Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту

JESSY

Препоручена порука

пре 11 минута, Tumaralo. рече

Hmm sve sam više ubeđen da je mass vakcinacija  program depopulacije :(

WWW.BITCHUTE.COM

EVEN ATTACKS BY MEANS OF NEGATIVE REVIEWS CANNOT STOP THE TRUTH TO BE...

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Čak ni kovid-manijacima i vakcinaškim fanaticima, ne bih želeo da prime vakcinu (jednu, drugu, treću, četvrtu dozu..).

Bitchute... neprekidni izvor zabave za sve devijantne ljude i pojave na kugli zemaljskoj. Sav skart se skupio tamo izgleda, bez obzira na politicki pravac. 

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, fsa рече

Obavezna vakcinacija za zdravstvene radnike u Mađarskoj

BUDIMPEŠTA – Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da je vlada te zemlje odlučila da vakcinacija protiv kovida-19 bude obavezna za zdravstvene radnike.

Kako se navodi, na ovaj potez se vlada odlučila kako bi obuzdala pandemiju, prenosi Tanjug.

„Već postoje određene vakcine koje su obavezne za ljude koji rade u zdravstvenom sektoru, sada smo ovo proširili i na koronavirus”, rekao je Orban.

http://www.politika.rs/sr/clanak/484042/Obavezna-vakcinacija-za-zdravstvene-radnike-u-Madarskoj

Тако иде, прво здраствени, па сви државни, па комплетна држава. 
Па је следежа вакцинација против грипа... и обавезна вакцина за сваку болест која има смртност око 0.5 као што има ковид... 

Анти ваксери пуно греше али су ово у праву, одузима нам се телесни интегритет, корак по корак. Некада се сматрала обавезна вакцинација за болести које имају смртност по 10 % .. данас за 0.5%... 

Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, haveaniceday рече

Тако иде, прво здраствени, па сви државни, па комплетна држава. 
Па је следежа вакцинација против грипа... и обавезна вакцина за сваку болест која има смртност око 0.5 као што има ковид... 

Анти ваксери пуно греше али су ово у праву, одузима нам се телесни интегритет, корак по корак. Некада се сматрала обавезна вакцинација за болести које имају смртност по 10 % .. данас за 0.5%... 

Danas igla, sutra nabijanje na kolac..  sve ste nas provalili :( 

• Радостан 1
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

ма јок, ти си само useful idiot када дође до ствари због којих би се ти бунио биће касно.. 

"Vreme ce pokazati", jel tako :) "Pametnome dosta", a?

E moj haveanicedayday....

Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

"Vreme ce pokazati", jel tako :) "Pametnome dosta", a?

Причао сам авокаду овде ево и теби да поновим.

Када је ебај хтео да промени боје, променио је нагло све... 
Народ то није прихватио и бунио се није био задовољан. 
Онда су вратили на стару, па мењали ствари парче по парче, мало по мало.

Исто као што раде са ценом цигарета. Да су одмах кокнули да пакла цигара са 100 динара скочи на 400, многи би се побунили.
Овако додају, десет динара по десет динара. 

И за бензин исто. Десет динара по десет динара од 90 до 150. 

Са смртних болести, кренули смо да вакцинишемо против болести које имају јако малу смртност. Сада то радимо за ковид, који изгледа има смртност 0.5 % 

Вакцине су исплативије од лечења зато ће тежити да вакцинишу све и сваког од свега и свачега. Јер је логичан потез са фискалне стране држава које имају државна осигурања. 

То ће имати многе негативне ефекте. 

Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, haveaniceday рече

Причао сам авокаду овде ево и теби да поновим.

Када је ебај хтео да промени боје, променио је нагло све... 
Народ то није прихватио и бунио се није био задовољан. 
Онда су вратили на стару, па мењали ствари парче по парче, мало по мало.

Исто као што раде са ценом цигарета. Да су одмах кокнули да пакла цигара са 100 динара скочи на 400, многи би се побунили.
Овако додају, десет динара по десет динара. 

И за бензин исто. Десет динара по десет динара од 90 до 150. 

Са смртних болести, кренули смо да вакцинишемо против болести које имају јако малу смртност. Сада то радимо за ковид, који изгледа има смртност 0.5 % 

Вакцине су исплативије од лечења зато ће тежити да вакцинишу све и сваког од свега и свачега. Јер је логичан потез са фискалне стране држава које имају државна осигурања. 

То ће имати многе негативне ефекте. 

A sta bi radile sve te drzave koje sad vakcinacijom sprovode, nesto, veze nemam ni ja sta, da se nije desio kovid?

Ovo sto sad pises je skroz tipicno za teoreticare zavera "ne prave se vakcine zbog kovida nego zbog konrole gradjana"... pa ok a sta bi pravili da nema kovida? I sto su cekali kovid?

Ili ga nisu cekali nego su ga sami napravili? Oni? Neki?

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, cloudking рече

A sta bi radile sve te drzave koje sad vakcinacijom sprovode, nesto, veze nemam ni ja sta, da se nije desio kovid?

Ovo sto sad pises je skroz tipicno za teoreticare zavera "ne prave se vakcine zbog kovida nego zbog konrole gradjana"... pa ok a sta bi pravili da nema kovida? I sto su cekali kovid?

Ili ga nisu cekali nego su ga sami napravili? Oni? Neki?

Ma jok, vakcine su logican tok stvari ne treba nikakva teorija zavere. Drzava kao drzava hoce da ustedi pare sto vise moze. 
Ako vakcine stede pare politicari ce da guraju vakcine jer ce to da im pomogne u tome da vise para imaju u svojim dzepovima. 

Isto tako za kontrolu gradjana, ne treba tu nikakva teorija zavere. Prirodno je da drzavne vlasti hoce sto vise da kontrolisu gradjane i svaki element koji im pruzi vecu kontrolu nad nama iskoristice. 

Juce je to bila bezboednost u saobracaju pa sam nam nakacili kamere svud redom, danas su to vakcine pa ce polako da dobijaju nase medicinske podatke, za pocetak o vakcinaciji....

I tako.... nikakva zavera prirodna teznja politicara. 

evo vucic kog toliko volis ti je okitio ceo beograd kamerama sve u ime "bezbednosti saobracaja"... sta mislis za sta jos koriste te kamere? 

jel im bas bezbednost saobracaja bitna.. ili pak nesto drugo? Posto te kamere imaju i detekciju lica i svasta nesto..  

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

Izraelski premijer Naftali Benet:

"Dear citizens, those who refuse vaccines are endangering their health, those around them and the freedom of every Israeli citizen. They are endangering our freedom to work, the freedom of our children to learn and the freedom to hold celebrations with the family.

Those who refuse vaccines hurt us all because if all of us were vaccinated, we would all be able to maintain daily life. But if one million Israelis continue to not get vaccinated, this will oblige the eight million others to shut themselves in their homes.

Therefore, the [Corona] Cabinet decided today that as of 8 August, those who refuse vaccines will not be able to go to the cinema, the theater, the synagogue, the amusement park, the soccer game or any activity with over 100 people, indoors or out, unless they bring negative results from a coronavirus test, at their expense. Yes, they will fully bear the costs of the test.

There is no reason why the taxpayers and people who have carried out their civic duty and have been vaccinated should finance tests for those who refuse to get vaccinated.

Regarding flights, people who have been vaccinated will be able to fly to the clean countries and return; after they receive negative test results in Israel, they will be exempt from quarantine.

But on the other hand, those who refuse to get vaccinated will enter quarantine for a week, no matter what country they will have returned from. These actions will help us block the morbidity. From here, I appeal to everyone who knows someone who refuses to get vaccinated: Persuade them. Explain to them that they will not hurt others. Persuade and explain – do not give up."

https://www.gov.il/en/departments/news/event_statement220721

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, fsa рече

There is no reason why the taxpayers and people who have carried out their civic duty and have been vaccinated should finance tests for those who refuse to get vaccinated.

bas kao sto rekoh.. samo jedan post iznad:

Цитат

Ma jok, vakcine su logican tok stvari ne treba nikakva teorija zavere. Drzava kao drzava hoce da ustedi pare sto vise moze. 
Ako vakcine stede pare politicari ce da guraju vakcine jer ce to da im pomogne u tome da vise para imaju u svojim dzepovima. 

Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, haveaniceday рече

Dobro... ima  li neka drzava da je nabavila vakcine da bi se odbranila od kovida? Ili su sve krenule da iskoriste priliku da "kontrolisu gradjane"?

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      BEOGRAD i Banjaluka postigli su dogovor o još jednom važnom koraku ka zaštiti srpskog nacionalnog identiteta i jačanju zajedništva: skupštine Srbije i Republike Srpske trebalo bi 15. septembra, na Dan nacionalnog jedinstva, slobode i zastave, da usvoje usaglašeni Zakon o zaštiti srpskog jezika u javnom životu i zaštiti i očuvanju ćiriličkog pisma.

Glavne odredbe ovog zakona, čiji je nacrt predsednik Srbije Aleksandar Vučić juče u Beogradu uručio srpskom članu Predsedništva BiH Miloradu Dodiku, imaju za ključni cilj da se neguje, očuva i promoviše ćiriličko pismo kao uporište našeg nacionalnog identiteta. Posebni akcenat stavljen je na pospešivanje njene šire upotrebe u javnom životu, s obzirom na istorijski, kulturni i identitetski značaj.
      Prema nacrtu zakona u koji su "Novosti" imale uvid, svi državni i lokalni organi u Srbiji i Republici Srpskoj, javna preduzeća, škole i fakulteti, kao i privredna društva sa većinski javnim kapitalom i udruženja koja deluju na nacionalnom i međunarodnom nivou ubuduće će u svom radu biti obavezni da upotrebljavaju srpski jezik i ćiriličko pismo.
      Na to će biti obavezne i javne medijske ustanove RTS i RTV. Obavezna upotreba srpskog jezika i ćirilice, kao matičnog pisma, po nacrtu zakona, obuhvata i pravni promet i uključuje i ispisivanje naziva, sedišta, delatnosti, naziva robe i usluga, uputstava za upotrebu, informacija o svojstvima robe i usluga, garancijskih uslova, ponuda, faktura, računa i potvrda. Takođe, kulturne i druge manifestacije koje se finansiraju ili sufinasiraju iz javnih sredstava moraće da imaju logo ispisan na ćirilici.
      Osim što proširuje krug organa i institucija koji će biti u obavezi da koriste ćirilicu - i to na sve one koji posluju ili obavljaju delatnost sa većinskim učešćem javnog kapitala - nacrt zakona predviđa i paket stimulativnih mera za privatni sektor. To se pre svega odnosi na privredne subjekte i sredstva javnog informisanja u privatnom vlasništvu, za koje se posebnim propisima mogu ustanoviti poreske i druge administrativne olakšice koji u obavljanju svoje delatnosti odluče da koriste ćiriličko pismo, što uključuje i korišćenje ćiriličkog pisma u elektronskim medijima i prilikom izdavanja štampanih javnih glasila.
      Vučić je nakon sastanka sa Dodikom naveo da su se saglasili da je saradnja između Srbije i RS izuzetna na svim nivoima i da srpski narod ne sme i ne može sebi da dozvoli bilo kakve sukobe i povratak u prošla vremena.
      - Naše zajedništvo i jedinstveno delovanje na polju ekonomije, kulture, obrazovanja, istorijskog sećanja nijednog trenutka ne sme biti dovedeno u pitanje - poručio je Vučić, i naglasio da je sa Dodikom vodio "suštinske razgovore o budućnosti celog regiona", a da su posebno razmatrali inicijativu "Otvoreni Balkan", ali i konkretne projekte, poput izgradnje dela auto-puta od Kuzmina do Bijeljine.

• Од JESSY,
      U moru negativnih tvitova, nekad je moguće pronaći i neki koji greje dušu, kao što je to priča ovog Beograđanina koji je podelio fotografiju

- Volela me je pune 4 godine u srednjoj školi,a da ja, nadobudni glupan, to nisam primećivao. Životi su nam se razdvojili, prošlo je gotovo 30 godina, bez ikakvog kontakta...
      A onda, pre par meseci, slučajni ponovni susret... Da, sada je moja lepša celina.
      Život...Nepredvidiv...Lep...
      Njegova priča, sudeći po reakcijama, nije usamljena:

U gimnaziji sedeli u istoj klupi, malo se ljubakali, malo zabavljali, onda se on naljutio sto sam raskinula(?!), pa nije pričao sa mnom do mature. Posle se frendovali na FB i evo hrče pored mene već 12 godina - podelila je svoju priču jedna Tviterašica.
      Da se ljubavi iz srednje škole često opet nađu svedoči i ovaj Tviteraš:

A postoji još jedna domaća priča:

Proslave mature su uglavnom "krivci" za ponovno buđenje starih ljubavi.
        Iako deluju kao filmske priče, sudeći po ovim odgovorima na Tviteru, nije retkost da se ljubavi iz srednje škole posle mnogo godina sretnu i obnove ljubav. Imate li vi sličan primer?   https://zena.blic.rs/porodica/volela-me-je-pune-4-godine-u-srednjoj-skolia-ja-nadobudni-glupan-to-nisam-primecivao/08hxzht
    • Од Иван Ц.,
      Napadi na radnike "Gradske čistoće" koji zaprašuju komarce traju već dve nedelje. Gotovo svaki put kada izađu na teren, radnike ovog preduzeća napadaju, ulaze im u automobile, traže ima radne naloge, gađaju ih kamenjem, tuku, prete bacaju im se ispred vozila. Poslednji napad dogodio se u utorak kod stadiona u Vinči.
      Nekoliko ljudi napalo je sinoć u Vinči ekipu "Gradske čistoće" koja prska komarce - ušli su im u vozila, tražili im radne naloge, pokušali da ih spreče, čak i pretili.
      "Sprečiću te milom ili silom... Ja sam uzeo sam pištolj, pucao sam iz svog dvorišta... Čime ti nas prskaš? Ja hoću komarce... Živ izaći nećeš..." čuje se u snimku. 

Bezuspešno su radnici pokušavali da im objasne da su preparati sigurni, odobreni od relevantnih zdravstvenih ustanova i da oni samo rade svoj posao.
      Inače, sinoć su se na terenu nalazile 33 ekipe i to 9 topova sa toplim zamagljivačima, 16 geba sa tamnim zamagljivačima, 2 ekipe na poslovima uništavanja larvi i 6 ekipa koje rade sa čamaca.

• Од Драгана Милошевић,
      U Berlinu je u četvrtak svečano položen kamen temeljac za ekumenski objekat pod nazivom „House of One“ koji će pod istim krovom smestiti crkvu, džamiju i sinagogu.
      „House of One u sebi sadrži zahtevni teološki zadatak: bez rezervi primiti drugačije duhovne perspektive. To je mesto otvorenosti i tolerancije“, rekao je predsednik Bundestaga Volfgang Šojble prilikom polaganja kamena temeljca u istorijskom centru Berlina.
      Šojble je istakao potrebu dijaloga među religijama a to se, kako je rekao, pokazalo i kroz antisemitske ispade tokom antiizraelskih protesta poslednjih nedelja.
      „Mi tome nažalost svedočimo i u Nemačkoj. Najnoviji antisemitski ispad kao posledica eskalacija nasilja na Bliskom istoku, zloupotrebljavaju veru u političke svrhe“, zaključio je Šojble.
      Projekat House of One nastao je na inicijativu predstavnika triju vera, hrišćanske, jevrejske i muslimanske.
      Jedan od inicijatora, protestantski sveštenik Gregor Hohberg ističe važnost simbolike gradnje ove jedinstvene ustanove upravo na ovom istorijski značajnom mestu u centru Berlina gde je stajala crkva Sv. Petra, sagrađena u 13. veku i koja je nakon teških oštećenja tokom borbi za Berlin u Drugom svetskom ratu srušena tokom DDR-a.
      „Na najstarijoj lokaciji Berlina, tamo gde je stajala njegova prva crkva, želimo zajednički da pogledamo ka budućnosti. Na temelju stare crkve gradimo jednu potpuno novu zgradu – The House of One. To će biti kuća molitve i učenja u kojoj žive tri vere: sinagoga, crkva i džamija, sve pod istim krovom“, rekao je Hohberg.

izvor
    • Од Violetta Valery,
      Znam da Bog prima pokajnika sve do poslednjeg otkucaja srca i da je hrišćaninu do poslednjeg trenutka moguće da izbegne onaj najveći promašaj, ali šta sa onim manjim promašajima?
      Nije li tragedija dočekati godine i osvrnuti se sa setom na prošlost, videti svoje propuštene prilike i darove protraćene na ono što ne ispunjava? Vreme se ne može vratiti i probati ponovo.
      Taj strah od promašenog života i loših izbora kod mene mnogostruko prevazilazi strah od smrti, pa čak i ljubav prema životu.
      Osećam da je moguće da ostvarim sve što sam naumila, a da i dalje sve bude ništavno.
      Kako vi prevazilazite ovaj strah i znate da su vam izbori i stremljenja dobri?
  • Креирај ново...