Jump to content
Лапис Лазули

What men don't get about women

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 53 минута, Milica Bajic рече

Ово све стоји, жива истина.

Али видео говори о нечему другом. О природи жене, која је различита у односу на природу мушкарца.

У смислу да, поред тих, да кажем реалних, страхова од спољне средине  имамо и често неосвешћен исконски страх који баш уме да парализује кад се отворено јави.

То је страх од осећаја немоћи у другом стању. Мушкарац никада неће морати толико да испроба поверење у вољену жену колико ће жена морати при одлучивању да ли може са њим да заснује породицу.

Ово из свог искуства причам, сигурно није правило, али верујем да је разумљиво.

Дакле, никакав специјалан третман, само мало мање драматизовања свакодневних проблема (#исплачисенаортаковомрамену) јер то нама у глави много дуже одјекује.

:)))

Разумем, ал нешто ми у целој тој причи о ”разумевању” не штима. Тачно да ми треба да женама пружимо сигурност, али треба да добијемо и нешто заузврат... поштовање? У ово наше доба смо растурили ”традиционалне” односе и норме, па смо ”савремени” (и то поприлично захваљујући феминизму, тј. женским захтевима). У старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема, али жене и даље очекују ”џентлментсво”. А шта нуде заузврат? И мушкарци имају ”осећања”. И ми имамо несигурности, страхове, потребе за које данашње друштво апсолутно не даје две паре. Па ми зато ови женски захтеви за ”разумевање” помало иду на живце. Не могу само да се траже привилегије а не нуди ништа назад.

Нпр. ми имамо исконски страх од џангризавих жена... :smeh1:

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Разумем, ал нешто ми у целој тој причи о ”разумевању” не штима. Тачно да ми треба да женама пружимо сигурност, али треба да добијемо и нешто заузврат... поштовање? У ово наше доба смо растурили ”традиционалне” односе и норме, па смо ”савремени” (и то поприлично захваљујући феминизму, тј. женским захтевима). У старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема, али жене и даље очекују ”џентлментсво”. А шта нуде заузврат? И мушкарци имају ”осећања”. И ми имамо несигурности, страхове, потребе за које данашње друштво апсолутно не даје две паре. Па ми зато ови женски захтеви за ”разумевање” помало иду на живце. Не могу само да се траже привилегије а не нуди ништа назад.

Sve je dobro sem poslednje rečenice:D

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

Нпр. ми имамо исконски страх од џангризавих жена

nema gore žene od histeričnog muškarca :smeh1:

пре 8 часа, Grizzly Adams рече

Па кад би бирале нормалне момке уместо ћелавих истетовираних криминалаца  можда би их било мање...

Nije svaki psiho očigledan. Ne dobija se šamarčina na prvom sastanku, već to ide postepeno.

пре 9 часа, Grizzly Adams рече

Screen-Shot-2019-10-26-at-4-10-26-PM.png

Kao kad bih rekla-Nemojte da dižete ruku na sebe i nemojte da se bavite kriminalom, pa će u statistika biti drugačija...a život je malo kompleksniji od toga.

Vratila sam se još jednom da pročitam ime-do kraja teksta pomislih da je pisao Neša - Trtko :smeh1:

старо време ”знао се ред” па су сви поштовали нека правила. Данас тих правила углавном више нема,

Ovo je ključno. Apsolutno netačno.

Da se znao red-znao se, da su ga poštovali-baš pa i nisu. Inače ne bi došlo do ovoga do čega je došlo, da su se poštovala pravila. 

Vi muški da ste nastavili da zaslužujete poštovanje, vi biste ga i dobijali. 

Mi žene smo veoma zahvalne...1324_womens

пре 3 часа, Natasa. рече

Nije svaki psiho očigledan. Ne dobija se šamarčina na prvom sastanku, već to ide postepeno.

Kao kad bih rekla-Nemojte da dižete ruku na sebe i nemojte da se bavite kriminalom, pa će u statistika biti drugačija...a život je malo kompleksniji od toga.

Mene bi mogao samo jednom udariti, posle bi imao prazan prostor, sećao bi se da sam nekad tu bila ja.Za udarac nema opravdanja, kupi sebi džak za boks pa tuci kad si besan...

Da li ste primetile na krilcima  uložaka ispisane poruke ženama?

пре 4 часа, Natasa. рече

Тачно је то, али ипак се мора рећи и да постоје жене/девојке које једноставно привлаче такви мушкарци. Као што постоје и такви мушкарци. То је чињеница и има пуно примера који их потврђују. 

На, пример, ја знам једну девојку која је била са једним набилдованим и ћелавим манијаком, који је јесте прогонио, био патолошки љубоморан (не знам дал ју је тукао) и она се више пута жалила на то. Е, онда је са њим раскинула. Међутим, уместо да нађе неког другачијег, она се опет спојила са једним истим таквим, који ју је чак јавно ишамарао (био сам присутан томе и покушао, наравно, то да спречим). И може неко да каже ,,ето, па није знала да је он такав", али је фора што се после свега тога (тачније, кад је њему истекла полицијска забрана приласка њој) опет спанђала са њим (дакле, после свега, после шамарања), била опет са њим неко време, да би се растала са њим и на крају опет вратила оном првом. 

Иначе, она као она овако није лоша особа, и она, што оно кажу, има добру душу, али избор партнера јој је катастрофалан. Не знам дал је још са тим првим, јер нисам дуго ни причао са њом о томе јер генерално и не волим баш пуно да забадам нос у туђе ствари. 

Тако да, итекако има девојака/жена којима су привлачни баш такви - силеџије или неки психо, итд. 

пре 4 минута, ViktorijaV рече

Ma ne piše to, to sam ja smislila:D, piše nešto mnogo gore.

S.O.S. broj za sigurne kuće ženama u Srbiji..i tipa, možeš se spasiti...nazovi broj...

na žalost, kada dođe do sigurne kuće, onda je obično kasno.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Bernard,
      At an untold number of Christian churches and institutions, the silence on sexual abuse is deafening. Statistically, evangelical pastors rarely mention the issue from the pulpit. According to research from the evangelical publishing company LifeWay, 64 percent of pastors said they talk about sexual violence once a year, or even less than that. Pastors drastically underestimate the number of victims in their congregations; a majority of them guessed in the survey that 10 percent or less might be victims. But in 2016, the Centers for Disease Control and Prevention found that 1 in 4 women (women make up approximately 55 percent of evangelicals) and 1 in 9 men have been sexually abused. There is no evidence suggesting those numbers are lower inside the church.
      https://www.washingtonpost.com/news/posteverything/wp/2018/05/31/feature/the-epidemic-of-denial-about-sexual-abuse-in-the-evangelical-church/?noredirect=on&utm_term=.f06aaee9a787
    • Од Ромејац,
      Assault on the church of the Nativity of the Most Holy Mother of God in Baranovka village
      Rector of the Holy Protection Church in vlg. Olkha spoke about the details of the temple storming in Baranovka.
      During the storming of the church of the Nativity of the Most Holy Mother of God in Baranovka village, Zhitomir region, the OCU activists attacked clergymen and nuns, told the UOJ schema-archimandrite Amphilochius (Voloschenko), rector of the Holy Protection temple of Olkha village.
      Along with the sisters of the Holy Protection nunnery of the Zhitomir Diocese of the UOC, which opened in 2018, he joined the prayer standing in support of the temple of the Nativity of the Most Holy Mother of God.
      During the assault, the women and children remained in the temple, while the clergy, men and nuns led a prayer service near the temple. However, activists of the new church structure began to throw clergy over the fence of the temple.
      "20 people were thrown out. They beat, strangled, tore off a pectoral cross,” said schema-archimandrite Amphilochius.
      Activists of the OCU bit his finger through and were throwing chicken eggs at the nuns. The supporters of the "new church" were trampling the pectoral cross of the priesthood into the ground; they paid no attention to the exclamations of the witnesses struck by what they had seen.
      According to Amphilochius, among the sisters who defended the temple was nun Dimitriya (Passevich). Her son Ivan Pasevich, senior lieutenant of the Lvov airborne brigade, deputy commander of the 3rd company of the 80th separate airmobile brigade, died in the ATO zone. Ivan Pasevich, who bore the call signal "Batia" (papa – Ed.), was posthumously honored with the Order of Bogdan Khmelnitsky, III degree. He became an honorary citizen of Liubeshov district of Volyn region, in whose honor a square was laid in the city where his grave is located.
      During the attack on the temple in Baranovka, nun Dimitriya reminded the raiders that her son was the ATO hero, but the OCU supporters threw her outside the temple. Obscenities and insults hurled in the address of the hero’s mother.
      On March 10, 2019 at 2 pm, hundreds of activists attacked the UOC temple in vlg. Baranovka. The attack of the temple began with the so-called “veche” (popular assembly in medieval Russia – Ed.), convened in the central square of Baranovka by Oleg Kovalsky, the deputy of the Radical Party of Oleg Liashko.
      This MP called on patriots to deal with the UOC temple and to determine what kind of church should be in Baranovka – Russian or Ukrainian.
      Baranovka believers managed to defend their temple. “About 150 women with children were standing like prayer shields with icons,” said Archpriest Roman Klim, rector of the temple of the Nativity of the Most Holy Mother of God, who spoke about the confrontation between the parishioners of the canonical Church and activists of the OCU. According to him, the siege of the temple lasted until midnight, and only after the supporters of the new church structure had left the territory, the parishioners were able to go home.
      The UOJ Editorial Board also reminds: in case of violation of the rights of the episcopate, clergy, laity and institutions of the Ukrainian Orthodox Church (obstruction of worship, seizure of churches, commission of provocations and pressure, threats, etc.), one should immediately contact the Legal Department of the UOC by phone: 097 -537-55-96.
      https://spzh.news/en/news/60736-skhiarkhim-amfilohij-o-situacii-v-baranovke-izbivali-dushili-sorvali-krest?fbclid=IwAR0ayN-tZnQP0YjZn5GoxqS5Af5N9HODvGsSHNq3mLautxArbpkSge80fUw
    • Од Ромејац,
      Gnezdichno, Ukraine, March 5, 2019
      Video has appeared online showing a “priest” of the schismatic “Kiev Patriarchate” and other activists of the schismatic church and the nationalist terrorist group Right Sector beating parishioners, including women, of the canonical Ukrainian Orthodox Church, reports the site of the Ukrainian Orthodox Church.

The video clearly shows “Father” Ivan Lesik, known for political racketeering, pushing and hitting women parishioners of the canonical Holy Transfiguration Church in the village of Gnezdichno in the Ternopil Province, and the same violence being used by the other schismatics and the Right Sector nationalists. The video also shows police standing idly by, not intervening.
      Despite the multitude of such cases, many of which have been caught on video, the hierarchy of the schismatic church continue to insist that no parishes are every forcefully converted.
      The press service of the Ukrainian Church stressed that the incident shows how unprotected believers of the canonical Church experience the gross violation of their rights and freedoms.
      Supporters of the schismatic church held a village meeting on January 13 at which part of the attendees to move into the schismatic church, though the parish community resolved to remain in the canonical Church. At that time, the parties managed to reach an agreement on peaceful co-existence. However, the schismatics returned and started a fight outside the church in early February, injuring the rector Fr. Stephan Balan at that time. The parishioners showed up to protect their church, though the police took the side of the provocateurs.
      Fr. Stephan warned at that time that they were likely planning to return and finally seize the church, which they did on Sunday.
      Though the church was to be sealed, with the communities alternating services on the street, they “for the third time broke their own conditions, opened the sealed church, and started celebrating the ‘Liturgy.’ When our faithful came to the church at the end of the service and asked to be given the opportunity to worship in the church, they were sharply refused,” Fr. Stephan explained.
      Negotiations continued for a while, while 15-20 Right Sector thugs blocked the entrance to the church.
      After some shouts and shoving, the supporters of the OCU, headed by the pseudo-priest Lesik, began to beat and throw the faithful of the UOC out of the church onto street, under shouts of “There will be no Muscovites here.”
      In a separate incident in the Ternopil Province, 15 schismatics surrounded the home of Fr. Yaroslav in the village of Trebukhovtsi, demanding that he and his family leave. They say the house also belongs to the church that was seized on February 28, reports the Ukrainian site Vesti.
      The schismatics have already removed Fr. Yaroslav’s belongings and plan to build a Sunday School in his house. Meanwhile, the priest and his family will have to move to Ternopil, an hour away from his parishioners.
      http://orthochristian.com/119723.html?fbclid=IwAR1MiMbF6cIE0zFLjNOEfmneNOUmMC13Hkx3KpjW6SXJOIctb6kTYgDn6hc
    • Од zoeyemars,
      I'm looking for some songs for my summer :).
      Any suggestion?

• Од Поуке.орг инфо,
      History – Here is your entire Google search history. Ads – Here is what Google thinks what your interests are and shows you ads based on these interests. Location History – Here are the places where you used Google to do anything. Takeout – Export every information Google knows about you. Dashboard – An activity page that tells you about all the Google services you are using. YouTube search history – YouTube saves all of your searches too. Permissions – You can see here what permissions you gave to the extensions and sites you use.
      http://www.stumbleupon.com/su/8zKyU6/:Ev32!tV8:Y.5T9zn2/oneminlist.com/7-links-that-will-tell-you-what-google-knows-about-you

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...