Jump to content

Šta žene žele?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Ovu temu sam zamislila kao način da pomognemo suprotnom polu da nas bolje shvati (možda da i same sebe bolje shvatimo). 

Znam da je to još jedna u moru tema, al hajde da probamo.

Подели на овим сајтовима

Da počnem...

Da li  razgovaramo o problemu na pravi način?

-Ili se ljutimo i očekuje da se čitaju misli? Zašto to radimo?- a znam mnogo žena koje su toliko dugo ljute, da više i zaborave zašto, al ne kazuju rečima.

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Nikola Stojanovic рече

Ova snajka zna, njuma pitajte

sta_zene_zele-isidora_bjelica_v.jpg

Ok...povlačim temu...izvinjavam se svima...neću više nikad....SAMO NE ISIIIIIIDORAAAA:sossos:

Подели на овим сајтовима

evo sad cemo da se uozbiljimo....

mislim da zene generalno od muskaraca zele vise paznje, razumevanja, razgovora..zele da u nekim kljucnim trenucima muskarci preuzmu odgovornost i budu im oslonac...dosta zena vapi za recima / ne brini, bice sve u redu...zajedno nosimo i delimo sve...

u trenucima brige i straha, malo duhovitosti, humora i dobrog raspolozenja su sigurno melem na ranu...

u kuci, malo vise zainteresovanosti oko resavanja tehnickih problema...sitne popravke, saradnja sa raznim majstorima, razgovori oko promene delova namestaja, kupovina novih....

da se malo vise ukljuce u obrazovanje dece, odlasci na roditeljske sastanke, kao i odvodjenje dece na treninge, muzicke skole isl.

ne smem vise da pisem, da ne preteram...da ne predje tema u naucnu fantastiku...:smeh1:

Подели на овим сајтовима

@JESSY Kako mi njih vidimo dok želimo sve ovo od njih, a ne dobijamo? Šta mislimo u tim trenucima?

Mogle bi smo da kažemo: Možeš li malo da se uključiš,treba mi pomoć? 

Verovatno tad čujemo izgovor. Oni misle da su se izvukli, a mi da izbegavaju obaveze. Par puta tako i  osećamo da je džabe pričati. Možda osećamo da nas ne vole, jer neće da nam veruju da ne možemo same. I krenemo da gomilamo nezadovoljstvo.

Često se , pa da kažem i svetimo ,ignorisanjem ili odbijanjem od sebe. Tako stavljamo do znanja.

Dok oni primete i pitaju naivno : Šta sad nije u redu- mi smo kilometrima daleko od njih. Šta onda?

Подели на овим сајтовима

Pored vas dečaka, koji upadate  bez kucanja, osećam se kao devojčica na pesku, kojoj je upravo dečak šutnuo kulu i srušio je. :0120_angryy:. ( Sad sam shvatila kad , gde i kako je nastao problem :smeh1:)

Dajte konkretno- šta ne razumete kod žena, da vam objasnimo.:945729:

Подели на овим сајтовима

Не дајмо се исповоцирати којекаквим мемовима :)))

Хајде да им свака дода још понешто на овај списак па нека се пуше. Ја ћу прва 

пре 19 минута, JESSY рече

mislim da zene generalno od muskaraca zele vise paznje, razumevanja, razgovora..zele da u nekim kljucnim trenucima muskarci preuzmu odgovornost i budu im oslonac...dosta zena vapi za recima / ne brini, bice sve u redu...zajedno nosimo i delimo sve...

u trenucima brige i straha, malo duhovitosti, humora i dobrog raspolozenja su sigurno melem na ranu...

u kuci, malo vise zainteresovanosti oko resavanja tehnickih problema...sitne popravke, saradnja sa raznim majstorima, razgovori oko promene delova namestaja, kupovina novih....

da se malo vise ukljuce u obrazovanje dece, odlasci na roditeljske sastanke, kao i odvodjenje dece na treninge, muzicke skole isl.

Дакле:

-Обавезно да се сете да је и нама, повремено, потребна нова одећа, нисмо срећне ако носимо фармерке док се не поцепају, притом та куповина треба да се подразумева под нормалну породичну набавку;

-Оно време које ми, подразумева се, добијемо да га потрошимо САМЕ на шта год желимо, такође треба да се подразумева на дневном нивоу, ништа претерано, али дефинитивно на дневном;

-Решавање било каквих непријатних ситуација, свакако уз нашу подршку, препустиле би рецимо њима;

-наставићу касније...

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Сања Т. рече

-Ili se ljutimo i očekuje da se čitaju misli? Zašto to radimo?- a znam mnogo žena koje su toliko dugo ljute, da više i zaborave zašto, al ne kazuju rečima.

Ovo je stvarno bzvze i mislim, bez šale, da ni same stvarno ne znamo ponekad zašto to radimo ( priznajem :blush: ).

Definitivno se treba boriti protiv toga. Ja sam par puta uhvatila sebe da sam divljala samo zato što sam bila neispavana i gladna, koliko god glupo zvučalo ...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      BEOGRAD i Banjaluka postigli su dogovor o još jednom važnom koraku ka zaštiti srpskog nacionalnog identiteta i jačanju zajedništva: skupštine Srbije i Republike Srpske trebalo bi 15. septembra, na Dan nacionalnog jedinstva, slobode i zastave, da usvoje usaglašeni Zakon o zaštiti srpskog jezika u javnom životu i zaštiti i očuvanju ćiriličkog pisma.

Glavne odredbe ovog zakona, čiji je nacrt predsednik Srbije Aleksandar Vučić juče u Beogradu uručio srpskom članu Predsedništva BiH Miloradu Dodiku, imaju za ključni cilj da se neguje, očuva i promoviše ćiriličko pismo kao uporište našeg nacionalnog identiteta. Posebni akcenat stavljen je na pospešivanje njene šire upotrebe u javnom životu, s obzirom na istorijski, kulturni i identitetski značaj.
      Prema nacrtu zakona u koji su "Novosti" imale uvid, svi državni i lokalni organi u Srbiji i Republici Srpskoj, javna preduzeća, škole i fakulteti, kao i privredna društva sa većinski javnim kapitalom i udruženja koja deluju na nacionalnom i međunarodnom nivou ubuduće će u svom radu biti obavezni da upotrebljavaju srpski jezik i ćiriličko pismo.
      Na to će biti obavezne i javne medijske ustanove RTS i RTV. Obavezna upotreba srpskog jezika i ćirilice, kao matičnog pisma, po nacrtu zakona, obuhvata i pravni promet i uključuje i ispisivanje naziva, sedišta, delatnosti, naziva robe i usluga, uputstava za upotrebu, informacija o svojstvima robe i usluga, garancijskih uslova, ponuda, faktura, računa i potvrda. Takođe, kulturne i druge manifestacije koje se finansiraju ili sufinasiraju iz javnih sredstava moraće da imaju logo ispisan na ćirilici.
      Osim što proširuje krug organa i institucija koji će biti u obavezi da koriste ćirilicu - i to na sve one koji posluju ili obavljaju delatnost sa većinskim učešćem javnog kapitala - nacrt zakona predviđa i paket stimulativnih mera za privatni sektor. To se pre svega odnosi na privredne subjekte i sredstva javnog informisanja u privatnom vlasništvu, za koje se posebnim propisima mogu ustanoviti poreske i druge administrativne olakšice koji u obavljanju svoje delatnosti odluče da koriste ćiriličko pismo, što uključuje i korišćenje ćiriličkog pisma u elektronskim medijima i prilikom izdavanja štampanih javnih glasila.
      Vučić je nakon sastanka sa Dodikom naveo da su se saglasili da je saradnja između Srbije i RS izuzetna na svim nivoima i da srpski narod ne sme i ne može sebi da dozvoli bilo kakve sukobe i povratak u prošla vremena.
      - Naše zajedništvo i jedinstveno delovanje na polju ekonomije, kulture, obrazovanja, istorijskog sećanja nijednog trenutka ne sme biti dovedeno u pitanje - poručio je Vučić, i naglasio da je sa Dodikom vodio "suštinske razgovore o budućnosti celog regiona", a da su posebno razmatrali inicijativu "Otvoreni Balkan", ali i konkretne projekte, poput izgradnje dela auto-puta od Kuzmina do Bijeljine.

• Од Bokisd,
      Super �ena
      SUPERZENA.B92.NET �enski portal - Super �ena Mozemo mnogo da naucimo od prica svih ovih zena.
    • Од Sun14861,
      “Dobrota je prezrena, odnosno obezvređena. Sve te uzvišene i neopipljive vrednosti ljudskog duha – poput hrabrosti, poštenja, vernosti, bezuslovnog prijateljstva i ljubavi – danas su ismejane i nisu popularne. Važno je samo koliko ste ljudi prevarili. Ako ste prevarili mnogo ljudi i pritom zaradili, onda ste namazani i mnogo ste pametni. Time dobijate poene i niko vas neće prezreti. Ili, ako dovoljno dugo to radite, čak i oni koji su vas prezreli u početku, pristaće na to da ste uspeli. Danas su teze zamenjene i u današnjem sistemu vrednosti dobrota se graniči sa glupošću. To je pogubno, i zato ćemo platiti danak, a tada ćemo morati da se vratimo pravim vrednostima jer su jedino one temelj ljudskog postojanja.” Nebojša Glogovac
  • Креирај ново...