Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

"Данас је александријски патријарх признао тзв. "ПЦУ". Порекао себе. Порекао Цркву Божију.

До сасвим недавно, исти човјек, исти патријарх, тврдио је да је једини канонски епископ и митрополит - дивни, светитељски лик Онуфрија, оца нашега. Сада то више није тако.

Кренуло се путем демонске постмодерне лажне моћи. Постмодрна каже да човјек не стоји у обавези ка себи, ни ка другом човјеку. Ријеч дата јуче данас не важи. Ја сваки дан бирам ко сам (човјек, дрво, мушкарац, жена, било шта). Бирам ко ми је брат.

Ја не бирам. Чак и најгора браћа мени су браћа, докле год они то желе да буду, чак и преко тога. Стојим у обавези ка њима и себи. Ка ријечи коју изрекох.

И рече ми слуђени познаник: па и Митрополит Онуфрије је потписао захтијев за аутокефалијом 1991!

Да, јесте, и ту је суштинска разлика. Он је желио канонску аутокефалију, као и највећи дио Украјинаца, али не по сваку цијену. Не по цијену раскола. Митрополит је свети човјек и зна да што је од Бога, доћи ће. Потпуно је супротно са Вартоломејем и Теодором. Они знају да чине безакоње, али се не приклањају Цркви, него сили."

https://www.facebook.com/ddjogo?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARAV8WMNCKzHw17

@Рисбо

Веома леп православан став, помало монофизитски и фундаменталистички, начелно се слажем, али морамо мало и Халкидон испоштовати. Мој страх је да Руси неће бити толико непоколебљиви колико се нама чини. Ипак су они империја и све решавају  компромисом. А у том сценарију ми смо доњи.

пре 14 минута, HOA+ рече

Мој страх је да Руси неће бити толико непоколебљиви колико се нама чини.

Па шта? Одбраном Онуфрија се брани Црква а не Руси.

Ти си, као и Грци само у супротном смеру, у режиму Руси против Грка. То је лажна дилема. Испада ако Руси кажу да Барт има примат у православљу да га он стварно и има тј. да је православни папа. Ја мислим да не.

Па шта? Одбраном Онуфрија се брани Црква а не Руси.
Ти си, као и Грци само у супротном смеру, у режиму Руси против Грка. То је лажна дилема. Испада ако Руси кажу да Барт има примат у православљу да га он стварно и има тј. да је православни папа. Ја мислим да не.

Moj Vladane, ispade ja neki vajni pravoslavac. Kad cujem trgovacko razmisljanje nekih teologa, sadasnjih i buducih svestenika pitam se da li su sve one reci koje sam kao neofit upijao bile za neke samo igra reci. Te Crkva je jedna. Te pravoslavni nemaju papu. Te Vrata ada nece Crkvu nadvladati. Te silna ljubav za crkveni narod, a u stvarnosti samo za svoje pulene. Mislim, znam ja, mora biti politike od zemlje smo, ali bas ovoliko.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

пре 4 часа, HOA+ рече

Треба да тражимо Хиландар и Манастир Краља Милитина у Јерусалиму као ставропигије и писмену гаранцију писану евхаристијском крвљу да не могу дирати наше цркве и територије.

За два манастира и "гаранцију" Барта да признамо саморукоположене расколнике подржане од неонациста у Украјини?

На страну то безумље, сетимо се колико вреде Бартове гаранције око Украјине и Денисенка, а и гаранција коју је александријски Теофил дао Онуфрију. Уз све загрљаје и пољупце.

На страну и брисање сећања, шта бисмо добили? Административно преживљавање (за неко време) а губљење Истине. Супер.

И каква је то гаранција писана евхаристијском крвљу? Има ли нека друга или већа евхаристијска крв од оне у којом епископи гарантују једни за друге помињањем на ехаристији? Ако (ће) то (да) изневере какве везе има шта (пре или после) пишу?

(Јел' ово) Ђого рече (не не смем Обија кликати):

"...И рече ми слуђени познаник: па и Митрополит Онуфрије је потписао захтијев за аутокефалијом 1991!

Да, јесте, и ту је суштинска разлика. Он је желио канонску аутокефалију, као и највећи дио Украјинаца, али не по сваку цијену. Не по цијену раскола. Митрополит је свети човјек и зна да што је од Бога, доћи ће. Потпуно је супротно са Вартоломејем и Теодором. Они знају да чине безакоње, али се не приклањају Цркви, него сили."

Ма...никако да се сетим..ко оно спомињаше и где, да је Онуфрије ономад потписиовао захтев...ко би то могао бити, и којим поводом је говорио?

пре 4 часа, HOA+ рече

Александријског Папу је велика мука натерала на овај потез. Он говори руски, био је у Одеси представник Александријеске цркве итд. Имао је огроман притисак, поједини епископи су му већ најављивали смену. Причало се да ће се повући и због болести итд. Очито није имао куд.

Направио је и преседан, раван правом Папи. Ја одлучујем да признам, ништа Синод ништа Сабор. It is all about me. То можда и није толико лоше јер ће једног дана Александрија само да каже Ми нисмо признали, то је био један човек, лудак, ми немамо везе с тим.

Један драги пријатељ ме инспирисао на пп па ћу и на ова два пасуса да дам мишљење јер сам за трећи, најгори, већ рекао шта мислим.

Први пасус малтене оправдава Теофила: Ето морао је, мукица. А и Барт је морао, као и Денисенко и Епимафије. А и Максим изгледа мора.

Други пасус подржава лукаву прорачунатост на рачун браће у Украјини: Нека Теофил призна расколнике и забоде Онуфрију нож у леђа и смањи нам притисак, е а ми ћемо после да се правимо луди што смо ћутали.

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

У наредних годину-две и СПЦ ће да им призна аутокефалност.

Да смо живи & здрави.

ne verujem i nadam se da nece

Управо сада, Grizzly Adams рече

То ће ти буде гајба пива па ти види... :smeh1:

dobro

nadam se da ces poslati iz USE :D

salu na stranu

to bi stvarno bilo jako tuzno 

pokusacu da vise ni ne izlazim na ove teme, ali nije sala, citajuci Vladana i druge upucene i kompetentne, biva jasnije da sve ovo nije ni naivno ni ok ni....nejm it

(radujem se pivi :pivo: drzim te za rec)

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

Могуће. Рецимо ако, не дај Боже, тада буде већ две СПЦ.

пре 7 минута, Grizzly Adams рече

Да смо живи & здрави.

И проклети.

пре 6 часа, Justin Waters рече

Nema šanse ni u najgorem scenariju. Taman i da Makedonska dobije autokefaliju, pa taman i da naprave CPC sa svom Hercegovinom i Kosmetom kao najgorim scenarijom, u Vojvodini ožive Karlovačku Mitropoliju...ostaje Republika Srpska (ono što ne pređe u CPC) i centralna Srbija. 

Ja se kladim na Justina Watersa:)))

Погледајте снимке из александријске Цркве. То је грчки вашар. Сваких 15 дана праве журке на националне грчке празнике, построје се да певају химну, па млатарају грчким заставама, једу торте у облику грчке заставе, играју она њихова кола, а ту је неколико афричких ђакона црнаца који су ту да им служе. 99% верника су Африканци, а 90% владика су Грци из Грчке. Тако је и у Јерусалимској Цркви. Грчке владике се обраћају арапским лаицима преко преводиоца. 
СПЦ је требала одавно да прекине да спомиње ове расисте, ионако су они ништа друго до легло либерала и расиста који су зацртали да са римским папом поделе папство, да овај буде западни папа а они источни.
Грци су опасна мрака. 
Треба додати како владика Атанасије Јевтић сваки дан може да пљује нашег патријарха због дневнополитичких разлога, а не може да пљује Вартоломеја иако је направио раскол века, ако не и миленијума. Ту његов темперамент престаје.
Посадили су фанариоте доста спавајућих терористичких ћелија и код нас. Кад се удруже са геј лобијем у Цркви, могу свашта да направе. 

пре 3 часа, Grizzly Adams рече

Да смо живи & здрави.

Ја разумењм да си Американац ал немораш доказивати стално. Сви смо одавно запазили твој ику

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      У интервјуу за националну агенцију БГНЕС, поглавар Бугарске православне цркве, патријарх Неофит изјавио је да ће његова јерархија наставити да подржава "нашу браћу у Македонији" (МПЦ-ОА у расколу). "Све што смо до сада направили је корисно и за њих и за нас," рекао је он.
      Патријарх Неофит је подсетио да је активна заједничка бугарско-македонска црквена комисија, којом са бугарске стране председава митрополит старозагорски Кипријан, и да "сада имамо прилику да прегледамо резултате рада те Комисије". Захвални смо што сви имамо добре намере и желимо да донесемо промишљене одлуке, корисне за оба народа, закључио је бугарски патријарх.
      На питање да ли ће после Грчке и Бугарска православна црква донети одлуку о признању аутокефалије ПЦУ, патријарх Неофит је кратко одговорио: "За сада нема одлуке:"
      Извор:
      Патриарх Неофит: Ще продължим да подкрепяме нашите братя в Македония – bgnes
      BGNESAGENCY.COM Ще продължим да подкрепяме нашите братя в Македония, всичко, което сме направили до момента е полезно за двата братски народа. Това заяви пред БГНЕС Негово светейшество българският патриарх и...  

View full Странице
    • Од александар живаљев,
      У интервјуу за националну агенцију БГНЕС, поглавар Бугарске православне цркве, патријарх Неофит изјавио је да ће његова јерархија наставити да подржава "нашу браћу у Македонији" (МПЦ-ОА у расколу). "Све што смо до сада направили је корисно и за њих и за нас," рекао је он.
      Патријарх Неофит је подсетио да је активна заједничка бугарско-македонска црквена комисија, којом са бугарске стране председава митрополит старозагорски Кипријан, и да "сада имамо прилику да прегледамо резултате рада те Комисије". Захвални смо што сви имамо добре намере и желимо да донесемо промишљене одлуке, корисне за оба народа, закључио је бугарски патријарх.
      На питање да ли ће после Грчке и Бугарска православна црква донети одлуку о признању аутокефалије ПЦУ, патријарх Неофит је кратко одговорио: "За сада нема одлуке:"
      Извор:
      Патриарх Неофит: Ще продължим да подкрепяме нашите братя в Македония – bgnes
      BGNESAGENCY.COM Ще продължим да подкрепяме нашите братя в Македония, всичко, което сме направили до момента е полезно за двата братски народа. Това заяви пред БГНЕС Негово светейшество българският патриарх и...  
    • Од александар живаљев,
      Данас у време литургије у Каиру, поводом празника Светог Архистратига Михаила по новом календару, александријски патријах Теодор је у диптиху поглавара помесних цркава поменуо Епифанија Думенка вођу "Православне цркве Украјине".
      На крају литургије патријарх Теодор објавио је одлуку Александријске цркве о признању аутокефалије ПЦУ на челу са Епифанијем, а потом је прочитана и одговарајућа одлука Синода Александријске патријаршије (ВИДЕО У ПРИЛОГУ, као и текст Саопштења).
      Ова вест је донекле изненађујућа јер је сам патријарх Теодор у више наврата, као неко ко је живео и службовао у Украјини, више пута наглашавао да је Украјинска православна црква митрополита Онуфрија једина канонска црква у тој земљи. Такође, александријски патријарх је заједно са антиохијским и јерусалимским патријархом и кипарским архиепископом својевремено покренуо иницијативу за превазилажење раскола између Цариграда и Москве насталог по питању Украјине.
      Сматра се да је данашњи чин настао као манифестација јединства "јелинских цркава", а после идентичне одлуке Атинске архиепископије.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...