Jump to content
Srdjan

Шта сте?

Оцени ову тему

Гласајте шта сте.  

252 члановâ је гласало

1. 1. Гласајте шта сте.

• Православац.
      208
    • Римокатолик.
      6
    • Протестант.
      1
    • Муслиман.
      5
    • Будиста.
      3
    • Агностик.
      0
    • Многобожац.
      2
    • Атеиста.
      4
    • Жедан сам.
      18
    • Нешто друго.
      5

Recommended Posts

Ako je vjernik a neće da pripada nikakvoj oficijalnoj vjerskoj sljedbi, ni židovstvu, ni hrišćanstvu, ni islamu ni budizmu, taoizmu itd. onda je vaninstitucionalni teista, akonfesionalni teista, dakle ipak opet vjernik. Ako je hrišćan a neće da pripada nikakvoj toj nekoj određenoj Crkvi: ni pravoslavnoj, ni katoličkoj ni nikakvoj od protestantskih zajednica onda je vankonfesionalnim, akonfesionalnim ili nekonfesionalnim hrišćanom. Ima i takvih, ja ih znam nekoliko. Oni se obično pokrste u bilo kojoj od postojećih Crkvi, to im je savim svejedno kojoj, ali ne smatraju se time poslije striktno i samo njenim članovima. Smatraju da je blagodat krštenja ili krsna milost posvećujuća svugdje jednaka i jednako prisutna i učina a bez ogleda na to gdje su pokršteni bili, bez obzira na tu konkretnu Crkvu ili zajednicu koja im je tu Svetu Tajnu, Sakrament Sv. Krsta udijelila.

Mnogobožac čovjek koji štuje više bogova, politeista a mnogoboštvo vjera koja poznaje, priznaje i ispovijeda postojanje i štovanje više bogova istovremeno. Na primjer hinduizam, razni šamanizmi itd.

a tako ,pa da ako nije neko aktuelan u ucestovanju u crkvi onda i nemoze da kaze ili i nepripada nikoj,iako je hriscanin ili sta znam koje religije

Ко ли је овде паганин (многобожац)? :D

Ја сам Исусов следбеник у покушају.

Рестартујем се по ко зна који пут у сусрет сутрашњем почетку поста и Васкрсењу.

Koji si ti trol greengrin greengrin greengrin

Dobro,dobro...samo me provociraj.

Zbog cega biste samo vi zene bile multiorgazmicne...i u nama muskarcima lezi ta moc,a pomocu taoizma je mozemo osloboditi.Ocigledno je da se ti zalazes za diskriminaciju u korist zena ^-^ .

Dzaba se krijes, ubedjen sam da si i ti pocela da radis Jelen vezbe...samo tako nastavi ;) .

Upitaj slobodno ako ti nesto nije jasno.

Dobro,dobro...samo me provociraj.

Zbog cega biste samo vi zene bile multiorgazmicne...i u nama muskarcima lezi ta moc,a pomocu taoizma je mozemo osloboditi.Ocigledno je da se ti zalazes za diskriminaciju u korist zena ^-^ .

Dzaba se krijes, ubedjen sam da si i ti pocela da radis Jelen vezbe...samo tako nastavi ;) .

Upitaj slobodno ako ti nesto nije jasno.

0203_cool 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...