Jump to content
Иван Недић

Руска Црква ДЕЗИНФИКУЈЕ КАШИЧИЦУ после сваког причесника?

Rate this topic

Recommended Posts

Једно је Владика, а друго поп, али протестантима је то све једно те исто, клир је увек крив, нема појма Синод и Патријарх, а струка све зна. Овог попа нико не прогања, сам је себе изопштио јер је умислио да је много паметан а још знао и Миру Марковић па се осилио. :) Када је она отишла, окренуо се Сорошу, даш грош да уђеш али после када те ухвати НВО тј сатана тешко се излази. 

Цитат

Поставши, пак, човек, предузимао сам честа путовања и, као што је нормално, упознао се са многима. У разним уметностима и наукама приметио сам велику сагласност код људи који се њима предано баве. Међутим, једино сам у Цркви Божијој, за коју је Христос умро и на коју је обилно излио Духа Светог, видео велико и изузетно неслагање код многих, како између њих самих, тако и са Божанственим Писмом. И, што је најгоре од свега, и сами црквени предстојатељи се међу собом разликују у уверењима и мишљењима и допуштају много тога што је супротно заповестима Господа нашег Исуса Христа, немилосрдно раздирући Цркву Божију и сурово узнемиравајући Његово стадо.

Цитат

Дуго времена се налазивши у томе стању и трагајући за узроком који сам поменуо, сетио сам се Књиге о судијама, која приповеда о томе да сваки чињаше оно што му пред очима изгледаше право. Она је истовремено објашњавала и узрок тога, наводећи: У те дане Израиљ немаше цара (Суд.17,6).

Присетивши се тога, ја сам и о данашњем помислио оно што је, можда, страшно и необично рећи (што се, међутим, мора признати исправним); због отпадништва од једног и великог, истинског и јединственог Цара свих и Бога и данас настају неслоге и спорови међу члановима Цркве, при чему сваки отпада од учења Господа нашег Исуса Христа, својевољно бранећи неко сопствено расуђивање и одређења и радије желећи да начелствује насупрот Господу, неголи да буде под начелством Господњим?

Цитат

Увидео сам да се све што је прилично и свака слога одржавају са успехом све док се чува општа покорност свих једном заповеднику, а да су свака неслога и раздор, исто као и хаотичност, последица анархије. Виђао сам понекад да и рој пчела, по закону природе, има вођу и да послушно следи свога цара. Много шта слично сам и видео и слушао. О томе још више од мене знају они који се тиме баве. И тиме се показала истина онога што је речено. Онима који прате један знак и имају једног цара својствени су пристојност и склад, док су велике несугласице и раздор обележја анархије.

Значи, само слога и саборни ум, а не да свако шири своје мудровање, у име слободе и саосећајности за другог. Како је било у време Светог Василија, тако је и данас.

24 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

Pa upravo si ti postavljala Nikanora, koji proziva Patrijarha da nema vere...

где је то рекао, никога није прозивао, нити је позивао на непослушност Синоду. Говорио је о начину служења Литругије у ово време епидемије и рекао је да ако неко покаже да нема веру не треба га слушати па макар био и Патријарх. Можда је мислио на Кирила, не знамо. Има много Владика који не одобравају што су Руси у Москви дезинфиковали кашичице и мисле да је то показивање невере. Ниси га ни слушао него изврћеш онако како ти одговара.  О томе како се служи Литургија, то не знају протестанти, не одлучује ни Синод ни Сабор него Владика. Зато у Требињу могу да причешћују како је владика тамо рекао, а другачије је код Владике Никанора и код Патријарха кирила и Иринеја. Владика Никанор једино што је смувао за водице да је поклекао и што говори о кеј :) То му је ваљда из Аустралије остало. И шта ће сада да ради у недељу, ко ће да му дође када су увели полицијски час, како ће да се постави према власти?

О, пречасни оче Св. Никифоре, велики заступниче пред Господом, док се поклањам пред силом и вољом твога духа (којим те је Бог обдарио) и с којима си истрпио толико бола и патњи, а да ниси узроптао на вољу Божију, моли Свевишњег за нас грешне да заштити своју Свету Православну Цркву и сва чеда Божија од инвазије душмана и иновјераца, болести и зараза. О, пречасни оче Св. Никифоре, ти најбоље знаш шта значи патити. Избави нас! Велики заступниче пред Господом, понизно те молим, заузми се за моје ближње (имена) и мене грешног пред Исусом Христом, Господом Богом нашим, и умоли га да нас избави од сваке епидемије, болести, и духовне учмалости. О, пречасни оче Св. Никифоре, велики заступниче пред Господом, моли Христа Бога да нам ова година буде благословена -- да нас мимоиђу напасти које уништавају усјеве, воће, и благо, да нам кише буду на добар принос, да нас свијетло сунце мило грије, да нам жетва буде родна и обилата. Амин!

90451168_513778916215881_372482614998597

Па прелепо. 

Немам ништа против кучића, волим их, жао ми је да се животиње муче. 

Али недељом ујутру од 8 - 10 дозвољено је шетање љубимаца. 

За вернике у то време полицијски час. Ми ионако лижемо кашичице. 

пре 1 сат, ana čarnojević рече

Па прелепо. 

Da se malo nasalim od muke Anci, :1314_womens:..... gledam pre neki dan devojka lepa i mlada i sredjena i vodi pudlicu kroz grad, a pudlica ide gde ona oce i zaviruje u svaki cosak i devojka ide za njom i kao vuce je na silu,......tako da, koliko vidim mnogi ljubimci vise setaju svoje gazde, ... :smeh1:

пре 2 часа, ana čarnojević рече

Па прелепо. 

Vidim da te baš pogađa cela ova situacija, i kapiram te. 

Ali, ne shvataj to toliko lično. Ja u ovim merama zaista ne vidim ništa upereno protiv Crkve. 

Ljubimci moraju negde da se olakšaju. I, što je ključno, izvođenje ljubimaca ne predstavlja okupljanje (ili barem ne ni u približno tolikom broju kao na Liturgiji). 

Dakle, zabranjena su prosto sva okupljanja, a to uključuje i nas rišćane. Nema tu nikakvog progona. 

A, prozivke za "lizanje kašičice" smo vrlo lako mogli da izbegnemo da smo postupili kao Hercegovci ili da smo uveli zasebne kašičice. ;) 

пре 18 минута, Desiderius Erasmus рече

A, prozivke za "lizanje kašičice" smo vrlo lako mogli da izbegnemo da smo postupili kao Hercegovci ili da smo uveli zasebne kašičice. ;) 

Осврнућу се само на ово. Ти који су у стању да изговоре такву увреду и да попљују и Бога и народ би (и наћи ће) други разлог да искажу своју нетрпељивост и мржњу према Цркви. Таквима нећемо угодити шта год да урадимо нити треба да им угађамо.

Иначе нико не прави фрку зашто је по продавницама по 50 и вишљ људи у истом тренутку, нема одстојања, људи додирују исте производе, корпе, колица... 

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Осврнућу се само на ово. Ти који су у стању да изговоре такву увреду и да попљују и Бога и народ би (и наћи ће) други разлог да искажу своју нетрпељивост и мржњу према Цркви. Таквима нећемо угодити шта год да урадимо нити треба да им угађамо.

Hoće, naći će, ali ne u ovoj meri. Hercegovce za ovo ne prozivaju...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Ромејац
      Грчка Црква намерава да прослави Васкрс на Оданије Васкрса у мају

Свештени Синод прилаже 160.000 долара за борбу против вируса 
      Док је Грчка Православна Црква званично затражила од државе да барем свештенству дозволи да богослужи у Велику  недељу и на Васкрс у Светлу недељу иза затворених врата, Свештени Синод је јуче одлучио да пренесе празновање  Васкрса на Оданије Васкрса, у ноћи  између 26. и 27. мај , до када ће се, ако Бог да, цркве поново отворити.
      Свештени Синод је одржао  јуче, 1. априла 2020, видеозаседање под председавањем архиепископа атинског Јеронима и детаљно размотрио продужење државних мера карантина до 11. априла, са изгледом даљих измена.
      У извештају, објављеном на званичном сајту Грчке Цркве, Синод позива своју паству да се „стриктно придржавају упутстава здравствених власти“ и да не слушају оне који позивају на оглушење од мера, „што у данашње време није оправдано ни у име хришћанске вере“. „Са високим осећањем одговорности“, Синод отуда прихвата државне мере и позива све да остану код куће, истовремено тражећи од државе да дозволи да се службе савршавају у црквама и манастирима током Страдалне седмице и на дан Васкрса, чак и ако верници не могу присуствовати. 
      Даље, имајући на уму страшну ситуацију када православни хришћани не могу присуствовати Литургији и не могу се причестити на празник Васкрса, Синод позива своју паству да појачају своје молитве и саздају олтар у својим срцима.
      „Учините себе жртвеном животињом, жртвујући свој живот у Светом храму и своје присуство у Божанској евхаристији за добро све своје браће и сестара“, наводи се у саопштењу.
      А разматрајући могућност прослављања Васкрсења  Господњег свенародно, Синод пише: „Желимо и молимо се да опасност ускоро прође, тако да сви ми (свештенство и народ) можемо бити почаствовани да заједно прославимо Светло Васкрсење Господа нашег уз празничну недељну службу на дан Оданија великог празника Пасхе, односно у поноћ од уторка, 26. маја до среде, 27. маја 2020.“
      Синод је такође поновио своју претходну изјаву да Божанска евхаристија ни на који начин не може бити извор болести.
      Поред тога, архијереји су одлучили да приложе 163.941 америчких долара (150.000 евра) за борбу против вируса корона, при чему су чланови Синода приложили део својих примања и позвали остале архијереје Грчке Цркве да да им се придруже.
      Свештени Синод је захвалио патријарху васељенском  Вартоломеју на прилогу Цариградске Патријаршије грчкој Влади.
      Синод позива све да имају поверење у  гледишта и одлуке Свештеног Синода и у том смислу више не дозвољава ни једном свештеничком, манастирском или црквеном делатнику да даје било какве изјаве или наступа у медијима по питању вируса корона.
      Архијереји „позивају све да се смиравају и предају се сазерцању и најсилнијој молитви“.
      Митрополит Нафпакта  Јеротеј (Влахос), који је последњих година био портпарол Синода за медије, једини је архијереј који је  овлашћен да даје изјаве медијима.
      Најзад, Синод позива све да се сете да је празник Вакрса „почетак“  духовног пред укуса  пуног наде и ишчекивања вечног живота, са крајњим циљем умртвљења смрти.
      Грчка Црква намерава да прослави Васкрс на Оданије Васкрса у мају | Српскa Православнa Црквa [Званични сајт]
      WWW.SPC.RS  
    • By Логос
      На Четврту недјељу Великог Часног поста, када се наша Света, саборна и апостолска Црква молитвено сјећа Светог преподобног оца нашег Јована Лествичника, у древној, српској, сравропигијалној Патријарашкој лаври Пећкој Патријаршији служена је недјељна, празнична Света литургија.     После одслужене Свете службе Божије, око 14 часова, кренула је литија са Светом чудотворном иконом Пећке Богородице у свештени опход око манастирских зидина ове стародревне, свесрпске Светиње. Била је ово прва литија након четрдесет година, у којој је ова чудотворна икона пронијета око спољних зидина Свете лавре Пећаршије. Ову велику Светињу рода српскогправославног на рукама су носиле мати Харитина Игуманија Пећка и сестре монахиње ове Свете обитељи.   За вријеме крсног входа читана је молитва за избављење од заразне болести коју је саставио румунски Патријарх Данило и акатист Пресветој Богородици Пећкој, док су зидине манастира и његова околина кропљени освећеном богојављенском водицом.   По завршетку свештеног входа иконе Мајке Божије Пећке Краснице сестринство манастира Пећка Патријаршија је још једном узнијело топлу и усрдну молитву за избављење од корона вируса, најновије пошасти која је снашла наш народ и цио свијет, за здравље и спасење свих.     Подсјетимо да је кроз сву бурну историју нашега народа, у доба великих смутњи, заразних болести и невоља, Икона Мајке Божује Пећке ношена у литији кроз град Пећ, чудотворећи и помажући вјерним слугама својим.     Извор: Радио Светигора
    • By Логос
      „Црква ће наставити да пружа помоћ потребитима у оквиру својих могућности и у периоду економске рецесије која неминовно слиједи“ рекао је протојереј Предраг Шћепановић у синоћној емисији Интернет литија која се емитује на таласима Радија “Светигора”, Телевизији “Нови” и страницама „Не дамо светиње“ на фејсбуку и инстаграму.     Он је рекао да криза отвара нове могућности и да ће уз Божију помоћ наш народ пребродити сва искушења.   Говорећи и прегнућима љекара отац Предраг је рекао да је Црква одувијек подржавала љекаре у својим напорима. „Зашто не рећи да је Свети Сава оснивао прве болнице, показујући да поред бриге о души Црква брине и о тијелу“ нагласио је прота Предраг Шћепановић.   „Не излазим да аплаудирам, нарочито у доба короне, јер то треба чинити 365 дана у току године“ рекао је он и додао да треба поменути и медицинске сестре, особље, хигијеничарке и све који раде у овим околностима.   Поменуо је и свог пријатеља др Хасима Лукача који много пута после 24 часа оде до Београда, Загреба, гдје год треба, а са њим и све предане љекаре од којих су многи гостовали у емисији Интернет литија.   „Имао сам занимљивих случајева када су људи излазили из коме после светог причешћа када сам лично посвједочио силу те свете тајне“ рекао је протојереј Предраг Шћепановић.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • By Логос
      Протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки и администратор намесништва оџачког, говорио је за Радио-Беседу о црквеном животу и животу са парохијанима у условима ванредног стања.    Звучни запис разговора   Док траје ванредно стање многим људима често је потребна основна помоћ у виду доношења намирница из продавнице, често је то и помоћ људима слабијег материјалног стања. Помоћ се одвија по позиву парохијана свештеницима, истакао је отац Стевица.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • By Иванушка987
      Политика Online - А када прође пандемија
      WWW.POLITIKA.RS Колико год парадоксално звучало, ковид 19 је дар с неба за западне владајуће... Сагледавајући потрекли париод и целокупну фаму око тзв пандемије и броја жртава/оболелих који не поткрепљује званичан статус болести, питамо се шта се крије иза кулиса....? Можда је ипак нешто друго по среди...? 

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...