Jump to content

Теорије завере или? - документарни филм

Оцени ову тему

Препоручена порука

гледао пре неко вече, беше ми мука у одређеним моментима. сигурно је да залази у сферу теорија завере. свакако не могу да бланко поверујем у све, има преувеличавања али исто тако има и аргумената који су доказани као пицагејт и епстајново острво. занимљиве су све везе међу педофилима, политичарима сви су испреплетани као цревца. не знам колико ту има истине ал се то да проверити ... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 часа, Предраг М рече

гледао пре неко вече, беше ми мука у одређеним моментима

Ja sam malopre...još uvek ne mogu da složim utiske, ali mogu da potvrdim mučninu u određenim momentima, to sigurno :)

Imala sam sreću da sam gledala sa prijateljem koji je pola prespavao, a onda se priključio pred kraj, praveći se kao da nije. Njegova reakcija na kraju je bila - Vau, napokon divne vesti, da vidim nešto pozitivno ovih dana  (sav srećan....        :smeh1:)Znači - čak i dok mi spavamo, neko se brine za nas, to je najvažnije.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar 

Сигурно је да постоје разне грозоте и ако је могуће, све те болеснике треба затворити, али треба бити трезвен. Ко ти гарантује да се иза ове приче не крије неко још горе зло? И онај последњи гад ће доћи као миротворац, као неко ко доноси решење за све проблеме и као неко ко ће да уједини човечанство.

Наше је спасење у Христу. Ови измаштани земаљски рајеви без Христа су прелест.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 часа, Вукашин рече

@Ćiriličar 

Сигурно је да постоје разне грозоте и ако је могуће, све те болеснике треба затворити, али треба бити трезвен. Ко ти гарантује да се иза ове приче не крије неко још горе зло? И онај последњи гад ће доћи као миротворац, као неко ко доноси решење за све проблеме и као неко ко ће да уједини човечанство.

Наше је спасење у Христу. Ови измаштани земаљски рајеви без Христа су прелест.

Bas to htedoh reci dok sam gledala... za sta se ovi bore? Za ljucku pravdu, raj na zemlji...? Pa Hristos je bezveze dolazio onda a i zaboga da ovde i dobijemo raj pa smrt i odlazak iz tog zivota(a to nam ne gine) bi bio pravi pakao...

Mislim super svakako trba se boriti protiv zla ko je na poziciji da vlada... ali nema ovde Carstva Bozijeg. Kako god da okrenes novcic.

Videli smo posto kosta raj, stradanje krst i smrt... svako ko mi ga nudi pod parolom dobar covek veliko srce... neka fala ti brate zadrzi ga slobodno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Лапис Лазули рече

Bas to htedoh reci dok sam gledala... za sta se ovi bore? Za ljucku pravdu, raj na zemlji...? Pa Hristos je bezveze dolazio onda a i zaboga da ovde i dobijemo raj pa smrt i odlazak iz tog zivota(a to nam ne gine) bi bio pravi pakao...

Mislim super svakako trba se boriti protiv zla ko je na poziciji da vlada... ali nema ovde Carstva Bozijeg. Kako god da okrenes novcic.

Videli smo posto kosta raj, stradanje krst i smrt... svako ko mi ga nudi pod parolom dobar covek veliko srce... neka fala ti brate zadrzi ga slobodno.

Царство Божије унутра је у вама..., и у свету ћете имати невољу, али не бојте се...

Све што за темељ нема веру у Сина Божијег, осуђено је на пропаст, па и ова наша цивилизација која се одавно одрекла Христа, а грех прогласила за врлину.

Погледам понекад ове филмиће, али делотворније је држати поглед ка Христу, него се бавити овим темама.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 часа, Вукашин рече

онај последњи гад ће доћи као миротворац, као неко ко доноси решење за све проблеме и као неко ко ће да уједини човечанство.

Isto sam pomislila gledajući kraj. Možda me je najveća muka i uhvatila upravo od toga.

Ali tad se javio glas prostog, jednostavnog čoveka, koji u životu nije previše razmišljao, vodio se dobrim vaspitanjem i parametrima o dobru i zlu usađenim od malena. Za takve nema nikakve sumnje da postoji Bog i znaju oni da ima u Pismu i ono o tom poslednjem gadu, ali opet se nadaju da se ispuni ono što molimo na Liturgiji

Сав дан савршен, свет, миран и безгрешан, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи (или: подај Господе).

Ђакон: Анђела мира, верног вођу, чувара душа и тела наших, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи.

Ђакон: Опроштај и отпуштeње грехова и сагрешења наших, од Господа молимо.

Ђакон: Добро и корисно душама нашим, и мир у свету, од Господа молимо.

Ђакон: Остало време живота свога у миру и покајању да проведемо, од Господа молимо.

Ђакон: Крај живота нашег да буде хришћански, без бола, непостидан, миран, и да добар одговор дамо на Страшном Христовом суду, молимо.

To me žestoko razdrmalo. Da mi, očekujući previše, ne propustimo onaj raj koji već imamo, što u nama samima, što u svetu oko nas, možda samo treba šansu da pružimo? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Много ми је ово суморно и морбидно.
Превише.
Због тога је вероватно тај део филма и истинит. :(
Оне слике, она "уметност"...
Боже спаси и саклони! Сажежи то својим Огњем!

Но, чињеница је да је тај Епштајн постојао, и имао...а како да назовем те монструме? Који назив ту постоји за та створења јер то људи нису, не могу оно бити људи.

Политички део (дивни патак Трамп) је шит и агитација и не вреди ни 100€.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Са званичне интернет странице Васељенског Радија Светигора доносимо видео запис документарног филма о страдању Момишићких мученика - Свјетлост Христова просвећује све, аутора протопрезвитера Николе Пејовића, главног и одговорног уредника Радио-Светигоре и пароха момишићког.      Свети архијерејски сабор Српске православне цркве 17. маја 2012. године је донео одлуку да у диптихе светих Православне цркве унесе двојицу свештеномученика и четрдесет ђака мученика момишићких пострадалих од Турака 1688. године, чиме је потврђено њихово већ одавно постојеће молитвено поштовање у верном народу наше Свете цркве.   Прослављење (свечано проглашење за угоднике Божје)  пострадалих момишићких учитеља и ђака обављено је 19. маја 2012. године на саборној Светој архијерејској литургији у Спомен-храму Светог Саве на Врачару, којом је началствовао Његова светост Патријарх српски г. Иринеј, уз саслужење епархијских архијереја из земље и расејања окупљених на редовном заседању Светог архијерејског сабора.   Повест о момишићким мученицима   Двојица свештеника учитеља и њихових четрдесет ђака, деце парохијана већином из братства Поповића, живи су спаљени 1688. године у Цркви Светог Георгија у данашњем подгоричком насељу Момишићи, од војске скадарског Сулејман-паше, у знак одмазде због више пораза, које су претрпеле Османлије тих месеци од брдских племена, нарочито од Куча.   Њихове мошти су сакупљене и похрањене под свети престо Цркве Светог Георгија под Горицом. Кроз читаво време турског ропства, мошти су почивале у овом храму све до 1936. године, када су са великом чашћу и народном литијом пренете у обновљени Храм Светог Георгија у Момишићима и положене под свети престо. Њихове мошти су пренете 1995. године у гробницу са десне стране олтара унутар храма. Мошти су изнете верном народу на поклоњење и целивање на празник Светих Четрдесеторице мученика севастијских, у народу познатог као Младенци, 2006. године, након што их је Митрополит Амфилохије са свештеницима умио вином и помазао ружиним уљем по древном православном обичају. Од тада се налазе у свештеном кивоту, лево од иконостаса у момишићком Храму Светог Георгија, који је од тада посвећен и њиховом светом спомену. У знак сећања на последње свечано обретење њихових моштију,  у Митрополији црногорско-приморској се већ неколико година прославља њихов литургијски спомен на празник Севастијских мученика.   Тропар, глас 4.   Двојица свештеномученика момишићких, побожно поживјеше и у страху Божјем четрдесет ученика својих васпиташе, па као јагањци заједно бише заклани, од непријатеља вјере Христове; тако крв своју невину пролише за Јагње Божије, које узима на себе гријехе свијета.   Кондак, глас 8.   На небозарној Гори момишићкој, изнад града Подгорице, вјечно сјаји Христово лице, обасјавајући свјетлошћу нетрулежном мошти четрдесет ђака мученика, и двојице часних свештеника, што за праву вјеру пострадаше и посташе обиталиште Пресвете Тројице.   Свети новомученици Момишићки, молите Бога за нас!     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од JESSY,
      Филм који препоручује патријарх Порфирије: (Не)скривени живот Теренса Малика
      Недавно смо сведочили једној реткој појави у нашем јавном простору: у свом првом интервјуу за РТС као именовани наследник трона Светог Саве, Његова светост патријарх српски господин Порфирије цитирао је најновији филм Теренса Малика "Скривени живот". Тиме се открио као истински филмофил, али зашто је патријарх српски цитирао баш славног америчког редитеља асирског порекла, и о чему Маликови филмови заправо говоре?
      Скривени живот (2019) „Верујем, Господе; помози моме неверју" Јеванђеље по Марку 9:24
        Упркос хвали критике и дугој каријери испуњеној најпрестижнијим филмским наградама (Венеција, Берлин и Кан), Малик је аутор који је и даље махом непознат широј публици - примера ради: мој први комшија у Бостону, где живим, један врстан музичар и пројектни менаџер у познатој болници, за њега никада није чуо! A Малик, свакако, припада пантеону филмских стваралаца попут Тарковског, Фелинија, Бергмана, Тара, Фон Трира, аутора који су филм уздигли до нивоа врхунске уметности - оних који су се у својим најбољим филмовима највише приближили „људским сновима", као што је говорио покојни Влада Пертрић, врсни познавалац и теоретичар филма. Или би, у Маликовом случају, човек могао тврдити да је реч о аутору који се највише приближиo искуству хришћанске вере.
      Свакако, вера је једна од тема која доминира читавим његовим опусом, у свим њеним облицима: страсна, пролазна, снажна, вера опхрвана сумњом, она која обеснажује, расте, опада, и она која гасне. Он изразе вере нуди кроз снагу филмског језика, откривајући уз то и лепоту овог света.
    • Од uomo del Ve.Te.,
      Написано пре 28 минута Коначно, коначно да се неко појавио да нешто каже аргуметовано у одбрану филма Дара из Јасеновца:
      Шта друго рећи него: Girl, sweetheart, you made my day! God bless you!

Ево линкови где можете видети како то изгледа кад неко изван Србије, Р. Српске и Црне Горе брани наше интересе:
      Going off on CBR: DARA OF JASENOVAC

Going off on VARIETY: DARA OF JASENOVAC & ANYONE WHO CALLS IT PROPAGANDA! GET THE TRUTH HERE!
      https://www.youtube.com/watch?v=SrYGJhvA5lE

Serbian Genocide Survivor Stories
      https://www.youtube.com/watch?v=Z4NcdulWZkA

Me Going Off On The LA TIMES: DARA OF JASENOVAC
      https://www.youtube.com/watch?v=CrFyRGAApvw

Колико има милиона Срба у Р. Србији, Р. Српској, и Црној Гори? колико има професора по Богословским Факултетима, Богословијама, и другим акадмеским установама? колико има политичара који управљају нашим државама, колико има свештеника, господе Епископа у СПЦ, и многи други да не набрајам..... и сви ови које сам набројао редовно месечно кеширају лову/зелембаће/цигле неко 1000 неко 2000 неко  5, 6 или више хиљада Евра  А НЕМА НИКОГА ДА КАЖЕ/НАПИШЕ НЕШТО КАД ТО ТРЕБА ДА СЕ УРАДИ!!!????

П.С. 
      И на овој теми је било говора о филму:
       Јасеновац: незаборав и истина о мануфактури смрти
      Пошто сам поставио нову тему са конкретним насловом филма, модератори не морају да убацују наслов филма како сам споменуо.....Хвала!
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У продукцијска кућа "Jesus-Portal" премијерно је објавила на свом Јутјуб каналу 24. јануара 2021. година, документарни филм Митрополита волоколамског г. Илариона (Алфејева) о храму Светог Саве на Врачару.

О Светом Сави, највећем светитељу Српске цркве, као и о храму који му је посвећен говорио је Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије.
      Чућете и речи блаженопочившег Патријарха српског Иринеја, Високопреосвећеног Митрополита загребачко-љубљанског Порфирија, Преосвећеног Владике нишког Арсенија и других јерарха и свештенослужитеља СПЦ.
      Како у документарном филму каже Митрополит волоколамски Иларион, Саборни храм Светог Саве „заувек ће остати и споменик руско-српског пријатељства и сведочанство о јединственом односу који се развио између Руске и Српске православне цркве“.

Извор: Ризница литургијског богословља и живота
  • Креирај ново...