Jump to content
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Recommended Posts

Управо сада, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Јесте Атанасије на потезу, без њега је и Амфилохијев раскол ништаван, а да не говоримо о његовим "ученицима", мислим да га неће успјети обрадити, то је у току сјатили су се.

Nikavog raskola neće biti....Joanikije služi u Bg....padre....ionako su se izdelile vladike, ne može sad i između se da se dele podeljeni....Joabkiju se sve ovo ne sviđa, ali to je po onoj - ajde malo ćemo da se iskritikujemo, ali svoji smo nije strašno.

Nema raskola i neće ga biti, nego umesto da se klonu medijskih ludosti, oni i sami neki koriste medije....to je opasno....nisu oni shvatili koliko je opasno to kako se mediji koriste....umesto da suzbiju metodologiju oni neki raspiruju....više je način opasan nego neke nesuglasice....ali vladike misle da sve znaju....yaboravili su u kom vremenu yive...

Епископ бихаћко-петровачки Сергије: Ријечи које рањавају!

•  
  •  
  •  
  •  
  •  
v-10062-1532365984-455.jpg

Прекјучерашња канонада увреда на рачун Његове Светости подсјетила ме је на давно изречену истину у којој стоји да говорећи о другима заправо причамо искључиво о себи самима. 

Рјечником који не приличи ни кафанском амбијенту, један народни посланик и један министар спустили су комуникацијску љествицу на само дно непристојности, најгрубље вријеђајући Његову Светост, а тиме и цјелокупно светосавско биће наше Свете Цркве, коју наш патријарх представља, како пред нама Србима, тако и пред цијелом свијетом.

Да подсјетим: Његова Светост је монах пуних шездесет година, архијереј 45 година, а патријарх српски готово десет година. Ако такав животни пут није за поштовање, онда заиста не знам шта јесте?!

У времену глобализације, када се настоји срушити сваки ауторитет, господа Вукановић и Мектић, у маниру највећих богоотпадника, показали су својим ријечима одсуство елементарне културе, а као Срби, јер се таквима сматрају, одсуство било каквог поштовања према Српској Православној Цркви и њеном предстојатељу, нарочито у данима великог јубилеја – 800 година аутокефалности.

Још је жалосније што се борба у политичкој арени покушава пренијети на живот Српске Цркве, која је старија од већине нама познатих држава, а нарочито политичких партија. Са ставовима и изјавама Његове Светости можемо бити сагласни или не, али наше је да поштујемо одлуке донесене већином гласова, како у Сабору, тако и у Синоду, те да поштујемо Српску Православну Цркву, тако што ћемо поштовати онога ко се налази на њеном челу. Став већине, свиђао нам се или не, треба да буде и наш став, јер тиме показујемо да смо јединство ставили испред личне сујете, а љубав према браћи изнад гордости.

Очекујући да ће господа Вукановић и Мектић изразити жаљење због својих несмотрених ријечи, српску јавност у Босни и Херцеговини позивам на одмјерност, како наша вербална несмотреност не би повриједила ниједно људско биће.

Епископ бихаћко-петровачки Сергије (Карановић)

Пре сат времена, geronymo рече

Oce Zorane, prateci vas na ovom forumu i vase obrazlaganje u vezi stanja na PBF i u SPC vjerovah vam, jer ste mi mnogo pomogli u vezi nekih mojih stavova hvala vam mnogo, ali ovaj tekst mislim da je za rijaliti publiku AV staniiiiiii

Не, АВ је колатерална штета. Њега су у причу укључили Лохијеви да би могли да тролују и спинују причу. АВ ме савршено не интересује. Ја имам текстове објављене против њега. Овде се АВ користи као димна бомба, то траба да разумете. Да се не виде сепаратистички потези неких наших архијереја, оних у САД и ЦГ. То је све. Треба да размишљате хладне главе. 

пре 1 сат, Ćiriličar рече

Kada se Sabor sastane treba odrediti, sankcionisati, svaku zloupotrebu unutarcrkvenih dokumenata....mi imamo pijacu.

Пошто би ти да нивелишеш све: Ко је објавио преписку Таса Патријарх? - Ко је објавио писмо за ванредни сабор? 

Мене нервира такав приступ. Можеш ти да волиш колико хоћеш некога, али брате, криво седи, право беседи!

@Zoran Đurović pa pazi padre, mene nervira koješta....možda i od tvojih reči pa živim ...ali pošto nisi stidljiv čoek, kaži šta te nervira - ne razumem baš šta si hteo reći.

Konkretnije pitaj, hitro ću ti pojasniti svoje reči.

A ko je objavio prepisku Tasa-Patrijarh? Pojma nemam, ali mislim ova "struja", uslovno, koju ja i ti zastupamo.....ne menja ništa bre. Sve je to ludilo!

Metode da se episkopi u Crkvi pucaju tako što će komunicirati aluzijama ili dirktnim optužbama iy tudjih usta preko medija - to je propast crkve! Šta te nervira?

Ajd da progutam sve ovo i ako ne gutam "glavić od mašine", al' dobro.
Mene samo zanima jedna činjenica, a to je, zašto se Bulović toliko boji sazivanja Sabora i bezi od njega kao djavo od krsta, te koristi sve što mu je dostupno da omalovaži drugu stranu.
Ako su Sinodalci toliko jaki, zašto ne pristanu na Sabor?
Zdrava logika kaže, ako se sastane Sabor, Buloviću postaje veoma klizav teren i lako može da zglajzne, ne samo od "Saboraca" već i od dela "Sinodalaca" koji su sada ucenjeni, pa igraju kako im se svira, a prvi čemu zabiti nož u ledja ako vide da gubi pozicije.
A svi znamo šta će se desiti sa Bulovićevcima ako ovaj sklizne.
Dakle pitanje je, kako reče neko predjašnji, Šekspirovsko "Biti il' ne biti, This is the question". 

@msahost@live.com Мислим да ће Сабора бити, ако не - медијски рат до изнемоглости. Ево, од ујутру је на реду Пахомије врањски.

пре 3 минута, msahost@live.com рече

Ajd da progutam sve ovo i ako ne gutam "glavić od mašine", al' dobro.
Mene samo zanima jedna činjenica, a to je, zašto se Bulović toliko boji sazivanja Sabora i bezi od njega kao djavo od krsta, te koristi sve što mu je dostupno da omalovaži drugu stranu.
Ako su Sinodalci toliko jaki, zašto ne pristanu na Sabor?
Zdrava logika kaže, ako se sastane Sabor, Buloviću postaje veoma klizav teren i lako može da zglajzne, ne samo od "Saboraca" već i od dela "Sinodalaca" koji su sada ucenjeni, pa igraju kako im se svira, a prvi čemu zabiti nož u ledja ako vide da gubi pozicije.
A svi znamo šta će se desiti sa Bulovićevcima ako ovaj sklizne.
Dakle pitanje je, kako reče neko predjašnji, Šekspirovsko "Biti il' ne biti, This is the question". 

1000 посто  си  у  праву ! То је истина! То је начин на који Бачки влада. Уценама, малим кружоима које застражују на све могуће начине.  И  никад не излази у дуеле, никад. Бежи и скрива се иза сарадника. Ћути. Али ко је Христов тај се не боји, никог осим Бога! Он није био зло, не знам шта се дешава... Помози Боже свима па и Бачком!

Moram sad da kažem....padre, sad se drži :) ...ovaj gore me potaknu....priča o Buloviću pa se "setih" da i "moja" strana priča o drugima, Amfilohiju....čoveče koje ludilo....počev od oca Yorana, do velikog dela ovde - svi redom, ne svi, karikiram, pričaju kao da su vladike neki Dyems Bond(ov)i....samo nemamo jš skakanje sa 100-og sprata, bacanje šurikena i udaraca đonovima u glavu....đta je Dyeki Čen ili Brus Li....mala maca, i, naravno, kao da su se vladike obučavale u MOSADu ili MI6-ici...mislim stavrno....pa nije Amfilohije, Bože prosti, djavo, a nije ni Bulović....ljudi ograničeni iako veliki...ali to se farba sa svih strana kao, malte ne, da....ma Taći i Dačić ispadoše bolji jarani od naših  vladika....stvarno se otišlo predaleko, oni su otipli...valjda su ljudi kaludjeri, stari ljudi su mnogi....kome je stalo do budalastina....misle raličito, gordi, nateu se, kaprici...maksim se brani...pa sve je to ljudski...ali nisu djavoli....ispade Irinej Bulović gori i opasniji od Stejt departmenta...a Amfilohije crni pojas osmi dan, i agnt CIA...stvarno ljdi oladite malo...

пре 10 минута, msahost@live.com рече

Mene samo zanima jedna činjenica, a to je, zašto se Bulović toliko boji sazivanja Sabora

Нека те занима. Теби се допада боксер као Бенеш, мени као Теофил Стивенсон. Прочитај у Аристотела шта је врлина храбрости, не овде да тролујеш. Играш на превише примитивне дирке. Да ли би ти сада узјахао хата као поп Мило Јововић? Ти то не радиш. Ратујеш из своје куће против Буловића. И то ти је домен.

Ово је борба. Видео си Касјус Клеја кад прима ударце на конопцима и на крају нокаутира Формана. Ти слободно дижи буку, ми се не померамо.  

пре 16 минута, александар живаљев рече

Мислим да ће Сабора

Daj Bože pa da se reši kako se reši inače odosmo u raskol.
A ako se mi raskolimo na dve ili tri crkve, imamo drugi problem, daleko veći.
Te raskolničke crkve NEKO treba da prizna da bi ostali u Liturgijskom jedinstvu.
A ako se raskole, ko će koju raskolničku crkvu priznati?
Jednu Rusi, drugu Fanar npr.?
I kada bi se to desilo, imali bi sveopšti raskol u pravoslavlju. Nije sve na lokalnom nivou, već sve ovo ide na globalni nivo. Veoma opasna situacija za celo pravoslavlje i mislim da Iznogud treba da spusti lopticu, osim ako mu nije kao do sada, jedino stalo do lične vlasti, moći, autokratije i bespogovorne despotije i da je vodjen tim ambicijam izgubio kompas.
To ne bi prošlo ni u Svernoj Koreji. 
Mnogo veliki belaj.
A što se MAxima tiče, zna se kako je smoljav. A kad je takav, nije ni malo bezazlen.
Sa nekim čvrstog karaktera možeš da znaš ili predvidiš namere, ali sa čovekom tipa MAxima, ništa se ne može predvideti. 
Kada pacova sateraš uza zid, da nema gde, on skače za gušu i oči. Ako Maxa prsne i krene logikom sile kao sada ovi protiv njega, ljudi moji, budite ubedjeni da od crkve u Americi ostaće samo crkva u Americi u roku 48 sati po američkim zakonima, a ovima ovde, neće biti dozvoljeno da vide Ameriku ni preko televizije.
Ovo nisu duhovne teme već pragmatične koje se debelo kose sa mnogim svetovnim zakonima u mnogim delovima sveta. To je pravno pitanje koje Maxa može svakog časa da potegne, a onda će ovde neko da visi u patrijaršiji.

Неко се интересовао: Неканонски што је против канона Лохи прешао из банатске у ЦГ. То је било против канона и зато је неканонски; али СПЦ је то одобрила, иако је неканонски и он је сада митрополит ЦГ иако против канона. То ни одлука СПЦ не може да промени. То је неканонски јер немамо канон који вели супротно. Дакле, он је епископ тамо по икономији. Овде људи не размишљају мозгом. Зато и ствари не називају правим именом. 

Сутра, када би мене, као жењеног, поставили за владику, био бих неканонски, јер је последњи канон који то регулише донет 691 на Трулском сабору, али бих био валидан и легитиман ако би то СПЦ урадила, иако не би донела нови канон о томе да и жењени опет могу да буду епископи.  

пре 4 минута, msahost@live.com рече

Kada pacova sateraš uza zid, da nema gde, on skače za gušu i oči. Ako Maxa psrne i krene logikom sile kao sada ovi protiv njega, ljudi moji, budite ubedjeni da od crkve u Americi ostaće samo crkva u Americi u roku 48 sati po američkim zakonima, a ovima ovde, neće biti dozvoljeni da vide Ameriku ni preko televizije.

О, нисам знао да те је Макс ставио на платни списак? 

Те претње су илузорне јер би он једнако наставио да ради на расколу. Нека скочи за грло, али може мачки да упадне у чељусти. Нема више циле-миле. Максиму су дани одбројани. И не само њему. 

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Неко се интересовао: Неканонски што је против канона Лохи прешао из банатске у ЦГ. То је било против канона и зато је неканонски; али СПЦ је то одобрила, иако је неканонски и он је сада митрополит ЦГ иако против канона. То ни одлука СПЦ не може да промени. То је неканонски јер немамо канон који вели супротно. Дакле, он је епископ тамо по икономији. Овде људи не размишљају мозгом. Зато и ствари не називају правим именом. 

Сутра, када би мене, као жењеног, поставили за владику, био бих неканонски, јер је последњи канон који то регулише донет 691 на Трулском сабору, али бих био валидан и легитиман ако би то СПЦ урадила, иако не би донела нови канон о томе да и жењени опет могу да буду епископи.  

Prevedi ovo na engleski i dobićeš zakon sudskom odlukom.

пре 25 минута, Zoran Đurović рече

О, нисам знао да те је Макс ставио на платни списак? 

Mene moj dobi i vozljubljeni avvo niko nikada nije stavio ni na jedan platni spisak. 
Ja sam na spisku, ovakav kakav sam, jedino kod Svevišnjeg, a On će proceniti kakva će mi plata biti.
U ostalom, ti ćeš i da me opevaš kako smo se jednom dogovorili. :)
Evo, bratski i prijateljski te najljubaznije molim, čistog srca i duše, jer te znam i znaš me. nemoj na mene djonom.
Možeš ako imaš argument, slobodno, neću se ljutiti kao što se nikada ne ljutim, ali ako nemaš, to je samo bedan pokušaj diskreditacije, najblaže rečeno.
I još da ti napomenem. Rekao si u jednom komentaru da mi je srce puno mržnje.
Ne, nije. Gospod mi je dao da osetim sve ljudske emocije osim mržnje i ja sam mu na tome neizmerno zahvalan. I svaki dan mu dajem hvalu i molitve da mi nikada ne dozvoli da osetim tu emociju. Hvala Mu za to!
Nisam mržnju osetio ni u najvećem zlu koje sam gledao i živeo tokom ratova, da to ponovo ne opisujem, pa ne mrzim ni Iznoguda. Samo razlimšljam hladne glave o svakoj mogućoj situaciji, a to opet znači da Iznogud nije nepogrešiv. Ovih poslednjih godina mnogo greši, počev od sedenja na dve stolice do sada.
Moje su informacije veoma kvalitetne i njima ne manipulišem. 
Ako ništa drugo, bar ti kao veoma obrazovan čovek, trebao bi da znaš da moja "jeretička" crkvena organizacija teži samo ka jedinstvu Crkve Hristove i da čuva istu koliko se može i ako nas i crkva i ona druga, dundjerska strana proganja.
Ja sam svoj život tome posvetio i svoj krst, javno kažem, nosim 38 godina čistog obraza.
Gledam pravdu, a ne lični interes i lične simpatije.
Ne zaboravi da naših ima svuda kao i dundjera i u samim vrhovima crkve, ali se nezameramo. Držimo se diplomatije. 
A što se Lohija tiče, seti se kako sam ga krpio u dva navrata, a svi ste se tada na mene ostrvili kao na nečastivog. I gle sada, sad vi pišete još u gorem stilu protiv njega, nego što ja pisah vo vreme ono. Ko tu sada kupuje pozorišnu kartu za farisejsko pozorište?
Ja ne, to je sigurno i definitvno, kao što ne branim Maxu, već govorim sa strane mogućih dešavaja, što ne mora da znači i da će se desiti.
I u mesto da shvatite kako se treba prema Maxi ponašati, mene stavljaš na Maxin platni spisak.
Ja nisam kriv što ne razumete kako se treba voditi politika. Nisam ja kriv što skandali idu u javnost u mesto da se rešavaju u kući (crkvi). 
Ali iskreno rečeno, gledajući svetovne zakone, mnogi pod mantijom od onih viših, odavno bi tucali kamen u nekoj malo agilnijoj državi. Surovo, ali je tako.
Živ mi bio moj avvo :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Архиепископ цетињски митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је јутрос, на празник Покров Пресвете Богородице са свештенством Свету службу Божију у Цетињском манастиру. У литургијској проповиједи након читања Јеванђеља Владика је рекао да је Пресвета Богородица покров овога свијета.   Звучни запис беседе   „Она је ушла у храм јерусалимски, у светињу над светињама у коју је само једанпут годишње улазио првосвештеник, тамо гдје је био онај штап Аронов процвјетали, и гдје је била она мана у златном ковчегу, којом је Бог хранио изабрани народ кроз египатску пустињу, и гдје су биле таблице закона Мојсијевог. Ушла је она, да би родила Онога који је једини свети – Господа, Онога који је у Светињи над светињама“, рекао је Митрополит црногорско-приморски.-   Подсјетио је сабране да се Пресвета Дјева, покровитељка неба и земље и рода људскога, јавила и у Влахерни цркви у 10. вијеку.   „Јавила се преко Андреја Јуродивог, откривши покров свој над црквом у којој је био сабран Божји народ. И од тада па до данас тај догађај се прославља у свој Православној цркви“, казао је он.   Митрополит Амфилохије је рекао да Пресвета Дјева свијим покровом посебно покрива краљевски град Цетиње.   „Јер, она је покровитељка и заштитница овога града. Практично сви храмови на Цетињу посвећени су Пресветој Богородици. Дакле, Цетиње је град који је посвећен Пресветој Богородици. Она је покровитељ и чувар овога града и путоказ свима нама који живимо у овоме граду“, закључио је Митрополит Амфилохије.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански господин Порфирије гостовао је у емисији Фокус, телевизије О2. Митрополит је говорио о значају аутокефалности Српске Православне Цркве коју је прије 8 вијекова добио Свети Сава, први српски Архиепископ, као и о прослави јубилеја 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве која се одвијала 6-9. октобра текуће године.       Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Логос,
      На дан празновања Покрова Пресвете Богородице, 1/14. октобра 2019. године, Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије началствовао је светом Литургијом у Светониколајевском храму Покровског манастира Пресвете Богородице у Кијеву. Обраћајући се верницима, Митрополит Онуфрије је у архипастирској проповеди указао на значај молитвеног обраћања Пресветој Богородици.     Предстојатељ Цркве Божје у Украјини је подсетио присутне вернике да је Мајка Божја заступница и молитвеница за све људе и да је неопходно само искрено и смирено обратити јој се за помоћ, нагласивши да се човек у сложеним животним моментима увек молитвом обраћа Богу и Богородици. Када је човек здрав и не проживљава искушења, његова молитва је слаба и немоћна. Међутим, када човека снађу туга, болести и остале животне потешкоће, његова молитва постаје другачија – снажна, смирена молитва, казао је Митрополит Онуфрије.   Када не можемо сами да решимо своје проблеме треба да се обратимо Божјој Мајци и да иштемо Њену помоћ. Не постоје безизлазне ситуације у животу, него ми не видимо увек тај излаз, будући да смо грешни – немамо мудрости, разборитости, нити смирења. А Мајка Божја, Својим молитвама, увек нам помаже и показује пут којим ми можемо изаћи из тешких животних ситуација. Најважније у земаљском животу је испуњавање јеванђелских заповести које ће нам помоћи да пронађемо тај прави пут. На путу испуњавања заповести човек налази све што му је неопходно за земаљски живот и за живот небески. Ходећи путем јеванђелских заповести, човек свој живот утемељује на законима Божјим, а не на законима греха, поручио је Митрополит кијевски и све Украјине.   По завршетку свете Литургије верници, предвођени Митрополитом Онуфријем, учествовали су у литији, а потом је служен молебан Пресветој Богородици.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Доносимо видео запис предавања одржаног у Саборном храму Рождества Пресвете Богородице у Зајечару 13. октобра 2019. године. Предавање је одржао Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански г. др Порфирије (Перић). Уводно слово дао је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион.      Извор: Епархија тимочка
    • Од Логос,
      Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије освештао је данас новосаграђену цркву Светог Николе у Наљежићима у Горњем Грбљу и у њој са свештенством служио Свету архијерејску литургију. Црква је задужбина братства Магуд из Грбља. У току Литургије свету тајну крштења примио је дјечак Матеј.   Звучни запис беседе   У литургијској бесједи након читања Јеванђеља Митрополит Амфилохије је рекао да је нови храм посвећен Светом НиколајуМирликијском саграђен да нас призива светом граду Јерусалиму.   „Одавде ходимо и према истоку и према западу, и према сјеверу и према југу. И овдје се, на овоме светом мјесту од данас поклањамо Оцу и Син у и Духу Светоме, Богу љубави, који нас призива, све људе и све земаљске народе на љубав узајамну“, рекао је Митрополит црногорско-приморски.   Додао је да је сваки човјек рођен на земљи наш ближњи.   „Дакле, та Божја љубав, Христова љубав, која је никла из крајеугаоног камена – Христа Бога нашега, она остаје да обасјава и призива све људе и земаљске народе управо на љубав према Богу и љубав према ближњима“, нагласио је он.   Рекао је да 20. вијек и почетак 21. вијека, нажалост, змијски отров који је покушао да разори ту Божанску љубав.   „Покушао је да прогна Христа Бога из овога свијета, да прогна Бога љубави из овога свијета, да на Његово мјесто устоличи сатанску, демонску, самоубичаку људску силу кроз бољшевизам, кроз титоизам, кроз нацифашизам и све друге изме који су демонске силе богомржње и братомржње. А овај храм, он је свједок Бога љубави и призив на братољубље свима на помирење међу браћом. А ништа више нам не треба данаснего узајамног праштања и помирења“, поручио је Владика Амфилохије.   Након причешћа вјерних, Митрополит Амфилохије је поводом освећења храма благосиљао славски колач.   Братсво Магуд одликовао је архијерејском похвалницом за несебично пожртвовање и дјелатну љубав показану у градњи храма Светог Николе у Наљежићима и обнови других храмова на овом подручју.   Митрополит Амфилохије је на крају рекао да Црна Гора никадаљ не би могла бити држава да није било митрополита црногорских на Цетињу.   „А Михољска превлака је огњиште и Црне Горе и Брда и Боке Которске, и свега нашега рода и народа. То треба да знају сви они који се данас зову Црногорцима – гдје је кренула њихова историја, гдје је утемељена, да без те Митрополије црногорске, приморске, скендеријске, зетске нема и не може бити Црне Горе“, поручио је Митрополит Амфилохије.   Митрополит Амфилохије је казао да су се у наше вријеме појавили „неки незнавени“, васпитани на Марксу и на Енгелсу, који стварају некакву безбожну цркву.   „Безбожници стварају цркву. То је први пут у историји свијета. Али, ми смо по много чему чувени, па ето и по томе – да стварамо своје безбожне цркве темељећи их на безбожности, на некрсту, на идеологији маркситичко-титоистичкој, на миловској идеологији… Не може то. Ђаволске заједнице су ђаволске, а Црква је Црква Божија“ закључио је Митрополит Амфилохије.   Црква Светог Николе је најмлађи храм на подручју Доњег и Горњег Грбља. Пети је храм по реду у Наљежићима и уједно шездесет и пети на подручју цијелог Грбља. Налази се поред кућа братства Магуд, које је одлучило да га посвети Светом Николају Мириликијском Чудотворцу, својој крсној слави.     Извор: Митрополија црногорско-приморска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...