Jump to content

Водич кроз кухињу за лење девојке

Препоручена порука

Најпре да кажем да ја нисам тотално лења. Веома сам уредна, иако нисам од оних жена што константно нешто трљкају. А што се кухиње тиче...хм. Није баш да ништа не знам. Али би ми значило ако би се у овој теми писали неки једноставни, брзи и скромни рецепти. Кад кажем скромни мислим на цену потребних састојака. А не би било лоше ни да пишемо понеки савет.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

За породицу, госте, себе.

Списатељица Јасмина Михајловић је рекла да за спремање јела не треба да се потроши више времена него што треба да се јело поједе.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Чили.

Продинста се млевена, или на коцкице сечена јунетина на црном луку и по жељи љутој папричици и дода се парадајз пелат из конзерве и пасуљ из конзерве. Наравно и зачини. Лаганица за спремити.

Може да се служи уз пиринач, качамак, кукурузни чипс, хлеб, разне тестенине...по жељи.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Једна од варијанти, а има их милион...

WWW.KIDSPOT.COM.AU

Oregano, chilli and cumin spice up this easy chilli con carne. Use beef mince for economy and make it stretch by adding kidneys beans - they'll give an extra protein hit, too!

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Хвала свима! Потрудићу се да у што скорије време испробам.

Него, Мардарије, јунетина мање више. Њу бар знам где да нађем. Замисли да ми неко предложи органски авокадо као састојак. Где ја да нађем органски авокаду у Ужицу? :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Раније се говорило да је море код Шибенику најмање слано, јер је ту ушће реке Крке, а онда су истраживачи отишли на четири метра дубине и открили да је, уствари, овде, море најсланије, ако не претерују, на целом Јадрану.

Било је потребно да се неко потруди и мало дубље погледа па да сазнамо да доток слатке воде не мора нужно да значи да ће морска вода бити мање слана. Исто је и у мору људи, могу се састајати и мешати они који се различито крсте, а да опет остане свако свој.
      Екипа Око магазина била је у Шибенику, овде је седиште наше Епархије далматинске, а Никодим Косовић је први владика који после много времена слободно у мантији корача уским улицама, трговима и обалом. Ово је шетња на коју смо ми, рођени почетком 80-тих година дуго чекали, а прича намерно почиње из улице која се зове Добрић, а крај ће бити узводно уз реку Крку, у манастиру Крка.

Уредник: Горислав Папић
      Аутор: Далибор Жарић

Извор: РТС
    • Од Тражитељ,
      У Хрватској је група Хрвата, на свој начин, честитала Ускрс Србима у Борову.
      По извештавању Јавног сервиса, сазнајемо да су то учинили некакви - мушкарци.
      Срећом па нису белци. Или "хетеросексуални конзервативни белци". Од свих оних наслова "Србин у Италији убио тога и тога", "Србин у Шпанији опљачкао тога и тога", "Србин у Холандији силовао тога и тога", чак и кад се ради о Ромима, Бошњацима или Мађарима са српским држављанством, по писању нашег јавног сервиса, сазнајемо да су у овом случају то чинили - мушкарци.
      Стиче утисак да су Срби, жртве некаквог мушког насиља у Хрватској, а не националног прогона?
      https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/region/4356893/borovo-hrvatska-srbi-ubij-srbina.html

Група Хрвата. И не знам зашто смо стално ми ти који их перемо, стално смо ми ти који наглашавамо да нису у питању Хрвати него некакви "криминалци", "нељуди", шта ли већ? Зашто стално ми инсистирамо како нису сви Хрвати исти, зашто не пустимо поштене Хрвате да то говоре? Да поштени Хрвати дођу сад у Борово и честитају Србима Ускрс и кликну "Опростите нам", као што се из Србије и Црне Горе посипамо пепелом за све и свашта? Да поштени Хрвати у знак протеста крену да постављају ћириличне табле, ако они који их чекићају нису Хрвати, него хрватски изроди? Да поштени Хрвати у гневу праведника оду и олупају табле "За Дом, спремни!". Не један, не два, него неколико десетина, неколико стотина.
      Борово је српско село од 5.000 људи, у Срему. У оном делу Срема за који су партизански картографи одлучили да треба да припадне СР Хрватској, а не САП Војводини.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Преосвештенство Епископ далматински Г. Никодим служио је 18.4.2021. Свету Литургију у Храму Успења Пресвете Богородице у Шибенику. Окупљеном верном народу Владика се обратио позивајући се на речи које смо могли чути из данашњег Јеванђеља.

„Данас смо чули како Господ говори једној жени 'иди с миром, вера твоја спасла те је'. То је та вера на коју треба да се угледамо и која нам је дата од самог Господа Исуса Христа, која се преносила преко апостола и њихових ученика све до дана данашњег. Они су нам предали веру у свету Тројицу, у Бога Оца, Бога Сина и Бога Духа Светога. Она је пут који треба да следимо и помоћу ње треба да истрајемо и на свом пропутовању кроз овај пост док ходимо ка светлом Васкрсењу Христовом које је центар наше вере. Како свети апостол Павле каже 'ако нема Васкрсења, узалуд је вера ваша и проповед наша'. 
      Управо ка том празнику треба да тежимо и да се, проживљавајући га овде, на Земљи, сваке године и сваке недеље, надамо свеопштем васкрсењу кроз које ћемо наследити Цраство Небеско и постати истинска деца Светлости“, рекао је Епископ далматински и пожелео да се ускоро ослободимо пошасти која нас је снашла и да се онда да у светим храмовима окупљамо у што већем броју.

Извор: Епархија далматинска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Млада уметница Душица Васиљевић из Новог Сада била је гост на РТВ Бачка Паланка. У оквиру емисије "Паланачки мозаик" говорила је о љубави према уметничкој фотографији. Подсећамо да смо на нашој интернет страници представили одабране светлописе ове уметнице која сведочи о важности умножавања дарова. 

Видео: РТВ Бачка Паланка

Ризница литургијског богословља и живота: Душица Васиљевић: Фотографија као израз душе кроз објектив
      BRANISLAVILIC.BLOGSPOT.COM    
    • Од Поуке.орг инфо,
      Текст Преосвећеног Епископа г. Давида можете у пдф формату преузети ОВДЕ

Епископ Давид Перовић: Пројаве хришћанског етоса у Домостроју спасења, кроз личност, и у богословљу (Стослови 1-5) | Епархија крушевачка
      WWW.EPARHIJAKRUSEVACKA.COM   Текст Преосвећеног Епископа г. Давида можете у пдф формату преузети ОВДЕ  
  • Креирај ново...