Jump to content

Rate this topic

Recommended Posts

пре 52 минута, Вилер Текс рече

Управо је ово ствар о којој треба размишљати. Имали смо у блиској прошлости разне ситуације након којих су донети разни у најмању, руку чудни прописи и погрешне одлуке.

Шта знам, видим да и о Ненад Илић мисли слично, тамо где сада одступимо следећи пут биће лакше. А све на фору... због других, љубав за друге, мислите на друге, вуци у кожи јагњећој. 

Не могу никога да заразим ако одем са маском, ником не прилазим до тамо, причестим се, вратим, испоштујем све мере. Или могу? 

Осим тога остајем кући у карантину наравно. 

пре 18 часа, Maslacak_ рече

Mislis da je ovo sve uradjeno sa ciljem da se zabrani rad SPC? Il samo mislis da SPC ne treba da slusa Vladu i da sluze Liturgije kao i dalje?

Па ево, јуче је цео дан кружио снимак из Новог Сада, данас имаш саопштење еп Исихија. Нема литургија у Бачкој, или сам погрешно разумела. Притисак јавности вероватно. Ако влада забрани мораће сви да слушају. 

У Београду се људи лече комбинацијом лекова из Француске, у Немачкој постоји пад оболелих, овде паника у јеку. 

Не знам, слушаћемо свештенике наравно. 

@ana čarnojević 

Kad pogledam slike iz Italije, pomislim najbolje sve zatvoriti mjesec, dva samo da nas ovo zaobidje...

A opet, mozda si u pravu, mozda i koriste situaciju i za to...ne znam ni sama...sacekacemo neku odredjeniju odluku patrijaha. Ako se ispostuju sva pravila sto se ne bi sluzilo...sad moze i napolju...

Fora je mozda i recimo hipoteticki, ako bi ne daj Boze korona trajala recimo 6 - 8 mesece, znaci i crkve zatvaramo toliko.

Ili, jos jedan hipoteticki scenario, na primer sta bi bilo pre 100 - 200 godina, kada bi korona i stvarno trajala ko zna koliko godina kao sto su te razne epidemije i vladale u proslosti i odnosile milione zivota :

https://www.slobodnaevropa.org/a/historija-bolesti-zaraza-pandemija-kuga-kolera-grip/30478110.html

I, onda bi i crkve znaci trebalo da budu zatvorene godinama,... ne_shvata

Fora je mozda i recimo hipoteticki, ako bi ne daj Boze korona trajala recimo 6 - 8 mesece, znaci i crkve zatvaramo toliko.
Ili, jos jedan hipoteticki scenario, na primer sta bi bilo pre 100 - 200 godina, kada bi korona i stvarno trajala ko zna koliko godina kao sto su te razne epidemije i vladale u proslosti i odnosile milione zivota :
https://www.slobodnaevropa.org/a/historija-bolesti-zaraza-pandemija-kuga-kolera-grip/30478110.html
I, onda bi i crkve znaci trebalo da budu zatvorene godinama,... ne_shvata
Haahahaha 100-200 g,pa nismo mi u 13 veku,medicina je mnogo napred
Ako ovaj ludak ne shvata šta radi sa državom,pola mera ne funk. Nadam se da neće pol čas još 10 dana,jer bi otušlo sve u 3 lepe

Управо сада, Dimitrije рече

Haahahaha 100-200 g,pa nismo mi u 13 veku,medicina je mnogo napred

Dimitrije nisu bas razumeo sta sam hteo da kazem,.... u pitanju je mentalni sklop, ako danas tako radimo i zatvaramo crkve i suspendujemo sluzbe, onda da recimo zivimo tamo pre 100 -200 g. i tada bi zatvarali crkve i sluzbe i pricesce na godine,.... sto samo plasticno ukazuje na apsurd toga, pa ajde zatvoricemo malo crkvu i da to nije bas neko idealno resenje.

Nisam siguran da su bas tako postupali u ta stara vremena.

Пре сат времена, ana čarnojević рече
пре 2 часа, Вилер Текс рече

Управо је ово ствар о којој треба размишљати. Имали смо у блиској прошлости разне ситуације након којих су донети разни у најмању, руку чудни прописи и погрешне одлуке.

Шта знам, видим да и о Ненад Илић мисли слично, тамо где сада одступимо следећи пут биће лакше. А све на фору... због других, љубав за друге, мислите на друге, вуци у кожи јагњећој. 

Не могу никога да заразим ако одем са маском, ником не прилазим до тамо, причестим се, вратим, испоштујем све мере. Или могу? 

Мени је најчудније (понављам се 100ти пут), просто не могу да се не питам, како то да глобалисти одједном пропагирају изолацију уместо глобализације због које су разарали државе и поробљавали народе?

Како то да их није више брига за профит (тако изгледа сада) него се само, јадни, брину за здравље људи? А уништавају и људе и планету (природу) својом похлепом. То питање ме много брине. Не улазећи у то је ли вирус убачен или се сам појавио.

И одједном цео свет у блокади....па било је 10тине опаснијих вируса и више смрти. Одакле сад ово одједном?

Делим сумњу са оцем Ненадом и то је прво што ме почело мучити око овога...

Jesu,tako su postupali,zato eto je smrtnost bila ogromna,skoro polovina je izginula... Ima kod Petrarkinog barata ja mislim, koji je bio u manastiru,da je rekao, zaključavam manastir i odlazim,ostali smo samo ja i pas,nema više nikog

https://web.facebook.com/photo.php?fbid=10219268994308145&set=a.10200705090742158&type=3&theater

Драги моји пријатељи, браћо и сестре, вечерас у 20:30 ћемо опет служити Акатист блаженој матери Ксенији који ћемо преносити уживо на мом фб профилу, да сви који гледате можете на неки начин учествовати, и ако смо удаљени телесно једни од других, духовно смо повезани. Као и синоћ, поменућемо вас у молитви за здравље и спасење.

Да бих могао да прочитам ваша имена (ужа породица, пријатељима кажите ако желе нека се сами јаве) молим вас да их остављате искључиво испод ове објаве на профилу (не на групама, страницама где је ова објава подељена), да у вашим домовима за време читања припремите кадионицу с тамјаном која ће горети, такође ако имате свећу или кандило.
Објаву можете да поделите у групама, на вашим страницама и профилима.

Видимо се у 20:30. Господ да вас све чува, молитвама блажене матушке Ксеније.

On 23.3.2020. at 11:10, ana čarnojević рече

Свако према својој вери. Никога не осуђујући никоме не придикујући ни због чега. Ја мислим тако.

пс: Мислим и верујем да је било какво довођење у везу Светог Причешћа и заразе апсолутни промашај.

пре 9 минута, Milica Bajic рече

Čiji je ovo profil? Mene ovaj link vodi samo na moj fb nalog. 

Profil O. Ivana Cvetkovica, autora Pouka. Ima na njegovom zidu snimak sluzenja akatista. Do sad su sluzili 3. Sluzi se oko 20.30 uvece, a imace i ukljucenja drugih svestenika, vezano za besede. Pa ko moze neka poslusa.

Сад чух на Словољубве па да поделим:

Цитат

свештеници ће да служе у присуству САМО појца, и једног прислужника.

Цитат

Имамо обавезу да се строго придржавамо упутстава наших грађанских власти, као што смо чињели и до сада.

Цитат

Будите разумни и не окупљајте се без потребе.

Саопштење о богослужењима у Епархији канадској

On 25.3.2020. at 16:39, Flojd рече

Profil O. Ivana Cvetkovica, autora Pouka. Ima na njegovom zidu snimak sluzenja akatista. Do sad su sluzili 3. Sluzi se oko 20.30 uvece, a imace i ukljucenja drugih svestenika, vezano za besede. Pa ko moze neka poslusa.

Samo da se zahvalim i tebi na informaciji, a posebno o. Ivanu na trudu. Bili smo uz vas sinoć, zaista puno znači što možemo makar na ovaj način da se sabiramo u ovim danima, da ohrabrimo jedni druge.

пре 1 сат, Milica Bajic рече

Samo da se zahvalim i tebi na informaciji, a posebno o. Ivanu na trudu. Bili smo uz vas sinoć, zaista puno znači što možemo makar na ovaj način da se sabiramo u ovim danima, da ohrabrimo jedni druge.

Domaća crkva :aplauz:... moji ukućani i ja pratimo (učestvujemo) od sinoć!!!

"Јер, ако неко јавно тврди да је Причешће ризик по здравље, за њега не би смело бити места у црквеној просвети јер, будући да је незнавен, не може бити учитељ другима, а по канонској акривији такав би морао и да буде искључен из црквене заједнице."

Епископ бачки Иринеј (из Саопштења Епархије бачке)