Jump to content
Sign in to follow this  
Огњен

Филм који заслужује тему на форуму - Hadersfild

Оцени ову тему

Recommended Posts

http://watch0nline.info/domaci-filmovi/hadersfild-video_64397ca4a.html

Јуче сам га после годину дана одгледао поново. Нисам могао а да не поделим своје утиске са вама. Ово је домаћи филм који је на мене оставио најјачи утисак у последњих десет година. Одлични глумци у одличним улогама и тема која завређује пажњу.

Шта све треба да се деси да бисмо у бићу поред себе видели човека а не ствар или утвару?

Можемо ли да убијемо своју савест или је она увек на крају наш судија?

Да ли заиста крваримо или се само мажемо кечапом самосажаљевајући се?

Помињу се и свети Нил Сорски и свети Антоније Велики и ... надам се да сам вас заинтересова.  0409_feel

Вероватно су неки већ погледали. Како се вама допао?

е да, много се псује и има пар сцена због којих би вероватно стајало оно 16 или 18

али не одудара ни од онога што се на ТВ екрану стално види. И још нешто. Филм је прилично "тежак" када се први пут гледа, не одустајте до краја.

Film je odlican! Meni uopste nije bio tezak za gledanje. Bas mi se svidelo kako je Glogovac odglumeo u filmu retardiranog coveka a veoma inteligentnog.

Film se dosta razlikuje od ostalih nasih filmova. Ja sam ga gledao 2-3 puta. Svaki put kad ga odgledam uvek nesto novo, poucno izvucem iz njega.

Oдустао сам на пола.Тежак,непријатан и није ми се допао уопште.

Не волим нешто те новије домаће филмове,увек кад их гледам,обично се разочарам.Не рачунам наравно,антологијски "7 и по",то је заиста остварење и по...

То помињање св.отаца је у контексту човека који има само једног пријатеља а при томе тај човек (Глоговац) који има једног пријатеља је ментално ретардиран,а цитира св.оце.

Приказали су то не на корист таквим људима,него ми личи да је много више штете него користи са таквим цитатима св.отаца.

Oдустао сам на пола.Тежак,непријатан и није ми се допао уопште.

Не волим нешто те новије домаће филмове,увек кад их гледам,обично се разочарам.Не рачунам наравно,антологијски "7 и по",то је заиста остварење и по...

То помињање св.отаца је у контексту човека који има само једног пријатеља а при томе тај човек (Глоговац) који има једног пријатеља је ментално ретардиран,а цитира св.оце.

Приказали су то не на корист таквим људима,него ми личи да је много више штете него користи са таквим цитатима св.отаца.

Зато сам и рекао да је први пут тежак за гледање. Као када бисмо узели да читамо делове из јеванђеља који говоре о страдањима Христовим и онда разочарани Јудиним издајством, превртљивошћу народа, Петровим одрицање одустали од читања и никад не сазнали да је радосна вест у томе да је Христос васкрсао. А ако бисмо цело прочитали и онда узели опет да га читамо , страдања би била наговештај васкрсења.

Његова цитатологија уопште није битна на крају... ма сценарио је генијалан. То што си стекао такав утисак на половини баш показује колико је режисер добро одрадио свој посао.

Као када бисмо узели да читамо делове из јеванђеља који говоре о страдањима Христовим и онда разочарани Јудиним издајством, превртљивошћу народа, Петровим одрицање одустали од читања и никад не сазнали да је радосна вест у томе да је Христос васкрсао.

Тачно,но просечни гледалац и нема појма о садржају Новог Завета,тако да у том контексту мислим да лоше приказује хришћане.А и ако се добро сећам,сам однос Глоговца и осталих ми се није допао.

Већину филмова или волим или не волим.Једино сам "Ране" успео да некако разумем али кад сам други пут одгледао.

Сад не знам да ли је исто за "хадерсфилд",али ме иритира то приказивање верника као неких чудака.

Чак ми у "7 и по" није ни сметало што је у причи "Гнев" главни јунак приказан као нека врста ултра-православца,тако да немам проблем са негативним приказивањем људи,мени се у овом филму некако све негативно дотиче саме вере.

Што се тиче тежине филмова,не волим неке "ултра тешке" филмове типа million dolar babies или "mar adentro",мада ми се допао "la bella e vita" мада није баш лаган.И "Ране" сам разумео,али је заиста и то тежак филм.

Брате, "Седам и по " и "Ране" су шлагер шунд у односу на овај филм. Одгледај га до краја и променићеш мишљење.

aman

Па добро,о укусима не вреди расправљати,стекао сам утисак да нам се доста разликују укуси.Ако налетим негде,узећу хадерсфилда.

Guest ага пије млеко

По мени је филм феноменалан и сигурно вреди да се погледа.

Још на почетку сам га ставио међу омиљеним на ФБ-у као и "Читуља за ескобара", "Клопка", "Четврти човек"...и остали наши добри филмови новије продукције..

а да ли си оче Огњене одгледао овај руски филм, по мени бољи од "Острва" ?

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,67.msg156069.html#msg156069

Гледао сам оче, одличан је. Интересантно би било направити један мини фестивал при неком већем храму тог савременог руског ... хм. духовног? филма. Острво, Капела анђела и Поп. Можда још неки?

Guest ага пије млеко

Гледао сам оче, одличан је. Интересантно би било направити један мини фестивал при неком већем храму тог савременог руског ... хм. духовног? филма. Острво, Капела анђела и Поп. Можда још неки?

може Адмирал, Др. Живаго, Исток-Запад (такође јак филм!), Сибирски берберин.....јел довољно ?  4chsmu1

може Адмирал, Др. Живаго, Исток-Запад (такође јак филм!), Сибирски берберин.....јел довољно ?   confused1

Претпостављам да би браћа Руси донирали кокице без проблема.  slava3

А како стоје ствари са грчким филмовима? Да ли се снимају филови као "Капела анђела" и "Острво" где је акценат на покајању и где се радња одвија унутар монашке заједнице?

Guest ага пије млеко

може Адмирал, Др. Живаго, Исток-Запад (такође јак филм!), Сибирски берберин.....јел довољно ?   confused

Претпостављам да би браћа Руси донирали кокице без проблема.  slava3

А како стоје ствари са грчким филмовима? Да ли се снимају филови као "Капела анђела" и "Острво" где је акценат на покајању и где се радња одвија унутар монашке заједнице?

Веруј ми да ниједан такав филм нисам одгледао....

Можда су раније снимани али у последње време не....

Мада, у принципу, Грци и немају неку развијену кинематографију. confused1

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...