Jump to content
JESSY

Mršavica ili debelica jednako sam zavodnica...:)

Rate this topic

Recommended Posts

46796_debeal_ff.jpg

Svaki dan sam nezadovoljna svojim izgledom pa na društvene mreže postavljam slike iz starih vremena. Želim da smršam. Slučajno pročitam neki članak da je neophodno da želju formiram u cilj ako želim uspeh. Sve elemente za uspeh imam. Jeste, ostvarljiv je, sve resurse imam, vreme sam sebi odredila i motiv je jak. Želim, pardon, biću vitka, atraktivna i privlačna sebi i drugima. Biću zavodnica.

Puno, posla, splet okolnosti uz to pregršt izazova i hormona i pokleknuh pred hranom. Dok sam jela sreći nikad kraja. Ipak, kraj je došao vrlo brzo, malo posle jela. Tuga, šta drugo reći. Pih, kakav slab karakter i volja. Živo biće sam, počeću sledeću dijetu već od ponedeljka, statistike kažu, efektnije je od utorka.

Koliko mi je važan cilj, čitam, mogu da odredim po neurologičkim nivoima. E, baš da vidim, sebe da preispitam koliko mi je zaista važno da smršam.

Na poslu i u restoranu, kod kuće i u šetnji vidim sebe da sam vitka. Kako? Lako. Vidim sebe kako se pridržavam pravila i jedem propisane namirnice, fizički sam aktivna. Ponašam se baš kako je preporučeno. Kako? Nije lako, al’ izdržaću. Da li sam sposobna za ovaj izazov? Pa i teže stvari sam izdržala, izdržaću i ovo! Dobro sam se organizovala. Kako? Ne pitajte al’ želim biti vitka. Koliko mi je to važno i kakva sam kada sam vitka? Realno, jako mi je važno, dečko kao i drugi momci vole vitke žene, usput izgledam i mlađe. Mogu ja to! Jer, ko sam ja kad sam vitka?! Ja sam uspešna, zadovoljna, sexi zavodnica, puna sapouzdanja i mogu sve. Već vidim sebe tako i biće tako! Vitka sam, tanana.

A šta ako je ovako?

Da ne ponavljam sve odgovore iz prethodnog pasusa… sve dok ne dođem do pitanja: Koliko mi je važno i kakva sam kada sam vitka? Pa, važno mi je, jer to tako treba, a i želim biti privlačna. Ko kaže da treba? Vidiš, nisam o tome razmišljala ko to tačno kaže?! Rekao doktor? Ko je rekao da su samo vitke žene privlačne? Gde to piše? Pa… Ma ne, ja sam savršeno zdrava nego svi mediji i društvo nameću da je vitka linija imperativ, pa hajde i ja. Ok, kakva sam kada sam vitka? Vitka sam i tužna, istinu da kažem. Zašto tužna? Zato što volim da ručkam i uživam u hrani, u svim delicijama što postoje, a lako težinu nosim. Da li jedem kada sam tužna, željna ljubavi ili usamljena? Ili ti je to moja sigurna zona? Onda je to zaista ozbiljna tema! U tom slučaju hrana je supstitucija za ljubav, a salo izolacija sebe od drugih, kažu stručnjaci. Ako je to razlog, valjalo bi izdržati na putu do cilja, prvo da zavolim sebe i svoje telo. Ne! Jedem jer volim ukuse razne: i slatko i slano, i voće i meso, a najviše testo. Ko sam kad uživam u raznim ukusima dok ručkam? Ja sam srećna, vesela, energična i spokojna žena, jedino što bih volela da  budem i zavodnica. Pa, kažem sebi: „Ženo draga, onda ručkaj i uživaj, samo to tuđe uverenje zameni za svoje!“ Ubuduće: „Ja sam srećna, vesela i zanosna buca, jer kažu – Kako zračiš, tako privlačiš.“.

I tako dilemu reših, bilo da sam savršeno vitka i tanana il’ ko voćni mafinčić slatka i vesela, važno je da sam zadovoljna. Da rezimiram, bilo da sam mršavica ili debelica, jednako sam zavodnica.

http://antistresvodic.rs/dr-tatjana-mrkic-mrsavica-ili-debelica-jednako-sam-ako-to-zelim-zavodnica/2/

Шта фали дебелици, само да је јешна и да спрема, па да подгоји и мене скапаћа. :))

Дефинитивно бих ставио приоритет неким другим особинама у односу на конституцију. 

пре 37 минута, БанеЛ рече

Шта фали дебелици, само да је јешна и да спрема, па да подгоји и мене скапаћа. :))

Čuj fali. Ne fali, nego ima i viška. :) 

Uz to dobijaš stalno priče o disbalansu štitne žlezde i hormona, a i samohvalospeve (uglavnom tipski samohvalospevi - debele žene stavljaju akcenat na to koliko su za sve sposobne i superiorne, naročito u odnosu na muža (kao i što neretko žene niskog rasta forsiraju priču kako ne postoji udobnija obuća od one sa štiklama visine 15cm, što ostale dogovorno prećute)). Simptomatično. Osim toga, poželjno je da potvrđuješ svako njeno komentarisanje zgodnih i lepih/lepuškaszih žena koje najčešće ide u smeru pogrda. :)))

пре 36 минута, Jecić рече

Verujem da bi svaki muškarac voleo Moniku u krevetu i da mu se šeta po kući.

Pogrešno veruješ. Lepa žena je često meta drugih muškaraca, a ona to obično iskoristi maksimalno, jer što bi se vezivala za jednog, kad joj lepota omogućava da promeni više partnera. Da bi izbegli glavobolju ove vrste, privlačni muškarci se često žene debeljucama i neprivlačnim ženama, jer su one posvećene porodici.

пре 36 минута, Jecić рече

E sad, kako ko ulovi to mu se i šetka:smeh1:. Savet muškima, pažljivo birajte!

Pretpostavljam da si ovaj savet uputila samo privlačnim muškarcima, jer jedino njima omogućavate tu priviligiju da biraju između više ponuđenih.

пре 6 минута, Bojan* рече

Pogrešno veruješ. Lepa žena je često meta drugih muškaraca, a ona to obično iskoristi maksimalno, jer što bi se vezivala za jednog, kad joj lepota omogućava da promeni više partnera. Da bi izbegli glavobolju ove vrste, privlačni muškarci se često žene debeljucama i neprivlačnim ženama, jer su one posvećene porodici.

Pretpostavljam da si ovaj savet uputila samo privlačnim muškarcima, jer jedino njima omogućavate tu priviligiju da biraju između više ponuđenih.

Ma ne, poznajem muške, samo im je to u glavi.:smeh1:

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Трошак ти је то бато мој :)) Питаћу те кад ништа не будеш после могао да обучеш.

Јес, бар ти не брани да једеш, питао бих те да ти западне нека да те храни само са зрневљем, као хрчка. И шта је онда боље куповати? Мању или већу одећу? 

Пре сат времена, Дуња рече

Osim toga, poželjno je da potvrđuješ svako njeno komentarisanje zgodnih i lepih/lepuškaszih žena koje najčešće ide u smeru pogrda. :)))

Апсолутно бих је подржавао у таквим разговорима кад смо у башчи и помаже ми да заливам паприку. :smeh1:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Natasa.
      Šta mislite o nekontrolisanoj empatiji? Lično me iritira kad vidim da psihotični šaban maltretira ljude, a oni ga sve nešto trpe pod izgovorom "imao je težak život, nije on loš"? Taj trend sam posebno primetila kod žena. Zašto trpite ta s****, niko vam nikad neće biti zahvalan i nikad ga nećete promeniti svojom dobrotom ? A i da vam bude zahvalan, koga briga, kad ste isceđene kao limun...zbog koga...zbog idiota? Da li tom psihotičnom šabanu uopšte činimo neku uslugu trpeći ga? 
      I generalno, kvalitetni ljudi odlaze dok se oni šire svojom patologijom...umesto da ga izbacimo iz života, mi mu još ustupljujemo mesto da širi svoj čemer i frustraciju. Čemu to ? Hrišćanstvo, dobrota, trpljenje bližnjeg...ili teraj se bre i vrati se kad se unormališ, ili bar pokažeš volju za normalnošću?

• By Vlada Manda
      Pomaže Bog svima. Novi sam na forumu i imam pitanje. Zašto se dozvoljava ružan rečnik i omalovažavanje Mitropolita Amfilohija u najtežem momentu njegove službe?
      Malo je reći da su učesnici koji pljuju po Mitropolitu notorne lude i ljudi sa dijagnozom.
      Ali za Boga miloga jesu li vam i administratori ludi ili potkupljeni?????
    • By Agnostik__
      Pozdrav svim clanovima foruma.

Vjerujem da je ova tema bila aktuelna na forumu vise puta, a kako na forumu, tako i kroz istoriju crkve, ali nakon cetri godine proucavanja biblije i vodjenja diskusija, ako cu biti iskren prema sebi, moram priznati da ne mogu tvrditi (vise) sa sigurnoscu da pismo govori o Bogu kao trojicnom, niti o Isusu kao nekom ko je iste prirode kao Bog Otac.

Bas naprotiv, cini mi se da pismo predstavlja Boga Oca kao jedinoga istinskog Boga (Jov 17;3) a Isusa kao mesiju. S obzirom na to, prije nego sto potpuno promjenim svoje misljenje, pomislio sam da pokrenem dijalog oko te teme na pravoslavnom forumu. Ukoliko je neko zainteresovan i ima vremena, voljeo bih da mi objasni takvo vjerovanje na osnovu pisma. Istina se ne boji kritike, te sam naumio da kriticki analizram to kroz dijalog sa ljudima kao sto ste vi, ne bih li dosao do istine.

Pored toga sto je tesko shvatiti nauku o trojicnom Bogu jer je vrlo zbunjujuca za razum, jos je teze izvuci takvu istinu iz pisma (makar meni), osim ukoliko se uzme nekolicina stihova i izvuce iz konteksta kao sto sam primjetio da se desavalo prilikom mnogih diskusija. Medjutim, prilikom dublje analize takvih stihova, koji navodno potvrdjuju da je Bog trojican ili da je Isus iste prirode kao i Bog Otac (npr najcesce Jov 10;30), ispostavi se da vecina pravoslavaca uopste nije upoznata sa jevrejskim nacinom razmisljanja niti za kontekstom to poglavlja.

Ja bih rado zapoceo sa analizom stiha kojeg sam najvise puta dobijao kao argument za to da je Isus Bog, a to je:

1) "Ja i Otac jedno smo" (Jov 10;30)

Ako neko tvrdi da je Isus izjavio da je Bog rekavsi navedeno, odnosno, da je iste prirode kao Bog Otac, time je strasno zanemario kontekst citavog poglavlja, jer on ne govori o tome da je Bog, nego mesija. Citav dijalog izmedju Isusa i jevreja se vodi po pitanju toga da li je on mesija ili nije. Samo par stihova unazad, jevreji od njega sa ocajem traze da kaze otvoreno da je mesija:  "Jevjreji su ga okruzili i govorili mu: 'Dokle ces drzati nase duse u neizvjesnosti? Ako si Hrist (mesija), reci nam otvoreno!' Isus im odgovori: 'Rekoh vam pa ne vjerujete." (da je mesija, ne Bog) (Jov 10;24-25)

Isus zapravo govori da je jedno s Ocem u smislu potpune haromije sto se tice njegove misije - oni su ujedinjeni u istoj volji, misli, zelji. To potvrdjuju rijeci samog Isusa na drugom mjestu:  "..Sacuvaj ih u ime svoje, one koje si mi dao, da budu jedno kao i mi sto smo jedno" (Jovan 17;11) Iz ovoga je jasno da ce Isusovi ucenici biti jedno sa Bogom na isti nacin na koji je Isus jedno sa Njim, odnosno u istoj volji, zelji, misli. Suludo bi bilo tvrditi ikako drugacije, jer ne bi imalo smisla ako se uzme navedeno u obzir.
      Mnogi su zanemarili navedeno (sto molim da vi ne uradite), navodeci kao protiv argument tvrdnju jevreja: "..nego na hulu na Boga, sto se ti covjek buduci, pravis Bogom" (Jov 10;33)  Medjutim, nije potrebno obrazlagati takav protiv argument, s obzirom da je sam Isus odgovorio na njihovu optuzbu: "Odgovori Isus: 'Nije li pisano u vasim zakonima bogovi ste? Kad one nazva bogovima kojima bozija rijec bi data, a pismo se ne moze ukinuti, kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svijet: 'Hulis', zato sto rekoh 'ja sam Sin Boziji?'" (Jov 10;34-36)
      Iz navednog da se zakljuciti:

1) Isus jasno porice jevrejsku optuzbu da tvrdi da je Bog
      2) Pravi razliku izmedju sebe i Boga Oca
      3) Potvrdjuje svoj identitet, Sina Bozijeg, a ne Boga

One koji zele da argumentovano odogvore na ovo, molim da uzmu u obzir sve sto sam naveo te da isto pobiju.
    • By JESSY
      FOTO: FACEBOOK, ILIJA VUČEVIĆ / SCREENSHOT Ilija Vučević, koji je pretučen u piceriji Trg u Beogradu, jer su dvojica muškaraca mislila da je homoseksualac zbog ljubičaste torbe za psa, kaže za N1 da misli da organi reda treba da urade karakterisanje krivičnog dela, ali da se nada da će biti okarakterisan kao napad iz mržnje. "Iako ne pripadam LGBT populaciji, bio sam napadnut zbog toga. Nisam bio svestan sa kakvim se problemima sreće svako ko se ne uklapa u šablon, svakog dana i svakom mestu", rekao je Vučević.
        Kako je saopšteno iz MUP-a, policija je u vezi sa ovim napadom uhapsila dve osobe.
      Vučević je za N1 objasnio šta se te večeri dogodilo.
        - Supruga i ja smo, sa dvoje prijatelja i psom, izašli na piće, a posle toga svratili u piceriju Trg. Moj drug je stao u red, ali nije mogao sve sam da ponese, pa me je zamolio da mu pomognem. Optužila su me dvojica momaka da ulazim preko reda, na šta sam ja rekao da smo zajedno, što su oni shvatili da smo par. Videli su i moju torbu za psa, a to im je bio znak da smo homoseksualci. Krenuli su verbalni napadi, a onda i fizički - kaže Vučević.
      Kako kaže, uvrede koje su mu upučivali bile su homofobične.
        - Iako ja nisam našao za shodno da im se pravdam, smatrao sam da nije u redu da to govore i rekao sam im to. To je možda bila jedina moja krivica, što sam se usudio da odgovorim, što nisam ćutao - kaže on.
      Dodaje da su ljudi pokušali da spreče tuču.
      - To je veoma mali prostor, ispalo je da su prilikom razdvajanja mene ljudi držali, a napadače nisu uspeli, pa sam završio kao boks vreća - kaže.
      Ističe da je policija brzo stigla.
      - Moja supruga je zaustavila dalji napad tako što je pokazala burmu, tek na to su napadači pobegli. Ona je odmah zvala policiju, za pet minuta su stigli i policija i Hitna pomoć - kaže Vučević.
        Vučević od posledica ima razbijenu arkadu i tri polomljena, odnosno dislocirana, zuba. - Druge povrede, osim nagnječenja i modrica, srečom, nisam imao - kaže.
      Nada se da će moći da identifikuje napadače, a dodaje da to "nisu bili mladići koji su nesvesni svojih postupaka, već su ljudi od 25, 26 godina".
      - Nadam se da će policija uzeti izjave od svih svedoka, kao i da će iz picerije ustupiti snimke - navodi Vučević.
        Ističe da karakterisanje krivičnog dela treba da urade organi reda i pravosuđe, kao i da se "usuđuje da im veruje".
      - Nadam se da će biti okarakterisano kao napad iz mržnje, iako ne pripadam LGBT populaciji, bio sam napadnut zbog toga - kaže.
      Kako kaže, nije bio svestan sa kakvim se problemima sreće svako ko se ne uklapa u šablon, svakog dana i svakom mestu. - Koliko nisu sigurni nigde. Hvala ljudima koji se sa tim problemima susreću svakodnevno, jer su našli vremena da meni izraze podršku u ovome što se desilo - kaže Ilija Vučević.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ilija-vucevic-napad-beograd/tvsl9hl

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...