Jump to content
Justin Waters

Alo piše: Artemiju ne daju penziju!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Neka ti je brate na cast.

Јел си и ти приметио да није у реду...

Па онда размисли кад износиш лажи и увреде на рачун владике Артемија.

Ja ne lazem i ne vredjam, vec pricam istinu,a o cemu postoje pisana svedocenja mnogobrojnih ljudi i obimna Sinodska dokumentacija,na osnovu cega je v.Artemije i svrgnut/penzionisan.

Nekoliko odluka Sabora SPC to nedvosmileno povrdjuju,naravno vernim sinovima i kcerima SPC.

Ti se sada zapitaj ko si i u koga verujes,u v.Artemija ili Gospoda Hrista.

Meni odgovor nije potreban,ali je tebi nasusno potrebno da saznas odgovor na to pitanje.

Ево и јеретици се радују.

Можеш ти Јефреме осим тупавих констатација да кажеш и нешто луцидно?

Нема ту радости, ја се нисам никад радовао туђим мукама, ако могу да помогнем обзиром да сам радио у ПИО на остваривању права осигураника.

Провео сам 4 године у Владетиној улици у тадашњем СИЗ-у па сам упознат са проблематиком. А овде има доста правника који нису јеретици па сам сигуран да можемо заједно да решимо проблем и да нађемо дедуктивном методом кривца за ситуацију која је настала у вези са пензијом.

Ево и јеретици се радују.

bighugbighug Како си ти чудан човек? Пошаљеш поруку па се у секунди одјавиш са форума,па опет пошаљеш поруку и брже боље опет се у трену одјавиш и стално исто радиш од кад си се први пут огласио на овом форуму...у чему је квака?  crvenilo

Ja ne lazem i ne vredjam

Нећу ићи даље од онога што си данас рекао, а то је да је владика Артемије купио кућу поред манастира Шишатовац.

То је лаж. И то је увреда!

Опет исто!  bighugbighug

Ja ne lazem i ne vredjam

Нећу ићи даље од онога што си данас рекао, а то је да је владика Артемије купио кућу поред манастира Шишатовац.

Ajde Jefreme, priznaj da si ti Artemije!
Ахиле...док год је владика Артемије епископ СПЦ,било би фино да испред имена ставиш титулу "епископ тј. владика"...важи,брате?  dada

Ja ne lazem i ne vredjam

Ахиле...док год је владика Артемије епископ СПЦ,било би фино да испред имена ставиш титулу "епископ тј. владика"...важи,брате?  dada
Важииии!  Па ја то онако другарски, братски, ништа лоше нисам мислио. Заправо, хтео сам и да избришем тај пост, али нисам знао како :)

Ja ne lazem i ne vredjam

Важииии!  Па ја то онако другарски, братски, ништа лоше нисам мислио. Заправо, хтео сам и да избришем тај пост, али нисам знао како 0110_hahaha
:)

A koji su uopšte prihodi za život jednog episkopa? Ko mu ih daje?

I otkad monasi imaju plate?  89898989898989

valjda i njima treba da mogu uzet  pasta za zube,sampon za kosu i tako da nenabrajam sta jos  sve 

Pa to se kupuje iz manastirske kase, ne može monah da ima platu.

Ja ne lazem i ne vredjam

Da si iole iskren covek,pomenuo bi bar da se ista informacija mogla cuti od vl.Atanasija u njegovim intervjuima,kao i u ovim zadnjim otvorenim pismima.

Da ne govorim o tome da se u krugu bratije koja preferira "odbranu v.Artemija" vec nedeljama prica o tome i kako se hvale da se vec tamo okupljaju potencijalni iskusenici....

Znaci,nije moja izmisljotina vec info iz dva izvora,od koga jednom verujem bez zadrske,a drugi samo potvrdjuje da je sve receno na temu kuce istina.

Naravno,jasno mi je da je razgovor sa tobom kao sa gluvim telefonom,ali ovo rekoh radi onih koji citaju,a nisu upuceni.

Guest ЖРУ Администрација

Да је Арагорн особа на чије коментаре не треба обраћати посебну пажњу, јер је реч о поремећеној особи, говоре многи докази.

Коментарисати Арагорнове лажи и измишљотине није упутно јер реч је о веома болесној особи која пати од веома тешког облика схизофреније и манијакалне депресије. Вишеструки је бегунац из установа за лечење душевно оболелих особа. Кад год је под пратњом враћан на лечење тражио је интернет конекцију и могућност да на форуму Верујем одговара са - амин и потписујем мада је у последње време, нарочито са порастом спљашње температуре, примећена његова појачана интернет активност када је блаћење монаштва рашкопризренске Епархије у питању.

Претпостављам да нисам никога изненадио, саблазнио или увредио са доказима који имају већу чврстину од Арагоранових, а нарочито узимајући у обзир то да је ово само 20 посто од онога што о њему могу да напишем.

онда се нећеш ни изненадити што си зарадио опомену.

па ти пиши опет овакве доказе.

Ja ne lazem i ne vredjam

Da si iole iskren covek,pomenuo bi bar da se ista informacija mogla cuti od vl.Atanasija u njegovim intervjuima,kao i u ovim zadnjim otvorenim pismima.

Da ne govorim o tome da se u krugu bratije koja preferira "odbranu v.Artemija" vec nedeljama prica o tome i kako se hvale da se vec tamo okupljaju potencijalni iskusenici....

Упоран си попут владике Атанасија у изношењу увреда и недоказаних оптужби.

Ко је тај ко би више од поменутог владике Атанасија волео да било коју оптужбу могже поткрепити бар једним доиказом!?

Да се у некој кући окупљају ''потенцијални искушеници'' и да се то прича у ''круговима блиским одбрани в. Артемија'', не значи да је владика Артемије купио ту кућу.

Ja ne lazem i ne vredjam

Упоран си попут владике Атанасија у изношењу увреда и недоказаних оптужби.

Ко је тај ко би више од поменутог владике Атанасија волео да било коју оптужбу могже поткрепити бар једним доиказом!?

Iole svesti i savesti da imas, ne bih ovako govorio o v.Atanasiju,ali to samo o tebi govori,a ne o njemu.

Na tvoju nesrecu,a nasu neizmernu radost,Sabor je imao i ima poverenja u tog istog e.Atanasija,sto je potvrdio davsi mu citavu pregrst veoma odgovornih poslova u nasoj pomesnoj Crkvi od kojih su se svih klonili i nisu znali kako da rese te probleme.

Tako je bivalo pre 20 godina,a tako je i danas...

Molio bih moderatore i administraciju  da reaguju na ovaj ,po ko zna koji put,nevidjeni bezobrazluk prema najvidjenijem episkopu nase Crkve.

је ли брате Јефреме, а по ком аршину ти мислиш да је САСабор уопште реаговао?

мислим, јеси ли свестан да је две трећине владика гласало да се не рашчини владика Артемије, већ да се пензионише.

значи било је и више доказа него што је било потребно, али због икономије не само према владики Артемију и његовом стажу већ и према верницима које би индиректно гурнули у пад заједно са њим то није урађено?

јел капираш ти нешто од тога?

значи кад се пребројиш само 4 владике је гласало против, пошто је и 4 било уздржано, пошто викарне владике немају право гласа иако присуствују.

од 40 владика.

значи, не да је крив, него ко Србија дугује.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...