Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 46 минута, Milan Nikolic рече

@Golub 

Кад је Господ рекао да будемо безазлени као голубови, није рекао да будемо и паметни као голубови.

нко рече и да не будемо глупи као голубови... :)  свашта ми се овде качи... ;)  тако је то, али само ко не пише тај не прави правописне грешке... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović Падре, није провокативно,...ако митрополит оће раскол, у шта не верујем, шта оће? Мислим, објасни који је крајњи циљ? Објасни, хипотетички, ту СПЦ у расколу, или у не-расколу, али подељену? Ко се и шта одваја и шта постаје?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović Падре, није провокативно,...ако митрополит оће раскол, у шта не верујем, шта оће? Мислим, објасни који је крајњи циљ? Објасни, хипотетички, ту СПЦ у расколу, или у не-расколу, али подељену? Ко се и шта одваја и шта постаје?

Лохи и Ломи су се договорили да направе пројекат самосталне ЦГ у сваком смислу. То је све. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, msahost@live.com рече

Treba li da napomenem nadimak kojim te Emanuil zove?

Како зове Аву? Реци да се смејемо Емануели кеве ти.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Golub Вучић нема никакве везе са расколом а прича о додели ордена је само искоришћена да се створи већи јаз

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Пре сат времена, Предраг М рече

нато чува поља мака у Афганистану а сада и турског патријарха.

Ova ti je prava "turskog patrijarha".
Bravo!!!
Ništa pametnije nisi mogao da izjaviš. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 46 минута, Travolta рече

Ај не сери мајке ти! Сереш ко фока!

Mislim da bi ti bolje išlo da zaigraš kao Travolta, makar oko šipke, nego pristojno obraćanje, pristojnim prečnikom :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, msahost@live.com рече

Ova ti je prava "turskog patrijarha".
Bravo!!!
Ništa pametnije nisi mogao da izjaviš. 

многи га зову тако

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 46 минута, Bokisd рече

Brate Live, a sta fali dosad sto su se razne nase PC trudile vec od 19.veka da obogate dijasporu, tamo na Aljasci, pa po Kini i Japanu, pa u Africi i Australiji i po Amerike.... mislim da me' razumes sta ocu' da recem....

Bogatile, bogatile pa sad došlo vreme i da se uzma.
Malo keša, malo nekretnina, malo osiguranja, malo premija....
Tek da se nadje, onako, sirotinjski. Može da zatreba, a nije na odmet.
Mislim da i ti mene razumeš šta oću' da rečem :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 26 минута, Travolta рече

Како зове Аву? Реци да се смејемо Емануели кеве ти.

E, to nije za priču i ja se ne šalim sa tim.
A ono najbitnije, avvu znam lično, popismo po koju, a ja preko nečega ne mogu da predjem ni mrtav.
Neko nešto poštuje, neko ne. Za mene su neke stvari svetinja i u to se ne dira.
Shvati to kako hoćeš. 
I ako misliš da ja ne volim avvu, debelo si se prevario, veoooooma debelo. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, msahost@live.com рече

ti si bio na platnom spisku Fanara daleko duže nego ja

Никад нисам био на платном списку Фанара. Нешто си погрешно схватио. 

пре 19 минута, msahost@live.com рече

Bio si i na nezvaničnom platnom spisku Fanara i kada je tvoje rasčinjenje bilo već potpisano pa je Genadije umolio Emanuila da te ne rasčine, ali su te "filovali" pogrešnim informacijama. Treba li da napomenem nadimak kojim te Emanuil zove?

Ово је добар спин. Не постоји могућност да будеш рашчињен без да те суд не обавести. Против мене никад није поведен ниједан поступак. То значи да си или тотална незналица о црквеном поступку или спинујеш јер си плаћен. Трећег нема.

пре 32 минута, msahost@live.com рече

Ja bih se tu ipak zapitao, zašto toliko lično pristupaš ovom dijalogu kada je to dijalog koji se tiče našeg, srpskog opstanka i opstanka naše Crkve?
Da li to radiš svojom voljom ili si instruiran da to tako i na takav način radiš.

Па реч је о опстанку СПЦ. Ретке су будале као ја да се паште око свега овога и извргавају као Ис ружењу (бичевање, пљување, ругање, комедијашење итд.). Ја не могу да ризикујем своју главу нелично. Мој живот је у питању. 

Такође је сраман спин да ме неко диригује. Никако не може да се уклопи у моју историју. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Golub рече

то требаа да питаш онога(е)  ко(ји)  му је дао орден!? ја само помињем ту теорију о трговини,  јер неко овде написа, да орден обавезује! прочитао сам то овде на форуму ... 

Лично мислим да је Вучић има, очигледно, несумњиву подршку Запада.

И надам се да кад се (и ако се, то није до њега он би, али му не дају други!)  разграничи са Шиптарима, ,,неће основати Голи оток за своје противнике. А могао би. И замерили би му колико и Титу'' како рече наш познати дисидент... :)  

Значи говориш о трговини, а не знаш шта је предмет трговине. По мени на Косову се ради о две ствари. Држава се бори да територија остане у саставу Србије или би требало да се бори, али и да заштити све становнике на Косову и имовину. Не свиђа ми се како то иде, али народ гласа. Друга је Црквена страна, а то је да Црква напредује на Косову. Те двије ствари се преплићу. Западу је циљ да Косово буде независно, али и да Србија буде у НАТО-у и да би то остварили не либе се и притиска на Цркву. Њих не интересују ни канони ни православље ни ишта, а ако им Православље смета уништиће га ако треба. Како на Косову тако и у Србији. Сада како да се и Црква и Држава поставе по том питању. По мени борити се за праведно решење Косовског питања у државном смислу - Држава, али и очувања чистоте православне вере - Црква. Давање ордења Вучићу не крше се никакви канони. То је оно (Цару царево). Јесте љигаво. Црква је рекла да је отимање Косова неправда. Цркава је дигла глас и диже га и објашњава неправду према православним Србима на Косову. Ако сачувамо православље сачуваћемо и наду за слободу. Претварање расколника и никад валидно рукоположене у легалне епископе пред очима свих је скандал над скандалима. То ако прође о каквој Цркви причамо. То је као овај докторат Малог и Стефановића. Тако да је питање Украјине пресудно важно. И треба се борити за светску Правду и на Косову (признање Косова мимо уједињених нација и без референдума, протеривање Срба и њихово малтретирање) - пре свих држава Србија, као и у Украјини (малтретирање Руског и рускојезичног становништва)-држава Русија и борци за људска права у Украјини, а Црква (саборно) се бори за православне и на Косову и у Украјине и не подржава расколнике и бандите што ради Вартоломеј.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ово је добар спин. Не постоји могућност да будеш рашчињен без да те суд не обавести. Против мене никад није поведен ниједан поступак. То значи да си или тотална незналица о црквеном поступку или спинујеш јер си плаћен. Трећег нема.

Ni jednog ni drugog moj dobri avvo. Ni jednog ni drugog.
Veruj ako hoćeš, ne veruj, ja tu ne mogu ništa.
A ono što znam i što mi je poznato, nisu ni insinuacije, ni izmišljanja, ni manipulacije, ni spinovanja..... 
Kada god nešto pišem, pišem sa argumentima. Na žalost moju, ali tako jeste, mnogo puta ne mogu daiznesem "izvor" ili papir, a znaš i zašto. Tako je kako je, ali ubedjen sam da mi veruješ više nego nekim drugim likovima. Na kraju, nikada te nisam slagao, a još manje da sam te manipulisao. Znaš i sam da ne spadam u tu kategoriju ljudi, a ti piši šta te volja o meni.
Navikao sam i ne smeta mi. :)
Samo navali.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, msahost@live.com рече

Bogatile, bogatile pa sad došlo vreme i da se uzma.
Malo keša, malo nekretnina, malo osiguranja, malo premija....
Tek da se nadje, onako, sirotinjski. Može da zatreba, a nije na odmet.
Mislim da i ti mene razumeš šta oću' da rečem :)

Znas ja gledam na to ovako, osiromasila a imala bogatstvo kakvo nijedna crkva nije imala ... i sad oce' da stekne ponovo i da se okoristi bogatstvom tamo gde je neki drugi steko'.... samo mi nikad nece biti jasno zasto ovi koji su to stekli tako lako krcme to sa fanarom a ovaj to uzima ko' da je njegovo ... kao slicno u Ukrajini, dali su u proslosti nesto malo i ovi drugi to umnozili i stvorili bogatstvo i sad fanar to oce' da uzme sto je manje dao..... i daje drugom i uzima nesto i za sebe...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Zoran Đurović рече

Лохи и Ломи су се договорили да направе пројекат самосталне ЦГ у сваком смислу. То је све. 

Видим да су те сколили...ја сам ван тих игри, из ма којих побуда, па ти нећу и ја загорчавати...али занима ме...за вл. максима разумем....и лично је, али и опште, не би требало да се дешава да стручног човека шкартирају...а ок људи на ПБФу су учили, имају образовање...али види се шаблон некеко ко ј екоме близак и по катедрама и сл....небитно, дакле за вл. максима могао бих да те разумем као неко ван приче....после је дошла ТЕ, па Устав и сл....то је сад по страни....хипотетички, каћимо да имаш назнаке и инфо. које гворе да неко попут најстаријег нашег митрополита, човека громаде, кој ије урадио што је урадио...наравно имао је омашки, али дело је огромно иза њега....имаш назнаке, индиције...али зар није мало претенциозно да нико други нема да указује на то у СПЦ? Видели смо да се епископи не либе да проговоре кад загусти. Ипак причамо о расколу, не о катедри на ПБФу...причамо не о младом епископу, који се очигледно залеже, ндајмо се несвесно, несмотрено...причамо о митрополиту са стаћом цео живот за Цркву...који је и молио и клео и награђивао, и спречавао крв међу браћом, и плакао Св. Ави на гробу...зар није и "крупан залогај", а и окуд баш ти у тој причи?

Не мислим ја кад ово питам да радип за некога....мислим како сам себе видиш у томе? Ипак ми имамо скоро 50 епископа, много свештеника....и да нико о томе не прича него ти?

Мало Жекс тамо неким текстовима...али ни говора да се поминје раскол?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У Недељу о Страшном суду (Недеља месопусна), 23. фебруара 2020. године, Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине г. Онуфрије началствовао је на светој архијерејској Литургији у храму светих Антонија и Теодосија Печерских, у Кијево-Печерској Лаври.     Беседећи о прочитаном јеванђелском зачалу, митрополит Онуфрије је истакао да није случајно што нас Црква, уочи почетка Великог поста, подсећа на Страшни суд. У животу сви људи живе на различите начине: неко покушава да чини добро, да опрашта и воли, а неко други ленчари и чини све што жели. Међутим, за све људе крај ће бити исти – наступиће приликом Другог доласка Спаситељевог, за време Страшнога суда.    На Страшном суду Господ нас неће питати да ли смо се молили и постили, него ће питати: „Јесте ли чинили добра дела?”. Чињеница је да човек не може чинити добро уколико се не припреми. Помоћу поста и молитве човек себе чини добрим, тојест испуњава душу добром благодаћу Доброга Бога. На тај начин човек постаје способан да чини жртвено добро – да чини добро и да не очекује ништа заузврат.    Драга браћо и сестре, нека нам Господ помогне како бисмо се – свако по својим могућностима – током Великог поста трудили, молили, постили и како бисмо постали способни да чинимо добро према нашим ближњима, и да бисмо се удостојили да чујемо Господње речи: „Ходите, благословени Оца Мојега, примите Царство које вам је припремљено од постања света” (Мт. 25, 34), навео је Предстојатељ Цркве Божје у Украјини.   Митрополиту Онуфрију саслуживали су Митрополит вишгородски и чернобиљски г. Павле, Епископ баришевски г. Виктор, гости у свештеничком чину и свештено братство Кијево-Печерске Лавре. Током богослужења проузношене су молитве за мир у Украјини и за јединство Православне Цркве.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије био је гост емисије "У средишту пажње" на Радио-Београду1.    Звучни запис емисије     „До сад није било владара да каже да оно што је црквено постаје државно, нити је данас у Европи ико написао закон сличан овом". Тако свакога дана, већ два месеца упозорава Митрополија црногорско-приморска на спорни Закон о слободи вероисповести. Дијалог са Владом Црне Горе је кренуо, али и застао. Чека се састанак на експертском нивоу. У међувремену, мирне и достојанствене литије широм Црне Горе иду својим током... Разговор водила Наташа Аћимовић.      Извор: РТС
    • Од Логос,
      Митрополит црногорско-приморски Амфилохије изјавио је коментаришући предлог председника Александра Вучића, да ће Србија помоћи да се плати порески дуг који власти Црне Горе траже од Српске Православне Цркве у Црној Гори, да је од срца захвалан председнику Србије, али да га моли да сваки динар који Србија може да одвоји оде на Косово и Метохију.

Он је у за Радио Београд 1 рекао да су приче о томе да Српска Православна Црква не плаћа порез „морбидне лажи“, које неће имати успеха.
      „Хвала нашем добром председнику Србије, ја бих њега молио то што има, да да неком, да до последњег динара да за Косово“, рекао је Митрополит Амфилохије.
      Како је додао, није случајно што се на литијама бране светиње и уједно певају песме о Косову.
      „Овај народ је органски битно везан јер зна да је Косово наше вековно огњиште, и Србије и Црне Горе и свега нашег народа и треба Косово сачувати, бранити, рекао Његово високопреосвештенство.

Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије предводио је вечерас крсни вход улицама Рисна након молебна Пресветој Богородици који је служен у рисанској цркви Светих апостола Петра и Павла.     Благосиљајући велики број сабраних вјерника, међу којима је било пуно дјеце, Митрополит Амфилохије је поручио да ми свједочимо слободу којом смо обдарени од Господа ходећи у литијама црногорским градовима.   ,,Ми свједочимо Нови завјет, хранећи се Тијелом и крвљу Господњом, хранећи се Његовом љубављу и учећи се на Његовој љубави“, рекао је Митрополит црногорско-приморски.   Владика је подсјетио да јер Косовски завјет израстао из Новог, Христовог завјета.   „Жртвовање себе за ближње своје, за светиње Божје – то је оно ради чега је цар Лазар себе жртвовао, и сви они кроз вјекове који су се иопредјељивали за оно што је вјечно, што је непролазно, за разлику од оних који се клањају мртвим, пролазним, ништавним стварима, који проглашавају лаж и безакоње за закон. Нажалост, и ми смо то дочекали овдје у Црној Гори да је безакоње проглашено за закон, и то у име народа“, рекао је Митрополит Амфилохије.   Упитао је који је тај народ који гласа за некога који безакоње проглашава за закон.   „Ја вјерујем докле се не скине то безакоње да нећете наћи ни једног ни Бокеља, ни Црногорца ни Брђанина који ће гласати за тако безакоње и за оне који тако безакоње отимања светиња устоличују први пут у историји Црне Горе. У Бога се надам да међу вама Бокељима неће бити оних који ће гласати за то безакоње и за оне који подржавају то безакоње, без обзира ко они били“, поручио је Владика Амфилохије.   Поручио је да се власт бира да би држала закон, да био доносила праве и истинске законе.   „И да чува народну душу, да његује у народу заједништво и љубав. Не да дијели народ, да га завађа. Да оно што ради, ради на братољубљу и богољубљу, а не на братомржњи и богомржњи“, рекао је он.   Казао је да су духовни потомци оних који су градили будућност на братомржњи и богомржњи све што је тада саграђено разорили и опљачкали.   „И сада је још преостало да цркве Божије заузму и опљачкају. Црква Божија је светиња Божја, она је за спасење свију и призив Божји свима да се врате себи, да се врате истини Божјој, правди Божјој, љубави Божјој, нади вјечној, да се врате вјечном достојанству. Да не жртвују себе и друге, да не жртвују дјецу своју ономе што је ништавно, пролазно и смртно, да се не клањају (с опроштењем!) дебелом цријеву, него да се клањају Богу живоме и истинитоме“, нагласио је Владика.   Нагласио је да су молитвени входови у Црној Гори исцјељење од мржњи, диоба и подјела, од свега што је тровало наш народ.   „Зато је неопхопдно да овако ходимо за Богом као Путем, Истином  и Животом“, закључио је Митрополит Амфилохије   .У велику рисанску литију претходно су се слиле литије вјерног народа које су стигле из Леденице, Драгошевог села, Ораховца, Костањице и Мориња.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Креирај ново...