Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Recommended Posts

On 10.10.2019. at 22:17, Milan Nikolic рече

Зато није чудна толика хистерија око Вучића. Човек чини невероватне потезе. Срби почињу да осећају да су једно те исто, без обзира на то где станују

???

пре 22 часа, msahost@live.com рече

Očigledan primer imamo sa Ukrainom. Rusi neće da sa njima služe, ali sve ostale crkve u Americi i Evropi saslužuju bez problema. 

Нетачно. Само Фанар служи са њима, нико други. 

пре 19 часа, msahost@live.com рече
"Dragi prijatelji, Melanija i ja upućujemo najtoplije pozdrave Srpskoj pravoslavnoj eparhiji u Istočnoj Americi povodom proslave vaše 800. godišnjice. Zahvalni smo za sve godine koje je vaša eparhija služila svom narodu", naveo je Tramp u pismu episkopu zapadnoameričkom Maksimu Vasiljeviću i istočnoameričkom Irineju Dobrijeviću čiju kopiju je objavio "Kurir".

И ти си се примио да је Трамп писао Максиму?:))12:smeha::)) Мислио сам да си интелигентнији.  

пре 18 часа, msahost@live.com рече

To sa Ukrainom i Rusima imam sasvim drugačije mišljenje i ubedjen sam da je to politički dil sa Kirilom

Citao sam tu tezu, po tebi su se Kiril i Francisko na Kubi sve dogovorili. Zasto bi Kiril tajno dao blagoslov da se priznaju raskolnici i sve sto sledi - otimanje hramova sa oruzijem, ubistva, pljacke...? Zna se ko je " blagoslovio " tu Vartolomejevu akciju i zbog cega. ( CIA i NATO ) . Dakle - to je bila izvan - crkvena odluka, koji je Vartolomej sproveo i na neki nacin " legalizovao ". Zaboravljas da je sediste vaseljenske gde? U Turskoj! Ko je u konstantnom natezanji sa Turcima? Malo Rusi, malo NATO ( gde Turci vide sebe ). I ako ne daj Boze dodje do neke eskalacije na tom polju, Vartolomej je potreban ( NATOu ) jer vuce i Grke na tu stranu ( a oni i Turci su kao rogovi u vreci, a ako Rusi udare, treba im neko da pokusa da smiri Grke )...

пре 18 часа, RYLAH рече

Нико неће у раскол, а понајмање Амфилохије. 

Човек се везује за реч: "Сматрамо да би несазивањем јесењег Сабора дошло до погоршања наведених проблема и нарушавања јединства Српске Цркве". Кад нема јединства то се зове раскол, није парасинагога или јеретички отпад. У овако осетљивим стварима нема места импровизацији и лупетању. Лохи је одавно на путу раскола. Све сам лепо објаснио у више текстова и он је покушао, додуше неубедљиво, да ми одговори у интервјуу за Око. Вас не руководи разум него емоција. Зато те нећу убеђивати, јер доказа имаш довољно. Као што их и равноземљаши имају, али се руководе другим мотивима а не разумом.  

пре 46 минута, Zoran Đurović рече

Кад нема јединства то се зове раскол

Кад нема јединства, то је ово што је код нас у Цркви већ петнаестак година, а интензивира се све више и више. Ал нема потербе да се хватамо за сваку реч, нисмо ваљда на то спали.

пре 55 минута, Zoran Đurović рече

Зато те нећу убеђивати, јер доказа имаш довољно. Као што их и равноземљаши имају, али се руководе другим мотивима а не разумом.  

То свака страна у овом сукобу каже. А истина је да нема свађе, посебно не овакве свађе, без друге стране.

пре 19 часа, kopitar рече

Meni je zanimljivo kako je u pravoslavlju tako sklizak teren odlaska u raskol , jeres pa onda stalno paženje na moguće kršenje kanona i sl....to oduzima jako puno energije i tim episkopija i vjernicima.

То се зове слобода.

Знам да ти се то не свиђа, ни мени се не свиђа, и ја сам воспитан швабско-шокачки, али јбг тако ти је у православљу, имаш слободу па је користиш, употребљаваш или злоупотребљаваш, али је имаш.

Код нас који смо духом западњаци примаран је систем. Ми своју слободу поклањамо систему и уграђујемо је у систем. Од њега очекујемо да нам чува слободу, коју смо уствари предали и немамо је реално.

Исток не прихвата систем, функционише као хорда, делује као расуло, али заправо има друге постулате као примарне.

И ти си се примио да је Трамп писао Максиму?:))12:smeha::)) Мислио сам да си интелигентнији.  
Пошто ни Таса ни Трамп не помажу, коме би се напокон могли обратити?

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

пре 3 минута, msahost@live.com рече

Ma jok, poslao pismo postexpressom direkt Buloviću.

Ја ти лепо рекох да ти мржња према Буловићу ослепљује разум. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Дана 10. и 11. децембра 2019. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије, у пратњи душебрижника за затворенике јереја Радована Димитрића и ђакона Угљеше Пилингера, начинио је пастирску посјету православним затвореницима у казнионици Лепоглава и затвору Реметинец. Том приликом, Митрополит се сусрео са управницима и њиховим сарадницима који су га упознали са функционисањем затворског система и животом затвореника у том систему.     Послије сусрета са Управом, Митрополит је служио молебан Пресветој Богородици и поучавао затворенике говорећи им о значају Божићног поста и о дочеку најрадоснијег хришћанског празника у молитвеном расположењу.   Затвореници су изразили захвалност Митрополиту Порфирију за пастирску бригу и љубав према њима, те га замолили да их молитвено заступа у својим светим молитвама, изражавајући наду и вјеру да ће им то много помоћи у ограниченим условима живота.   На крају сусрета Митрополит је подијелио пригодне поклоне и архипастирски благослов свима окупљенима.     Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Логос,
      Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије обишао је данас радове на изградњи Саборног храма Преподобне Мати Параскеве – Св. Петке, на Божовој главици у Даниловграду.     Претходно је у манастиру Ждребаоник, Високопреосвећени Митрополит Амфилохије са свештенством служио Свету литургију, након које је и одржана сједница Одбора за изградњу Саборног храма Св. Петке.   По ријечима оца Жељка Ћалића, пароха даниловградског, Одбор је констатовао да ће се врло брзо (ових дана) почети са изградњом храма, с обзиром да су добијене све потребне дозволе и сагласности за његову градњу.   Камен темељац за Саборни храм Свете Петке, коју племе Бјелопавлића слави као крсну славу и своју заштитницу, Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије освештао је 29. октобра 2017. године. Храм се гради по пројекту проф. др Светислава Поповића, декана Архитектонског фатултета у Подгорици, на плацу који је Црквеној општини поклонила Олга Беговић. У изградњи храма учествују Бјелопавлићи, али и сви други становници даниловградске општине.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је јутрос са свештенством Свету службу Божију у манастиру Ждребаоник код Даниловграда. У литургијској бесједи након читања Јеванђеља Владика је рекао да кроз огањ Духа Светога живи све што живи и дише све што дише.     „То је огањ који је сишао на Христа док се крштавао у ријеци Јордану силаском Духа Светога у виду голуба, огањ који је засијао из Његовог гроба када је васкрсао из мртвих и који је обасјао умове и срца Његових првих ученика и огањ који је сишао на свете ученике и апостоле на гори сионској у виду огњених језика“, рекао је Митрополит црногорско-приморски.   Додаје је да од тада до данас тај свети огањ, огањ Духа Светога животворнога, који од Бога Оца исходи, а Сином и Оцем се дарује овом свијету, сија и обасјава, на првом мјесту оне који примају свету тајну крштења,   „Који примају у себе тај свети Божански огањ, огањ вјере и огањ живљења по заповијестима Христовим, по вјери, огањ који је засијао и на гори преображења када се Господ преобразио, када је лице његово засијало свјетлије од сунца и хаљине Његове постале бјеље од снијега пред тројицом изабраних ученика Његових и пред двојицом пророка“, рекао је он.   Рекао је да тај огањ у својим њедрима носи Црква Христова. кроз вјекове.   „Њиме Црква Христова обасјава сваког човјека који долази у овај свијет – огњем вјечнога и непролазнога Божанскога живота. Она је носилац и свједок тога огња. И то је тај огањ кога и ми призивамо на свакој Светој служби Божјој да сиђе на нас и на наше дарове. И да преобрази и препороди нас, да нам подари од овога смртнога и пролазнога живота вјечни и непролазни живот и да наше дарове преобрази силом тога огња у Своје тијело и Своју крв да би се ми причешћивали тијела и крви Његове“, казао је Митрополит Амфилохије.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Епископ пакрачко-славонски г. Јован, које се налази у посети Словачкој као главни предавач на изложби Јасеновац – Аушвиц Балкана, посетио је 9. децембра 2019. године град Прешов.     У просторијама Епархије прешовске примио га је Његово Блаженство г. Растислав, Архиепископ прешовски, Митрополит Чешких земаља и Словачке. Госта из Српске Православне Цркве пратили су Архиепископ михајловско-кошички г. Георгије, протојереј Петар Сорока, секретар за штампу Митрополитанског савета Православне Цркве у Словачкој; игуманија Серафима из манастира Јасеновца, директор удружења РесАртис Олга Седровић, филмски продуцент Урошка Татомир и чланови хорова Звона Православља, Милица и Градимир из Београда.   Владика Јован је митрополиту Растиславу изложио о животу православних Срба у његовој епархији, која се налази у Хрватској, и о јасеновачком концентрационом логору.   За Епархијску књижницу у Пакрацу, која је једна од највећих на Балкану, предстојатељ Православне Цркве у Чешким земљама и Словачкој поклонио је Јеванђеље на словачком језику, које је издао Митрополитански савет Православне Цркве у Словачкој. Владика Јован је митрополиту Растиславу поклонио копију ручно израђеног крста, који је изрезбарио српски патријарх Павле.   У име удружења РесАртис Православној Цркви у Словачкој на сарадњи је захвалила директор Олга Седровић, којој је митрополит Растислав заблагодарио на организацији догађаја о Светим јасеновачким мученицима у Кошицима и Прешову. На крају су тропар Јасеновачким мученицима отпевале девојке из београдских хорова.   Српски гости су се после тога помолили и у Саборном храму Светог Александра Невског у Прешову.     Извор: Инфо-служба СПЦ

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...