Jump to content
александар живаљев

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 6 минута, МилошБГ рече

Вала имате и ви достојног секретара :D

Милош, дечко који зна све секретаре у СПЦ, кекеке

пре 21 минута, о.Небојша рече

А ко ће нама из шабачке ни  ријечии хвале што смо вам послали тако доброг секретара?:)

Хвала вам. Шта би ми без вас.

Ви сте истовремено и школски другови Максини и шаљете нам секретара против Максе. Какву ви то двоструку игру играте, хоћете да преузмете епартију бачску?!

Пре сат времена, Жељко рече

Већих полтрона и увлакача нисам видео што у поповском свету.

Горих оштроконђи нисам видео што код вас попоадија.

Стеван Сремац вас је лепо описао.

Само су вам паре и ваше бенефиције важне, а народ ко јебе.

Ништа нисте учинили за мисију цркве протеклих 30 година. Буквално ништа!

Кад год бих се затекао окружен поповима, само се прича о материјалним вредностима, о колима, о парама, о томе ко је колико узео на венчању на сахрани, ко је добио бољу парохију. Једни другима због пара подмећете ноге. Нико од вас нема истинско ни смирење ни трпљење.

Вас рај неће видети, своју плату сте добили на овом свету!

Auuuh... ovo mi je malo teška hrana.

пре 19 минута, "Tamo daleko" рече

Na zalost Milane, Ti si kao glas u pustinji. Svi oko Tebe se ponasaju kao zedna krvi rulja.  Jadno I bedno, osobito od strane svestenosluzitelja I svrsenih bogoslova. Sta god napisao Ti ili bilo ko drugi koji ne odobrava ovo ljigavo razvlacenje licnosti, osobito u liku nasih arhijereja, na ovom forumu, znaj da ces biti izvikan, izprozivan ispljuvan I razapet u virtuelnom svetu. Ja licno snosim deo te krivice, jer sam se usudila da dotaknem "glavno bozanstvo" na ovom forumu. Gle cuda, na neogranicenom sam odobravanju od strane administracije ovog foruma. Vidim da je I Ana u slicnoj situaciji, a cudi me da popadija Jelence nije volsebno iscezla sa ove neprijatne scene. Doduse, ona se odlicno suzdrzavala na direktne napade. Svaka joj cast.

umoljava se moderator da ne brise recenice iz mojih komentara/postova!??

Recenica u kojoj sam spomenula Djurovica I njegove istomisljenike je izbrisana sa ovog komentara!??

@Жељко  ko je tebe angazovao da budes moderator? @ the pouke.org ? Kakav promasaj! pazi moderator da rasprsava vatru! To vise nije dokonost, vec zlonamerno, maliciozno delo na "hriscanskom sajtu"!??

Питање:
Пре двадесетак година, када сте пожелели да се одрекнете себе и пођете за Христом, ушли сте у Цркву без икаквих услова.
Шта се у међувремену десило?
Шта се променило?

пре 20 минута, Golub рече

хм... 

Бачко-римски клан прети прогоном православних хришћана и по Северним Америкама и Канадама: 

image.png.c380b06fe94d0008511e88dbcfabe0c1.png

Мени причате, преживела сам га хвала Богу! И да не раде ово што раде, на памет ми не би пало да било шта, било где прозборим а  камоли напишем против. Нека иду с милим Богом сви.

Opet da pomenem da je malo zabrinjavajuce ako to isto tvrdi vladika Atanasije. Pisao je patrijarhu da backi progoni neke casne svestenike koji njega mole da im pomogne i zadnji intervju kada kaze da mu je backi skoro preuzeo patrijarsiju. A on ga za razliku od nas poznaje decenijama. Zasto to ne ispitati i skinuti sumnju sa vladike Irineja (tj sekretara) ili utvrditi krivicu - jer ga za to optuzuje niko drugi do njegov visedecenijski prijatelj - episkop?

@Јеленче Обрисана вам је порука где износите низ свакаквих произвољних реченица, које и одвише улазе у лични однос са епископом, секретарима итд...

Препорука: ако мислите да сте оштећени, ви лепо тужите... имате право то да учините у правној држави, а то што хоћете да кукате над злом судбом, не води ничему. 

Следеће изношење таквих порука ће бити санкционисано трајним баном са форума.

пре 13 минута, Жељко рече

Хвала вам. Шта би ми без вас.

Ви сте истовремено и школски другови Максини и шаљете нам секретара против Максе. Какву ви то двоструку игру играте, хоћете да преузмете епартију бачску?!

Немојмо заборавити ни вл.Григорија, као школског друга, па синовце митр.Амфилохија, неке проф.богословија. Има нас свуда, неки напустили црквену службу, неки се преселили на онај свијет....

пре 57 минута, Стаљиново унуче рече

Ma Жељко није ствар у признању порвенства,него да је одрадио њен тата добијао би проценат,Сигуран сам да није мали  износ,а овако вероватно проценат иде у епархијску касу, Или је дат рабат на цену осигурања. Паре су у питању!Она због пара хистерише! Паре је боле!

Паре нису у питању. У питању је Граве лао аргуменз њихове способности а други су им то омогућили. Ките се туђим перјем, без стида. Па где мени то да напишу кад истину знам. А веруј Стаљине да сам ја то заборавила, Бог ми је сведок да јесам. Просто сам се изненадила.

Дођите код мене у посету и видите како живим и шта имам па онда сведочите шта је мој мотив и шта ја желим.

Мени Господ даје снагу да до краја идем и пишем јер препознајем систем по ком руше епископе, исти систем којим су уништавали личности часних и немоћних попова по Бачкој.

Ако су људи поштени и од образа, нека кажу да није истина. Нека кажу да нису страдали због секретара. Свако ко се побуни против секретара тај је одстрењен а он се још нашао фалити осигурањем...ћути несрећо....знамо се одлично!

пре 1 минут, Поуке.орг инфо рече

@Јеленче Обрисана вам је порука где износите низ свакаквих произвољних реченица, које и одвише улазе у лични однос са епископом, секретарима итд...

Препорука: ако мислите да сте оштећени, ви лепо тужите... имате право то да учините у правној држави, а то што хоћете да кукате над злом судбом, не води ничему. 

Хвала Вам што сте ме на време обавестили. Имам питање за Вас. Како сте дозволили месецима ружне наслове, текстове, коментаре од стране попа Ђуровића против часних епископа СПЦ а моје лично Вам смета?

Молим Вас одговорите ми!

пре 3 минута, Поуке.орг инфо рече

Препоруку сте требали дати Ђуровићу који је месецима износио страшне ствари против Митрополита Амфилохија и Епископа Максима, а не мени сад. Ја сам лепо рекла мене не интересује суд, мене интересује да учесници ових догађаја а зна се ко су прекину да на правди Бога уништавају епископе, свештенике, професоре под велом да бране Цркву од њих.

Мене друго ништа не занима, живим слободно ко птица на грани. Не бих се са њима судила у животу!

@Јеленче И ако сте опоменути да оставите приватне ствари за решавање на приватном нивоу, јер форум није место за то, Ви сте наставили.

Уз то, увлачите о. Зорана Ђуровића који пише искључиво са својим именом и презименом, а свим последицама које то носи, Ви опомињете администратора да Вам се правда? Хајде још једном да покушамо пошто правите милион профила (који сваки можемо да банујемо,као и ИП адресу, па да не можете ни да видите форум): оставите се тога, бавите се чињеницама које је изнео о. Зоран, оповргните их, доките да нису истините или шта већ! Не увлачите сајт Поуке да стоји на нечијој страни! 

Поуке су одувек биле сајт који се према свима односио равноправно. Управо, на насловној страници сајта, који је слика нашег рада, највише има текстова управо за оне који су, како Ви мислите, овде унижавани!

Дакле, бавите се нечим о чему појма немате!

Ако имате лични проблем са било ким из Епархије бачке, зашто им се лично не обратите? 

пре 13 минута, Поуке.орг инфо рече

Препорука: ако мислите да сте оштећени, ви лепо тужите... имате право то да учините у правној држави, а то што хоћете да кукате над злом судбом, не води ничему

Паметна препорука! Али сте је већ давно требали упутити бившем Вартијевом попу Зорану. Он је први почео да кукумавче над злом судбином... 

Ако је њега оштетио ,,херцеговачки клан'', и с правом се жалио (то сам му признавао и признајем!)  дозволите да се жали и нека попадија на ''бачки клан'' !  

нема невиних и безгрешних!  поготово што је згодна прилика да се ови из бачког клана покају, ако су се огрешили... 

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У четвртак, 14. новембра 2019. лета Господњег, православни житељи Футога прославили су храмовну славу – свете заштитнике Козму и Дамјана.     Уочи славе богослужено је празнично бденије које је предводио протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев, парох новосадски, а на дан молитвеног празновања светих бесребреника Козме и Дамјана светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Миливоје Мијатов, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Литургији је присуствовао господин Мирослав Илић, помоћник покрајинског секретара за односе са верским заједницама и велечасни Антун Копиловић, жупник Римокатоличке Цркве у Футогу, као и ученици верске наставе предвођени вероучитељима. После прочитаног јеванђелског одељка беседио је прота Миливој.   Звучни запис беседе проте Миливоја Мијатова   За певницом је појао хор Свети Јован Дамаскин из Новог Сада.   Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Миливој Мијатов, а саслуживало је више свештеника и ђакона. Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Исихије благосиљао је славске дарове – колач и кољиво.     Беседећи, владика Исихије је честитао храмовну славу свештенству и верном народу.    Звучни запис беседе Владике Исихија   Овогодишњи кумови храма, Зоран и Весна Јурошевић, предали су кумство Мирку и Ради Бјелобрк.     У оквиру прославе храмовне славе у Футогу су одржани Световрачевски дани. Са посебном радошћу Футожани су, ове године, угостили певачку групу Културно-уметничког друштва Божидар Мицић из Велике Хоче, који су, својим певањем, увеличали празничну радост радост.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј присуствовао је 14. новембра 2019. године, на Бајском гробљу у Суботици, сахрани велечасног др Андрије Копиловића. Владика Иринеј је, у име Епархије бачке и у своје лично име, упутио саучешће родбини и пријатељима покојног Андрије Копиловића, благодарећи за сву братску сарадњу, пријатељство и љубав.   Звучни запис беседе Епископа Иринеја   Велечасни др Андрија Копиловић био је добитник признања „Про урбе“ и почасни грађанин Суботице. Обављао је многе високе црквене функције. Био је проректор Теолошко-катихетског института Суботичке бискупије, председник Католичког института за културу, историју и духовност Иван Антуновић, а био је и жупник у Александрову.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Његово преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски г. Теодосије служио је данас, 14. новембра, Свету архијерејску литургију у манастиру Св. Врача Козме и Дамјана у Зочишту, поводом манастирске славе ове свете обитељи.     Владици је саслуживало свештенство и монаштво Рашко призренске, Црногорско-приморске, Нишке и Бањалучке епархије, уз молитвено учешће великог броја народа.   Честитајући празник и славу ове свете обитељи Преосвећени Епископ Теодосије је казао да данас славимо Свете бесребренике и чудотворце Козму и Дамјана, чије мошти се налазе у овом храму и силом Божијом чудотворе како некада, тако и у ово наше време:   „Св. Козма и Дамјан браћа по телу добили су посебан дар од Бога да могу да лече и исцељују, не толико својом лекарском вештином, колико силом и благодаћу Божијом. Именом Божијим исцељивали су многе болести, како код људи тако и код животиња, и тако испуњавали реч Божију делатну која оживотворава, ствара, лечи и исцељује.“   Даље је подсјетио Преосвећени да Свети врачеви тај дар од Бога нису присвајали као своје, јер Бог нам даје многе дарове, а ми треба да Му на томе благодаримо и да тим даровима помажемо ближње своје.   „Ми смо свједоци, ево 20 година како је наш народ претрпео велико страдање и егзодус, када су морали да напусте ове крајеве. Исто тако напустили су и монаси ову свету обитељ, јер је претила велика опасност 1998 – 1999. године. Игуман и братија су били заробљени и одведени из манастира, али молитвама Светих бесребреника су се спасили. 2004. године храм је био миниран и сравњен са земљом, конаци запаљени. Ово је било пусто место, али су верници и тада долазили да се моле на темељима срушене цркве јер су знали да се сила Божија управо пројављује тамо где се страда.“   Појаснио је да су верни и тада знали да су Свети Козма и Дамјан, иако њихове мошти физички нису биле присутне, невидљиво присутни и да и даље дају исцељење свима који са вером приступају.   „Десило се предивно чудо да је ова света обитељ поново васкрсла, обновила се како физички, тако и духовно. Отац Стефан са братијом овде служе Господу, дочекују вернике, читају молитве и прослављају Бога који је све нас прославио својом љубављу и страдањем.“   Господ, како некада тако и данас, преко светих и светих моштију исцељује, казао је владика и исказујући благодарност Богу на томе, помолио се Господу да сачува ову свету обитељ, умножи братство, љубав и слогу у нашем народу.   „Само ако будемо сложни у Христу и окренути једни другима, ако будемо гледали у лице једни других и радовали се несебично без зависти, тада ће Господ бити међу нама и подарити нам оне бесцене дарове које је подарио и апостолима и светима. Са тим даровима да помажемо друге и да будемо милостиви јер је милосрђе највећа врлина код људи и пред Богом највише нам отвара двери вечнога живота“, поручио је владика рашко-призренски и косовско-метохијски г. Теодосије.   Домаћин славе ове године био је Владан Миленковић из Кососвске Митровице, а за наредну годину јавили су се Марко Шарић и Дарко Станковић из Ораховца и Срђан Живковић из Угљара.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски г. Теодосије служио је данас, 12. новембра 2019. године, поводом ктиторске славе манастира Грачаница, свету архијерејску Литургију у овој светињи СПЦ.    Звучни запис беседе   Преосвећеном Владики саслуживало је више свештника из Епархије, а у служби су молитвено учествовали и мештани Грачанице, околних села, као и ученици и наставни кадар основне школе „Краљ Милутин“. Током литургије свечано је обављен и чин монашења, известио је КИМ Радио. Како је Радио Слово љубве известио Димитрије Радић, Владика Теодосије је у чин расе произвео монахињу, дајући јој име по Светој великомученици Злати Меглинској.   У извештају КИМ Радија стоји да је Владика Теодосије казао да се данашњим празником прославља највећи српски владар, те да је ”данашња слава радост за све нас”.   “Нека је срећна слава и нека нас Господ одржи у свему што је добро, у све дане нашег живота, да славимо наше светитеље, али и да се водимо њиховим путем, да подражавамо њихов пример, њихов живот. Само ћемо тада засигурно ићи ка правом циљу, а то је Царство Небеско, вечно царство Христово које никад не престаје, које је у векове векова”, рекао је Владика.   Након Литургије, Владика је орденом Светог Краља Милутина одликовао извршног директора „Путева Србије“ Зорана Стојисављевића и генералног директора „Магистрале Београд“ Небојшу Башчаревића за посебан прилог у обнови и изградњи путева ка манастирима, као и Горана Јоргића из Грачанице за несебичну помоћ светињама.   „Нека Господ благослови труд свих који чине добро, како цркви, тако и нашем народу, а има их доста широм света. Ово што ми повремено доделимо неко признање наше цркве, то је само једна кап у мору, ако узмемо у обзир све оне које чине нашој цркви, а Господ зна њихова имена”, казао је владика.   Пригодним програмом у манастирском дворишту основна школа „Краљ Милутин“ обележила је свој дан. За разлику од осталих школа на централном Косову, у ОШ „Краљ Милутин” се број ђака из године у годину повећава, па тако ове године школу похађа 780 ђака.     Извор: Радио Слово љубве
    • Од Логос,
      У петак, 8. новембра 2019. године, на празник Светог великомученика Димитрија – Митровдан, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму у Зајечару.     Након читања јеванђелског одељка, окупљеном верном народу обратио се протојереј Игор Ивковић који је у својој беседи говорио о животу Светог великомученика Димитрија чије крсно име слави. Потом је сабрани народ поздравио и епископ Иларион, честитавши свима овај велики празник. У свом архипастирском обраћању, владика је истакао да вера наша треба да нас доведе до љубави према Богу, док је страх Божји благословен јер нас чува од греха и усмерава ка врлини. Онај који пред собом види судију за своја грешна дела не може да мисли о другим стварима и да осуђује друге људе, већ се смирено, у покајању срца свога, моли Господу за себе и за читав свет,рекао је владика Иларион.     Извор: Епархија тимочка

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...