Jump to content

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Препоручена порука

Управо сада, Zoran Đurović рече

Тотално си машио. 

Ако тако кажеш - верујем ти. То су били моји закључци на основу недовољно информација, а и моје  "некултивисаности", како сам рече. Нема ништа чудно ако наступам са тако ниских позиција да сам омашио. Али, управо то поткрепљује смисао мојих питања. Управо то, такође, твој одговор чини неверодостојним...или да кажем, избегао си одговор на неверодостојан начин. Мислим да одговора захтева да сам наведеш своје неке карактеролошке особине, на то питање и циља. А ти се прешао на моје собине. Потпуно супротно од траженог.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Али ко овде уопште гледа некакве руске интересе? И како неко то овде уопште и може да изведе? Сувише смо ситни за то. То што се слажемо са Русима око фанариотског разбојништва не значи да превасходно

Истопљени камену, није ми јасно шта инсинуираш да је владика Иринеј рекао? Слушао сам два пута тај минут и мени није ништа проблематично. Он је читао нешто што га је навело да мисли да та аутокеф

@Милан Ракић Не може расколницима колико год да их има да се да аутокефалија, она се даје канонским митрополитима и архиепископима и њиховом народу а не расколницима или јеретицима. Пола њих су сами с

Постоване слике

@Zoran Đurović Оче Зоране, само пар дилема да поделим поводом онога што сте рекли да је крајњи циљ м. Амфилохија - да направи самосталну ЦГ цркву, како би, заједно са Милом, "заокружио" ЦГ самосталност. Није ми јасно који народ би кренуо у такав раскол, јер, ако се не варам, велика већина црквених људи у ЦГ су јасно национално освешћени као Срби. Са друге стране, "верници" удружења грађана ЦПЦ су ем малобројни, ем им је црквеност на нивоу њиховог тренутног руководства (да не кажем јерархије). Према томе, који народ би чинио ту нову самосталну Митрополију? На страну то што не могу да замислим какав човек би могао да крене за м. Амфилохијем у раскол обојен ЦГ национализном, после свега што је он говорио годинама, наглашавао и подвлачио. Велики део његове личности, тачније слике коју јавност има о њему, је саграђен управо на српству. 

Једино уколико би та нова црква била представљена као српска (јер би СПЦ наводно издала КиМ, српске интересе или шта год), али онда не видим где је ту место за Мила. Исто као што ми је невероватно да би м. Амфилохије могао да се успешно ковертује у ЦГ националисту, Мило тешко да може да се врати међ' Србе.

Друга опција би била да м. Амфилохију не смета да буде поглавар једне полу-празне цркве, и то по цену да окрене наглавачке све што је добар део живота заговарао. Или да уопште не буде поглавар...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, msahost@live.com рече

A šta je to strašno AKO je rako tako?
Jeste srpski, nije arnautski, a recimo, da je hteo da ga vredja po tituli, mogao je, jer naš patrijarh nosi titulu PEĆKI uz sve ostale...
Pa vidiš, nije.
A i da jeste, ko si ti i ko sam ja da nekog arhijereja tako oslovljavamo? 
I sad ti ako isteruješ neki pravopis oslovljavanja arhijereja medju sobom. Neka se oni oslovljavaju kako hoće, to je njihovo, a ne naše.
Nije ni Irinej mutav i neznalica pa da ne zna kako da odgovori ako nešto nije valjano.

страшно је јер је разлика када га ослови са српски патријарх или са патријарх СПЦ. грубо речено, ускратио га је за епархије у дијаспори. Такве пропусте један патријарх не прави тек тако и случајно. па ако ћемо том логиком онда и Барта можемо ословљавати са турски патријарх и да га ограничимо на епархије у Турској... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нажалост, оно што пише отац Зоран и његови налогодавци јесте уистину тужно и бедно али слава и хвала Господу није истинито, тако да молим све форум читаоце да не узимају за озбиљно писанија и пашквиле несретног тима.

Боље им је да иду да пецају и да лове рибу по рекама и морима , него пишући такве лажи и неистине саблажњавају верни народ и смућују својим измишљотинама и изазивају немир и муку.

Ван сваке памети!

Свако ко воли Бога воли и митрополита Амфилохија и владику Атанасија....срце не може а да не осети...светиња је светиња.

Благословени који долазе у име Господње! Господе свима дај разума и љубави!:sunce:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Istopljeni kamen рече

Нажалост, оно што пише отац Зоран и његови налогодавци јесте уистину тужно и бедно али слава и хвала Господу није истинито, тако да молим све форум читаоце да не узимају за озбиљно писанија и пашквиле несретног тима.

Боље им је да иду да пецају и да лове рибу по рекама и морима , него пишући такве лажи и неистине саблажњавају верни народ и смућују својим измишљотинама и изазивају немир и муку.

Ван сваке памети!

Свако ко воли Бога воли и митрополита Амфилохија и владику Атанасија....срце не може а да не осети...светиња је светиња.

Благословени који долазе у име Господње! Господе свима дај разума и љубави!:sunce:

FB_IMG_1570964636134.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Предраг М рече

FB_IMG_1570964636134.jpg

Па наравно. Само смућује народ и пише по наређењу, док се они смешкају у својим фотељама, народ крвари...од Новог Сада, Косова , херцеговине....Црне Горе...лако је из фотеље писати...изађи пред људе, иди у народ...дај народу шансу да те пита...па да видиш Иринеју шта ти мисле парохијани...радују се да ниси успео....е то је пораз.

Да се епархиоти радују неуспеху свог владике.....где си достигао са Ђуровићем и Владаном....мислиш да се не зна да ти стојиш иза свих....жалосно је све ово....жалосно....да ми мали морамо да се јављамо и апелујемо на велике докторе и епископе....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 18 минута, Срђан Шијакињић рече

Друга опција би била да м. Амфилохију не смета да буде поглавар једне полу-празне цркве, и то по цену да окрене наглавачке све што је добар део живота заговарао.

Писао сам доста на ту тему. Амфилохије и Ломи раде на заједничком пројекту. Лохи ће се изговарати да је био присиљен. Ломи ће променити нагласак и правити цркву за све. Никада није озбиљно размишљао да постави Мираша, нити би Фанар то одобрио. Причу о отимачини црквене имовине у ЦГ је договорио са Лохијем. Тиме се врши притисак на СПЦ. Амфилохије је већ избацио из докумената који се издају "српска". Променио је и своју титулу да би дошао до аутокефалије. Народ би легао на руду, јер то видим и по свештенству из ЦГ са којима се дописујем. Више им није ван памети одвајање. Ђукановић би се напрасно отворио српству. Ту би и Јанићија искористили, мада Џомић и компанија не би да га виде као Лохијевог наследника. Јанићије је већ био спречио неке Џомине екстремне аутономашке потезе.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Ćiriličar рече

Ако тако кажеш - верујем ти.

Ти не можеш да разумеш моју позицију јер ме не познајеш. И још си се упецао на мамац тамбураша да радим нешто из личних побуда. Кад се ослободиш те прелесне идеје можда ћеш разумети оно што промовишем.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Istopljeni kamen рече

Па наравно. Само смућује народ и пише по наређењу, док се они смешкају у својим фотељама, народ крвари...од Новог Сада, Косова , херцеговине....Црне Горе...лако је из фотеље писати...изађи пред људе, иди у народ...дај народу шансу да те пита...па да видиш Иринеју шта ти мисле парохијани...радују се да ниси успео....е то је пораз.

Да се епархиоти радују неуспеху свог владике.....где си достигао са Ђуровићем и Владаном....мислиш да се не зна да ти стојиш иза свих....жалосно је све ово....жалосно....да ми мали морамо да се јављамо и апелујемо на велике докторе и епископе....

многе ствари о којима Авва Ђуровић прича и упозорава месецима уназад су се десиле или се дешавају. јес страшно ал је факат... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, Батовен рече

Ако је ово тачно, онда је циљ помињања македонске ситуације у захтеву заправо будућа критика да су Патријарх и Синод криви што су Македонци добили томос? Као, да су заказали сада ванредни сабор, до тога не би дошло. Биће, ми смо упозоравали, али ви сте одбили.

Да, класична замена теза.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Предраг М рече

многе ствари о којима Авва Ђуровић прича и упозорава месецима уназад су се десиле или се дешавају. јес страшно ал је факат... 

Имајмо поверења у Бога! Верујте ништа није истина од тога што дотични пише.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Istopljeni kamen рече

Имајмо поверења у Бога! Верујте ништа није истина од тога што дотични пише.

Мада је чудно да оно што сам писао се уредно остварује. Знам да вас боли што сам пророчког духа. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Istopljeni kamen рече

и Владаном...

ПуШти ме бре на миру још се нисам отрезнио а имам још два дана да славим... А могла би и да ме тагујеш када ме оговараш, није ти то баш... знаш...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 часа, msahost@live.com рече

A ovo što pričaju o pokoljima, otimačini, ne znam čemu, to su samo izmišljotine.

Милетпаша у Стамболу на Босфору like this! 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: ГЛИКЕРИЈА НА АРТЕМИЈЕВОЈ САХРАНИ
      Мој интересантан осврт на Гликеријин излет!

• Од Поуке.орг - инфо,
      У име Свјатјејшег Патријарха московског и све Русије г. Кирила, сабранима се после опела блаженопочившем Патријарху српском Иринеју обратио Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), који је у име пуноће Руске Православне Цркве изразио саучешће Српској Православној Цркви и народу због великог губитка.

Звучни запис беседе

"Бог је Цркви Светога Саве дао мудрог Патријарха", рекао је између осталог Митрополит Иларион и додао да је Патријарх Иринеј био "испуњен истинском хришћанском љубављу за људе, а не штедећи снагу увек се трудио да буде уз свој народ".
      Високопреосвећени је рекао да је блаженопочивши Патријарх Иринеј "и у последњем часу свог земаљског живота поделио страдања свих оних чије је животе прекинула страшна епидемија". Посебно је нагласио да је "Патријарх Иринеј учинио много за очување јединства Православља и канонског поретка у Цркви Православној", а да је "више пута Патријарх Иринеј са светом ревношћу говорио у прилог прогоњеног канонског Православља у Украјини".
      "Завршетак унутрашњих радова у Храму Светога Саве на Врачару, ући ће у историју као једно од највећих достигнућа његовог патријарашког служења", рекао је на крају обраћања Митрополит волоколамски г. Иларион.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом је по завршетку опела блаженопочившем Патријарху Иринеју произнео надахнуту беседу у којој је подсетио да је Патријарх Иринеј "неуморно радио и бринуо о Цркви нашој и роду нашем", али и да је такође патио због раскола у Цркви Православној. Високопреосвећени је нагласио да је Патријарх Иринеј пуних 10 година Српску Православну Цркву "предводио тихо, мудро и стрпљиво", а својим упокојењем "показао пут којим ћемо сви ми, у своје време, поћи".

Звучни запис беседе

Почившег Патријарха красили су добра нарав и господска одмереност рекао је Високопреосвећени и истакао да је он био "непоколебљиви стуб наше Цркве Светосавске и достојан наследник Патријарха Павла".
      Подсетио је да је Патријарх Иринеј давно кренуо тешким и уским путем који га је водио и довео до Царства Божијег. "Путовао је тешким и трновитим путем кроз смутна времена наше прошлости, али нажалост и наше садашњости", рекао је Митрополит Хризостом, који је нагласио да је одлика Патријарха Иринеја било "служење и послушност Цркви, а не опсесија влашћу" и да је све нас научио стрпљењу и служењу Господу.
      "Био је бескомпромисни борац очувања части и угледа нашег народа" рекао је Митрополит Хризостом и додао да је ово "тежак и велики губитак за нашу Цркву и народ", подссетивши да смо пре само двадесетак дана изгубили Митрополита Амфилохија.
      "Не малаксајмо и не губимо наду - Бог је са нама" поучио је Митрополит Хризостом и нагласио да треба да будемо храбри, јер нас и Митрополит Амфилохије и Патријарх Иринеј сада гледају са Неба и моле се за нас.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом, председавајући Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, примио је 21. новембра 2020. године у Патријаршији српској у Београду г. Здравка Кривокапића, мандатара за састав нове Владе Црне Горе, пристиглог у српску престоницу поводом сахране блаженоупокојеног Патријарха српског Иринеја.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Шеф посланства Московске Патријаршије на сахрани Патријарха српског Иринеја, Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије, допутовао је 21. новембра 2020. године у Београд.

Високог госта на београдском аеродрому Никола Тесла дочекали су Високопреосвећени Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије и Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније. 
      Пре него што jе служио помен пред телом блаженоупокојеног патријарха Иринеја у храму Светог Саве на Врачару, Његово Високопреосвештенство Митрополит г. Иларион се сусрео у Патријаршији српској са председавајућим Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, Високопреосвећеним Митрополитом дабробосанским г. Хризостомом. 
      Пријему су присуствовали чланови Светог Архијерејског Синода, Преосвећена господа Епископи шумадијски Јован и крушевачки Давид; као и Преосвећени Епископ врањски г. Пахомије.

Извор: Инфо-служба СПЦ

• Креирај ново...