Jump to content
w.a.mozart

Ko je najbolji kompozitor svih vremena-samo subjektivno,moliću...

Rate this topic

Recommended Posts

http://en.wikipedia.org/wiki/Amadeus_%28film%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Immortal_Beloved_%28film%29

filmovi o mocartu i betovenu... ovaj o mocartu je dobio 8 oskara i 4 zlatna globusa...  crvenilo

:) klapklap klapklap

E,jesi objektivan,ljubi ga majka..... klapklap :drugarstvo:

Nego,salu na stranu,ali greengrin je citavo koplje ispred svih.

Nema ozbiljnijeg kompozitora koji to nije potvrdio.

Barem ja ne znam za takvog...

ma kome pričaš... ja se Mocartu krišom molim  :drugarstvo: crvenilo :)

šalu na stranu... da ispričam jedan dogadjaj... odem ti ja u manastir sv.Prohora pčinjskog pre nekih 7-8 godina i nekako se dogodi da sam skupljao kajsije sa monahom Serafimom... i mic po mic počnemo mi o muziKi pa mu ja ispričam o Mocartu,kako mi se mnogo svidj,kako je genijalan muzičar.... i pitam ga postoji li šansa da se greengrin nadje u raju... pa kad me čovek oladi-i to duplo me oladi... kao prvo,pitao me-da li je TA OSOBA-tu je mislio na Mocarta-krštena u Pravoslavnoj crkvi... ja kažem-nije... kolko ja znam nije.... drugi tuš- u tom slučaju ostaje samo da se molite da mu Gospod ublaži muke.....

Treći tuš je bio kad sam ga polio crevom... hehe

šalu na stranu...bio sam mlad i neukusan..... ajd da kažem-neiskusan... sad ne pitam nikog... sada ZNAM.....

klapklap klapklap klapklap

ma kome pričaš... ja se Mocartu krišom molim  0110_hahaha ;) ;)

šalu na stranu... da ispričam jedan dogadjaj... odem ti ja u manastir sv.Prohora pčinjskog pre nekih 7-8 godina i nekako se dogodi da sam skupljao kajsije sa monahom Serafimom... i mic po mic počnemo mi o muziKi pa mu ja ispričam o Mocartu,kako mi se mnogo svidj,kako je genijalan muzičar.... i pitam ga postoji li šansa da se mocart nadje u raju... pa kad me čovek oladi-i to duplo me oladi... kao prvo,pitao me-da li je TA OSOBA-tu je mislio na Mocarta-krštena u Pravoslavnoj crkvi... ja kažem-nije... kolko ja znam nije.... drugi tuš- u tom slučaju ostaje samo da se molite da mu Gospod ublaži muke.....

Treći tuš je bio kad sam ga polio crevom... hehe

šalu na stranu...bio sam mlad i neukusan..... ajd da kažem-neiskusan... sad ne pitam nikog... sada ZNAM.....

:D :D hfvguio

Posto Hristos sedi sa desne strane Oca,a ne monah Serafim,ja ipak mislim da Mozart ima vece sanse da se nadje u Raju.....

ja verujem da je on u raju...  0110_hahaha

svaka druga kombinacija bi bila nemoguća

na žalost,većina Mocarta poznaje po ofucanim melodijicama koje su pevljive i smatra da je on nešto piskarao,neku muziku i bio nenormalno talentovan

1-:)

2-Betoven

3-Bah

.

.

.

.

.

.

.

101-Rahmanjinov

102-Cajkovski

Naime,ma koliko nam bili bliski Cajkovski ili Rahmanjinov,savrsenstvo ima jedno ime-mocart i dve zamene Betoven i Bah.

Sve ostalo je druga liga.

Sto se tice rusa, ipak si preterao... shuntavilo2

Imaju ovi nabrojani svoju dubinu, narocito Cajkovski, koji se na akademijama za muziku cesto izucava kao sasvim poseban stilski izraz, nicemu drugom slican...

I ja sam dao izvesnu prednost prvoj trojici (u kombinaciji Bah, Betoven, mocart), ali daleko od toga da je razlika bas tolika... :bla:

slažem se... čajkovski je genije... a rahmanjinov... uh.... on je otkačen skroz... onaj rah 3 je čudo....

posebno mi je ludo kako orkestar ujednačeno prati dok klavir divlja... pa kad se otkači... to sam primetio da ima svaki genije u muzici...diže atmosferu,diže i onda se u jednom trenutku otkači i ode a ti sediš i samo gledaš.... od prilike kao onaj gol koji je ronaldinjo dao realu...

Rachmaninoff, Piano Concerto No. 3 - Mov 1 (1/2) - Martha Argerich

evo koncerta....

a evo i ronaldinja,od 19. sekunde

1-:)

2-Betoven

3-Bah

.

.

.

.

.

.

.

101-Rahmanjinov

102-Cajkovski

Naime,ma koliko nam bili bliski Cajkovski ili Rahmanjinov,savrsenstvo ima jedno ime-mocart i dve zamene Betoven i Bah.

Sto se tice rusa, ipak si preterao... shuntavilo2

Imaju ovi nabrojani svoju dubinu, narocito Cajkovski, koji se na akademijama za muziku cesto izucava kao sasvim poseban stilski izraz, nicemu drugom slican...

I ja sam dao izvesnu prednost prvoj trojici (u kombinaciji Bah, Betoven, mocart), ali daleko od toga da je razlika bas tolika... :bla:

Znam sta hoces da kazes,ali je to subjektivno.

Vidi sta su Cajkovski i Rahmanjinov rekli za Mocarta i Betovena ibice ti jasno.

Уз дужно поштовање, мислим да не постоји најбољи композитор, баш као што не постоји ни најбољи фудбалер, ни најбољи глумац, ни најбољи певач, најбољи писац...да не набрајам даље.

Свако од њих је најбољи у нечему - тако да кад год говоримо о најбољем, увек говоримо субјективно. Добро је то Моцарт приметио кад је постављао тему.

1-mocart

2-Betoven

3-Bah

.

.

.

.

.

.

.

101-Rahmanjinov

102-Cajkovski

Sto se tice rusa, ipak si preterao... crvenilo

I ja sam dao izvesnu prednost prvoj trojici (u kombinaciji Bah, Betoven, mocart), ali daleko od toga da je razlika bas tolika... 4chsmu1

Znam sta hoces da kazes,ali je to subjektivno.

Vidi sta su Cajkovski i Rahmanjinov rekli za Mocarta i Betovena ibice ti jasno.

Pa da, subjektivna tema... a to sta su rekli ko o kome, to je ona kompozitorska gordost valjda... 4chsmu1

Nego, mislio sam kad slusam ove i one nekako ne mogu da napravim takvu veliku razliku kvaliteta...