam je isto; zato ali trinaest plaćenih praznika umesto dvanaest kao u Italiji. A majka ovde kod Švabova dve godine je zaštićena, u Italiji svega pet meseci.

Ide! Laž je da ne ide.

Isto je laž da se ne može biti socijalan i istovremenom nešto imati. Ja se kladim da imam više od kapitaliste Mlađonija. ;) 

Mesečno zaradim dve hiljade evra neto, a sad mi je trinaesta, dakle dupla plata ili četiri hilajde evrića neto. I ja sam socijalan. Dobro, plaćam i 35 % poreza. Ali znam zašto plaćam i da finansiram sistem koji mi omogućava moju platu koju imam. I ne samo meni nego svima nama ovde, i ne samo platu nego i hiljadu drugih stvari, zajedno i sve po solidarnom principu. I zato se ovde ima.

A vi narode birajte: Mene socijalistu sa mojih dve evro-hiljadarke mesečno koji bi hteo da i vi imate vaše dve evro-hiljadarke mesečno, ili kapitalistu Mlađonija koji nema i koji veli da se mora biti asocijalni kreten da bi se nešto imalo. :)

Može se biti i te kako čovek i nešto imati. A jedan drugi život ovde na svetu nemamo, ni mi ni naši ljudi, ni naša deca...

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Dragi , tako je. I ja sam skroz komunjara. Tako treba. :)

Šalu na stranu, isekli su kada je u sred predsedničkih odaja  Slovenije zabo zastavu Amerike. I da, posle tog filma, počelo je da se plaća školovanje u SLoveniji. :(

Barem za neke.

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
11 hours ago, Dragi said:

Možda se obogatio. A i da jeste, opet je u pravu. Ja u Austriji imam čak bolje od recimo Italijana: Nemam jedino 13. nego i 14. platu godišnje; pet nedelja plaćenog odmora - okej, to nam je isto; zato ali trinaest plaćenih praznika umesto dvanaest kao u Italiji. A majka ovde kod Švabova dve godine je zaštićena, u Italiji svega pet meseci.

Al zato u svim tim zemljama imas vece sanse da umres od mnogih(skoro svih)  bolesti nego u americi i u americi sa 12 plata imas vise para u svom dzepu nego u svim tim zemljama i isto tako, mozes da se penzionises 20 godina ranije u americi nego u tim zemljama, i u americi imas vece sanse da postanes milioner ( al i siromah ) nego u tim zemljama.

Drugim recima amerika je zemlja koja vise nagradjuje tvoj kvalitet kao osobe, ali i vise i kaznjava tvoje mane kao osobe i radnika.

Austrija je zemlja koja za cenu nagrade tudjih kvaliteta cuva one koji imaju manje kvaliteta.

Za mene je racunica prosta koja ce od te dve zemlje za 100 godina da bude u znacajno losijoj poziciji.

Steta sto mi je jako tesko (zbog psihickih problema ) da migriram bilo gde, jer bih prvo odleprsao u ameriku, al malo se bojim da budem sam na svome, ali sigurno to ne bi bila svabija nego amerika.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
8 hours ago, sanja84 said:

@Dragi Šalu na stranu, isekli su kada je u sred predsedničkih odaja  Slovenije zabo zastavu Amerike. I da, posle tog filma, počelo je da se plaća školovanje u SLoveniji. :(

Barem za neke.

Svako skolovanje se placa, samo je pitanje ko ga placa. Majkl Mur je lazov jer ne kaze punu istinu. Skolovanje u evropi placaju poreski obaveznici. Drugim recima neki mladic koji je recimo automehanicar i nema dece - kroz poreski sistem placa skolovanje nekom ko je resio da se skoluje umesto da radi.

Za mene je to fundamentalno korumpiran sistem.

To poredjenje "amerikanci trose na obrazovanje toliko a na zdravstvo toliko" su glupi jer Amerikanci trose i na automobile mnogo vise nego prosecan Evropljanin, ali ne zato sto su automobili losiji i skuplji u americi vec zato sto prosecan amerikanac kupuje skuplje i luksiznije automobile od prosecnog evropljana. Rezulta u potrosnji je stvar izbora a ne neceg loseg.

Slicno pravilo vazi za medicinsku negu i skolovanje. Univerziteti, kampusi sve ono sto oni pruzaju su dupe i oko amerika i evropa. Bolnice, oprema u bolnicama opet dupe i oko. Amerika u svemu tome je 20 godina ispred evrope, jedino su joj nemacka i svajcarska blizu. Uporedi dostupnost MRI masina u evropi vs americi. Pa mi reci, sta bi pre, da platis malo vecu cenu ili da cekas godinu dana za skeniranje a tih godinu dana moze da znaci zivot i smrt?

Ne poredite dva ista proizvoda.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
14 minutes ago, Justin Waters said:

Nema mnogo razlike između donatora, da bi se mogla podvući crta i izvući različite suštine.

Ja mislim da ako pogledamo brojeve - razlike su ogromne. Pricacu Biden vs Trump posto je sanders ispao.
Evo par mojih analiza,

Poljoprivreda : 701k Biden | 3m trump znaci  -> 4x vise nego Trumpu nego bidenu.
programeri, IT industrija, mediji:  11m Biden  | 2m trump -> 5+ x vise Bidenu nego Trampu.

Gradjevina: 2m Biden | 4 trump -> 2x  u korist Trump

Energija i resursi: 500k biden | 3m Trump -> 6x vise trumpu.
Finasijski sektor:  42m biden | 32m Trump ->  1.2 x vise bidenu.
healthcare: 8m biden | 7m Trump  ->  tu su vise manje isti razlika je stvarno sitna

Lobbisti: 13m Biden | 3m Trump - > 4x vise Bidenu.
Labor 5m Biden | 500 k Trump.  -> 10x vise Biden

Drugim recima, kada pogledamo ovu sliku, poljoprivrednici, gradjevinci, energetici i ostale "prljave" industrije doniraju vise Trumpu.
Finasije, Mediji, Programeri i ostale "intelektualne" i "ciste" industrije doniraju vise Bidenu. Sa tim sto najamnje vodjstvo ima u finasijama.

jedina stvar gde biden sije trampa jesu Labor ( to se racunaju sindikati) sto se tice tih prljavih poslova.... koji tradicionalno doniraju demokratama, ali ako pogledamo individualne donacije radnika (koji nisu u raznoraznim sindikatima i slicnim interesnim grupama), tu opet trump pobedjiju.

I ako pogledas Lobby grupe mnogo vise doniraju demokratama nego republikancima u ovom izbornom ciklusu.

Ako je neko kandidat obicnog amerikanca, radnika, koji nije neki armchair radnik srednje klase tipa programer, bankar, adminsitrator -  vec ili preduzetnik ili fizikalac  on je na strani trampa.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, haveaniceday рече

Ja mislim da ako pogledamo brojeve - razlike su ogromne. Pricacu Biden vs Trump posto je sanders ispao.

Samo ovo uporedi, prve tri:

Tramp:

Other $41,938,776
Finance, Insurance & Real Estate $32,287,499
Ideological/Single-Issue $30,379,608

Bajden:

Finance, Insurance & Real Estate $47,396,087
Ideological/Single-Issue $33,564,705
Other $31,698,224

Gdje ti ovdje vidiš suštinsku razliku?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
6 minutes ago, Justin Waters said:

Samo ovo uporedi, prve tri:

Tramp:

Other $41,938,776
Finance, Insurance & Real Estate $32,287,499
Ideological/Single-Issue $30,379,608

Bajden:

Finance, Insurance & Real Estate $47,396,087
Ideological/Single-Issue $33,564,705
Other $31,698,224

Gdje ti ovdje vidiš suštinsku razliku?

ne znam zasto bih uporedio samo prve tri.. kada sam uporedio sve industriju po industriju i napisao ko kome vise donira, i pokazao da trampu vise doniraju "prljava" zanimanja gradjevinci, naftasi, industrijalci  a bidenu lobisti, bankari, novinari, programeri.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, haveaniceday рече

ne znam zasto bih uporedio samo prve tri.. kada sam uporedio sve industriju po industriju i napisao ko kome vise donira, i pokazao da trampu vise doniraju "prljava" zanimanja gradjevinci, naftasi, industrijalci  a bidenu lobisti, bankari, novinari, programeri.

Krećem od one pretposavke da je Mur ljevičar i da ga to čini "prodavačem magle", jer ljevičari valjda samo znaju da proizvode maglu..za razliku od onih koji podržavaju Trampa i oni kao ne prodaju maglu nego se bave konkretnim poslovima. 

A to upravo nije tačno, jer Finansije - čitaj bankari malo više ulažu u Bajdena nego Trampa, ali podjenako novčano težinski važno. 

I u čemu je fora "ljevica ovo ljevica ono"...šta to znači da je onda desnica dobra isključivo?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Милан Ракић,
      Kada sam prvi put otišla na večeru kod moje drugarice Sherry, ugledala sam rupe od metaka na njenim belim kuhinjskim ormarićima. Sherry mi je bila nova drugarica, u stvari jedina, jer sam tek bila stigla u Majami. Njena majka je videla šta gledam i objasnila mi: „Tu se Shane upucao“. Shane je bio Sherryin rođak. Njenu majku je najviše pogodilo to što se upucao pištoljem njenog muža. Bila sam suviše pristojna da bih pitala da li je Shane izvršio samoubistvo ili je stradao nesrećnim slučajem. Imao je 16 godina.

Johnson Valley, USA, foto: Neda Radulović-Viswanatha
      Čim nam se pridružio, Sherryn tata mi je pokazao svoju ogromnu zbirku pušaka. Komad po komad. Ćutala sam i klimala glavom, jer nisam znala šta da kažem. Imala sam 21 godinu i doselila sam se u Majami jer sam mislila da je Njujork suviše opasan (da, znam – sada znam). Svaki momak sa kojim sam izlazila u Majamiju davao mi je svoj pištolj da ga nosim u torbi dok smo van kuće. To mi je postalo normalno. Amerika mi je bila u krvi, doslovno – otac mi je Amerikanac – i pretpostavljala sam da biti Amerikanac znači upravo to.
      Moj otac je mojoj majci pružio američki san: bekstvo iz varošice u Safolku u zemlju pontijaka i ogromnih frižidera. Toliko je volela Ameriku da se dva puta udavala za Amerikance (između njih i za jednog Engleza). „Tvoj otac mi je poklonio divan mali revolver“, rekla mi je jednom. Za nju je to bio glamurozan detalj, kao njene mentol cigarete – pravi damski pištolj.
      Odnos Amerikanaca prema posedovanju vatrenog oružja varira od države do države. SAD su u stvari skup različitih zemalja. Na primer, kada sam se 80-ih godina vratila u Njujork, opšti stav je bio da je nasilje vatrenim oružjem najgori mogući zločin. Otišla sam u Ameriku jer sam verovala da ću tu ostvariti svoje snove. Ubrzo sam shvatila da je američka kultura suštinski različita od britanske. To se ne vidi na prvi pogled zbog iluzije sličnosti koju stvara popularna kultura. Britanci masovno veruju da poznaju Ameriku zato što su jednom ručali na Menhetnu: oni su isti kao mi samo su im porcije veće i kada bi nas slušali, svi njihovi problemi bi bili rešeni.
      To je naravno samoobmana. SAD su nesaznatljive i samima sebi, što najbolje pokazuju izbor Donalda Trumpa za predsednika i debata o kontroli oružja. Gnevni belac sedi u Beloj kući, pa gnevni belci koji ubijaju mnogo ljudi iz vatrenog oružja ne mogu biti teroristi. Reakcija građana na masovna ubistva je kupovina još vatrenog oružja da bi se bolje zaštitili. Ovaj mentalitet je mnogima od nas nerazumljiv. Amerikanci prosto imaju pojačanu sklonost da se ubijaju vatrenim oružjem i opijatima. Oni žive u strahu od terorizma koji nadire spolja, preko nekog mitskog zida, a zapravo je teror deo njihove kulture.

Posle svakog masovnog masakra navode se iste brojke. Procenjuje se da SAD imaju najveći broj komada vatrenog oružja u privatnom vlasništvu – 2012. godine navođeno je 300 miliona komada u posedu približno jedne trećine stanovništva (dovoljno da svaki muškarac, žena i dete u Americi imaju svoj pištolj ili pušku). Druga zemlja na ovoj listi je Jemen. U SAD svakoga dana 18 mladih ljudi izgubi život od metka. Pored toga, samoubistvo – najčešće iz vatrenog oružja – drugi je po redu uzrok smrti Amerikanaca od 15. do 34. godine.
      Jedan od najtužnijih delova potresne knjige Garyja Younga Another day in the death of America / Još jedan dan smrti Amerike je onaj kada roditelji upucane dece priznaju svoje olakšanje. Majka Tyshona Andersona, koji je u 18. godini ubijen u obračunu bandi, kaže: „Bar više ne moram da brinem da li on puca u nekoga ili neko u njega.“
      Svaki pošteni američki liberal može da se pozove na Australiju, gde je kontrolom oružja smanjen broj ubistava. Zakoni bi mogli da nametnu niz provera pre nego što se nekome odobri posedovanje oružja. Pa ipak, to se ne dešava. Na američkim sajmovima oružja čovek se oseća kao antropolog u nekoj stranoj kulturi. Ko su ti ljudi? NRA (National Rifle Association) je moćna organizacija, a nedavno smo na ulicama Šarlotsvila videli samozvanu lokalnu miliciju. I to nije samo zaostala i „zanemarena“ Amerika, već zemlja strana zapadnom posmatraču.
      Narativ o decentralizovanoj državi podrazumeva i mahanje drugim amandmanom, ali deo problema s kontrolom oružja je upravo reč „kontrola“. I Obamacare je odbačen kao nešto što ima veze sa kontrolom. Uznemirava me to što ne vidim rešenje za masovna ubistva u Americi, u smislu da ne volim američku zavisnost od kola, ali ne mogu da zamislim tu zemlju bez njih.
      U debati o kontroli oružja prevladala je slika o dva sukobljena dela društva koji preteći kruže jedan oko drugoga. Čini se kao da je veliki deo Amerike izgubio karakteristike razvijenog zapadnog društva. Pogledajte stepen nejednakosti, stopu dečjeg mortaliteta, zavisnost od narkotika, fenomen samoranjavanja. Odbacivanje centralizovane države je deo američkog shvatanja slobode. Posledica toga je da mnogi ljudi američku kulturu sve manje doživljavaju kao svoju.
      Kada me je jedan bivši američki policajac učio da pucam, naglasio je da deca što ranije treba da stiču to znanje. „Sa koliko godina po vašem mišljenju dete treba da dobije svoje prvo oružje?“ upitala sam ga.
      „Tri.“
      Suzanne Moore 
      Prevela Slavica Miletić 
    • Од Ромејац,
      Saudi Arabia accidentally prints textbook showing Yoda sitting next to the king

The founding of the United Nations was a historic moment that saw leaders from across the planet join together to commit to a more peaceful world. 
      But most historians don’t remember the Jedi master Yoda being among them.
      The Saudi government is scrambling to withdraw a history textbook that accidentally included a doctored photograph of King Faisal sitting next to the little green Star Wars character. 
      The picture was supposed to illustrate a section on the King’s rule but somehow the book’s editors used a version that showed Yoda perched next to the monarch as he signed the UN charter. 
      “The Ministry of Education regrets the inadvertent error”, said Ahmed al-Eissa, the Saudi education minister. 
      “The ministry has began printing a corrected copy of the decision and withdrawing the previous versions, and has formed a legal committee to determine the source of the error and to take appropriate action”.
      The black-and-white photograph of Faisal and Yoda is the work of a 26-year-old Saudi artist named Abdullah al-Sheri. 
      “I am the one who designed it, but I am not the one who put it in the book,” he told the New York Times. 
      Mr al-Sheri goes by the nickname Shaweesh and the picture was part of a series that showed film characters discreetly added to photographs of major moments in Arab history.
      One image shows Darth Vader standing behind Lawrence of Arabia and the king of Iraq at the Paris peace conference in 1919, which divided up much of the Middle East.
        Another has a young Arab boy looking down at Captain America from the back of a truck. 
      Mr al-Sheri said that he paired up the king and Yoda because both were intelligent and because Yoda’s green skin and green lightsaber matched the green of the Saudi flag. 
      “He was wise and was always strong in his speeches”, Mr. Shehri said of the king. “So I found that Yoda was the closest character to the king. And also Yoda and his light saber – it’s all green”.
      He only became aware that his picture had found its way into a textbook when his mother, who is a teacher, texted him after seeing a copy. 
      “I meant no offense to the king at all”, he told the New York Times.
  • Креирај ново...