Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Жељко

Ecce Homo

Оцени ову тему

Recommended Posts

?????? ?? ???? ???????? ?? ??????? ???????.???? ??? ?????? ? ????????? ?????? ??? ???? ?????????.???? ???? ????? ???? ?? ?? ??? ?????? ???? ????????? ???? ?????? ????????? ?? ???? ??????????? ????? ??????????? ???????? (??? ?????? ?? ?????????) ???? ?? ????? ?? ?? ??????? ? ????? ??????????? ? ????? ?? ??????????? ?? ???? ????? , ??????? ?? ?? ????????, ???.??????? ?? ?????? ???? ?? ?? ?????? ????.???? ??? ? ????? , ? ???? ??? ?????? , ?? ? ???? ??? ??? ? ????????? , ??? ????? ????? ???? ??? ?????.???? ???? ??? ????? ??????? ?? ?? ????? ?????.???????? ?? ???? ??????? ???? ?????? ???????? , ??? ?? ?? ?? ???????? ?? ?????? ??? ???? ??? , ? ?? ?? ??? ????? ??? ???? ?????? ???? , ?????.? ??????? ????? ? ? ?????? ?????.???? ?? ????? ? ????????????? ???????? ? ??????????? ??????????? .???? ? ?????? ?????, ??? ??? ????????-????????? ? ?? ????????? , ?????? ?? ???? ???????? ?? ?? ????, ??? ?? ? ??? ???? ?? ????? ????? , ?????? ?? ????? ? ? ?????? ?? ????? ?????.? ? ??? ?????? ?? ???...

?????? ?? ???? ???????? ?? ??????? ???????.

???? ??? ?????? ? ????????? ?????? ??? ???? ?????????.

???? ???? ????? ?

??? ?? ?? ??? ?????? ???? ????????

? ???? ?????? ????????? ?? ???? ??????

????? ????? ??????????? ???????? (??? ?????? ?? ?????????) ???? ?? ????? ?? ?? ??????? ? ????? ??????????? ? ????? ?? ??????????? ?? ???? ????? , ??????? ?? ?? ????????, ???.

??????? ?? ?????? ???? ?? ?? ?????? ????.

???? ??? ? ????? , ? ???? ??? ?????? , ?? ? ???? ??? ??? ? ????????? , ??? ????? ????? ???? ??? ?????.

???? ???? ??? ????? ??????? ?? ?? ????? ?????.

???????? ?? ???? ??????? ???? ?????? ???????? , ??? ?? ?? ?? ???????? ?? ?????? ??? ???? ??? , ? ?? ?? ??? ????? ??? ???? ???

??? ???? , ?????.

? ??????? ????? ? ? ?????? ?????.

???? ?? ????? ? ????????????? ???????? ? ??????????? ??????????? .

???? ? ?????? ?????, ??? ??? ????????-?????

???? ? ?? ????????? , ?????? ?? ???? ???????? ?? ?? ????, ??? ?? ? ??? ???? ?? ????? ????? , ?????? ?? ????? ? ? ?????? ?? ????? ?????.

? ? ??? ?????? ?? ???...

Ako bolje pogledamo pri?u iz jevandjelja o deset devojaka vidimo da su pet bile mudre  a pet lude. Danas je mnogo krštenih po imenu i na papiru ali nisu obra?eni,nisu prekinuli s grehom.To je zato što malo vole Gospoda.ne?e svako ko govori Gospode Gospode u?i u Carstvo Božije no oni koji tvore volju Njegovu.Ko tvori njegove zapovesti to je onaj koji  ljubi Hrista i ostaje u njegovoj ljubavi.Dakle nisu se sve devojke spasile, nego pet devojaka ostaše bez ulja ,to jest bez Duha Svetog.Mi neznamo kada ?e Ženik do?i zato nam valja biti budni i bdeti nad našim životom.To što mnogi redovno pose?uju bogosluženja nije garant da ?e biti ljudi po Hristovom  katrakteru.Nama nije da sudimo drugome-Bog je sudija,nego ve?ma kad vidimo da brat greši da ga ispravljamo duhom krotosti i molitvom za njega da mu Gospod da život.Onaj ko obrati grešnika sa njegovog zlog puta spasi?e njegovu dušu od smrti i pokriti mnoštvo grehova svojih.

Pitanje na koje sam dugo tražila odgovor :cmizdrenje:

Pitanje koje opet postavih na fejsu

Pitanje na koje ne mogu pronaći odgovor: Zašto je ljudima lakše da poveruju u Zlo nego u Dobro?

Ono što me je godinama zbunjivalo i što me je jedno vreme udaljilo od crkve, ali ne i od Crkve, je upravo to što nisam mogla da razumem da tamo gde očekujem najviše ljubavi i razumevanja ja je ne pronalazim.

tamo gde sam želela da pronađem utehu pronašla sam ogovaranja, kritikovanja, licemerje...mnogo toga jesam, mnogo grehova imam...ali licemer nisam

lako je roditi se kao čovek, treba postati i ostati čovek, a to je neprekidan rad na sebi, sputavanje sopstvene gordosti i taštine, sposobnost da izađemo iz sebe i sagledamo sebe tuđim očima

Чудно али често када неко спомене реч човек ја се сетим када је Пилата рекао оној маси ''ево човека'' а та маса

је урлала, распни га, распни..

Није лако бити човек.

Radjard Kipling

Ako mozes

Ako mozes da sacuvas svoju glavu kad svi oko tebe

gube svoje i okrivljuju te za to;

Ako mozes da verujes sebi kad svi u tebe sumnjaju

i sam pridodajes njihovim sumnjama;

Ako mozes da cekas a da ti ne dosadi cekanje,

ili,ako si prevaren - da sam ne varas,

ili,ako si omrznut - da sam ne mrzis,

a da pritom ne izgledas predobar ili premudar;

Ako mozes da sanjaris a da snovi ne ovladaju tobom,

Ako mozes da mastas a da ti mastanje ne bude cilj,

Ako mozes da se suocis sa uspehom i neuspehom

i smatras te dve varke kao da su potpuno iste;

Ako mozes da podneses da istinu koju si rekao

izvrnu nitkovi,kako bi od nje napravili zamku za budale,

ili da posmtras propast onoga cemu si posvetio sav zivot

i da,pogrbljen,s dotrajalim alatom opet novo stvaras;

Ako mozes da prisilis svoje srce,nerve i tetive

da te sluze dugo iako si ih nemilice trosio,

i da izdrzis i kada nema vise niceg u tebi

sem volje koja ti dovikuje:"Istraj!"

Ako mozes da razgovaras sa nizima od sebe

i ne istaknes svoju superiornost,

ili da u drustvu s visima od sebe -

sacuvas svoje dostojanstvo;

Ako mozes da ispunis jedan nezaboravni minut

sadrzajem koji traje sezdeset sekundi -

tvoja je zemlja i sve sto je na njoj,

i,iznad svega,bices covek,sine moj!

Moja omiljena tema, kako biti covek u ovom suludom vremenu jos suludijih ljudi.

Da li neko moze da bude dobar covek, a los "vernik", ili obrnuto? Sta je ono sto karakterise coveka?

Kakvi nam primeri iskoce u glavi kad pomislimo za nekog "dobar je covek", "dobra je dusa".

Tema je i dugacka i siroka i na cose.

Mogu samo reci da nazalost poznajem malo Ljudi, a mnogo ljudi, retko ko je u ovom svetu uspeo postati i opstati covekom.

Iskrenost, iskrenost, iskrenost.

Neko moje vidjenje svega. Ako smo iskreni pre svega prema sebi i prema Bogu nema tog greha niti te zamke koja bi mogla napraviti neku nepopravivu stetu.

Mozda sam samo zbog svega najmanje volela i najmanje tolerisala licemerje, kazi brale "e uradio sam to i to, mislim to i to", pa cemo videti sta dalje i kako. te fore i fazoni kvazi prepodobnih ne mogu svariti u mom sistemu za varenje.

to je osobina koju najvise cenim kod coveka, iskrenost, zatim odgovornost i vedrina.

Ako si iskren, znas sta hoces i sposoban si da preuzmes odgovornost za svoje postupke,a  ne da ti je vecito kriv neko drugi, od mame preko sistema, slobe, komunista, masosna, ekumenista ili trecih, a pride si vedar duhom i ne upadas tako lako u ocajanje, to je po meni dobitna kombinacija :)

Moja omiljena tema, kako biti covek u ovom suludom vremenu jos suludijih ljudi.

Da li neko moze da bude dobar covek, a los "vernik", ili obrnuto? Sta je ono sto karakterise coveka?

Kakvi nam primeri iskoce u glavi kad pomislimo za nekog "dobar je covek", "dobra je dusa".

Tema je i dugacka i siroka i na cose.

Mogu samo reci da nazalost poznajem malo Ljudi, a mnogo ljudi, retko ko je u ovom svetu uspeo postati i opstati covekom.

Iskrenost, iskrenost, iskrenost.

Neko moje vidjenje svega. Ako smo iskreni pre svega prema sebi i prema Bogu nema tog greha niti te zamke koja bi mogla napraviti neku nepopravivu stetu.

Mozda sam samo zbog svega najmanje volela i najmanje tolerisala licemerje, kazi brale "e uradio sam to i to, mislim to i to", pa cemo videti sta dalje i kako. te fore i fazoni kvazi prepodobnih ne mogu svariti u mom sistemu za varenje.

to je osobina koju najvise cenim kod coveka, iskrenost, zatim odgovornost i vedrina.

Ako si iskren, znas sta hoces i sposoban si da preuzmes odgovornost za svoje postupke,a  ne da ti je vecito kriv neko drugi, od mame preko sistema, slobe, komunista, masosna, ekumenista ili trecih, a pride si vedar duhom i ne upadas tako lako u ocajanje, to je po meni dobitna kombinacija 0102_laugh

hehe pomislih da sam ja pisala a ne znam :)

Mnogo slicnosti imamo Lazarice, drago mi je zbog toga!

Nekada je bilo puno jada u meni zbog raznih ljudi i onih koji su samo pokusavali to da budu, nikako nisam kapirala kako "ne mogu da budu ljudi", bilo mi je zao zbog toga, zbog patnji u koju su same sebe uvalili bespotrebno, nisam razumevala sta je tu tako tesko biti iskren, pa Boze moj, nismo savrseni, necemo nikada biti, cemu to foliranje onda?! Ali dobro, s godinama sam promenila sebe i ne ocekujem od drugih da budu kao ja i da se ponasaju onako kako ja mislim da bi trebalo. Jednostavno su takvi. Doduse, ne prestaje da me boli kada ih vidim kako muceci druge muce sebe.

Mnogo dobrih ljudi sam imala srecu da upoznam, ali namucenih pa ih je valjda muka iskrojila da budu dobri. Ljudi svih vera, sa svih meridijana, a najmanje sam ih upoznala u Crkvi, medju "mironosnicama" i "pravednicima" i to je jos jedna bol koju moram nositi.

Zaista ne mogu da svarim licemerje, ono je bilo veliko iskusenje za mene, za malo da pobegnem od crkve zbog istog glavom bez obzira, ali slava Bogu, prvo sam upoznala Njegovu ljubav, pa tek onda njihovo tuzno bivstvovanje.

I to je dar, to se uci, a imamo najboljeg i najstrpljivijeg ucitelja od svih, tako da ce nam On pomoci.

Mlogo volem besedu jedne sasvim obicne nedelje, mislim da je u njoj lepo opisao vladika sta znaci covek.

after_silence pomenula si pravednike  njamnjam

Sudio je strogo. Prezirom je šibao poroke, sa strašću je razobličavao razbojništvo i nadmenost, izvrgavao ruglu uskogrudu ograničenost, brljivu nesposobnost i gnusni nedostatak morala. Smatrao je sebe jednim od poslednjih preostalih pravednika.

Video je sebe kao sjajnog viteza koji, neustrašivo, ne hajući za sebe, stoji na braniku najviših ljudskih vrednosti.

Doživljavao je sebe kao borca bez straha i mane koji na megdan izaziva nikogoviće i ništarije, podlace i prevarante, hulje i nasilnike, štiteći lakoverne, slabe i bespomoćne.

Bilo je ipak u njegovoj strasti previše zagriženosti da bi bila skrena.

Bilo je u njemu previše mržnje i previše gneva koji teško da bi mogli proizaći iz visokih načela kakva je propovedao.

Bilo je u svemu tome nečeg duboko ličnog, što nije priznavao ni sebi ni drugima.

Njegova je pravda zapravo bila s mukom prikrivena osveta svima koji su ga na bilo koji način i u bilo čemu prevazilazili, svima onima koji su ga užasno uvredili samim tim što su ga u bilo čemu nadmašili, svima onima kojima je, i ne znajući to, zbog bilo čega zavideo.

A skoro svakom je nalazio razlog da zavidi. Jednima zbog uspeha ili poznatosti, drugima zbog moći ili uticaja, trećima zbog samopouzdanja, opuštenosti ili zadovoljstva sobom. I tako dalje, i tako dalje. Spisak je praktično beskonačan.

Njegova duboka, prodorna i neumoljiva zavist poticala je iz potrebe da u svemu bude ispred i iznad svih. Da postane sila koja će sve pokretati i centar oko koga će se sve obrtati.

Tako je sebi postavio neostvariv cilj. Otuda osećanje promašenosti koje ga proganja, otuda jed koji ga nagriza.

Morao je uvek biti najbolji jer je strahovao da je najgori.

Verovao je da je pravednik a zapravo je bio očajnik.

Očajnik koje je sebe prezreo i stoga bio prinuđen da prezire druge, očajnik koji je sebe zgazio i zato stao da gazi po drugima.

Njegova je pravda bila osveta, njegova osveta izraz očajanja, njegovo očajanje proizvod neostvarivog cilja, neostvariv cilj posledica odbacivanja vlastitog bića.

da, imamo dosta sličnosti, ja često kažem koga život nije dotakao ne može razumeti druge

naučila sma da ljude prihvatam takve kakvi su, da ne osuđujem , da ne zameram, svako od nas ima svoj put, no Bog ćesto na naš put postavlja ljude da bismo se mi spasili kroz druge, terba samo pažljivo posmatrati, i biti uvek širom otvorenoh očiju, duše i srca...oprostila sam drugima, najteže je oprostiti sebi..žao mi je samo što nisam imala dovoljno ljubavi da nekog izvučem iz mraka..no naučila sam mnogo toga

moju priču zna pola neta izlet

sama sam sebe posula pepelom a onda sam se iz tog pepela kao feniks izdigla i uzletela oporavljene duše i srca

Danas sam mirna, nemam šta da krijem i nemam od koga da se skrivam :smiley:

Verovao je da je pravednik a zapravo je bio očajnik.

Prelep tekst, iz duse!

A tako je malo bilo potrebno, da prizna samom sebi da je ocajnik i da ne zna kud ce i sta ce, da je savrsenstvo nedostizno i da je sasvim "ok" biti poslednji i biti ocajnik.

Bila sam na njegovom mestu, samo na drugi nacin, dok nisam upoznala svog duhovnika i svog oca, posto je moj preminuo odavno, moj duhovnik je fakticki dugo godina vec moj divni tata, ciji me blagoslovi i poljupci u celo krepe i daju krila. Tada sam shvatila da ma sta ja uradila, to nije bitno, ja "nisam bitna", on ce uvek biti tu svojim blagim pogledom i svojim divnim savetom i sam Gospod me je u tim trenucima grlio i ljubio. Ali to je bilo dosta godina od mog rodjenja i ja sam do tad bila vec programirana na to da funkcionisem kao ocajnik, da nisam dovoljno dobra niti cu ikada biti dovoljno dobra, makar dubila na trepavicama i svi moji pokusaji da budem "savrsena" odnosno po tudjoj meri da bi me "voleli" su bili osujeceni. Njihovo "savrsenstvo" nikada nisam dostigla, a mene su proklinjali i proklinju najrodjeniji. On je bio taj koji je samo zastao i pogledom mi rekao sve. Sasvim je u redu biti to sto jesi kakva god bila u ovom trenutku i sasvim je u redu da se osecas kako god se osecas, ja sam tu i ja te volim....

Ali nemaju svi tu srecu nazalost.

Koliko je samo takvih pravednike iz tvoje price i sva ta njihova pravednost puca kao kula od karata na prvoj krivini, kada ih dodirnes malo "nezgodnije", pucaju samo tako.

Imala sam priliku da upoznam neke pravednice tog tipa, "prepodobne", koje bi tako pocele da psuju i "sikcu" cim bi ih "dirnuo" gde ne treba, da je meni bilo neprijatno od tolike kolicine jeda i bola iz njihovih srca.

Ali bar u mom slucaju, mislim da im ne mogu pomoci, da ce ih "zivot" tj Bog lepo "srediti" i da ce uz muku i godine ipak shvatiti da su samo ocajnici. Da li ce uspeti da prevazidju to i da se ne utope, dace Bog, na nama je da se molimo.

Moj slucaj, sama sebi sudija i dzelat, ma drugima cu jos i da oprostim (odma) ali sebi ni pod razno. Tek ucim da sebe volim i prihvatam takvu kakva jesam, da u onoj "voli bliznjeg svog kao samog sebe" ne izostavljam onaj poslednji deo...

Ja sam izgleda mi pripala onoj drugoj polovini neta, ali ima dana :smiley:

Ali to je bilo dosta godina od mog rodjenja i ja sam do tad bila vec programirana na to da funkcionisem kao ocajnik, da nisam dovoljno dobra niti cu ikada biti dovoljno dobra, makar dubila na trepavicama i svi moji pokusaji da budem "savrsena" odnosno po tudjoj meri da bi me "voleli" su bili osujeceni. Njihovo "savrsenstvo" nikada nisam dostigla, a mene su proklinjali i proklinju najrodjeniji. On je bio taj koji je samo zastao i pogledom mi rekao sve. Sasvim je u redu biti to sto jesi kakva god bila u ovom trenutku i sasvim je u redu da se osecas kako god se osecas, ja sam tu i ja te volim....

bliznjeg svog kao samog sebe" ne izostavljam onaj poslednji deo...

Ja sam izgleda mi pripala onoj drugoj polovini neta, ali ima dana :smiley:

Nisam imala duhovnika u to vreme kada je po?ela moja borba" za goli život" no otkrila sam Boga i od tada jedan deo Njega je moj li?ni, ma kako to sablažnjivo zvu?alo.

On me je nosio od kada sam bila trogodišnje dete i samim tim koliko ja pripadam Njemu, toliko On prippada meni :smiley:

Programiranost...35 godina mi je trebalo da nau?im da oprostim roditeljima što nisu umeli da me vole, ili nisu umeli to da iskažu..brinula sam o njima do poslednjeg momenata, i brinu?u...još 5 godina mi je posle Pravednika trebalo da nau?im da oprostim sebi, da greška nije u meni

voli bližnjeg svog kao samoga sebe...sebe ne želim da povredim, pa tako ?uvam svoje bližnje od sebe...ne želim da ih povredim

Putevi Gispodnji su ?udni, meni je blog poslužio da istresem svu gor?inu i jad koji sam godinama nosila u sebi, da se pro?istim, ja sam net iskoristila kao kau? a auditorijum pustila da budu sudije :)

Svako na svoj na?in..i Bog nas uvek pošalje an put koji je najkorisniji za nas.

Srodne duše se uvek osete, svi putevi vode samo jednom cilju, spasiti se zajedno, kroz druge, i prona?i Hristosa

Ovaj dan današnji svanuo je zbog mene, zbog tebe, zbog Itide, zbog Ugrina, Milana, Vinstona, pere, Milice, Nastasije , Tanje i mnogih drugih.

Jer svakim novim danom Bog nam daje šansu da ispravimo greške, da budemo bolji.

Svaki dan nova nada novo pokajanje.

Kako biti ?ovek?

Priznati sebi da smo tašti, suo?iti se sa sopstvenom taštinom i savladati je

Još jednu stvar sam zaboravila..

Većinu stvari u životu, posebno na netu ne treba shvatati lično, kada me neko"napadne" zbog mojih reči, ne shvatam da je mene lično napao jer me čak i ne poznaje, ne zna ništa o meni, već da je napao moje reči

Druga stvar koju moramo naučiti, da većina stvari koju govorimo i pišemo, posebno o nekoj osobi, više govori o nama nego o toj osobi

Treća stavr, kada god upadnemo u greh osuđivanja treba odmah da pomislimo...ko sam ja da podignem kamen..da uzmemo vodu u usta sačekamo da provri i tek onda odreagujemo

:smiley:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...