Jump to content
JESSY

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту

Recommended Posts

Управо сада, haveaniceday рече

Pa ono, jes da su mogli danas da imaju 20 puta vise, al dobro.. bitno je da im u ocima srbina koji ne zna da pogleda dalje od svog nosa nista nedostaje jer je on navikao na srpsku bedu.

Zar nije tesla iz Hrvatske? :D

Hrvatska da si ti ziv i zdrav postoji nekih 25-30 godina a Tesla je rodjen pre vise od veka ... Informisi se malo .. Bio je drzavljanin Austrijski , hrvatske nije bilo ni u naznakama ..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

e moj ti gde bi svet ( i nemacka) danas bili da nije bilo prvog i drugog svetskog rata, ne bi me cudilo da bi na marsu vec imali kolonije...

Braun, nacisticki balisticar je poslao Amere u svemir...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Bilbija рече

Hrvatska da si ti ziv i zdrav postoji nekih 25-30 godina a Tesla je rodjen pre vise od veka ... Informisi se malo .. Bio je drzavljanin Austrijski , hrvatske nije bilo ni u naznakama ..

Znaci u sastavu Hazburske monarhije nije postojala kraljevina hrvatska? Nije se tako zvala teritorija, nije imala svog kralja itd?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Znaci u sastavu Hazburske monarhije nije postojala kraljevina hrvatska? Nije se tako zvala teritorija, nije imala svog kralja itd?

Hajde reci mi ko je bio hrvatski kralj kada se Tesla rodio? :)) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Braun, nacisticki balisticar je poslao Amere u svemir...

Zamisli pre koliko bi posloa ljude u svemir da nije morao da pravi oruzije u ogranicenim resursima nego svoj zivot i rad mogao da posveti razvijanju raketa koje bi otisle u svemir...

Mozda prvi covek na mesecu ne bi bio amerikanac nego Nemac..

eto brale, to je jedna od mogucih alternativnih istorijskih posledica njihovog idiotskog rata. ;)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hajde reci mi ko je bio hrvatski kralj kada se Tesla rodio? :)) 

pojma neam i zabole me... znam da je hrvatska u toj drzavi imala status drzave, neka primitivna forma savezne drzave, tako nesto.

eo sta kaze wikipedija ako je bas i bitno..

The Kingdom of Croatia (Croatian: Kraljevina Hrvatska; Latin: Regnum Croatiae; Hungarian: Horvát Királyság; German: Königreich Kroatien) was part of the Habsburg Monarchy that existed between 1527 and 1868 (also known between 1804 and 1867 as the Austrian Empire), as well as a part of the Lands of the Hungarian Crown, but was subject to direct Imperial Austrian rule for significant periods of time, including its final years. Its capital was Zagreb.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, haveaniceday рече

Zamisli pre koliko bi posloa ljude u svemir da nije morao da pravi oruzije u ogranicenim resursima nego svoj zivot i rad mogao da posveti razvijanju raketa koje bi otisle u svemir...

Mozda prvi covek na mesecu ne bi bio amerikanac nego Nemac..

eto brale, to je jedna od mogucih alternativnih istorijskih posledica njihovog idiotskog rata. ;)

Samo sto ti ne kapiras da je razvoj oruzja doveo do puta u svemir a ne obrnuto.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, haveaniceday рече

pojma neam i zabole me... znam da je hrvatska u toj drzavi imala status drzave, neka primitivna forma savezne drzave, tako nesto.

Hrvatska drzava je imala status drzave u toj drzavi? :))

Hrvati su jedini narod koji se odrekao svoje suverenosti i slobode i predao vlast nad sobom madjarskoj kruni. I bili su podanici zadnjih "tisucu" ljata, sto madjarima, sto austrijancima, sto italijanima a na koncu i nama srbima ... i tako do pre 25-30 godina kada su stekli nezavisnost. U Evropi su ostali jos samo Romi bez drzave nakon hrvata... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Bilbija рече

Samo sto ti ne kapiras da je razvoj oruzja doveo do puta u svemir a ne obrnuto.

kapiram ja da ti tako mislis, samo sto to nije tacno.
Imas istoriju razvoja raketne tehnologije, u ratu nije nikakav preteran napredak dozivela..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

kapiram ja da ti tako mislis, samo sto to nije tacno.
Imas istoriju razvoja raketne tehnologije, u ratu nije nikakav preteran napredak dozivela..

V1 i V2 su prvi raketni motori i napravljeni su iskljucivo za rat. I naparvili su ih nemacki nacisti.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Bilbija рече

Hrvatska drzava je imala status drzave u toj drzavi? :))

Hrvati su jedini narod koji se odrekao svoje suverenosti i slobode i predao vlast nad sobom madjarskoj kruni. I bili su podanici zadnjih "tisucu" ljata, sto madjarima, sto austrijancima, sto italijanima a na koncu i nama srbima ... i tako do pre 25-30 godina kada su stekli nezavisnost. U Evropi su ostali jos samo Romi bez drzave nakon hrvata... 

tako pise na wikipediji brale...

sta ja znam, moza lazu.. pisu engleski mora da su amerikanci..

image.thumb.png.833c823f8d7688c487f0be44d8946c8d.png

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

V1 i V2 su prvi raketni motori i napravljeni su iskljucivo za rat. I naparvili su ih nemacki nacisti.

Znaci od 500 stvari ukljucenih razvoj raketa za let na mesec, neke stvari su napravljene u ratnom stanju i sa ciljem rata - i to je tebi dokaz da ne bi napravili iste motore da lete ovako do meseca i da nije bilo rata ne bi napravili te iste stvari?

Koje smesno rezonovanje.. al dobro, nisi jedini koji veruje u gluposti da rat doprinosi razvoju tehnologije i ekonomije.. ima jos njih koji gaje tu logicku gresku.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Znaci od 500 stvari ukljucenih razvoj raketa za let na mesec, neke stvari su napravljene u ratnom stanju i sa ciljem rata - i to je tebi dokaz da ne bi napravili iste motore da lete ovako do meseca i da nije bilo rata ne bi napravili te iste stvari?

Koje smesno rezonovanje.. al dobro, nisi jedini koji veruje u gluposti da rat doprinosi razvoju tehnologije i ekonomije.. ima jos njih koji gaje tu logicku gresku.

Ne rat vec vojna industrija je pokretac tehnoloskog progresa... svuda a narocito i SAD ...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Иван Ц.,
      jedina osoba sa područja Balkana koja je primila test-vakcinu, sada već čuvenu "Oksford vakcinu", podelila je svoje iskustvo.
      IZVOR: YOUTUBE/СИТЕЛ ТЕЛЕВИЗИЈА Svet drži dah, vakcina protiv korona virusa u koju se najviše polaže nade, a koju razvija tim sa Oksforda, upravo je započela poslednju fazu testiranja.
      Vakcina AZD1222, popularno nazvana “Oksford vakcina” ušla je u poslednju, treću fazu ispitivanja i već u septembru bi trebalo da bude u upotrebi u Britaniji, SAD i nekoliko evropskih zemalja.
      Makedonac Borko Andreevski koji živi u Engleskoj, prva je osoba iz regiona Zapadnog Balkana koja je testirana na vakcinu protiv virusa korona. Tri meseca nakon što je primio vakcinu za kovid-19, preneo je svoje iskustvo.
      "U svakodnevnom životu i zdravlju nema promena. Nisam imao nikakvih nuspojava. Osećam se dobro i sigurno, jer znam da ne mogu da dobijem korona virus, niti da ga bilo kome prenesem. To je dobar osećaj. Prošao sam tri testiranja krvi i još jedno me čeka u novembru",  rekao je Andreevski u pisanoj izjavi za Sitel.
      Očekuje se da će vakcina, koju pravi farmaceutska kompanija "AstraZeneca", biti odobrena do kraja godine. Ova kompanija potpisala je licencirani ugovor za isporuku milijardu doza vakcine zemljama sa niskim i srednjim prihodima, pod uslovom da obezbedi 400 miliona doza do kraja 2020. godine.
      Sredinom prošlog meseca četiri članice Evropske unije – Nemačka, Francuska, Italija i Holandija - sklopile su ugovor sa "AstraZenecom" o kupoprodaji najmanje 300 miliona doza vakcine protiv kovida-19 koja se trenutno testira na Univerzitetu Oksford, piše Blic.
      Ispovest Makedonca koji je PRIMIO VAKCINU protiv KORONE: Osećam se SIGURNO
      MONDO.RS jedina osoba sa područja Balkana koja je primila test-vakcinu, sada već čuvenu "Oksford vakcinu", podelila je svoje...  
    • Од Sanja888,
      Pozdrav svima, 
      da li je mozda bila ova tema? 

Kako se pricescivati ako imate autoimunu bolest - celijakiju? Da ne duzim o bolesti, organizam ima jaku autoimunu reakciju kada se u organizam unese psenica, raz, jecam, tj protein pod nazivom gluten... 
      Neki saveti, iskustva, bilo bi mi od pomoci 
    • Од Milan Nikolic,
      U više desetina američkih gradova buknuli su protesti nakon što je policajac u Mineapolisu ubio crnca Džordža Flojda prilikom privođenja. U neredima koji traju danima uz suzavac i dimne bombe, ima i poginulih i povređenih, a u 25 gradova uveden je policijski čas.
      Da li je rasno pitanje samo povod za nemire? Zašto je predsednik Donald Tramp optužio pokret Antifa da stoji iza protesta? Klizi li Amerika u haos i kako će se to odraziti na američku predsedničku trku? Gosti u našem studiju su sociolog dr Slobodan Reljić i politikolog Aleksandar Pavić. Pozvaćemo i Vašington, odakle će se specijalno za Sputnjik uključiti politički analitičar Obrad Kesić.
      Emisiju uređuje i vodi Tanja Trikić

• Од Драгана Милошевић,
      Profesor Univerziteta Pitsburg u SAD ubijen je iz vatrenog oružja, javili su danas svetski mediji.

Profesor Bing Liu (37) je navodno bio na pragu "veoma značajnih otkrića" o korona virusu.
      Njegovo izrešetano telo nađeno je u njegovoj kući u mestu Ros Taunšip.
      Imao je prostrelne rane na glavi, vratu, ramenima i drugim delovima tela.

Prema pisanju američkih medija, nakon sat vremena od ubistva u jednom automobilu pored profesorove kuće nađen je još jedan leš.
      Policija sumnja da je osoba koja je nađena mrtva u vozilu usmrtila profesora, a potom izvršila samoubistvo.
      Polcija navodi da su se njih dvojica najverovatnije poznavala, a istragom će biti utvrđen motiv zločina.

Članovi Medicinske škole Univerziteta u Pitsburgu u Pensilvaniji, SAD, opisali su svog kolegu kao izvanrednog istraživača i mentora.
      Oni su rekli da je Bing bio na pragu veoma značajnih nalaza ka razumevanju ćelijskih mehanizama koji stoje u osnovi SARS-CoV-2 infekcije.
      Obećali su da dovršiti njegovo istraživanje i da će mu tako odati počast.

Ubijen profesor koji je istraživao korona virus, izrešetan u svojoj kući
      MONDO.RS Profesor Univerziteta Pitsburg u SAD ubijen je iz vatrenog oružja, javili su danas svetski mediji.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...