Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

w.a.mozart

Šta je to torent.... i kako da ga koristim

Оцени ову тему

Recommended Posts

mnogo se priča o torentima i o skidanju sa neta.... većina iskusnih zna da na torent sajtovima često jedino nadje ono što im treba... neko je na youtube  postavio ovaj veoma poučan klip pa eto... u 7-8 minuta možete naučiti osnovne stvari o torent fajlovima....

obavezno stavite kvalitet slike na 480 u donjem uglu ekrančića i stavite na full screen... i naravno,uživajte  :cheesy2:

Svaka cast Mozart, bas si mi pomogao  1000000001010

Ми смо пре користили торенте, само за филмове, остало нас мање више не интересује, али пошто сад има онлине филмови(са преводом и без), више се ни не цимамо...Обрисали смо торрент програм 1000000001010

Izbegavam ga jer me nervira sam naziv sajta dada

Јес,ал онда да престанемо да користимо линукс ? И тамо постоји разнe "daemon" варијантe (server daemon)..И то буди разне асоцијације :)

Да не помињем daemon tools на виндоусу :)

Или FreeBSD,њихов лого је ђаво,мада је то бесплатни оперативни систем.

Одличан сајт

http://torrentz.eu/

Шта ће бити ? Ништа,можда ко за piratebay... да не раде два дана...  greengrin

Или да их угасе,па да се измисли неки нови програм :) Са истом функцијом... Мислим од "напстера",не могу то да забране,просто не иде  :cheesy:

Забраниш људима да добровољно дају да неко узима фајлове са њихових компјутера  heaven

0110_hahaha

Апсолутно немогуће. А где је рапидшер и остали ? :)

neki kazu dok je Rusa, Kineza i Indijaca nema zime

da je nemoguce spreciti da internet bude slobodan.

videcemo.  0102_laugh

па није пуно места остало под плавим  facenew22222222

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_censorship#Around_the_world

Не иде то баш тако... Па пиратерија влада човече... Има чак и пиратска странка у Норвешкој,и Великој Британији

http://www.pirateparty.org.uk/

Интервју са лидером Шведске Пиратске партије

http://en.wikinews.org/wiki/%22Avast_ye_scurvy_file_sharers!%22:_Interview_with_Swedish_Pirate_Party_leader_Rickard_Falkvinge

А питај људе у свету да ли им ико контролише шта раде код куће на свом компјутеру... Ма нема шансе... Мислим драстично би опала продаја празних дискова  joooj

А они забрањују један програм,па се измисли други...  dada

Та вртешка иде још од "напстера"...

Па rapidshare,filesharig,4shared,megaupload и слични сајтови би први пропали када би се све контролисало.Они само избришу фајл ако постоји веома велики број преузимања.Не рачунам брисање због неактивности. Или после 3 или 4 или 5 месеци укапирају да је неко окачио књигу,па је избришу због ауторских права. А до тада ко је преузео - преузео.

Данас су музичке звезде у фазону да се музичка индустрија скоро па распада због тога што албуми долазе на нет пре него у продавнице ... То не само да не може да се спречи,већ и групе траже више кеша за концерте,јер су зараде од албума мање.И то стање траје већ дужи низ година.

Што се торента тиче,сваки торент сајт каже да он не држи директне линкове,већ само торент линкове... Па да хоће да униште торенте,онда би piratebay био затворен дуже од 2 дана  4chsmu1

Што се дељења линкова тиче,технички гледано,ако си их ставио у кодове ([ code ])),онда нису баш линкови  :cheesy: Taко и функционишу форуми који остављају репидшер линкове.

Мало ли је,један од тих форума има више од 2.500.000 чланова....

:cheesy: Па људи не умеју да користе анонимне сервисе... А од наших провајдера мислим да је само Беотел правио проблем корисницима,други нико није правио проблем због пиратерије.

Па нисам мислио на одсеченост због спама и вируса,него на пиратерију  0110_hahaha Ко још спамује,па сам је крив,и ко шири вирусе... :) Нек их забране

kad ih odsece nadprovajder iz dns-ova - tu trava nece vise da raste  joooj

nadprovajder je obicno u svim zemljama Telekom.

Хахаах,чекај,можда не раде пар дана,као Piratebay када су им забранили рад .mislise.

Шта је DMCA ?

Koд нас одређени проценат линкова држи Верат,па онда је ту Телеком,сад не знам да ли Орион има директне линкове или не.

Колико је неопходан  PeerGuardian ? Не разумем,шта значи бити на "црној листи" и под "неком врстом санкција" ? Овде код нас је само Беотел јасно појединим корисницима слао упозорења због торента,други нису имали проблема.

ako se   www.newzbin.com  odsece ne na lokalnom provajderu - nego na nadprovajderu - vecoj mrezi od provajdera

obicno mrezi koja nosi sve provajdere - u ovom konkretnom slucaju British telecom - nijedan provajder nece da vidi

vise www.newzbin.com u UK

ne mora da se ukine  www.newzbin.com - ili im se zabraniti rad - jednostavno se nece videti vise tamo.

Kojи сајт треба да забране ? Нисам разумео.  www.newzbin.com тренутно ради.

radi odavde - ali ne radi iz Londona  bangin

newzbin.com je isto stacioniran u Svedckoj.

ako ne mogu da ih tamo odseku odsecice ih kod sebe.

to je cilj.

kad ih Ameri i Englezi odseku - to nije to vise...

Неће то бити дугог века bangin Мада,ако тај сајт престане да ради,други ће се појавити,као што има милион сајтова које они не могу никада да угасе  bangin

мислим да ти измиче микористово лепо објашњење да може сајт да ради, али да неће моћи свако да му приступи, и временом све мање људи јер ће га одсецати све више и онда се губи поента и постојања таквог сајта јер не може да дистрибуира нити линкове ка, нити сам проблематични садржај ...

мислим да ти измиче микористово лепо објашњење да може сајт да ради, али да неће моћи свако да му приступи, и временом све мање људи јер ће га одсецати све више и онда се губи поента и постојања таквог сајта јер не може да дистрибуира нити линкове ка, нити сам проблематични садржај ...

Није у томе поента,можда ме ниси разумео. Један сајт ће затворити,појавиће се други са истом функцијом... Принцип је откривен,све остало су нијансе,као код напстера.... и сличних апликација. Сад су актуелни торенти и разни сајтови,и док има оних који би то користили (а има их милиони широм света) биће и сајтова.

Како год да се зову. Тако да шта год да затворе,јави се не један,него више сличних сајтова да наставе по старом.

Уосталом сјајна политика затварања сајтова се видела на piratebay који и дан данас ради. А био је кажњен и није радио два дана.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...