Jump to content
Рисбо

Човеку се појављује крст на челу о великим црквеним празницима

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ових дана се на медијима и штампаним и електронским појављује човек коме се појављује крст на челу. Мислио сам да је нека глупост, али више нисам сигуран тј. променио сам мишљење за 180 степени. Шта ви мислите

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

не мислим

не знам

не размишљам о томе

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Некако ми се не чини да је превара, а ако није превара шта Бог жели да нам поручи. Да посрами мудрост мудрих. Овај наш човек скоро нецрквен, обичан човек, а преко њега такав дар. Мудри свет, цинични Марић или онај Сарапа гледају и мисле да је преварант, јел се само са таквим и друже, а овај простодушни ветеринар само се пита зашто баш ја.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 часа, Рисбо рече

Некако ми се не чини да је превара, а ако није превара шта Бог жели да нам поручи. Да посрами мудрост мудрих. Овај наш човек скоро нецрквен, обичан човек, а преко њега такав дар. Мудри свет, цинични Марић или онај Сарапа гледају и мисле да је преварант, јел се само са таквим и друже, а овај простодушни ветеринар само се пита зашто баш ја.

Slusaj, Maric mu je dao najbolji savet.

"Sto ne odes na S.Goru" 

Znaci treba da ode tamo i da bude tih dana kada se javlja krst da oni to isprate.

Ako gore nema "strucnjaka" za tako nesto a gde ih ima?

Ja ne bih verovao u to dok ne bih dobio potvrdu sa S.Gore.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 часа, Рисбо рече

Naravno da je prevara. 

Ne treba da ide na Sv.Goru, treba da dopusti bilo kome da malo pogleda izbliza i utvrdi o kakvoj "rani" se radi. Samo što mislim da to zapravo nikome ne bi dozvolio. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Naravno da je prevara. 
Ne treba da ide na Sv.Goru, treba da dopusti bilo kome da malo pogleda izbliza i utvrdi o kakvoj "rani" se radi. Samo što mislim da to zapravo nikome ne bi dozvolio. 
Nisam siguran. Praticu ovu pricu. Trebalo bi, po prici da je krst sada nestao i da ce se pojaviti pred Bogojavljenje. Ovo je interesantno za medije i verovatno ce ispratiti celu pricu. Misli obicno sam skeptic, ali mi se cini sve veoma uverljivo mada prevaranti znaju biti uverljivi.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nadjoh nesta slicno se desavalo i ovom Italijanu. Znam za taj fenomen kod rimokatolika tzv. stigme i znam da se u pravoslavnoj literaturi to tumaci kao prelest, ali sada sam misljenja da ne mora to da bude prelest, kao sto mislim da u ovom slucaju nije, tj nije ni prelest ni prevara.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Flojd Ne mora da ide do Svete Gore. Kao da mi ovde nemamo razboritih svestenika, vernika i ljudi od integriteta. Mada sta god ko kaze uvek ce biti dvoumljenja. Za sva cuda Bozija uvek neko kaze prevara, a drugi veruju. To vazi i za prevare. Kako ta kazaljka u nasim srcima i umovima odlucuje je uvek misterija. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 минута, Рисбо рече

@Flojd Ne mora da ide do Svete Gore. Kao da mi ovde nemamo razboritih svestenika, vernika i ljudi od integriteta. Mada sta god ko kaze uvek ce biti dvoumljenja. Za sva cuda Bozija uvek neko kaze prevara, a drugi veruju. To vazi i za prevare. Kako ta kazaljka u nasim srcima i umovima odlucuje je uvek misterija. 

Ipak je S. Gora nesto drugo. Tamo je sve drugacije i tamo padaju maske, i tamo su sve tajne saznane.

Treba otici tamo.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Flojd рече

Ipak je S. Gora nesto drugo. Tamo je sve drugacije i tamo padaju maske, i tamo su sve tajne saznane.

Treba otici tamo.

Престао сам да идеализујем било које место. Поштујем и Свету Гору и монахе и патријархе и свештенике, али су и они људи са свим манама и врлинама. И ето баш имам осећај, да Бог изабира мале да посрами велике. Овај дар се даде наизглед обичном човеку, у обичном месту, са обичним занимањем. А ови велики очи ваде један другом око превласти (спамујем своју тему). Јаче је примити страшну Христову тајну, а овај човек ради то на препоруку манастирског игумана, куји му лепо рече да ако је од злога само ће се повући. Свако добро.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
WWW.SRBIJADANAS.COM

Ipak je paprika?. Najnovije vesti iz Srbije - Online vesti, novosti Srbija Danas.

Evo u ovom clanku je slika od danas gde se vidi da krst polako nestaje bas kako je i Nenad tvrdio, da se pojavi pre Bozica, Bogojavljenja, Vaskrsa da traje oko sedam dana kada nestaje bez traga i oziljka. Naravno u ovom primitivnom clanku se pominje Vasilije Veliki!? Novinari su dno dna. Cito sam komentare sa Kurira, toliko povrsnosti i zlonamernosti da me samo jos vise utvrdjuje da je rec o Bozijoj milosti, a ne prevari ili prelesti.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ево најновије. Чекам емисију.

WWW.PRVA.RS

Posle 12 dana opet se ukazao krst! Opet na istom mestu! Na čelu Nenada Paunovića. Baš kada je i najavio da će se dogoditi za -Bogojavljenje...

Интересује ме има ли неки брат или сестра из Панчева, из прве руке да потврди или демантује ово што се дешава Ненаду. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      У четвртак, 2. јула 2020. године, у порти Светојовановског храма у Бачкој Паланци, у оквиру духовних свечаности „Од Видовдана до Ивањданаˮ протонамесник Игор Игњатов, парох при храму Светога Симеона Мироточивог у Ветернику, одржао је предавање на тему „Крст – знамење спасењаˮ.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Гост новог издања емисије "Врлинослов" на Телевизији Храм, био је протопрезвитер-ставрофор Вајо Јовић, настојатељ београдског храма Светог Александра Невског. У оквиру наведене емисије прота Вајо је говорио о значају Крста Христовог у животу православних хришћана.   
    • Од Поуке.орг - инфо,
      На Духовски понедељак, дана 08. јуна 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ осечкопољски и барањски г. Херувим служио је свету архијерејску Литургију у храму Силаска Светога Духа на Апостоле. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Михајло Марјанац, парох у пензији, протојереј-ставрофор Добривоје Филиповић, парох маркушички и ђакон Војислав Николић.     Епископ Херувим осветио је славска обележја и заједно са мештанима који прослављају своју храмовну славу узнео молитве Господу.   У својој беседи Епископ Херувим поучио је сабране о значају Педесетнице и Цркве Божје као Тела Христовог у којем смо сви једно у Божјој љубави и милости:   -У име Оца и Сина и Светога Духа!   Часни оци, драги народе, нека је благословен данашњи дан милости Божје која нас је сабрала под сводове овога светог храма посвећеног Силаску Светога Духа на Апостоле.   Педесетница је заиста велики празник, то је Рођендан Цркве Божје у којем се испунило све оно што је Господ обећао човеку. Свети Дух је сишао на Апостоле у виду огњених језика и почела је проповед Јеванђеља Христовог по целој васељени, на свим језицима, да би сви народи могли да разумеју благу Реч Јеванђеља.   Свети Дух даје снагу да човек може отворити своје духовне очи да може видети и осетити присуство Христа и топлину заједнице у Цркви Божјој чија је Глава Христос. У Цркви осећамо пуноћу заједнице, топлину љубави и милости Божје. Све друге љубави су пролазне, али љубав према Христу греје као онда када је Свети Дух сишао на Апостоле. Кроз све догађаје у протеклом празничном периоду на чијем је првом месту Васкрсење, затим Вазнесење и данашњи догађај Педесетнице видимо испуњење Очевог Домостроја спасења. Бог није оставио човека, али нажалост човек оставља Бога. У томе је највећи проблем човечанства. Када се Христос Бог вазносио рекао је да ће нам послати Духа Утешитеља. Свети Дух нам омогућава заједницу са Богом и отвара нам духовне очи за присуство Божје. Сви требамо да будемо носиоци Светога Духа. Светог Духа задобијамо приликом свете Тајне крштења, а благодат се умножава кроз светотајински живот и испољава се у виду врлина. Тако постајемо врлински народ и носиоци Христа. Не требамо да заборављамо Бога. Бог је са нама без обзира на искушења којих ће свакако бити што време буде одмицало, све ће теже бити хришћанин. Не смемо посустати на томе путу, морамо остати и опстати утврђени у закону Христовом. Закон Христов се огледа у послушности према Цркви и виду љубави према Христу ближњима.   Свети Дух силази да би се човеку омогућила заједница, обитавање у љубави и милости Божјој. Бог је љубав, Бог воли а не мрзи. Кроз историју Цркве небројено пута можемо видети колика је љубав према човеку. Ни једнога тренутка се та љубав не умањује, него се увећава онолико колико човек својом слободном вољом жели да прихвати љубав Божју. Ту се налази суштина вере и испуњење живота свакога хришћанина. Требамо да будемо прави пример другима, да би други кроз нас упознали Христа.   Заиста је љубав и милост Божја велика и не можемо је разумом ни приближно схватити уколико не носимо благослов Божји на себи, ако не долазимо у Цркву Божју и не слушамо Свето Јеванђеље. Благодаћу Светога Духа ми схватамо јеванђелске истине. Једино кроз разум облагодаћен Светим Духом можемо разумети целокупну историју спасења људског рода. То је закон и то су пророци који су своје испуњење добили у Христу пред којима закони по природи и по човеку нестају.   Догађаји Домостроја спасења показују смер свакога од нас, показују нам да је наше усмерење ка Небу. Гравитација природе нас увек усмерава ка земљи, али ми требамо да се боримо као некада Јаков, да будемо борци за Христа и проносиоци вере.   Требамо увек да се сабирамо у храмовима, да осетимо топлину храма и заједнице, топлину хармоније која влада у Цркви Божјој. То је прави пут свакоме од нас.   Радујем се што можемо данас бити овде, што можемо прославити славу овог дома Божјега. Радујем се што можемо да служимо службу Божју и да се причестимо Телом и Крвљу Господњом, да осетимо благословени догађај Царства Небескога овде на земљи кроз Свето Литургијско сабрање. Сваки човек понаособ треба да буде литург. Тако треба да живимо, литургијски, у заједници. То је пројава љубави, слободе и послушности. Ако тако живимо и владамо се тим примерима можемо бити следбеници Христови, носиоци љубави и благодати Божје.   Нека је благословен данашњи дан, нека сте сви благословени и нека се наша заједница у Маркушици умножи благодаћу Светога Духа од сада и кроз сву вечност! Амин.     Извор: Епархија осечкопољска и барањска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      На празник светог, славног и свехвалног Великомученика Георгија, победоносца и чудотворца, служена је света архијерејска Литургија у Манастиру Грачаница.  Литургијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Господин Теодосије, уз саслужење приштинског намесника Светислава Трајковића, протојереја Саве Шмигића и јереја Дарка Маринковића.Свети Георгије је иначе и крсна слава Епископа Теодосија.      Пред почетак  свете Литургије, Епископ Теодосије је произвео схи-монахињу Теодору у чин игуманије и увео је у трон славних Грачаничких игуманија. Иначе, новоизабрана схи-монахиња Теодора је у Грачаници провела цео свој монашки живот, где је пожртвовано обављала  дужност економа у време блаженопочивших игуманија Татјане и Ефросиније.   Том приликом Владика Теодосије је истакао: ,,Вера према Богу и љубав Мати Теодоре за монаштво и верни народ, дубоко осећа свака душа која долази у овај свети манастир. Ту њену љубав  је видела и Мајка Божија, која ју је и примила у ову свету обитељ, и она је сада засигурно закриљује својим омофором и биће јој  помоћница кроз живот у овом великом и одговорном чину.   Епископ Теодосије се захвалио и досадашњој игуманији ове свете обитељи, мати Стефаниди, која је са својим сестринставом поставила основ и темељ општежитељног живота у овом манастиру  и дала велики допринос да манастир поново засија славом и лепотом богослужбеног живота.     ,,Надамо се да ће  манастир Грачаница, која је породила новоосновани манастир Светог Великомученика Георгија у Брњаку, наставити да се као брижна мајка стара о своме чеду за све што буде потребно, а да ће Мати Стефанида са својим многобројним сестринставом бити чврсто везана за манастир Грачаницу, јер су управо у том манастиру оставиле свој печат, како у богослужбеном, тако и у сваком другом погледу."   На крају Свете Литургије, освештан је и пререзан славски колач, који је у част Светог Великомученика Георгија принела Игуманија Стафанида са сестрама новооснованог манастира посвећеног управо овом дивном Божијем угоднику.     Извор: Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Празник Светог Великомученика Георгија Победоносца литургијски је прослављен у Храму Покрова Пресвете Богородице. Молитвеним сабрањем је началствовао протонамесник Душан Алексић, а Ђурђевданску беседу је изговорио протонамесник Бранко Чолић.      „Мноштво је оних који су свој живот везали за Бога. Међу њима је Свети Георгије који је претрпео страшна страдања. Толика да су се многи питали како је издржао“, рекао је отац Бранко, додавши да само Бог може дати човеку силу да издржи оно што се издржати не може. „Када сам слаб, онда сам јак“, подсетио је отац Бранко на речи Светог Апостола Павла, указавши притом да није свачији крст исти.    „А крст Светог Георгија био је да буде великомученик“, нагласио је беседник, закључивши да нам је радост данас најпотребнија, а Свети Георгије да нам буде путеводитељ на путу благодати Божје.      Извор: Радио Источник

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...