Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Ekatarina_mala

Спонзоруше

Оцени ову тему

Recommended Posts

Пре сат времена, Natasa. рече

Daleko od toga da je to ispravan put i da sad treba da plačemo za njima, ali mislim da ih ne treba osuđivati. Niko ne zna šta su preživele, pa da tako sada žive. 

Не треба никог осуђивати али треба ствари назвати правим именом.

Скоро сам била добронамерно критикована од једне модерне мајке, у смислу - да ли је могуће да сваки дан толико обраћам пажњу на то шта ми дете једе. Зар сам луда да му спремам чак и доручак кад већ може да поједе нешто "онако"?

Дубоко сам се замислила над одговором, али никако нисам могла себи да смислим важнији задатак од тог шта ми дете једе и како проводи време. Капирам да је то улога мајке. Супер је ако имамо помоћ од мужа у томе, али опет ни то ми не смањује одговорност, нити постоји новац којим би се то могло компензовати. Значи, то код мене иде гратис.

Такође, што се улоге жене тиче...хм...отворићу вероватно Пандорину кутију сад, али - зар ми не уживамо у томе ( никако не мислим на прање и пеглање )? Зашто се акценат ставља на то што жене дају, као да богати ама ништа не добијају за узврат? Чак и профи спонзоруше уживају у свом животу , на неки свој (болестан) начин. Значи и то све у ствари иде гратис.

Нико ту изгледа ништа не продаје, питање је превише комплексно.

У ствари могуће је да спонзоруше не постоје.

пре 14 минута, Сања Т. рече

Sponzoruša- osoba koja bez ljubavi, ulazi u život druge osobe, sa namerom da "lako"  dobije novac ili rang. 

mislim da pogrešno postavljamo stvari, elem, svaka "roba" imasvog kupca, ili kako naš narod kaže, svaka krpa nađe zakrpu...sretnem drugaricu, uspešna, obrazovana, situirana, negovana, nikada se nije udavala...čantamo o svemu i svačemu...između ostalog, jel u vezi? ima li koga?...

(njena priča)

upoznam letos nekog tipa, srednjih godina, sposoban, obrazovan, lepo izgleda (i sve po redu), počnemo priču, druženje, divota...On slobodan traži ozbiljnu ženu, ostvarenu.... 

uveče ga vidim u kafiću sedi sa klinkom od 18, 20 godina koja blene u telefon, pravi selfije i svaka rečenica joj počinje sa : " STraaašnooo" uz obavezno prevrtanje očima ..

i šta ja tu ima da tražim ???

Toliko o tome koliko nema "krivice" i druge strane. 

пре 17 минута, Milica Bajic рече

У ствари могуће је да спонзоруше не постоје.

Veoma moguće. I sama sam to pomišljala.

Primećujem da se sponzorstvo (tako da kažem) , često poistovećuje sa promiskuitetom. To su dve potpuno različite stvari, iako  su često neraskidive 

пре 6 минута, Снежана рече

Toliko o tome koliko nema "krivice" i druge strane. 

I više nego da ima. Sećam se , to je nekako krenulo kad sam bila klinka. Prvo su " nikli" oni koji "vole piletinu" , a zatim su "nikcale" i " kokice" -kasnije prozvane- sponzoruše. ( Izvinite zbog uličnog govora, tako se bukvalno govorilo).

Jedna prijateljica je skoro napisala status na fejsu : " Najviše su me ubeđivali da mi treba muškarac oni koji su želeli da budem njihova"

Inače je slobodna žena i nema nameru da se udaje.

пре 7 часа, Milica Bajic рече

Скоро сам била добронамерно критикована од једне модерне мајке, у смислу - да ли је могуће да сваки дан толико обраћам пажњу на то шта ми дете једе. Зар сам луда да му спремам чак и доручак кад већ може да поједе нешто "онако"?

Дубоко сам се замислила над одговором, али никако нисам могла себи да смислим важнији задатак од тог шта ми дете једе и како проводи време. Капирам да је то улога мајке. Супер је ако имамо помоћ од мужа у томе, али опет ни то ми не смањује одговорност, нити постоји новац којим би се то могло компензовати. Значи, то код мене иде гратис.

Milice, ako ti ovo išta znači u životu :smeh1:, imaš moju potpunu podršku da hraniš dete što kvalitetnije možeš...i jeste to naša odgovornost.

Malo nas je :D. Mi ne dajemo slatkiše, sokove i gluposti, prvo me malo čudno gledaju, pa onda objasnim da dečije zubiće treba čuvati, da nema potrebe za tim, da dete voli voće i što bismo to kvarili....čitav elaborat...i onda bude-pa jeste, u pravu si :smeh1:.

Izvinjavam se za offtopic, ovo je bilo bitno.

пре 3 минута, Natasa. рече

Milice, ako ti ovo išta znači u životu :smeh1:, imaš moju potpunu podršku da hraniš dete što kvalitetnije možeš...i jeste to naša odgovornost.

Malo nas je :D. Mi ne dajemo slatkiše, sokove i gluposti, prvo me malo čudno gledaju, pa onda objasnim da dečije zubiće treba čuvati, da nema potrebe za tim, da dete voli voće i što bismo to kvarili....čitav elaborat...i onda bude-pa jeste, u pravu si :smeh1:.

još jedna od onih majki...

- mama, jel ima nešto slatko?

- imaš jabuke...

i posle kažeš da naše babe nisu ništa znale :smeh1:

пре 2 часа, Natasa. рече

Е, али тако сам сада срећна и поносна због једне ствари. Д има скоро 4 године и толико је стекао навику нормално да се храни да можеш сад да га нагуташ слаткишима колико хоћеш, он то не рачуна у оброк. Уредно тражи ручак/вечеру, без обзира шта је појео( или му је неко од милоште тутнуо :0212_rolleyes: ).

Сам тражи супу, супууууу ( тако зовемо све могуће кашиком :)))) Порази их сасвим :laugh1:

пре 10 минута, Milica Bajic рече

или му је неко од милоште тутнуо 

Mrzim kad ovo ljudi rade bez pitanja. Čekam red na pijaci i vidim neka žena mu daje neku hranu u gužvi onoj. Niti vidim šta mu daje, niti pita je l sme...jer Bože moj, jednogodisnjak pruža ruke. Ja je zamolim da ne radi to, ona je sve vreme zvocala pa zašto, pa traži, pa pruža ruke...mislim se bre sjaši, gužva je, čekam red, batali.

пре 17 минута, Milica Bajic рече

А мени је врх кад ме баба испсује као најгору што му не пошећерим те јагоде, како могу тако 7896634

Шоу програм 

Tvoja ili njegova majka?

Ja sam babe dosta distancirala...ne mogu bre :smeh1:...i kul su, nema kontriranja, sve lepo pitaju...niko neće da ima posla sa budalom :smeh1:. Bolje da postavimo granicu nego posle jaaaoo al me ova baba nervira.

пре 18 минута, Natasa. рече

i kul su

Контам да си зато и успела да их дистанцираш. :)
Хајде објасни некој наџак-баби да ти се не меша у одгој детета. Како оно беше са камилом и игленим ушима... Тај рад!

А сад читам ово за шећер и јагоде. Па Милице, та би твоја баба мене обесила на сред главног трга да вијорим као застава, кад би чула да ми не једемо месо. :D Шећер на јагоде би било мала маца за ово. :D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...