Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из

Recommended Posts

ЧЛАН
Пре сат времена, Jovana0910 рече

pises o drugoj strani a ja pisem o onoj verujucoj.

Пре сат времена, Jovana0910 рече

Ajd ti lepo procitaj jos jednom sto sam napisala, posto ti pises o drugoj strani a ja pisem o onoj verujucoj. Vrlo dobro znam o cemu pisem, mnogi misle za sebe da su veliki vernici , i da eto ona neverujuca strana ne moze da poveruje, oni se trude, ali ne ide...Kao prvo ta verujuca strana ne treba druge da menja vec sebe, i da sebe izgradjuje u poboznosti i veri i da zivi jevandjelski, a ne da drzi suva predavanja, druga strana ce to osetiti i nema sanse da ne reaguje na to. Radi ti na sebi , ne na drugoj strani, to je cela poenta, a druga strana ce pozeleti sama kad vidi da je to sve iskreno i cisto bez licemerja. Mnogi vernici danas jedno misle, drugo pricaju a trece rade. A ovo tvoje "дај Боже да не знаш никад колика је снага потребна да то све изнесеш " je vrlo sujetna recenica, jer ti mene ne poznajes i ne znas kroz sta sam ja prosla i sta sam sve dozivela. Bog je taj koji daje snagu , ne mozemo mi nista nasim snagama . Da li je tebi strogo ili ne ono sta ja pisem je tvoj licni osecaj, ja sam se vrlo iznenadila za mnoge ljude koji su kao u veri, "pobozni "vode na poklonicka putovanja a ovamo zenu nista to ne interesuje, a ne interesuje je jer mnogi vernici zbog novca vode na putovanja a ne zbog istinske poboznosti. Nemoj zeleti da se drugima otvore duhovne oci vec zeli  sebi da se otvore, ako ti toliko strahujes onda gde je tu ljubav ?, prava ljubav izgoni strah... moli se Bogu, ispravljaj sebe i pusti Boga u svoje srce a on ce da deluje na drugog umesto tebe. To je sustina. Neke ljude je djavo svezao i prosto im neda u crkvu, ali oni ne brane zeni i deci da idu, ali kroz njihovu molitvu kroz vreme ce i njh djavo odvezati i prici ce. Samo je pitanje vremena.  Ovo su reci jednog monaha, a ti vise polozi nadu u Boga , strah nije od Boga vec od djavola . 

Ok, žao mi je što ti očigledno nije prijala moja molba, ali nije mi čudno, previše si ti tu ušla u podele na prave i formalne, njihove, naše, svezane, istinske i sl. Morala si negde i mene strpati.

Moje pisanje je bilo namenjeno nekom ko, možda, našavši se u sličnom problemu, naleti na temu, pa, eto, da ima i neki savet više. Iz iskustva. Okej?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 32 минута, Milica Bajic рече

Ok, žao mi je što ti očigledno nije prijala moja molba, ali nije mi čudno, previše si ti tu ušla u podele na prave i formalne, njihove, naše, svezane, istinske i sl. Morala si negde i mene strpati.

Moje pisanje je bilo namenjeno nekom ko, možda, našavši se u sličnom problemu, naleti na temu, pa, eto, da ima i neki savet više. Iz iskustva. Okej?

:ani_biggrin: 

maxresdefault.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

@Justin Waters

Upravo si proglasio prve hrišćane zabludelima.

Oni su utripovali da će Hristos sutra da dođe i zato su radili to i to a ne zato što su bili vođeni Duhom Svetim.

Pogledaj kako sv Grigorije Niski objašnjava važnost devstvenosti u svetlu Hristovog drugog dolaska pa ćeš možda promeniti shvatanje.

Razlika je u tome što su tada živeli pravi hrišćani a danas žive kulturni hrišćani.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 18 минута, Tumaralo. рече

@Justin Waters

Oni su utripovali da će Hristos sutra da dođe i zato su radili to i to a ne zato što su bili vođeni Duhom Svetim.

Pogledaj kako sv Grigorije Niski objašnjava važnost devstvenosti u svetlu Hristovog drugog dolaska pa ćeš možda promeniti shvatanje.

Razlika je u tome što su tada živeli pravi hrišćani a danas žive kulturni hrišćani.

Да ли то значи да данас хришћани нису вођени Духом Светим или да они који јесу вођени Духом Светим јесу обавезно девствени и/или напустили све у свету? Видиш да су обе опције суштински проблематичне јер значе да или Дух не води Цркву (а обећано је да ће је водити до краја) или да су од времена првих хришћана до данас сви који нису били монаси/живели као монаси, нису били прави хришћани. А чињенице, рекао бих, не дају баш основа за ту оцену... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 43 минута, Tumaralo. рече

Duh Sveti je sišao samo na apostole, a ne i na hrišćane koji su živjeli poslije njih. Kako ti zamišljaš prve hrišćane? Kao neke pojedinačne nezabludive pape koji sve živo znadoše? 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 22 минута, Срђан Шијакињић рече

Да ли то значи да данас хришћани нису вођени Духом Светим или да они који јесу вођени Духом Светим јесу обавезно девствени и/или напустили све у свету? Видиш да су обе опције суштински проблематичне јер значе да или Дух не води Цркву (а обећано је да ће је водити до краја) или да су од времена првих хришћана до данас сви који нису били монаси/живели као монаси, нису били прави хришћани. А чињенице, рекао бих, не дају баш основа за ту оцену... 

Nije devstvenost obaveza već preporuka.

Tako da nipošto ne znači devstven = hrišćanin a nedevstven = nehrišćanin.

Prigovorio sam Justinu zasto što nije istina da je razlog zašto su prvi hrišćani bili devstveni - zabluda, niti je razlog bio tipa "ionako će uskoro Smak Sveta, šta ćemo sad pravit' đecu!"

Potrebno je imati jasnu sliku o tome koji su zahtevi stavljeni pred nas, da bismo znali kako da se orijentišemo, da bismo znali čemu opšte stremimo i gde smo na tom putu.

Drugo je pitanje koliko smo uspešni ili neuspešni.

Dakle, ne treba praviti kompromis sa našim nesporim slabostima i u skladu sa njima kriviti i razvodnjavati poruku Hristovu, činiti je "aktuelnom" i "u skladu sa vremenom".

Neka poruka ostane takva kakva je a mi koliko možemo - možemo.

Što se tiče vođstva Crkve od strane Duha to je sasvim druga tema... msm teško mi je da budem ekskluzivista u smislu ko nije u okviru pravoslavne crkve ide u pakao kao rimokatolici što naglašavaju ... A ako spasenje nije isklučivo u okviru (pravoslavne) crkve kakve veze onda što baš nju vodi Duh ? U svakom slučaju to je druga tema.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 21 минута, Justin Waters рече

Duh Sveti je sišao samo na apostole, a ne i na hrišćane koji su živjeli poslije njih. Kako ti zamišljaš prve hrišćane? Kao neke pojedinačne nezabludive pape koji sve živo znadoše? 

Ko je pominjao sveznanje?

Nije sveznanje odlika Duhom nadahnutog hrišćanina.

Sveznanje bi bila odlika nekog gnostičkog luciferijanskog ideala.

Pri tome, ne moram da zamišljam prve hrišćane kada imam žitija i istorijske zapise. I radi se uglavom o mučenicima / potonjim svetiteljima, dakle, jesu bili nadahnuti Duhom.

Hint: oni odudaraju od tvoje predstave.

Obrati pažnju na sv. Grigorija Niskog.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 4 часа, Justin Waters рече

Aaaaa sad te kapiram. Zapravo bad guy je onaj koji hoće seks, a ne onaj koji hoće da se uzdržava....ja sam percipirao da je obratno :smeh1: Pa ti onda kažeš onaj jadničak koji je htjeo da se uzdrži, a supružnik mu neće ipak da obavi bračne dužnosti on pristaje nevoljno, ali Bog mu to uzima kao uzdržanje. :whackado:

:ok:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 9 часа, grigorije22 рече

Teško će to da ide ako njemu ili njoj u datom momentu nije do toga

Čuj  ti njega- da im još ne bude do toga?! Ma ko te pita- ti bi još i da uuživaš? ! Pa to je GREH!

...svašta. Ima da se obavi bračna dužnost! pod komandu i tačka. 

( Šalim se, naravno :) )

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Управо сада, Сања Т. рече

Ima da se obavi bračna dužnost! pod komandu i tačka. 

( Šalim se, naravno :) )

ali ovo je istina

ovde pucaju brakovi (od kojih je prvi moj) kad se "ne vrsi duznost" iako to grubo zvuci, ali je tako

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 14 минута, Драшко рече

ali ovo je istina

ovde pucaju brakovi (od kojih je prvi moj) kad se "ne vrsi duznost" iako to grubo zvuci, ali je tako

Ma Drale i ja sam za vršenje dužnosti, ali sa zadovoljstvom i bez griže ( nazovi verske) savesti. I ne na silu.

Ovo gore je sarkazam i u sasvim drugom smislu. Onom gde zagovaraju sirov seks bez osećanja , jer je to tobože greh i to samo u određene dane. 

Brate moj...da ne budem prosta...hajde samo da kažem - kako da legneš u isti krevet sa nekim koga voliš, a da ga bar ne zagrliš.Kad tvoje srce zakuca prema njenom/ njegovom srcu.....a onda, nakon nekog vremena i još po nešto. 

Tako da...apsolutno se slažem sa tobom.

Naravno, nismo divljaci. Ponekad se ima ustupanja zbog raznih razloga, ali to nije ni večno ni ( dugo) trajno.

Eno @Justin Waters je savršeno napisao gore  na početku stranice.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Meni je blud na prvom mestu grehova, sve ostalo može da pričeka. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 33 минута, Сања Т. рече

@Jovana0910 jesi li razmišljala da odeš u manastir? Deluješ mi monaški nastrojena. Ozbiljna sam.

Ne treba u manastir već je dovoljno da ne sluša duhovnike monahe kad već ima parohijskog sveštenika.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од farisejski.bukvojed,
      Verujem da nisam jedini koji je donju temu citao kao naslov ove teme koju pokrecem.
      Klonite se deco budala. Msm, klonite se i bluda, ali se klonite i budala.
      Ne postoji opsteprihvaceni kriterijum pojma budala, bar meni nije poznat, tako da sam razvio pravilo palca (ili lakta), kako da izmerim budalu.
      Elem, iz mog visedecenijskog iskustva, ako mi neko daje savet koji mu nisam trazio, a pri tome utvrdim da o stvari o kojoj savetuje ima samo udaljenu predstavu, taj je zasigurno budala. Takvog treba izbegavati u sirokom luku, ali mu ne treba reci da je budala. Jer, ako je budala, on to ne moze da shvati, a ako nije, onda bih se saopstavanjem svog zakljucka ogresio o njega.
      Toliko.

• Креирај ново...