Jump to content
Ćiriličar

Дигитализација коју спроводи влада Србије - хоће ли неко у САД знати све о вашем детету у вртићу или школи?

Recommended Posts

Ко ће све имати приступ подациме из електронских дневника, обданишта, болница? Посебно је занимљив пројекат еектронских дневника као и то где су ти подаци похрањени и коме ће бити доступни. Није ли сулудо да приватне компаније и западне службе знају све о нашој деци? Које оцене имају? Када су добили укор? Да ли су и какви таленти? Од чега болују и сл.?

Па комјутераши...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Eh, hakeri upadaju u najzasticenije institucije drzava, kamoli da ce ovo moci da ostane nezasticeno,..... i samo da se napomene da drzave imaju svoje (drzavne) hakere koji rade za njih i jos ako se uvedu razni zakoni koji dozvoljavaju drzavama mogucnost dostupnosti podataka i pracenja licnosti (recimo kao patriotski zakon u Ameriku posle napada na New York)

Tako da, cim si na netu preko kompa, telefona, laptopa i slicno, .... ti si prakticno sve sto imas o sebi dao na izvolte'...:stidljiv:

Jos kada dodje 5G mreza i neki supet brzi internet,..... i super brzi kompjuteri i procesori i grafika, koji mogu u realnom vremenu da obrade mililjarde podataka,.... i jos kada se unapredi softver,..... onda, pa,..... Orvelova 1984 je mnogo blizu,....brrr

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 27 минута, Bokisd рече

Eh, hakeri upadaju u najzasticenije institucije drzava, kamoli da ce ovo moci da ostane nezasticeno,.

Vidi, ja ne znam detaljno kako i gde se pohranjuju podaci, ali nije problem haker ovde, nego sto su ti podaci pohranjeni na mestima koji su dostpni bez hakovanja. To je dostupnu na par klikova, bez ikavih upada. Eto naka neko, ako ima takvih, ko je upucen u infrastrukturu servea i sl. razjasni, i 100% su ti podaci dostupni ljudima kojima ne bi trebali biti dostupni.

Isto kao sto nas mejl moz da se cita, i kao sto nasi razgovori mogu da se prislukuju, tako i to amercke agencije mogu da vide bez ikavog hakovanja. To je metoda koloniyiranja i kontrole kolnija. A mi smo kolonija jos uvek. Nije Brnabicka slucajno tu....mislim, nije to teorija zavere, nego cinjenica.

Primer, kod Svedjana da bi neko citao tvoj medecinski zurnal, policija recimo, moras biti pod sumnjom/istragom da si ucinio krivicno delo do nekoliko godina zatvora, ali komletan softverski sistem i pohrana podataka je vlada skloila ugovor sa Majkrosoftvom na nekoliko decenija, ne secam se sada, ali nadzivece Bil Gejtsa jer se radi oko pola stoleca.

Tu je kvaka. Sad Bil Gejts je sam se obogatio, bez fakulteta, napravi Vindovs 3.11 sam kao sto sam ja kineski car. I tako poceo da preuzima monopol na svim OSistemima svih komjutera sveta...msilim smesno.

Ali da skratim: pitanje je: GDE su pohranjeni podaci? KO moze da ima pristup podacima? Ne to da li je mama dobila lozinku, nego ko ima pristup serverima ili cloudo-ovima i sl.?

Eto, zamoli Ivana ili bilo koga neka izbrise sve sto je Boki napisao ya ove godine sa par klikova? Pitanje je da li je moguce da ti uklone profil...tako i ti podaci...sam dragi Bog i saka ekstremno dobrih komjuterasa zna gde su oni pohranjeni i kome su dostupni.

Sve razumem, ali decu svesti pod to - ludilo mozga krajnje. Ok je na faksu, licni pdaci...ma rokaj...moze necim da se opravda....ali ovo je ludilo digitalizacija licnih podataka dece u skolama.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne znam, ali mislim da su podaci zasticeni i verovatno samo neko sa dozvolom moze da pridje podacima i to je drzava i cinovnici koji su zaduzeni za tu oblast.

Ali, je problem ko po zakonu sve moze da pridje podacima i da li podaci mogu da se prosledjuju dalje nekome ko je zainteresovan za te podatke. Na primer, ovde u Srbiji imas da razne kompanije i trgovci zovu ljude samo penzionere i nude im odredjene proizvode, i to po nekoliko puta mesecno..... kako oni znaju da je neko penzioner.

Tako da, mislim, da drzave i vlasti mogu prakticno da rade sta hoce sa nasim podacima, bilo ilegalno, bilo legalno donosenjem odredjenih zakona,.... evo recimo Vucko kaze pre neki dan, zvao sam neki pacijente sa koronom da ih malo pitam za zdravlje i obodrim.... okey, ali odakle ti pravo i ko ti je dao podatke tih pacijenata, ne moze ni predsednik bas kako hoce da ima te podatke bez dozvole samog pacijenta.

Da ne pricamo o tome da sa tim nekim dolazecim sistemom cipovanja i slicno, prakticno covek postaje kontrolisan, ne samo spolja kamerama i slicno, nego i iz 'unutra',.... prakticno daje svoju slobodu i licnost drzavi i nekom drugom na izvolte i time postaje deo sistema.

Sto je malko' problematicno, jer je taj sistem vec opisan tamo u Otkrovenju.... da niko nece moci ni kupiti ni prodati,.... osim onih koji su u sistemu i time priznaju vlast (sistema i onoga koji je taj sistem i uspostavio)....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Bokisd рече

Ali, je problem ko po zakonu sve moze da pridje podacima i da li podaci mogu da se prosledjuju dalje nekome ko je zainteresovan za te podatke.

Ma ne verujem Boki. Ok je nekako da je to u rukama drzave, ali nije. Kako su Merkelovu prisluskivali? Kako mogu da slusaju svaki raygovor na planeti ili citaju svaki mejl ako nije kriptovan?

To je sve kao na dlanu nekim ljudima van Srbije. Primer, uzmi banku. Recimo ministarstvo odbrane nase mor aimati racun u privatnoj banci koja dalje isplacuje plate vojsci i oficirima. I sad recimo nek aje Komercijalna rzavna banka (a nije vise) ta banka ima naloge ministarstva odbrane Tom-i-Tom isplatiti 100 000 dinara svakog 1og. u mesecu.

Nema drzava svoje servere, "oblake" ili gde se vec pohranjuju podaci - to je u vlasnistvu kompanija. To je sve nekome dostupno. Rusija je tek nedavno pocela po novom ukazu Putina da stiti te podatke gradjana. Mislim da jedino Kina i Rusija u svetu sada mogu to da stite. P anije Snoudan dzaba u izbeglistvu, skinuli bi mu glavu...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 34 минута, Ćiriličar рече

ali ovo je ludilo digitalizacija licnih podataka dece u skolama.

Mislim cak koliko se secam, ide se na to i da se od rodjenja digitalizuju svi podaci dece. Pa, onda ko poseduje sve te podatke deteta moze na osnovu toga i da predvidja sta to dete kada poraste moze da postane kao licnost, koje navike da ima, verske i politicke poglede i slicno.

I, na osnovu toga da kreira i usmerava i tu samu licnost i ceo sistem i drustveno i socijalno i politicko uredjenje.

A, za to sve treba puno resursa u smislu kompjutera i softvera. I, to moze da omoguci i ova 5G mreza. Da ne pricamo tek o nano tehnologiji koja je brza od ove danasnje 1000 i ko zna koliko  puta,....i mislim da kad takva tehnologija dodje masovno na ovaj svet ko zna kako ce izgledati takav jedan svet kojim ce covek biti okruzen,.... pa kako da kazem, ....jedan svet sa visoko sofisticiranon i 'mislecom' tehnikom i sistemom, .....gde ce onome koji ima zakonsku i svaku drugu vlast nad tim sistemom, to ce mu pruziti neslucene mogucnosti kontrolisanja i upravljanja nad ljudima i celim svetom.

...tako da, .....odo da citam malko Otkrovenje i tumacenja svetitelja,...:stadaradim:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Pazi, za 15-20 godina ta deca ce voditi Srbiju. Biti ministri, vladike, predsednici...i sada neko hoce od njih da povede Srbiju putem suverenizma. Lepo sedne neko negde, uklika se i preko digitalnog dnevnika, preko bankovnih racuna vidi sve o njemu. Sve! Moze da ga vrbuje kako oce, ili da ga osramoti kako oce...

Meni kad gulg-mape posalje iyvestaj gde sam bio, sta sam trazio koje adrese ja se najezim...ajde sve mislim, bas me briga, nisam niko i nista - ali to je uzasan osecaj da neko zna svaku adresu gde si bio. Ako ne iskljucis lokaciju (a svaa aplikacija trazi pristup), slikas svoje dete, posaljes prijatelju i neko zna GDE je fotografija napravljeno - ludilo. Kamoli da neko zna komletan istorijat dece za sve vreme skolovanja.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sa sajta vlade Srbije. Kakva je ovo biografija? Ocemo da znamo sve ocene od prvog razreda :))

Председница Владе Републике Србије

Рођена је 1975. године у Београду. Поседује мастер диплому (МБА) са Универзитета Хал из Велике Британије и више од десет година рада са међународним организацијама, страним инвеститорима, локалним самоуправама и јавним сектором у Србији.

To je komletan CV nase preCednice...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Ćiriličar рече

Pazi, za 15-20 godina ta deca ce voditi Srbiju.

Pa, vidi bratko moj Cirilicar,.... za upravo zato valjda i rade tu digitalizaciju i pracenje od deteta, da bi mogli da imaju uvide u formiranje licnosti i da bi upravo i takve vec odrasle i zrele licnosti koje podrzavaju taj sistme i dosle na vlast i upravljale tim sistemom koji bi bio zasticen od toga da neko drugi ne dodje i mozda i srusi taj sistem.

Zato ce se verovatno i taj sam sistem prvo zakonski zastititi (da samo oni upravljaju sistemom, koji su i stvorili taj sistem) i onda medijski i politicki i na svaki drugi nacin prezentovati svetu i svim ljudima kao nesto dobro i bas korisno za sve ljude i bez cega covek ne moze da zivi i da radi.

Tako da, idem opet malo da pogledam 0703_read sta kaze otkrovenje o onome liku koji ce se predstavljati kao dobar i pravedan i pobozan i koji ce ako ga ljudi prihvate (i njegov sistem)..... donece mir i blagostanja za ceo svet i sve ljude. Ali, kako kazu svetitelji, posle ce pokazati svoje pravo lice i taj lik (pu, pu,... dosta sam ga pominjo...staniiiiiii) i taj sam sistem.

....al pricam u siframa,....a,.... :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Ćiriličar рече

Sa sajta vlade Srbije. Kakva je ovo biografija? Ocemo da znamo sve ocene od prvog razreda :))

Председница Владе Републике Србије

Рођена је 1975. године у Београду. Поседује мастер диплому (МБА) са Универзитета Хал из Велике Британије и више од десет година рада са међународним организацијама, страним инвеститорима, локалним самоуправама и јавним сектором у Србији.

To je komletan CV nase preCednice...

Ah, sistemski covek dobardecko koji upravlja tim istim sistemom koji digitalizuje decje licnosti ,.... ne trebaju joj vise nikakvi CV i slicno,...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Свештеницима Митрополије црногорско-приморске од стране полиције на Ивањдан 7. јула није дозвољен пролаз до Цркве Светог Јована Крститеља у цуцким Бјелилима, гдје се сваке године на овај празник служи Света литургија и одржава Ивањдански сабор.   Звучни запис разговора
        „Ми смо већ десет година уназад прослављали Ивањдан у Цуцама, у цркви на Бјелила. То је црква посвећена Светом Јовану Крститељу. По предању саграђена је пар година послије Косовске битке, када су наши преци бјежали са Косова па су побјегли овамо у ове наше крше и ту саградили ову цркву. Она је касније обнављана у вријеме Митрополита Гаврила Дожића 1934, а онда је опет послије Другог свјетског рата запустјела, пао је и звоник, е онда је трудом оца Мома, али и свих нас заједно наново обновљена“, рекао је у разговору за Радио „Светигора“ парох которски, отац Немања Кривокапић.   Уз образложење да је због епидемилошке ситуације са короном договорено да се вјерници ове године не позивају на литургијско и црквено-народно сабрање у Цуцка Бјелила, али да је свакако договорено да свештеници тога дана служе Свету литургију у Цркви Светог Јована Крститеља и не прекидају Ивањдански сабор у Бјелилима, он је додао да није било никаквог наговјештаја од стране полиције да свештеници неће моћи да прођу до цркве и служе Литургију.   „Ја сам кренуо у Цуце преко Његуша. Код Мирца ме је зауставила патрола и речено ми је да заустављен саобраћај, да се поправља пут и да не могу да прођем. Ја сам рекао добро, ако се заиста поправља пут, али ако се не поправља, реците ми па ћу ићи около јер сам пошао ту и ту. Рекли су ми да немају информацију. Онда сам кренуо преко Цетиња и ту су ме зауставили. Није било никаквог ни разговора ни договора, једноставно рекли су ми не може се проћи и то је то“, казао је отац Немања.   Појашњавајући колико процес обнове храма у овом тешко доступном крају није био нимало лак и колико је братствима у Цуце овај сабор једном годишње значи, он закључује да су ипак плодови тог труда кроз дивне саборе на Ивањдан итекако били видљиви.   „Није било лако обнављати цркву, с обзиром на то да до тамо нема ни пута. Митрополит је 2009. године освештао ту цркву и од тада се сваке године ту на Ивањдан окупљамо. Стварно нам је било дивно, прије свега што се служи Литургија у цркви коју су наши преци подигли и гдје се налазе гробови наших предака. Заиста је било лијепо да се Кривокапићи и остале Цуце окупе у том храму. Ту се могло чути јако лијепих говора, имало је шта да се чује и научи. Организује се увијек неко послужење, неко донесе и гусле и све скупа је то било прелијепо. У том смислу је штета што ове године тог сабора није било. Да не упиремо прстом у било кога, али мислим да је ипак ова власт потпуно изгубила компас у многим стварима тако да им све смета, па смо сазнали да им је и ово засметало“, закључио је протојереј Немања Кривокапић.   Оливера Балабан     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од uomo del Ve.Te.,
      "Не сабирајте себи блага на земљи, гдје мољац и рђа квари, и гдје лопови поткопавају и краду; Него сабирајте себи блага на небу, гдје ни мољац ни рђа не квари, и гдје лопови не поткопавају и не краду. "
      "Не брините се душом својом, шта ћете јести, или шта ћете пити; ни тијелом својим, у шта ћете се одјенути."
      Кад дође време за проповед на Литургији и ако је овај Јеванђелски одељак/текст читан сваки пут ме ухвати страх и неописива туга како ће свештеник да протумачи/проповеда  верницима који су дошли тог дана на службу Божију....
      ...неколико пута био сам сведок где свештеник буквално каже ништа се ви не брините у животу за овоземаљске ставри само је битно да ви дођете у Цркву.... како рећи човеку који има децу, породицу, који мора да плати месечне рачуне, и рећи овом човеку: ма не брини ти ништа, или немој да се бринеш низашто... један свештеник у једној метрополи чак је рекао  људи који не долазе у Цркву иду директ у пакао.... 
      У већини случајева свештеници нису способни (незнају) на прави начин да проповедају/протумаче/поуче верне на Литургији кад се чита овај битни део текста.... човек увек мора да буде пажљив како ће и шта ће да каже а поготово кад проповеда на ову тему.....
      Замилите хипотетички, у апстракцији на пример да ЈА возим мерцедесов чип од 100 хиљада Евра, да имам 3 стана и 2 куће, и да препродајем плацеве, градим стамбене зграде и продајем станове...и тако још неки "ситни" бизнис... и да ја онда причам/кажем вама: Ма не сабирајте ви себи блага на земљи, где мољац и рђа квари, и где лопови поткопавају и краду,.....Ово би био велики проблем зато што ви (ти који читаш ово ниси) нисте глупи... иако ми вероватно неби рекли директно у очи: онда би барем помислили у себи чекај ти имаш то све и све то радиш а нама пирчаш причице.....
      Поздрав за све људе добре воље
      PS.
      Ако сте присуствовали на Литургији кад је читан ова одељек, какво је ваше искуство тј. шта се чули? како је свештеник тумачио/проповедао на ову тему?

• Од JESSY,
      Уважени господине предсједниче,
      моја потпуна изузетост из политичког живота у Србији одвојила ме од чак свепознатих информација о изборним процесу који се у скорије вријеме одиграо, али ме је чак кратко укључење у информативне емисије у Српској обавијестило о Вашем изборном успјеху. Имам своје мишљење о декадентности друштвеног система у српским земљама - у Србији и Српској и оној Црној Гори у којој је српство само по себи кривица - па и о легитимности политичког система. Али, ма шта ја о њему мислио, остаје чињеница да другог друштвеног и политичког система нема и да - било да сте добили или сте приграбили апсолутну моћ и одговорност, то Вашу улогу у будућности не чини ни мало мањом или релативнијом.
      Дакле: по изборном резултату, по усмјерености и приватизованости власти, по заступљености у медијима, по свему и свачеми, тренутно сте Ви једини чинилац политичког и друштвеног живота Србије.
      Зато сматрам својом људском, хришћанском, православном, српском, свештеничком дужношћу да Вам скренем пажњу да немате право да коначно ријешите статус АП Косово и Метохија било каквим рјешењем које би поништило Косовским завјет у коме су уткани вјековни уздаси српског народа, у коме су жртве у вијековима ропства, у балканским и свјетским ратовима, немате право да погазите важећиустав Србије, вјековно опредјељење српског народа, немате право да згазите сваку литургију коју смо служили од те у Самодрежи 1389 до дана данашњег.
      Моћ коју имате обавезује Вас. Са великом моћи - то зна чак и нововјековна популарна култура, али и хришћанска мисао вијекова - долази и велика одговорност а са апсолутном моћи долази и апсолутна одговорност. Ви сте добили апсолутну моћ и сад је небитно да ли сте је жељели.
      Српски народ је постајао народ вијековима. Постaјао је народ кроз прихватање Христа Богочовјека. Постајао је и даље народ, када су га Кирило и Методије родили у његовом језику, Постајао је народ кроз своје државе. Ако нисте упознати - погледајте границе Србије у 8.и 9. вијеку. Вијдећете да су и прије наших светородних Немањића наше државе биле и Дукља и Зета и да се Србија и тада простирала са обје стране Дрине. Кроз вијекове прије Косова ми смо се уздиздали у Христу, кроз више држава и династија. Кроз Зету, Босну и Рашку. И када смо коначно саградили једну од наших по дометима најважнијих држава и када је дошао час да је 1389.бранимо, ми смо се сви - и Влатко Вуковић и Св. кнез Лазар и Обилић нашли на Косову пољу. Да кажемо најважнију ствар на свијету: да човјек који изгуби Отачаство као Смисао, губи смисао свог отачаства, а самим тим постаје неразлучан од животињa. Како тада - тако и данас. Рекли смо коначно оно што сваки човјек мора да каже: једино важније од овдашњег живота јесте смисао живота. Јесте Живот са великим "ж".
      Како тада, тако и данас. Ми смо издржали вијекове знајући то. Кажу да много читате. Читајте Радована Самарџића, ако не већ Владику Николаја или нашу јуначку поезију. Читајте Његоша. Можда сте и прочитали. Али смислотвореће књиге се не читају него удишу. Удишите их. Живите њима.
      Чекају Вас, рекоше ми данас, битни преговори. Не заборавите оно што овдје удахнете. Пред Вама су историјске одлуке. Немојте да Вас збуне они који Вам тапшу по раменима: Тапшу Вам не зато што воле Вас или Србију, већ зато што воле привилегије које им омогућавате и представљате. Ви не смијете издати Косово. Не смијете потписати "правно обавезујући споразум". Ви можете узети на себе само издају. И ништа друго. Ништа дуго Вам се тренутно не нуди. Знамо да Вам се не нуди. Зато ни не прихватајте. Ако су Вам на столу само издаја и притисак, изаберите притисак. Он ће бити наш, заједнички. Издаја - само Ваша. Да ли је то заиста оно што желите да уземете на себе - да Вас памте као издајника?
      Многи могу да Вам кажу да је ово само једно мишљење. Обавјештајне службе ће се повиновати Вашим жељама. Странка и држава хоће. Можда и неки моји Оци и браћа. Али вијекови прије Вас и вијекови послије Вас вас гледају. Ваша и наша дјеца неће памтити привилегије које су сахрањене у земљу са животима који немају смисао. Неће се нико сјећати ниједног трактора, ниједног мерцедеса. Ничега. Ако издржите - историја ће Вас се сјећати као некога ко је још једном рекао "не" компромису који стоји испред сваког Србина од како је свијета - да мијења душу за земљу. Ако кажете "да", историја ће Вас запамтити као сваког Србина који је проминеио душу за земљу - па макар и као земљопосједник био успјешан. На Вама је. Немојте да Вас подршка на изборима завара. Избори се пројектују и одржавају тренутно расположење. Ви сједите на мјесту из којег Вас и уназад и унапријед гледају вијекови.
      С поштовањем,
      Дарко Ристов Ђого
      свештеник
      р.ѕ. Дао Бог да све ово једном буде само сјећање на времена када смо сви заједно бринули једну бригу. Цјелокупни блато којим ће ме гађати да би Вама угодили, било из емотивне некритичке привржености, било из потребе да се додворе, ја прихватам као моју цијену тога да будем човјек, хришћанин, православни Србин, свештеник, отац моје дјеце. Желим Вам добро и као човјеку кога се сјећам са почетка рата на Палама, када сте дошли да помогнете моме оцу.

https://www.facebook.com/1099674145/posts/10221316512517872/?app=fbl

View full Странице

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...