Jump to content

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 46 минута, Bokisd рече

Brate Live, a sta fali dosad sto su se razne nase PC trudile vec od 19.veka da obogate dijasporu, tamo na Aljasci, pa po Kini i Japanu, pa u Africi i Australiji i po Amerike.... mislim da me' razumes sta ocu' da recem....

Bogatile, bogatile pa sad došlo vreme i da se uzma.
Malo keša, malo nekretnina, malo osiguranja, malo premija....
Tek da se nadje, onako, sirotinjski. Može da zatreba, a nije na odmet.
Mislim da i ti mene razumeš šta oću' da rečem :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Али ко овде уопште гледа некакве руске интересе? И како неко то овде уопште и може да изведе? Сувише смо ситни за то. То што се слажемо са Русима око фанариотског разбојништва не значи да превасходно

Истопљени камену, није ми јасно шта инсинуираш да је владика Иринеј рекао? Слушао сам два пута тај минут и мени није ништа проблематично. Он је читао нешто што га је навело да мисли да та аутокеф

@Милан Ракић Не може расколницима колико год да их има да се да аутокефалија, она се даје канонским митрополитима и архиепископима и њиховом народу а не расколницима или јеретицима. Пола њих су сами с

Постоване слике

пре 26 минута, Travolta рече

Како зове Аву? Реци да се смејемо Емануели кеве ти.

E, to nije za priču i ja se ne šalim sa tim.
A ono najbitnije, avvu znam lično, popismo po koju, a ja preko nečega ne mogu da predjem ni mrtav.
Neko nešto poštuje, neko ne. Za mene su neke stvari svetinja i u to se ne dira.
Shvati to kako hoćeš. 
I ako misliš da ja ne volim avvu, debelo si se prevario, veoooooma debelo. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, msahost@live.com рече

ti si bio na platnom spisku Fanara daleko duže nego ja

Никад нисам био на платном списку Фанара. Нешто си погрешно схватио. 

пре 19 минута, msahost@live.com рече

Bio si i na nezvaničnom platnom spisku Fanara i kada je tvoje rasčinjenje bilo već potpisano pa je Genadije umolio Emanuila da te ne rasčine, ali su te "filovali" pogrešnim informacijama. Treba li da napomenem nadimak kojim te Emanuil zove?

Ово је добар спин. Не постоји могућност да будеш рашчињен без да те суд не обавести. Против мене никад није поведен ниједан поступак. То значи да си или тотална незналица о црквеном поступку или спинујеш јер си плаћен. Трећег нема.

пре 32 минута, msahost@live.com рече

Ja bih se tu ipak zapitao, zašto toliko lično pristupaš ovom dijalogu kada je to dijalog koji se tiče našeg, srpskog opstanka i opstanka naše Crkve?
Da li to radiš svojom voljom ili si instruiran da to tako i na takav način radiš.

Па реч је о опстанку СПЦ. Ретке су будале као ја да се паште око свега овога и извргавају као Ис ружењу (бичевање, пљување, ругање, комедијашење итд.). Ја не могу да ризикујем своју главу нелично. Мој живот је у питању. 

Такође је сраман спин да ме неко диригује. Никако не може да се уклопи у моју историју. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Golub рече

то требаа да питаш онога(е)  ко(ји)  му је дао орден!? ја само помињем ту теорију о трговини,  јер неко овде написа, да орден обавезује! прочитао сам то овде на форуму ... 

Лично мислим да је Вучић има, очигледно, несумњиву подршку Запада.

И надам се да кад се (и ако се, то није до њега он би, али му не дају други!)  разграничи са Шиптарима, ,,неће основати Голи оток за своје противнике. А могао би. И замерили би му колико и Титу'' како рече наш познати дисидент... :)  

Значи говориш о трговини, а не знаш шта је предмет трговине. По мени на Косову се ради о две ствари. Држава се бори да територија остане у саставу Србије или би требало да се бори, али и да заштити све становнике на Косову и имовину. Не свиђа ми се како то иде, али народ гласа. Друга је Црквена страна, а то је да Црква напредује на Косову. Те двије ствари се преплићу. Западу је циљ да Косово буде независно, али и да Србија буде у НАТО-у и да би то остварили не либе се и притиска на Цркву. Њих не интересују ни канони ни православље ни ишта, а ако им Православље смета уништиће га ако треба. Како на Косову тако и у Србији. Сада како да се и Црква и Држава поставе по том питању. По мени борити се за праведно решење Косовског питања у државном смислу - Држава, али и очувања чистоте православне вере - Црква. Давање ордења Вучићу не крше се никакви канони. То је оно (Цару царево). Јесте љигаво. Црква је рекла да је отимање Косова неправда. Цркава је дигла глас и диже га и објашњава неправду према православним Србима на Косову. Ако сачувамо православље сачуваћемо и наду за слободу. Претварање расколника и никад валидно рукоположене у легалне епископе пред очима свих је скандал над скандалима. То ако прође о каквој Цркви причамо. То је као овај докторат Малог и Стефановића. Тако да је питање Украјине пресудно важно. И треба се борити за светску Правду и на Косову (признање Косова мимо уједињених нација и без референдума, протеривање Срба и њихово малтретирање) - пре свих држава Србија, као и у Украјини (малтретирање Руског и рускојезичног становништва)-држава Русија и борци за људска права у Украјини, а Црква (саборно) се бори за православне и на Косову и у Украјине и не подржава расколнике и бандите што ради Вартоломеј.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ово је добар спин. Не постоји могућност да будеш рашчињен без да те суд не обавести. Против мене никад није поведен ниједан поступак. То значи да си или тотална незналица о црквеном поступку или спинујеш јер си плаћен. Трећег нема.

Ni jednog ni drugog moj dobri avvo. Ni jednog ni drugog.
Veruj ako hoćeš, ne veruj, ja tu ne mogu ništa.
A ono što znam i što mi je poznato, nisu ni insinuacije, ni izmišljanja, ni manipulacije, ni spinovanja..... 
Kada god nešto pišem, pišem sa argumentima. Na žalost moju, ali tako jeste, mnogo puta ne mogu daiznesem "izvor" ili papir, a znaš i zašto. Tako je kako je, ali ubedjen sam da mi veruješ više nego nekim drugim likovima. Na kraju, nikada te nisam slagao, a još manje da sam te manipulisao. Znaš i sam da ne spadam u tu kategoriju ljudi, a ti piši šta te volja o meni.
Navikao sam i ne smeta mi. :)
Samo navali.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, msahost@live.com рече

Bogatile, bogatile pa sad došlo vreme i da se uzma.
Malo keša, malo nekretnina, malo osiguranja, malo premija....
Tek da se nadje, onako, sirotinjski. Može da zatreba, a nije na odmet.
Mislim da i ti mene razumeš šta oću' da rečem :)

Znas ja gledam na to ovako, osiromasila a imala bogatstvo kakvo nijedna crkva nije imala ... i sad oce' da stekne ponovo i da se okoristi bogatstvom tamo gde je neki drugi steko'.... samo mi nikad nece biti jasno zasto ovi koji su to stekli tako lako krcme to sa fanarom a ovaj to uzima ko' da je njegovo ... kao slicno u Ukrajini, dali su u proslosti nesto malo i ovi drugi to umnozili i stvorili bogatstvo i sad fanar to oce' da uzme sto je manje dao..... i daje drugom i uzima nesto i za sebe...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Zoran Đurović рече

Лохи и Ломи су се договорили да направе пројекат самосталне ЦГ у сваком смислу. То је све. 

Видим да су те сколили...ја сам ван тих игри, из ма којих побуда, па ти нећу и ја загорчавати...али занима ме...за вл. максима разумем....и лично је, али и опште, не би требало да се дешава да стручног човека шкартирају...а ок људи на ПБФу су учили, имају образовање...али види се шаблон некеко ко ј екоме близак и по катедрама и сл....небитно, дакле за вл. максима могао бих да те разумем као неко ван приче....после је дошла ТЕ, па Устав и сл....то је сад по страни....хипотетички, каћимо да имаш назнаке и инфо. које гворе да неко попут најстаријег нашег митрополита, човека громаде, кој ије урадио што је урадио...наравно имао је омашки, али дело је огромно иза њега....имаш назнаке, индиције...али зар није мало претенциозно да нико други нема да указује на то у СПЦ? Видели смо да се епископи не либе да проговоре кад загусти. Ипак причамо о расколу, не о катедри на ПБФу...причамо не о младом епископу, који се очигледно залеже, ндајмо се несвесно, несмотрено...причамо о митрополиту са стаћом цео живот за Цркву...који је и молио и клео и награђивао, и спречавао крв међу браћом, и плакао Св. Ави на гробу...зар није и "крупан залогај", а и окуд баш ти у тој причи?

Не мислим ја кад ово питам да радип за некога....мислим како сам себе видиш у томе? Ипак ми имамо скоро 50 епископа, много свештеника....и да нико о томе не прича него ти?

Мало Жекс тамо неким текстовима...али ни говора да се поминје раскол?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 18 минута, Bokisd рече

......kao slicno u Ukrajini...

Mislim da mi ovde imamo sasvim pogrešnu sliku o toj Urajini. Bukvalno sasvim pogrešnu.
Nekoliko puta sam postavio jednu istu tezu, komentar u vezi te nesretne Ukrajine, ali sam shvatio da niko ne razume to pitanje.
Vreme će pokazati da li sam bio u pravu ili sam pogrešio, ali od tog Tomosa do sada, ništa se nije zbilo gore nego što sam predvideo. Naprotiv, desilo se baš onako kako samo pisao i daj Bože da se tako nastavi.
U kratko, rekoh ovako...
Da je to odličan politički potez i ako sam ubedjen, bez dokaza, onako intuitivno, da to može biti dobar dil sa Kirilom.
U pragmatičnom smislu, Rusija baš ništa ne gubi. Tih "autokefalnih" je veoma malo, veoma, veoma malo izraženo u procentima. Najveći broj Ukrajnaca je i dalje pod omoforom Ruske PC. Pa to je svakome vidljivo, ako ništa drugo, a ono po samoj Lavri.
Ono malo hramova što su uzeli autokefalaši je ništa naspram onih koji su pod upravom Moskve. 
Što se para tiče i one su smešne u odnosu na sve ono što poseduje Moskva.
A dobit?
Politički ogromna.
Prestale su one tenzije da RPC drži u šaci Ukrajinu. Sada nemaju razloga da galame, a svet ih ne pokriva.
Ni fašistička vlast tamo ne može ništa da kaže  protiv Rusije, a i ne priča ništa jer su dobili to što su tražili.
A Moskva... Pa Moskva je ostala čistih ruku, neokaljana jer se nije mnogo bunuila, sada se ne buni, a nešto malo je prestala da bude u jedinstvu sa Vaseljenskom, dok su sve ostale Crkve bez problema u jedinstvu sa Vaseljenskom.
A ovo što pričaju o pokoljima, otimačini, ne znam čemu, to su samo izmišljotine.
Niti je nakon Tomosa bilo pokolja, niti grabeži, niti otimačine neke.
Aman, pa zar nisu mogli, ako su već hteli da otimaju silom, da otmu sve što ima?
Mogli su, ali...... 
Niko tamo nije budala, po gotovo ne Kiril i Moskva. Pametnice su to, samo narod ne može da skonta.
U ostalom, zašto se mi trsimo ako se Moskva ne trsi i ne  podiže tu temu na madjucrkveni nivo?
Oni bi valjda po logici stvari prvi trebali da zakukaju kod resto pomesnih crkava, zar ne?
A tamo niko ne kuka. Samo mi. A zašto?
E to ne znam... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 48 минута, Предраг М рече

многи га зову тако

Nije poenta kako ga zovu, već šta on jeste.
On je zvanično patrijarh Vaseljenske Ptrijaršije, regularno postavljen, regularno rukopoložen za episkopa i kojim pravom nekoga takvog nazivati "turskim".
On je pravoslavan kao i svi ostali pravoslavni arhijereji ma koje nacije da jesu, ma gde i u kojoj državi da žive.
Možemo se mi slagati ili ne slagati sa njim, to je naše pravo kako služitelja Crkve Hristove, ali ne i vredjati nekoga na takav način.
Vredjanjem njega, vredjamo sve pravoslavne arhijereje. 
Možemo mi voleti ili ne voleti Maxima ili Bulovića Ili Amfilohija Ili Atanasija, možemo se našaliti, možemo ih zvati Maxa, Lohi, Bilke, Tasa... ali moramo poštovati njihov čin i njihovo zvanje u Crkvi Hristovoj.
Niko nema prava pa ni ti ni ja da na osnovu lične simpatije nekog arhijereja, bilo kog, oslovljavamo na takav način. 
Tužno i žalosno našta smo spali. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, msahost@live.com рече

Mislim da

Алаха ми, нећу читати више твоје километарске коментаре. Мени не треба да објашњаваш у 100 реченица. Као што сам дао реч Макси да ћу му скинути главу, тако дајем и теби да нећу читати више од 3-4 реченице. Романе пиши другима. Мени само телеграфски. Ово нисам ни прочитао. Коштају ме очи. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, msahost@live.com рече

Nije poenta kako ga zovu, već šta on jeste.
On je zvanično patrijarh Vaseljenske Ptrijaršije, regularno postavljen, regularno rukopoložen za episkopa i kojim pravom nekoga takvog nazivati "turskim".
On je pravoslavan kao i svi ostali pravoslavni arhijereji ma koje nacije da jesu, ma gde i u kojoj državi da žive.
Možemo se mi slagati ili ne slagati sa njim, to je naše pravo kako služitelja Crkve Hristove, ali ne i vredjati nekoga na takav način.
Vredjanjem njega, vredjamo sve pravoslavne arhijereje. 
Možemo mi voleti ili ne voleti Maxima ili Bulovića Ili Amfilohija Ili Atanasija, možemo se našaliti, može mo ih zvati Maxa, Lohi, Bilke, Tasa... ali moramo poštovati njihov čin i njihovo zvanje u Crkvi Hristovoj.
Niko nema prava pa ni ti ni ja da na osnovu lične simpatije nekog arhijereja, bilo kog, oslovljavamo na takav način. 
Tužno i žalosno našta smo spali. 

И он Иринеја назива "српски патријарх". откуд њему право да га тако ословљава. и мој патријарх је регуларно рукоположен, регуларно изабран за патријарха СПЦ... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Zoran Đurović рече

нећу читати више твоје километарске коментаре

Alaha mi jesi pročitao :))
Jer....
Prvo, radoznao si do bola,
a drugo, ne bi ti bio doktor teologije da ne čitaš.
Tako da nemoj meni, znam te pope kad si djakon bio :cheesy3::))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 26 минута, msahost@live.com рече

A ovo što pričaju o pokoljima, otimačini, ne znam čemu, to su samo izmišljotine.
Niti je nakon Tomosa...

Оволику гомилу спинова и лажи стрпати у 4 пасуса верујем није лако.

Али ево само за ово једно. Покоља није било али отимачина јесте. Рећи да су то измишљотине поред масе снимака, статистика, извештаја како Руса тако и Украјинаца је благо речено безобразлук.

Преко свега тога, сами Американци, спонзори војно-политичког хаоса у Украјини као и Бартових "еклисиолошких" акција пишу о томе у годишњем извештају о религијским правима у Украјини за 2016. у извештају из 2017. А у периоду 2017-2019. се то само погоршало. Ево читај "измишљотине" Руса које детаљно, прецизно и проверено са терена набрајају Американци:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Предраг М рече

И он Иринеја назива "српски патријарх". откуд њему право да га тако ословљава. и мој патријарх је регуларно рукоположен, регуларно изабран за патријарха СПЦ... 

A šta je to strašno AKO je rako tako?
Jeste srpski, nije arnautski, a recimo, da je hteo da ga vredja po tituli, mogao je, jer naš patrijarh nosi titulu PEĆKI uz sve ostale...
Pa vidiš, nije.
A i da jeste, ko si ti i ko sam ja da nekog arhijereja tako oslovljavamo? 
I sad ti ako isteruješ neki pravopis oslovljavanja arhijereja medju sobom. Neka se oni oslovljavaju kako hoće, to je njihovo, a ne naše.
Nije ni Irinej mutav i neznalica pa da ne zna kako da odgovori ako nešto nije valjano.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, msahost@live.com рече

Mislim da mi ovde imamo sasvim pogrešnu sliku o toj Urajini. Bukvalno sasvim pogrešnu.
Nekoliko puta sam postavio jednu istu tezu, komentar u vezi te nesretne Ukrajine, ali sam shvatio da niko ne razume to pitanje.
Vreme će pokazati da li sam bio u pravu ili sam pogrešio, ali od tog Tomosa do sada, ništa se nije zbilo gore nego što sam predvideo. Naprotiv, desilo se baš onako kako samo pisao i daj Bože da se tako nastavi.
U kratko, rekoh ovako...
Da je to odličan politički potez i ako sam ubedjen, bez dokaza, onako intuitivno, da to može biti dobar dil sa Kirilom.
U pragmatičnom smislu, Rusija baš ništa ne gubi. Tih "autokefalnih" je veoma malo, veoma, veoma malo izraženo u procentima. Najveći broj Ukrajnaca je i dalje pod omoforom Ruske PC. Pa to je svakome vidljivo, ako ništa drugo, a ono po samoj Lavri.
Ono malo hramova što su uzeli autokefalaši je ništa naspram onih koji su pod upravom Moskve. 
Što se para tiče i one su smešne u odnosu na sve ono što poseduje Moskva.
A dobit?
Politički ogromna.
Prestale su one tenzije da RPC drži u šaci Ukrajinu. Sada nemaju razloga da galame, a svet ih ne pokriva.
Ni fašistička vlast tamo ne može ništa da kaže  protiv Rusije, a i ne priča ništa jer su dobili to što su tražili.
A Moskva... Pa Moskva je ostala čistih ruku, neokaljana jer se nije mnogo bunuila, sada se ne buni, a nešto malo je prestala da bude u jedinstvu sa Vaseljenskom, dok su sve ostale Crkve bez problema u jedinstvu sa Vaseljenskom.
Niti je nakon Tomosa bilo pokolja, niti grabeži, niti otimačine neke.
Aman, pa zar nisu mogli, ako su već hteli da otimaju silom, da otmu sve što ima?
Mogli su, ali...... 
Niko tamo nije budala, po gotovo ne Kiril i Moskva. Pametnice su to, samo narod ne može da skonta.
U ostalom, zašto se mi trsimo ako se Moskva ne trsi i ne  podiže tu temu na madjucrkveni nivo?
Oni bi valjda po logici stvari prvi trebali da zakukaju kod resto pomesnih crkava, zar ne?
A tamo niko ne kuka. Samo mi. A zašto?
E to ne znam... 

Брате, принципијелно чак и да РПЦ ћути православни теолози  и људи цркве би требало да укажу на нпр. безакоње проглашавање епископа не валидно рукоположених . Што нема убијања не значи да нема притисака на вернике и свештенство УПЦ-МП. Њихов број и утицај Цркве не дозвољава нацистима да се размашу, слично као код нас у Црној Гори где монтенегрини мрзе СПЦ (погледати само коментаре на друштвеним мрежама), али због бројности и утицаја не смеју да иду сувише оштро. Кад крену, а појави се реакција устукну јер не знају шта може да буде. Исто је у Украјини. Где су сигурнији као у Македонији ту имамо и затварање и одузимање имовине и сл. Правити се да се ништа не дешава и да је све у реду је мислим гора опција од викања на сав глас - неправда, с тим што мислим да је наша СПЦ реаговало прилично одмерено (нама прети највећа опасност). Ова криза је открила и помисли многих и код нас. Гледање на Цркву као тело, омразу међу владикама, гледање на народ, аутокефалију, однос према Косову итд.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: ГЛИКЕРИЈА НА АРТЕМИЈЕВОЈ САХРАНИ
      Мој интересантан осврт на Гликеријин излет!

• Од Поуке.орг - инфо,
      У име Свјатјејшег Патријарха московског и све Русије г. Кирила, сабранима се после опела блаженопочившем Патријарху српском Иринеју обратио Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), који је у име пуноће Руске Православне Цркве изразио саучешће Српској Православној Цркви и народу због великог губитка.

Звучни запис беседе

"Бог је Цркви Светога Саве дао мудрог Патријарха", рекао је између осталог Митрополит Иларион и додао да је Патријарх Иринеј био "испуњен истинском хришћанском љубављу за људе, а не штедећи снагу увек се трудио да буде уз свој народ".
      Високопреосвећени је рекао да је блаженопочивши Патријарх Иринеј "и у последњем часу свог земаљског живота поделио страдања свих оних чије је животе прекинула страшна епидемија". Посебно је нагласио да је "Патријарх Иринеј учинио много за очување јединства Православља и канонског поретка у Цркви Православној", а да је "више пута Патријарх Иринеј са светом ревношћу говорио у прилог прогоњеног канонског Православља у Украјини".
      "Завршетак унутрашњих радова у Храму Светога Саве на Врачару, ући ће у историју као једно од највећих достигнућа његовог патријарашког служења", рекао је на крају обраћања Митрополит волоколамски г. Иларион.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом је по завршетку опела блаженопочившем Патријарху Иринеју произнео надахнуту беседу у којој је подсетио да је Патријарх Иринеј "неуморно радио и бринуо о Цркви нашој и роду нашем", али и да је такође патио због раскола у Цркви Православној. Високопреосвећени је нагласио да је Патријарх Иринеј пуних 10 година Српску Православну Цркву "предводио тихо, мудро и стрпљиво", а својим упокојењем "показао пут којим ћемо сви ми, у своје време, поћи".

Звучни запис беседе

Почившег Патријарха красили су добра нарав и господска одмереност рекао је Високопреосвећени и истакао да је он био "непоколебљиви стуб наше Цркве Светосавске и достојан наследник Патријарха Павла".
      Подсетио је да је Патријарх Иринеј давно кренуо тешким и уским путем који га је водио и довео до Царства Божијег. "Путовао је тешким и трновитим путем кроз смутна времена наше прошлости, али нажалост и наше садашњости", рекао је Митрополит Хризостом, који је нагласио да је одлика Патријарха Иринеја било "служење и послушност Цркви, а не опсесија влашћу" и да је све нас научио стрпљењу и служењу Господу.
      "Био је бескомпромисни борац очувања части и угледа нашег народа" рекао је Митрополит Хризостом и додао да је ово "тежак и велики губитак за нашу Цркву и народ", подссетивши да смо пре само двадесетак дана изгубили Митрополита Амфилохија.
      "Не малаксајмо и не губимо наду - Бог је са нама" поучио је Митрополит Хризостом и нагласио да треба да будемо храбри, јер нас и Митрополит Амфилохије и Патријарх Иринеј сада гледају са Неба и моле се за нас.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом, председавајући Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, примио је 21. новембра 2020. године у Патријаршији српској у Београду г. Здравка Кривокапића, мандатара за састав нове Владе Црне Горе, пристиглог у српску престоницу поводом сахране блаженоупокојеног Патријарха српског Иринеја.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Шеф посланства Московске Патријаршије на сахрани Патријарха српског Иринеја, Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије, допутовао је 21. новембра 2020. године у Београд.

Високог госта на београдском аеродрому Никола Тесла дочекали су Високопреосвећени Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије и Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније. 
      Пре него што jе служио помен пред телом блаженоупокојеног патријарха Иринеја у храму Светог Саве на Врачару, Његово Високопреосвештенство Митрополит г. Иларион се сусрео у Патријаршији српској са председавајућим Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, Високопреосвећеним Митрополитом дабробосанским г. Хризостомом. 
      Пријему су присуствовали чланови Светог Архијерејског Синода, Преосвећена господа Епископи шумадијски Јован и крушевачки Давид; као и Преосвећени Епископ врањски г. Пахомије.

Извор: Инфо-служба СПЦ

• Креирај ново...