Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Пуч на Православном Богословском Факултету Универзитета у Београду

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 7 минута, Вукашин рече

Anonimni verouchitelj :smeh1:

Епархије Бачке... (да није у Сигурној Кући)

пре 2 часа, florenntina рече

Ja zaista ne znam o cemu ti pricas a jos manje o kakvim “ucveljenim” zenama. Ja sam uspesna i majka i supruga, sa profesijom i hobijima. A ti?

Лаки је мало нервозан. :)

Anonimni verouchitelj :smeh1:
Информисани анонимни вероучитељ.
Можда он добије ону парохију и плату.
Није коме је намењено... Ко зна? Ко зна?

пре 23 минута, Zungul рече

Вероучитељ Епархије Бачке

Политикон

Смешни сте, јер покушавате против Светога Саве. Зашто улазите у фрку кад сте слабији?

ОК, није толико важно, ја правим ,,скриншотове'' и знам шта си био написао... 
Има ту и истине, кога војска, па била она и ЈНА избаци напоље за три дана, тога ће и озбињна школа избацити за месец, два или три...  
Мисао дође, а после видим да је глупа. Јеси ли ти био у ЈНА?

пре 3 часа, florenntina рече

Ja zaista ne znam o cemu ti pricas a jos manje o kakvim “ucveljenim” zenama. Ja sam uspesna i majka i supruga, sa profesijom i hobijima. A ti?

Ја на жалост нисам успешна мајка ни супруга са професијом и хобијима, мада бих можда волео да будем, мислим мајка и супруга, али ето зла судбина не даде.

Заиста не могу да се похвалим да сам успешан у било чему. Ја сам један обичан Србин, православац, или речником Американаца - лузер.

Заиста ми је драго што сматрате себе успешним. То је, ако ништа друго један оптимистичан став.

О уцвељености говорим генерално, пре свега мислећи на попадију која је овде на форуму прекукала неколико месеци како је тешке муке проживела као попадија. Мислим, свашта сам чуо али "тешке муке попадије" то је неки нови жанр, мени заиста непознат.

У сваком случају ни вас осталих јадиковке не излазе превише из оквира које је у својом кукумавкама наметнула извесна попадија.

Ви ћете свакако као успешна мајка и супруга са професијом и хобијима опростити мени лузеру што сам применио овакво једно уопштавање.

пре 19 минута, Grizzly Adams рече

Лаки је мало нервозан. :)

Нервозан сам Звонко јер си обећао кад дођеш у Србију да водиш на ћевапе и испалио си ме али ок давно је то било, нема сврхе сад помињати јери тако?

пре 14 минута, logdanov рече
пре 21 минута, Golub рече
ОК, није толико важно, ја правим ,,скриншотове'' и знам шта си био написао... 
Има ту и истине, кога војска, па била она и ЈНА избаци напоље за три дана, тога ће и озбињна школа избацити за месец, два или три... emoji4.png 

Мисао дође, а после видим да је глупа. Јеси ли ти био у ЈНА?

Да, мосао дође и прође... паметна или глупа, ми то понекад не знамо... 

Да, био сам у ЈНА, и издржао сам некако... ;)

пре 2 минута, Жељко рече

О уцвељености говорим генерално, пре свега мислећи на попадију која је овде на форуму прекукала неколико месеци како је тешке муке проживела

А није ти запало за очи како је АВва римски неколико месеци овде на форуму (као нека жена!) прекукао због тешке неправде и мука које су му нанели чланови комисије ПБФа све на челуи са деканом владиком Бачким...   и не назва то БачкоХерцеговачки клан, него због неког разлога изостави Бачког... 

А сад, види чуда! настрада актуелни декан владика Игњатије, биће да је улога декана ВРЛО ВАЖНА у пријему и отпуштању наставника и аистената!? Зар не?

пре 15 минута, Golub рече

А није ти запало за очи како је АВва римски неколико месеци овде на форуму (као нека жена!) прекукао због тешке неправде и мука које су му нанели чланови комисије ПБФа све на челуи са деканом владиком Бачким...   и не назва то БачкоХерцеговачки клан, него због неког разлога изостави Бачког... 

А сад, види чуда! настрада актуелни декан владика Игњатије, биће да је улога декана ВРЛО ВАЖНА у пријему и отпуштању наставника и аистената!? Зар не?

Dečko, ja sam Đurovića hteo da banujem čim se pojavio na forumu. To zna celo uredništvo. Ali sam ostao u manjini. No jednog dana kada budem u većini to ću svakako uraditi.

А и Ђуровић је сека-перса, јер да није не би упецао себи сличне тј вас све који му се противите. Ви сте сви заправо на истим таласним дужинама.

VIDOVDAN.ORG

Дрскост рушења СПЦ од стране епископа западноамеричког...

пре 31 минута, Жељко рече

О уцвељености говорим генерално, пре свега мислећи на попадију која је овде на форуму

А па није само на форуму. Мислим да то ради и на фејсу. А не пропушта рецимо да на форумашкој вајбер групи помиње @Zoran Đurović и мене у негативном контексту. У томе јој изгледа асистира и неки поп Марјан Циклушевић, тј. ако сам добро разумео њих двоје се смењују у својим испадима и збуњивању људи тамо на тој групи...

пре 11 минута, Vladan :::. рече

А па није само на форуму. Мислим да то ради и на фејсу. А не пропушта рецимо да на форумашкој вајбер групи помиње @Zoran Đurović и мене у негативном контексту. У томе јој изгледа асистира и неки поп Марјан Циклушевић, тј. ако сам добро разумео њих двоје се смењују у својим испадима тамо на тој групи...

Не знам ти ја те групе на вајберу. Ја имам монофазни телефон и не користим те аплекације.

Само Фејсбук и форуми, шташ, старомодеран сам.

Чек, говориш о попадији или о овој успешно оствареној маици и супруги што има професију и хоби?

Управо сада, Жељко рече

Чек, говориш о попадији

О попадији. Она што сам овде стављао "наше" слике са мора док сам још био секретар Бачког али у доброј варијанти...

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Дана 13.12.2019. године, на празник Светог Апостола Андреја Првозваног у Богословији Светог Саве у Београду, прослављена је крсна и заветна слава ученика четвртог разреда.      Ученици су са својим разредним старешином, професорима, родитељима и осталим званицама, пререзали славски колач у школском параклису. Поред славских приноса - колача и кољива - своје госте дочекали су са највећом љубављу и пажњом да све протекне како ваља, уз богату славску трпезу, музички наступ ученика четвртог разреда, као и свечаног обраћања гостима од стране Ректора наше школе протојереја-ставрофора др Драгана Протића, разредног старешине господина Александра Јевтића, као и представника разреда Филипа Светозарова који је по традицији изговорио беседу у име ученика четвртог разреда.   На крају своје беседе, ученик Филип Светозаров, захвалио се у име целог разреда свим добротворима и приложницима наше
школе, који им омогућавају боравак, школовање и
живљење у овом училишту. По већ устаљеном обичају, ученици четвртог разреда свечано су предали крсну славу изабраном ученику трећег разреда, који ће догодине бити домаћини славе.      Детаљнији извештај прочитајте на интернет страници Богословије Светог Саве у Београду
    • Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: Откуд Сандо у херцеговачком клану?

Текст је више питање, него што имам одговора. Наиме, реч је о природи везе између протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда и ткз. херцеговачког клана. Наиме, он је био придружени члан оних који су бојкотовали 05. децембра 2019. седницу Наставно-научног већа Православног богословског факултета УБ. Није херцеговац. Међутим, увек га видимо придруженог у акцијама овог тима. Тако ће за Тв Храм водити интервју са епископом западноамеричким Г. Максимом Васиљевићем (овде), који износи идеју да превазиђемо наше уске интересе, па да се све цркве у САД споје у једну (овде).
      Пре више година сам читао Сандов клеветнички текст-тужбу против о. Владимира Вукашиновића, али како је тужба била најобичнија клевета, Патријарх ју је одбацио. Но, Сандо се није зауставио и лобирао је активно да се уместо Вукашиновића за декана изабере епископ пожаревачко-браничевски Г. Игњатије. Вели се да му је заузрат обећано да ће постати редован професор на ПБФ, и у тај степен је унапређен од МЦП, јер они деле титуле и шаком и капом, иако то нема везе са реалношћу. Тако Светигора: „У вечерашњој Катедри послушајте предавање протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда, редовног професора Православног богословског факултета Универзитета у Београду“ (овде). Сандо је пак ванредни професор (овде).
      О. Сандо је ипак доживео разочарење. Морам да похвалим ПБФ да је способнији од БУ у истраживању плагијата. Наиме, Сандо је аплицирао да постане редовни професор, али је способни А.Ђ., који је мој пријатељ, открио да је рад у питању плагијат, па је сам Игњатије саветовао Санду да се повуче, и овај је сада ванредни професор. Нека поцепа рад и напише нов за 7 дана, јер су то ти способни људи, супермени као Васиљевић.
      Но, Сандо се у подвизима не зауставља па се јавља као протагониста у скорашњем циркулару Перишић-Кубат: „...у вечерњим часовима митрополит Порфирије је позвао колегу проф. др Драга Санду, и том приликом му рекао: 'Патријарх ти је поручио да, уколико сутра не гласаш за смену декана, глава ти је на пању.' Колега Сандо је исте вечери о том разговору обавестио декана владику Игнатија“ (овде). Истинољубивост Сандова се видела још у Вукашиновићевом случају, где је у Патријаршији банован, како би рекли млади, а још и из неуспелог покушаја да се домогне вишег ранга преко плагијата.
      Паметном доста.

Зоран Ђуровић
      Рим, 14.12.2019

View full Странице
    • Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: Откуд Сандо у херцеговачком клану?

Текст је више питање, него што имам одговора. Наиме, реч је о природи везе између протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда и ткз. херцеговачког клана. Наиме, он је био придружени члан оних који су бојкотовали 05. децембра 2019. седницу Наставно-научног већа Православног богословског факултета УБ. Није херцеговац. Међутим, увек га видимо придруженог у акцијама овог тима. Тако ће за Тв Храм водити интервју са епископом западноамеричким Г. Максимом Васиљевићем (овде), који износи идеју да превазиђемо наше уске интересе, па да се све цркве у САД споје у једну (овде).
      Пре више година сам читао Сандов клеветнички текст-тужбу против о. Владимира Вукашиновића, али како је тужба била најобичнија клевета, Патријарх ју је одбацио. Но, Сандо се није зауставио и лобирао је активно да се уместо Вукашиновића за декана изабере епископ пожаревачко-браничевски Г. Игњатије. Вели се да му је заузрат обећано да ће постати редован професор на ПБФ, и у тај степен је унапређен од МЦП, јер они деле титуле и шаком и капом, иако то нема везе са реалношћу. Тако Светигора: „У вечерашњој Катедри послушајте предавање протојереја-ставрофора проф. др Драгомира Санда, редовног професора Православног богословског факултета Универзитета у Београду“ (овде). Сандо је пак ванредни професор (овде).
      О. Сандо је ипак доживео разочарење. Морам да похвалим ПБФ да је способнији од БУ у истраживању плагијата. Наиме, Сандо је аплицирао да постане редовни професор, али је способни А.Ђ., који је мој пријатељ, открио да је рад у питању плагијат, па је сам Игњатије саветовао Санду да се повуче, и овај је сада ванредни професор. Нека поцепа рад и напише нов за 7 дана, јер су то ти способни људи, супермени као Васиљевић.
      Но, Сандо се у подвизима не зауставља па се јавља као протагониста у скорашњем циркулару Перишић-Кубат: „...у вечерњим часовима митрополит Порфирије је позвао колегу проф. др Драга Санду, и том приликом му рекао: 'Патријарх ти је поручио да, уколико сутра не гласаш за смену декана, глава ти је на пању.' Колега Сандо је исте вечери о том разговору обавестио декана владику Игнатија“ (овде). Истинољубивост Сандова се видела још у Вукашиновићевом случају, где је у Патријаршији банован, како би рекли млади, а још и из неуспелог покушаја да се домогне вишег ранга преко плагијата.
      Паметном доста.

Зоран Ђуровић
      Рим, 14.12.2019

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...