Jump to content
Justin Waters

Alo piše: Artemiju ne daju penziju!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Значи да куће нема?

Молим вас, без обзира на нека друга неслагања, неосновано оптужити архијереја за крађу, проневере и расипништво, крајњи је безобразлук.

Изволите. Постоје истражни органи, постоји закон о доступности информација од јавног значаја и интереса... седите на аутобус и правац Шишатовац...  Ако постоји кућа постоји и власник - бивши или садашњи. Проверите ко је власник.

Замолите онога у чијем су поседу регистратори пуни ''доказа'' о ''крађама и проневерама'' да их већ једном стави на увид јавности!

А не овако. На православном форуму оптужбе за каквим ни шиптари не би посегнули.

Guest свештеник Иван

Пази Јефреме, став Модерације форума је сасвим друга ствар од изношења тврдњи члана форума. Свакако да ће став Модерације увек бити став наше Свете Цркве јер је ово православни форум који и постоји са благословом Цркве за разлику од разноразних пљуваоница које ни сам ђаво не би измислио. Не бавимо се трачевима и рекла-казала причама и дозвољавамо да свако изнесе своје мишљење без омаловажавања саговорника. Ако је вл. Артемије узео кућу у близини манастира (или његова духовна чеда) те одатле дижу буне или шта већ- то би била неоспорна чињеница, а ако је то само измишљотина онда је то показатељ непријатељства према вл. Артемију.  Аграгорн када ово каже он треба да има доказе за то, иначе све што каже нема никакву тежину.

И шта "свака ми част" Аграгорне? Ја сам поставио питање и чекам одговор. Иначе, појма нема ни за куће ни ливаде, не бавим се тим стварима. Свакако да оно што изнесеш треба и да документујеш. Нема потребе за икаквим тешким речима. Ово су преозбиљне ствари.

П.С.

Обратите пажњу на речник! Нека вам речи буду благе а аргумент јаки.

Пази Јефреме, став Модерације форума је сасвим друга ствар од изношења тврдњи члана форума. Свакако да ће став Модерације увек бити став наше Свете Цркве јер је ово православни форум који и постоји са благословом Цркве за разлику од разноразних пљуваоница које ни сам ђаво не би измислио. Не бавимо се трачевима и рекла-казала причама и дозвољавамо да свако изнесе своје мишљење без омаловажавања саговорника. Ако је вл. Артемије узео кућу у близини манастира (или његова духовна чеда) те одатле дижу буне или шта већ- то би била неоспорна чињеница, а ако је то само измишљотина онда је то показатељ непријатељства према вл. Артемију.  Аграгорн када ово каже он треба да има доказе за то, иначе све што каже нема никакву тежину.

И шта "свака ми част" Аграгорне? Ја сам поставио питање и чекам одговор. Иначе, појма нема ни за куће ни ливаде, не бавим се тим стварима. Свакако да оно што изнесеш треба и да документујеш. Нема потребе за икаквим тешким речима. Ово су преозбиљне ствари.

П.С.

Обратите пажњу на речник! Нека вам речи буду благе а аргумент јаки.

Kakav odgovor oce cekas?

Onaj koji ti se svidja?

Lepo sam naveo gde se moze procitati info o tome,a da svaki put kopiram dokumenta koja sam postavljao ne pada mi na pamet.

Takodje,bas su moderatori postavljali pisma v.Atanasija u kojima on to potvrdjuje,sto se vrlo lako moze videti,ko hoce.

Kao i predhodno,postavljano je i pismo v.Aratemija u odgovor Sinodu.

O tajnim racunima v.Artemija i o placanju sa njih ima takodje u dokumentaciji koju sam postavljao.

O dugu u ERP isto ima u pomenutoj dokumentaciji.

Sve su zvanicna dokumeta SPC kao i intervjui episkopa SPC u kojima se tvrdi ono sto ja samo ponavljam.

Zaista ne razumem o cemu se ovde radi i zasta me prozivas.

Moj problem nikako nije ako se pomenuta dokumenta citaju vrlo nepazljivo, pa se posle optuzujemo bez veze zato sto je nekom nesto promaklo.

Molio bih te da se informises i da vise prestanes sa mojim prozivanjem.

Guest свештеник Иван

Нико те не прозива, нарочито не ја. Питам, најнормалније. Ако је већ тема о томе, најбоље је поставити документ и због осталих који читају, а не да претражују зилион тема по форуму.

У Сремској епархији су одбили од плате свештеницима да би помогли владици Артемију и његовој пратњи.А они стално нешто траже колко чујем.

Ovo nije tacno.Mm je svestenik u Sremskoj eparhiji i niko mu nista nije odbio od plate,cak su im i povecane plate.

Sad mi rece suprug da je svaki svestenik morao da uplati 30000 eparhiji za manastir Sisatovac.Mozda je taj novac bio namenjen +Artemiju.

Ово нека вам буде за наук да никада категорички не износите одређене тврдње док их не проверите. klapklap

Овде је проблем у наслову и ја се питам : "ко не да владики пензију"?

Очигледно још једна манипулација са насловима и жељом да се створи још већа подела међу верницима.

Злонамерно се сугерише да неко не да. Да би се остварила пензија и добила неопходно је поднети документа ПИО фонду и сачекати решење. Ко то ради у СПЦ, ко подноси документа и брине о томе, ваљда неки владикин секретар. Е сад где је секретар да то заврши?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...