Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Пуч на Православном Богословском Факултету Универзитета у Београду

Оцени ову тему

Recommended Posts

@RYLAH 

Због таквих који учитавају у текст што им падне на памет, као што ти радиш са речима м.Порфирија, постоје небројене библијске секте. И све оне цитирају стихове Библије и позивају се на оно што ,,пише".

Иначе, стварно је психопатски пробудити се и започињати опет ову прекинуту расправу.

пре 8 минута, МилошБГ рече

али хипотетички шта и да нам шиптар буде премијер, па јел неко пре пар година могао да замисли да би лгбт особа била премијер, Расим Љајић који је муслиман што рече луди Шешељ још само патријарх није био, дакле сад као представити ууу замисли шиптар да буде на власти, па шта.

Ja lično nemam problem ni da nam Šiptar ni da nam gej bude premijer. Samo pitam da li smo spremni i za tu opciju, ništa više...

пре 11 минута, МилошБГ рече

Ти причаш оно што Сергеј Трифуновић прича.

Ne baš... On je, koliko shvatam, za priznanje nezavisnosti Kosova. Ja sam samo izložio koje su opcije pred nama, uz napomenu da sam lično za opciju borbe za povratak Kosova pod našu kontrolu.

пре 7 часа, Grizzly Adams рече

Мислим, знам да си паметан човек и јасно ти је да је ово бесмислица... :)

Косово не мож да врати ни народ, ни власт, ни армија јоги-летача, ни Загор Те-Неј. Можемо да се концетришемо и медитирамо до миле воље, ал боље нешто паметно и корисно да радимо него да губимо време. То је само обична неуроза из које никако да изађу људи, а битанге на власти одржавају и користе за манипулацију...

Види се по агресивним реакцијама кад неко каже очигледну истину, ко овде.

Док је Бонстил тамо и док у њега стиже хорс из Авганистана и док га шиптари парчају по европи укључујући и Србију, тамо не смије бити никакве државе у стварном смислу рјечи.

Али ако се Шипци изборе против ДЕА и мафије не да их треба признати него и славолуке подићи по свим европским градовима. Добра је ствар што се у УСА Трампови противници финансирају из тих извора. Није проблем да Шипци праве државу, него што то није држава и демократија него "легализована мафија" турбодржава, као што су се промафијале и друге државе на простору бивше Југославије, а и шире.

Тако ето и у тој твојој некад правној држави прво се региструје Црква, па онда засједа скупштина која доноси тај акт, то је јасан показетељ декаденције, јер САД иако су се по свјету разбојнички и имеперијално понашале, на унутрашњем плану су биле демократије и ту им је лежала стварна снага, - ради тога си и ти тамо отишао. Колико год су овде зла учинили ипак им желимо да очувају своју демократију...

пре 2 часа, RYLAH рече

Тако је. Ти се као поп сликаш "у сличном контексту" само са онима од којих очекујеш паре или положај који ће да ти те паре донесе. 

Да занемаримо лупетање око подржавања независности КиМ и цепања Цркве, тога си се већ одрекао на оној другој теми. Ако терба, могу касније и да нађем да поставим свима, али како се надам да памћење публике није пилеће, мислим да за сада нема потребе.

Мене друга ствар интересује. Како си онда себи дозволио, кад знаш да се ради о људима који годинама припремају раскол, да се са њима сликаш, да им пишеш похвале по Поукама и на другим местима, па чак и да их браниш кад су их нападали?

Шта то говори о теби? Или да свесно лажеш да раде на расколу, или да си знао да раде на расколу, али ти све то није сметало јер си очекивао да ће то да ти донесе неку корист. Али пошто смо се већ сложили да раскола нема нити га је било, кад си на оној теми "објаснио" на крају да ти то радиш "превентивно", да им не би ни пало на памет да иду у раскол, знамо шта је у питању.

Ко се не сећа, пре само годину дана Ђуровић је писао похвале Амфилохију кад су се опет срели у Риму и кад је очекивао нешто од њега, постављао слике са њим, бранио је пре шест месеци е. Теодосија и о. Саву онда кад су их развлачили по таблоидима јер су спречили оно што су спречили доле, а пљувао је АВ најгоре могуће. Што значи или да је свесно подржавао расколнике и сецесионисте, или да зна да тога нема али му то не смета да бесомучно лаже.

И наравно, слика од пре годину дана са човеком ког данас опањкава као човека који већ годинама кује заверу да подели СПЦ. Из овог заљубљеног погледа никад се не би рекло да је Ђуровић био заправо тајни агент који је прикупљао информације о расколу да би их објављивао после годину дана у серијама пашквила на Поукама и другим местима.

djurovic-amfilohije-1.jpg

Дати средим код @Zoran Đurović да ти опрости што те тукао? Изфрустрирао си се може да ти пређе у комплекс.

пре 22 минута, Desiderius Erasmus рече

Ja lično nemam problem ni da nam Šiptar ni da nam gej bude premijer. Samo pitam da li smo spremni i za tu opciju, ništa više...

Шта значи бити спреман?

Мени је сасвим ОК да се то догоди и сада. Јака ствар национална и сексуална припадност председника, премијера. Као кад би питао дал смо спремни да нам жена буде председник...

пре 35 минута, Milan Nikolic рече

@RYLAH 

Због таквих који учитавају у текст што им падне на памет, као што ти радиш са речима м.Порфирија, постоје небројене библијске секте. И све оне цитирају стихове Библије и позивају се на оно што ,,пише".

Иначе, стварно је психопатски пробудити се и започињати опет ову прекинуту расправу.

Мислиш нешто попут оног што отац Зоран ради са речима игумана Саве Јањића?

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Шта значи бити спреман?

Мени је сасвим ОК да се то догоди и сада. Јака ствар национална и сексуална припадност председника, премијера. Као кад би питао дал смо спремни да нам жена буде председник...

Ne radi se tu samo o nacionalnoj pripadnosti (koja je, kao u Ljajićevom slučaju, potpuno nebitna). Tu se radi o tome da li smo spremni da nam Tači ili Haradinaj budu premijer ili predsednik.

пре 40 минута, МилошБГ рече

па јел наша држава потписала Бриселски споразум, дала огромне уступке који се мени лично  нимало не допадају

То није ствар допадања ил не. Него је у питању документ који је неуставан, и којим се смањује суверенитет државе на делу своје територије. Не можеш покрајини давати овлашћења државе, а при том не мењати устав.

пре 10 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Дати средим код @Zoran Đurović да ти опрости што те тукао? Изфрустрирао си се може да ти пређе у комплекс.

Не сумњам да ти и теби слични заиста верујете у Ђуровићеве речи које папагајски понављате. Али опет, ти и теби слични немате много додира са реалношћу. Немам никакве фрустрације, али овакви безобразлуци и подметачине неће да прођу, ко год да је тај који их пласира. А посебно ако их пласира неко за кога смо у посту који си цитирао видели ко је и како се понашао и раније.

Тако да

(Још једна дигресија.)
За Митрополита Порфирија, ове су ми мисли дошле.
Проблем који неки имају с њим (а не он с њима), cигуран је у свој идентитет и живи Jеванђеље до краја.
Зна да није лекар потребан здравима, него болеснима. 
Зна он и границу поставити чврсто..., али пристојно, некада и на духовит начин.

Само се треба ставити у његову кожу, на шта све треба да мисли и у којим и каквим све околностима.

Његов рад је речит. Ко посматра његов рад не имајући на уму управославну онтологију, тај је промашио. Jош мало тога ми и видимо од свега онога онога шта уради. A није њему потребно ни да га неко брани или хвали, aли боље не грешити душу, јер човек је незлобив, а мудар... и смирен.
Баш ово задње као дa испровоцира највише реакција.

Cмирење одговара, као у оним стиховима игумана григоријатског Атанасија:

"Слатко је, од свега најслађе бити кротак.
Кад ме неко угњетава, зашто да га кудим?
Хоћу ли умирити јарост, ако почнем препирку?
Он се разјарује, и ако му и одговорим, уподобићу се њему варварину.
У часу јарости, ја ћу ћутати, и махнитост ћу сталоженошћу зауставити.
Затим ћу тихо, слатко, неправду напасти и боље ћу се чути него да је ударим.
"

http://www.manastir-lepavina.org/stranica.php?id=2

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

Ne radi se tu samo o nacionalnoj pripadnosti (koja je, kao u Ljajićevom slučaju, potpuno nebitna). Tu se radi o tome da li smo spremni da nam Tači ili Haradinaj budu premijer ili predsednik.

Какве везе има, сад није проблем да нам албанац буде председник, него конкретан албанац, Тачи, Харадинај.

Ја нисам спреман ни да нам бројни срби буду председници. Стидим се и срамотим се и због Вучића и Николића.

Реално, Вучић, Тачи, Харадинај, Радоичић, све је то иста екипа, исти тим, коалициони партнери

Ово што неке лапсусе направим с писањем, да се неко не би вато за то, копирам латинични текст па пресловљујем, неки пут не проверим добро. Али то не умањује квалитету владике Профирија. :)

пре 8 минута, RYLAH рече

Не сумњам да ти и теби слични заиста верујете у Ђуровићеве речи које папагајски понављате. Али опет, ти и теби слични немате много додира са реалношћу. Немам никакве фрустрације, али овакви безобразлуци и подметачине неће да прођу, ко год да је тај који их пласира. А посебно ако их пласира неко за кога смо у посту који си цитирао видели ко је и како се понашао и раније.

Тако да

Види, не вјерујем ти да заиста мислиш оно што пишеш, као и други овде, него изгледа као да тјереш неки каприц из неке реније теме, и покушаваш да користиш исте методе и сматраш то легалним.

Просто немам увјерење да си  заиста мислио све оно што си јуче рекао, него се да се надгорњаваш.

Ето то је оно моје осјећање, да ти је Митрополит јуче био сасвим споредан, нешто као повод, и колатерална штета, а да се разрачунаваш са Ђуровићем по основу ранијих тема, другог Митрополита...и нисам једини.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: Откуд Сандо у херцеговачком клану?

Текст је више питање, него што имам одговора. Наиме, реч је о природи везе између протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда и ткз. херцеговачког клана. Наиме, он је био придружени члан оних који су бојкотовали 05. децембра 2019. седницу Наставно-научног већа Православног богословског факултета УБ. Није херцеговац. Међутим, увек га видимо придруженог у акцијама овог тима. Тако ће за Тв Храм водити интервју са епископом западноамеричким Г. Максимом Васиљевићем (овде), који износи идеју да превазиђемо наше уске интересе, па да се све цркве у САД споје у једну (овде).
      Пре више година сам читао Сандов клеветнички текст-тужбу против о. Владимира Вукашиновића, али како је тужба била најобичнија клевета, Патријарх ју је одбацио. Но, Сандо се није зауставио и лобирао је активно да се уместо Вукашиновића за декана изабере епископ пожаревачко-браничевски Г. Игњатије. Вели се да му је заузрат обећано да ће постати редован професор на ПБФ, и у тај степен је унапређен од МЦП, јер они деле титуле и шаком и капом, иако то нема везе са реалношћу. Тако Светигора: „У вечерашњој Катедри послушајте предавање протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда, редовног професора Православног богословског факултета Универзитета у Београду“ (овде). Сандо је пак ванредни професор (овде).
      О. Сандо је ипак доживео разочарење. Морам да похвалим ПБФ да је способнији од БУ у истраживању плагијата. Наиме, Сандо је аплицирао да постане редовни професор, али је способни А.Ђ., који је мој пријатељ, открио да је рад у питању плагијат, па је сам Игњатије саветовао Санду да се повуче, и овај је сада ванредни професор. Нека поцепа рад и напише нов за 7 дана, јер су то ти способни људи, супермени као Васиљевић.
      Но, Сандо се у подвизима не зауставља па се јавља као протагониста у скорашњем циркулару Перишић-Кубат: „...у вечерњим часовима митрополит Порфирије је позвао колегу проф. др Драга Санду, и том приликом му рекао: 'Патријарх ти је поручио да, уколико сутра не гласаш за смену декана, глава ти је на пању.' Колега Сандо је исте вечери о том разговору обавестио декана владику Игнатија“ (овде). Истинољубивост Сандова се видела још у Вукашиновићевом случају, где је у Патријаршији банован, како би рекли млади, а још и из неуспелог покушаја да се домогне вишег ранга преко плагијата.
      Паметном доста.

Зоран Ђуровић
      Рим, 14.12.2019

View full Странице
    • Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: Откуд Сандо у херцеговачком клану?

Текст је више питање, него што имам одговора. Наиме, реч је о природи везе између протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда и ткз. херцеговачког клана. Наиме, он је био придружени члан оних који су бојкотовали 05. децембра 2019. седницу Наставно-научног већа Православног богословског факултета УБ. Није херцеговац. Међутим, увек га видимо придруженог у акцијама овог тима. Тако ће за Тв Храм водити интервју са епископом западноамеричким Г. Максимом Васиљевићем (овде), који износи идеју да превазиђемо наше уске интересе, па да се све цркве у САД споје у једну (овде).
      Пре више година сам читао Сандов клеветнички текст-тужбу против о. Владимира Вукашиновића, али како је тужба била најобичнија клевета, Патријарх ју је одбацио. Но, Сандо се није зауставио и лобирао је активно да се уместо Вукашиновића за декана изабере епископ пожаревачко-браничевски Г. Игњатије. Вели се да му је заузрат обећано да ће постати редован професор на ПБФ, и у тај степен је унапређен од МЦП, јер они деле титуле и шаком и капом, иако то нема везе са реалношћу. Тако Светигора: „У вечерашњој Катедри послушајте предавање протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда, редовног професора Православног богословског факултета Универзитета у Београду“ (овде). Сандо је пак ванредни професор (овде).
      О. Сандо је ипак доживео разочарење. Морам да похвалим ПБФ да је способнији од БУ у истраживању плагијата. Наиме, Сандо је аплицирао да постане редовни професор, али је способни А.Ђ., који је мој пријатељ, открио да је рад у питању плагијат, па је сам Игњатије саветовао Санду да се повуче, и овај је сада ванредни професор. Нека поцепа рад и напише нов за 7 дана, јер су то ти способни људи, супермени као Васиљевић.
      Но, Сандо се у подвизима не зауставља па се јавља као протагониста у скорашњем циркулару Перишић-Кубат: „...у вечерњим часовима митрополит Порфирије је позвао колегу проф. др Драга Санду, и том приликом му рекао: 'Патријарх ти је поручио да, уколико сутра не гласаш за смену декана, глава ти је на пању.' Колега Сандо је исте вечери о том разговору обавестио декана владику Игнатија“ (овде). Истинољубивост Сандова се видела још у Вукашиновићевом случају, где је у Патријаршији банован, како би рекли млади, а још и из неуспелог покушаја да се домогне вишег ранга преко плагијата.
      Паметном доста.

Зоран Ђуровић
      Рим, 14.12.2019
    • Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: Пад маски са пучиста на ПБФ

Пучисти на ПБФ су се начисто изгубили у својим лагаријама. Оно што сам писао у више наврата за Перишића и Кубата овде се види очигледно. Када сам пре неколико година причао са неким владикама са каквим преварантима имају посла, нису ми веровали. Сада верују.
      Поред пуштања снимака – ту се види колико су притворни и подмукли, јер су тајно снимали и пуштали оно што мисле да им одговара – док су Митрополита Порфирија тајно снимали на предавањима и онда то прекрајали да би направили петпарачке вести на које се наивни могу пецати. Сво ово време су овејавали по БУ, кукајући на «зле и мрачњачке» синодалце, а сада су узели и да туже ПБФ статутарној комисији. Ускоро ћемо имати то мишљење. Игњатија су психички урнисали, па је тачно што наведе Максим да је овај изгубио сан. Овде вам пак доносим Перишић-Кубат писмо професорима на ПБФ и одговор Митрополита Порфирија:
      1)      Уважене колеге,
      непријатно нам је што вам се обраћамо овим поводом, али мислимо да сви треба да будете обавештени о појединим збивањима на нашем Факултету. Наиме, данас смо од нашег курира господина Љубомира Грчића сазнали о дешавањима која су се збила непосредно пре седнице Наставно-научног већа заказане за 5. 12. 2019. године. Господин Грчић је тога јутра из Ректората донео на Факултет допис Ректорке проф. др Иванке Поповић у којем нас (по четврти пут!) Ректорка упозорава на чињеницу да Савет нашег Факултета није легално изабран, те да сходно томе све одлуке које донесе, будући нелегалне не могу производити правно важеће последице. Речима саме Ректорке: „Савет не може да остварује надлежности прописане Законом и актима Универзитета и Факултета [дакле, да усвоји оставку декана, постави вд декана, закаже седницу, итд, итд] док његов састав не буде конституисан у складу са прописима“. Овај допис је курир Љубомир Грчић донео са Универзитета у оквиру својих радних обавеза. Међутим, приликом предаје дописа, на Факултету је доживео озбиљне непријатности, само због тога што је вршећи своју дужност донео Ректоркин допис. Убрзо пошто је допис предао у деканат, са телефона доцента Драгана Карана позвао га је митрополит загребачко-љубљански господин Порфирије, који га је приликом разговора оптужио за то што је уопште донео допис, између сталог, речима: „Ти лажеш“ [да су ти са Универзитета рекли да донесеш допис], „Признај за кога радиш, ко те је послао“ (sic!), „Одуваћу те“ и сл. Подсећамо вас на то да се ове претње односе на човека који је давно остао без оба родитеља, и тренутно од свог посла храни четворочлану породицу. Међутим, није се све завршило на претњама митрополита Порфирија. Сутрадан, доцент Драган Каран је одвео господина Грчића у свој семинар и вербално малтретирао. Уместо да се опомена Ректората прими са захвалношћу и уради све да се отклоне поменути недостаци, прети се куриру који је опомену донео а документ се скрива од очију професора и сарадника Факултета (а изгледа и од самог секретара).

Но, ни то није цела прича. Да ствари буду још горе, уочи седнице ННВ 12. 11. 2019. године, која је сазвана јер је СА Синод тражио од ННВ да разреши дужности декана Његово преосвештенство владику Игнатија, у вечерњим часовима митрополит Порфирије је позвао колегу проф. др Драга Санду, и том приликом му рекао: „Патријарх ти је поручио да, уколико сутра не гласаш за смену декана, глава ти је на пању.“ Колега Сандо је исте вечери о том разговору обавестио декана владику Игнатија. Ни овим се, међутим, претње не исцрпљују. Сетимо се да је исти митрополит пре нешто више од годину дана са једним младим доцентом водио врло непријатан разговор, у којем је, поред осталог, припретио да ће, уколико се Факулет не буде понашао према упутствима Синода „владика Иринеј и он отићи код Вучића и скинути Факултет са Универзитета“.
      Колегијална дужност и елементарна људскост нас је нагнала да вам се на овај начин обратимо и са овим чињеницама упознамо. Више је него жалосно и апсолутно недопустиво да се овако нешто континуирано дешава на нашем Факултету. Овим путем смо вас хтели само обавестити о нашој (а уверени смо и вашој) људској нелагоди коју свако мора осетити у додиру са оваквим појавама. Зато апелујемо на све вас (укључујући и митрополита Порфирија) да се као чланови академске заједнице озбиљно тргнемо и да почнемо да се са много више уважавања односимо једни према другима (било да смо наставно или ненаставно особље) да бисмо заједничким напором превазишли ове врло мучне ситуације у које смо чини се почели да све више западамо.
      С изразима колегијалног уважавања,
      Проф. др Владан Перишић
      Проф. др Родољуб Кубат

2) Поштоване колегинице и колеге,
      Мејл који су на електронске адресе наставника и ненаставног особља ПБФ упутили професори Родољуб Кубат и Владан Перишић подсетио ме је на разговоре које сам годинама водио са покојним академиком и професором нашег Факултета Владетом Јеротићем. У њима се, академик Јеротић, често освртао на један од најпримитивнијих облика психолошких механизама одбране којим се его особе брани од властитих непожељних нагонских тежњи и осећања несвесно их приписујући другим лицима - пројекцију. У њој се намере, ставови и жење других људи тумаче у складу са сопственим потиснутим склоностима.
      Пошто знам, као што већина од вас такође зна, да су методи које критикују Кубат и Перишић управо њима својствени, и да су их они годинама примењивали на ПБФ-у, па и током ових претходних бурних дана, помислио сам да је овде реч о поменутом механизму одбране. Међутим, пошто знам да су догађаји које у писму описују нетачно представљени - што је добро познато личностима које се поименице наводе у њему - односно да Перишић и Кубат обмањују и кривотворе истину, закључио сам да, самим тим овде није реч о несвесном процесу него о свесној и злонамерној манипулацији и клевети.  
      Митрополит Порфирије

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...