Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Рисбо

Човеку се појављује крст на челу о великим црквеним празницима

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Ових дана се на медијима и штампаним и електронским појављује човек коме се појављује крст на челу. Мислио сам да је нека глупост, али више нисам сигуран тј. променио сам мишљење за 180 степени. Шта ви мислите

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

не мислим

не знам

не размишљам о томе

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Добро је да му се не појављује црвена петокрака, с обзиром да гостује код Марића удбаша. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Некако ми се не чини да је превара, а ако није превара шта Бог жели да нам поручи. Да посрами мудрост мудрих. Овај наш човек скоро нецрквен, обичан човек, а преко њега такав дар. Мудри свет, цинични Марић или онај Сарапа гледају и мисле да је преварант, јел се само са таквим и друже, а овај простодушни ветеринар само се пита зашто баш ја.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Најсмешније ми је, кад свештеник који га је миросао брине само о томе да га овај не тужи.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 16 часа, Рисбо рече

Некако ми се не чини да је превара, а ако није превара шта Бог жели да нам поручи. Да посрами мудрост мудрих. Овај наш човек скоро нецрквен, обичан човек, а преко њега такав дар. Мудри свет, цинични Марић или онај Сарапа гледају и мисле да је преварант, јел се само са таквим и друже, а овај простодушни ветеринар само се пита зашто баш ја.

Slusaj, Maric mu je dao najbolji savet.

"Sto ne odes na S.Goru" 

Znaci treba da ode tamo i da bude tih dana kada se javlja krst da oni to isprate.

Ako gore nema "strucnjaka" za tako nesto a gde ih ima?

Ja ne bih verovao u to dok ne bih dobio potvrdu sa S.Gore.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 17 часа, Рисбо рече

Naravno da je prevara. 

Ne treba da ide na Sv.Goru, treba da dopusti bilo kome da malo pogleda izbliza i utvrdi o kakvoj "rani" se radi. Samo što mislim da to zapravo nikome ne bi dozvolio. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Naravno da je prevara. 
Ne treba da ide na Sv.Goru, treba da dopusti bilo kome da malo pogleda izbliza i utvrdi o kakvoj "rani" se radi. Samo što mislim da to zapravo nikome ne bi dozvolio. 
Nisam siguran. Praticu ovu pricu. Trebalo bi, po prici da je krst sada nestao i da ce se pojaviti pred Bogojavljenje. Ovo je interesantno za medije i verovatno ce ispratiti celu pricu. Misli obicno sam skeptic, ali mi se cini sve veoma uverljivo mada prevaranti znaju biti uverljivi.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Nadjoh nesta slicno se desavalo i ovom Italijanu. Znam za taj fenomen kod rimokatolika tzv. stigme i znam da se u pravoslavnoj literaturi to tumaci kao prelest, ali sada sam misljenja da ne mora to da bude prelest, kao sto mislim da u ovom slucaju nije, tj nije ni prelest ni prevara.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

@Flojd Ne mora da ide do Svete Gore. Kao da mi ovde nemamo razboritih svestenika, vernika i ljudi od integriteta. Mada sta god ko kaze uvek ce biti dvoumljenja. Za sva cuda Bozija uvek neko kaze prevara, a drugi veruju. To vazi i za prevare. Kako ta kazaljka u nasim srcima i umovima odlucuje je uvek misterija. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 15 минута, Рисбо рече

@Flojd Ne mora da ide do Svete Gore. Kao da mi ovde nemamo razboritih svestenika, vernika i ljudi od integriteta. Mada sta god ko kaze uvek ce biti dvoumljenja. Za sva cuda Bozija uvek neko kaze prevara, a drugi veruju. To vazi i za prevare. Kako ta kazaljka u nasim srcima i umovima odlucuje je uvek misterija. 

Ipak je S. Gora nesto drugo. Tamo je sve drugacije i tamo padaju maske, i tamo su sve tajne saznane.

Treba otici tamo.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 8 минута, Flojd рече

Ipak je S. Gora nesto drugo. Tamo je sve drugacije i tamo padaju maske, i tamo su sve tajne saznane.

Treba otici tamo.

Престао сам да идеализујем било које место. Поштујем и Свету Гору и монахе и патријархе и свештенике, али су и они људи са свим манама и врлинама. И ето баш имам осећај, да Бог изабира мале да посрами велике. Овај дар се даде наизглед обичном човеку, у обичном месту, са обичним занимањем. А ови велики очи ваде један другом око превласти (спамујем своју тему). Јаче је примити страшну Христову тајну, а овај човек ради то на препоруку манастирског игумана, куји му лепо рече да ако је од злога само ће се повући. Свако добро.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
WWW.SRBIJADANAS.COM

Ipak je paprika?. Najnovije vesti iz Srbije - Online vesti, novosti Srbija Danas.

Evo u ovom clanku je slika od danas gde se vidi da krst polako nestaje bas kako je i Nenad tvrdio, da se pojavi pre Bozica, Bogojavljenja, Vaskrsa da traje oko sedam dana kada nestaje bez traga i oziljka. Naravno u ovom primitivnom clanku se pominje Vasilije Veliki!? Novinari su dno dna. Cito sam komentare sa Kurira, toliko povrsnosti i zlonamernosti da me samo jos vise utvrdjuje da je rec o Bozijoj milosti, a ne prevari ili prelesti.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ево најновије. Чекам емисију.

WWW.PRVA.RS

Posle 12 dana opet se ukazao krst! Opet na istom mestu! Na čelu Nenada Paunovića. Baš kada je i najavio da će se dogoditi za -Bogojavljenje...

Интересује ме има ли неки брат или сестра из Панчева, из прве руке да потврди или демантује ово што се дешава Ненаду. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      На Немањином граду у Подгорици јуче је игуман манастира Светог Симеона Мироточивог архимандрит Данило Трпчевски открио камени крст-розету, који датира из 6. вијека, из времена цара Јустинијана.     Протојереј-ставрофор Драган Митровић, старјешина подгоричког саборног храма Васкрсења Христовог, иначе академски вајар и добар познавалац ранохришћанског наслеђа на нашем простору казао је за наш портал да и ово откриће показује да Подгорица, а нарочито њено старо језгро има више слојева.   Отац Драган, чијим трудом и љубављу су у архитектуру подгоричког саборног храма уграђени елементи читавог хришћанскох наслеђа наших простора, од апостолских времена до наших дана, подсјећа да је својевремено преко пута Немањиног града, на десној обали Мораче, на мјесту гдје се сада налазе хотел „Подгорица“ и спортски центар, откривена илирска некропола, највећа на простору екс Југославије.   Она свакако указује на постојање значајног насеља на овом простору у том периоду.   „То потврђује и овај крст-розета, као и још неки елементи архитектонске камене пластике које је својевремено открио и изучавао чувени архитекта Василије Вајо Кнежевић и уградио их у стијене и зидове на Немањином граду и на тај начин их сачувао од даљег пропадања. Иначе, сама розета-крст по својој врло раскошној каменој пластици указује на период цара Јустинијана, тј. на 6. вијек“, категоричан је отац Драган Митровић.   Отац Драган објашњава да сличне розете постоје у епископској базилици из тог времена, која се налази на римској Дукљи, гдје се јасно виде слично украшене парапетне плоче.   „Руски археолог Иван Новицки, белогардејац и професор подгоричке гимназије изучавао је својевремено римске водоводе који су ишли од Цијевне. Један крај је ишао према римској Дукљи, а други уз обалу Рибнице. Осим тога, и камени мост на саставцима на Рибници је из римског периода, иако су га Турци касније преуређивали. Све то указује да је у том периоду овдје постојало значајно насеље. И ово најновије откриће потврђује тај закључак Новицког“, каже отац Драган Митровић.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског господина Теодосија, данас је архијерејско намесништво митровачко организовало молебан са литијом за светиње и верни народ у Црној Гори.     Вечерња служба је одржана у цркви Светог Ђорђа у 16:00 сати у Звечану, одакле је река људи у литији  кренула  ка храму Светог Димитрија у Косовској Митровици.   Председник Привременог органа општине Косовска Митровица Александар Спирић, начелник косовско-митровачког округа – Славко Симић , многи званичници и сав верни народ северног Космета су учествовали у овој литији.   Свима је заједнички  циљ сачувати светиње у Црној Гори. Једино слогом и јединством можемо постићи оно што желимо.   Епископ рашко -призренски господин Теодосије благословио је овај скуп за светиње у Црној Гори и за сав верни народ и закључио: “Како је Свети Сава помирио завађену браћу, тако ће се сви ујединити и заједно за крст часни, светиње и слободу ићи под Христовим барјаком. ”   Молебан је завршен песмом ” Сини јарко сунце са Косова” која представља и поруку верном народу у Црној Гори да смо уз њих и да нису сами.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Празник Светог Јована Крститеља и Претече Господњег свечано је и молитвено  прослављен у храмовима Епархије милешевске, у понедељак 20. јануара 2020. године.   Звучни запис беседе   Нарочито свечано је било у храму Васкрсења Христовог у Новом Прибоју у ком је Божанску Литургију служио Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије уз саслужење старешине храма протојереја-ставрофора Марка Папића, пароха прибојског протојереја Спасоје Вујанића и протођакона Николе Перковића. За певницом су одговарали јереј Немања Вранић, вероучитељ Милорад Петровић и богословци Никола Видаковић и Јован Спајић. Неки од сабраних приступили су трпези Господњој насладошћујући се Животворним Телом и Крвљу Господа и Спаса нашега Исуса Христа.   – Настављајући радост великог хришћанског Празника Богојављења кроз прослављање Његовог Претече ми се и даље поздрављамо дивним поздравом Бог се јави и отпоздравом Ваистину се јави, и то је управо оно што нам је потребно да би смо били срећни, протумачио је Епископ Атанасије значај тог поздрава и наставио: – Нама је то довољно да будемо радосни, да будемо срећни, да будемо блажени, да будемо задовољни, управо то што изговорисмо, да нам се Бог јави. То је довољно за човека да живи, и то да живи у вечности, и да буде задовољан својим животом без обзира кроз каква искушења и тешкоће пролази. Бог се јавио и ступио у заједницу са људима, остварио блискост, и збринуо човека. Све има човек што му је потребно.   – Блискост са Богом је оно што збрињава човека заувек, јер је Бог једини у стању да осигура човека. Свети Јован Крститељ по томе је и познат што је остварио највећу блискост са Богом. И због те блискости је и страдао. Али је он био радостан што је могао на такав начин показати и посведочити своју блискост са Богом. Тако и други који су ту блискост са Богом остварили нису сматрали да нешто губе него добијају, и онда је та блискост још више утврђена за вечност, поручио је Епископ Атанасије сабранима.   Након Свете Литургије Епископ Атанасије је посетио дом протојереја-ставрофора Марка Папића који Светог Јована прославља као своју крсну славу. Код њега је најпре пререзао славски колач и освештао славско жито, а онда су сви заједно за славском трпезом били послужени у љубави и радости.     Извор: Епархија милешевска
    • Од slovoA,
      Питања за разматрање.
      Излагање мишљења.docx
    • Од Логос,
      У суботу, 18. јануара 2020. године, на празник Крстовдан - навечерје Богојављења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ моравички г. Антоније је началствовао светом Литургијом у храму Светих апостола Петра и Павла u Подворју Српске Православне Цркве у Москви.     Преосвећеном Владици је саслуживало свештенство Петропавловског храма: архимандрит Александар (Котов), протојереј Димитриј Калашников, јереј Олег Вишински, јереј Анатолије Саливончик и ђакон Владислав Соколов.    После Литургије је обављен чин освећења воде, коју су затим окупљени верници носили својим домовима.    На богослужењу је одговарао хор Петропавловског храма под руководством диригента Људмиле Черкасове. На тзв. „Рождественски сочелник" широм Русије се организују традиционална погружавања верника у претходно освећене изворе и реке.     Извор: Инфо-служба СПЦ
  • Креирај ново...