Jump to content
Немања Николић

Апел 142 - Против псеудоисторије

Recommended Posts

@Аристарх За измишљање манастира и цркава , за измишљање песама које је сакупљао, а тичу се претхришћанског периода, за Србе пре 7. века итд. За много чега га нападају, без аргумената тј. барем не реалних. Носилац Ордена Светог Саве и многих других. Имате о њему на интернету много, а и његове књиге у пдф формату. Он је заслужан за препис Дечанских Хрисовуља који имамо данас. Оснивач школа и библиотека итд..

Укратко, пропаганда комуниста, другосрбијанаца...итд. 

А то за антисемитизам је чиста измишљотина. То произилази из његових научних расправа са тада својим колегама који су били Јевреји, те му то приписују као антисемитизам, а о томе нема говора.

Опширна је прича у сваком случају и око његовог рада и око напада на њега.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Тај спор је добра ствар, то може да докаже ко је заправо био Милојевић. мсм. није мого да буде клерофашиста, љотићевац или недићевац јер је преминуо пре првог великог рата. По биографији ми делује да је био аристократа и човек од поверења у своје време.

дал си ти читао књиге његове? ја сам овде скоро покренуо тему о пореклу Немањића кроз житије Деспота Стефана Лазаревића које је писао Константин Философ, има и других родослова на којима Константин гради тај став тада током постојања Српске Деспотовине...

То је буквално датирање Српске историје на Балкан, од пре 6-ог века.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Читао сам оно што је достуно. Многе ствари које је радио, тј. сада целокуна грађа је под кључем, и не дозвољавају да је изучавамо. Ја то разумем као страх одређених структура да не изађе на видело још ствари које би могле да компромитују данашњу историографију. 

Везано за житије.. Та књига је тако унакажена коментарима да је то невероватно. Ја сам издао пре две године превод једне књиге без иједног коментара. Само на насловној страни је датум издавања, тј. година. Па читалац може сам да извлачи закључке и коментаре и онда то оспорава или потврђује.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Државног архива... колико сам упућен, мислим да се дозвола једноставно не може добити. Исто је и са Теслиним рукописима...

Ево овом приликом позивам оне који могу да добију дозволу, нека се јаве мени. За то сам заинтересован ја и удружење чији сам члан и оснивач, а мислим да је заинтересовано и удужење ,,Милош Милојевић" из Црне Баре. 

Фантастично је то, да потписници овог апела отворено нападају и СПЦ, тј. Пролог Светог Владике Николаја, као и Светог Јустина Ћелијског..

Кажу да Милош М. пише фантазије наводно о појединим светитељима и њиховом српском пореклу. Док то лепо пише у прологу за многе светитеље!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Дал си покушао захтев да поднесеш, видиш које услове траже за одобрење захтева?

Држава склони све документе па и Црквене књиге из појединих места, јер их сматра националним интересом који се морају сачуват

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

сеЈа нисам подносио захтев, али пријатељи који јесу, једноставно су добијали одговоре типа: ,,Шта ће вам то?" или ,,Ко ће то да тражи, ко зна где је то?!" То је безвезе итд...

То за национални интерес, то разумем, ту проблема нема, али овде се догађа то да документа ниподаштавају и одбацују, а не дозвољавају нама који се тиме бавимо да то прочитамо, па макар било тако како кажу, да су и безвредни папири.

Једноставно нека дају документа па да видимо ком опанци, том и обојци.

Зна се да су документи, рукописи, у сандуцима...

А догађа се да и папири избледе. Нек нам дају барем да направимо фототипска издања ако је до тога да се то сачува. Не тражим ја од државе ништа друго. Скупићемо ми пара за књиге ако је и то проблем.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки госпoдин Иринеј началствовао је на светој архијерејској Литургији 13/26. јула 2020. године, на празник Сабора светог архангела Гаврила, у Светогеоргијевском храму у Новом Саду, а саслуживали су свештеници и ђакони.     Беседећи по прочитаној јеванђелској перикопи, владика Иринеј је рекао да Бог слободу коју нам је дао не пориче и никада никоме себе не намеће. Зато је потребна вера. Када бисмо били поробљени и приморани да прихватамо Господа онда не би било вере, не би било нашег подвига, нашег учешћа на путу спасења. Господ нас спасава тако што Он врши Домострој спасења, Он је тај Који је Спаситељ, али не без нас, а поготову не против нас. И данас смо овде у празничном расположењу упркос свим искушењима нашега времена – наше душе и наша срца се радују због ове благодати и човекољубља које Господ штедро излива на све нас. Сви знате колики је страх и колика је опасност и невоља наших дана због вируса, али ни много веће опасности и демонске силе, ни сâм сатана, и ништа не може Цркви Божјој одолети, нити Господу. Христос, Који нам даје себе у светом Причешћу, сигурно да не може бити опасност по људе, као што смо слушали потпуно избезумљене речи и са малих екрана и из других медија. Треба пазити, треба се чувати, треба водити рачуна о себи и о своме здрављу, али знати да је један, први и последњи, Лекар душâ и телâ наших – то је Христос Господ, навео је Епископ бачки г. Иринеј.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од mario beloti,
      Овај Данас не бира средства у борби прптив СПЦ пошто су на списку Сороша.

Човек који школује сина з иностранству јавно прозива Патријарха,, Чим ти пријатељу даш за те србомрсце интетвју ниси Србин.
      Marko Jakšić: Apsurdno je da patrijarh Irinej podržava Vučića
      WWW.DANAS.RS Apsurdno je da srpski patrijarh Irinej, koji govori da je Kosovo i Metohija Srbija, istovremeno podržava Aleksndra Vučića koji gura Kosovo od Srbije, rekao je danas Marko Jakšić, bivši poslanik i...  
    • Од Поуке.орг - инфо,
      “Очајање не допушта ономе који је пао да устане, а немар чини да и онај, који још стоји, падне. Оно прво [очајање] чини да се не извучемо из глиба постојећих зала, док другим [тј. немаром] траћимо и она богатства која су већ стечена. Као што нас немар баца стрмоглавце и са самих небеса, док нас очајање сурвава у сâм бездан зла, тако је и нада једино средство да се отуда што пре ишчупамо“. Свети Јован Златоусти, Беседа о покајању Извор: Епархија жичка
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Основно државно тужилаштво у Никшићу предало је Основном суду оптужни предлог против Преосвећеног владике Јоаникија и свештеника Епархије будимљанско-никшићке зато што су 12. маја у том граду поступали супротно наредбама Министарства здравља – окупили се на Тргу Шака Петровића и учествовали у литији заједно са грађанима.     Како је на конференцији за медије данас саопштио Стево Шекарић, руководилац ОДТ-а у Никшићу, њима се на терет ставља кривично дјело непоступање по здравственим прописима за сузбијање опасне заразне болести, за које је предвиђена новчана или казна до једне године затвора. Тужилаштво, како је навео, није ставило предлог за одређивање притвора за свештенике јер за то “нема законског основа с обзиром на то да је подигнут оптужни предлог”.   Послије литије која је 12. маја на дан Светог Василија Острошког одржана у Никшићу, притвор од 72 сата одређен је Епископу будимљанско никшићком Јоаникију и свештеницима: Слободану Јокићу, Данилу Зиројевићу, Жељку Ројевићу, Остоји Кнежевићу, Мирку Вукотићу, Василију Брборићу, Драгану Крушићу и Николи Маројевићу   Задржавање је укинуто синоћ око поноћи.   Током трајања њиховог утамничења у свим храмовима служени су молебни а више десетина хиљада грађана широм Црне Горе је протестовало тражећи ослобађање владике и свештеника.   Одмах након пуштања на слободу, Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије је поручио да је народна подршка израз љубави према Цркви и природни наставак борбе за одбрану светиња.     Извор: Митрополија црногорско-приморска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...