Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Zoran Đurović

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 46 минута, Milan Nikolic рече

@Golub 

Кад је Господ рекао да будемо безазлени као голубови, није рекао да будемо и паметни као голубови.

нко рече и да не будемо глупи као голубови... :)  свашта ми се овде качи... ;)  тако је то, али само ко не пише тај не прави правописне грешке... 

@Zoran Đurović Падре, није провокативно,...ако митрополит оће раскол, у шта не верујем, шта оће? Мислим, објасни који је крајњи циљ? Објасни, хипотетички, ту СПЦ у расколу, или у не-расколу, али подељену? Ко се и шта одваја и шта постаје?

пре 1 минут, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović Падре, није провокативно,...ако митрополит оће раскол, у шта не верујем, шта оће? Мислим, објасни који је крајњи циљ? Објасни, хипотетички, ту СПЦ у расколу, или у не-расколу, али подељену? Ко се и шта одваја и шта постаје?

Лохи и Ломи су се договорили да направе пројекат самосталне ЦГ у сваком смислу. То је све. 

@Golub Вучић нема никакве везе са расколом а прича о додели ордена је само искоришћена да се створи већи јаз

пре 1 минут, msahost@live.com рече

Ova ti je prava "turskog patrijarha".
Bravo!!!
Ništa pametnije nisi mogao da izjaviš. 

многи га зову тако

пре 46 минута, Bokisd рече

Brate Live, a sta fali dosad sto su se razne nase PC trudile vec od 19.veka da obogate dijasporu, tamo na Aljasci, pa po Kini i Japanu, pa u Africi i Australiji i po Amerike.... mislim da me' razumes sta ocu' da recem....

Bogatile, bogatile pa sad došlo vreme i da se uzma.
Malo keša, malo nekretnina, malo osiguranja, malo premija....
Tek da se nadje, onako, sirotinjski. Može da zatreba, a nije na odmet.
Mislim da i ti mene razumeš šta oću' da rečem :)

пре 26 минута, Travolta рече

Како зове Аву? Реци да се смејемо Емануели кеве ти.

E, to nije za priču i ja se ne šalim sa tim.
A ono najbitnije, avvu znam lično, popismo po koju, a ja preko nečega ne mogu da predjem ni mrtav.
Neko nešto poštuje, neko ne. Za mene su neke stvari svetinja i u to se ne dira.
Shvati to kako hoćeš. 
I ako misliš da ja ne volim avvu, debelo si se prevario, veoooooma debelo. 

пре 17 минута, msahost@live.com рече

ti si bio na platnom spisku Fanara daleko duže nego ja

Никад нисам био на платном списку Фанара. Нешто си погрешно схватио. 

пре 19 минута, msahost@live.com рече

Bio si i na nezvaničnom platnom spisku Fanara i kada je tvoje rasčinjenje bilo već potpisano pa je Genadije umolio Emanuila da te ne rasčine, ali su te "filovali" pogrešnim informacijama. Treba li da napomenem nadimak kojim te Emanuil zove?

Ово је добар спин. Не постоји могућност да будеш рашчињен без да те суд не обавести. Против мене никад није поведен ниједан поступак. То значи да си или тотална незналица о црквеном поступку или спинујеш јер си плаћен. Трећег нема.

пре 32 минута, msahost@live.com рече

Ja bih se tu ipak zapitao, zašto toliko lično pristupaš ovom dijalogu kada je to dijalog koji se tiče našeg, srpskog opstanka i opstanka naše Crkve?
Da li to radiš svojom voljom ili si instruiran da to tako i na takav način radiš.

Па реч је о опстанку СПЦ. Ретке су будале као ја да се паште око свега овога и извргавају као Ис ружењу (бичевање, пљување, ругање, комедијашење итд.). Ја не могу да ризикујем своју главу нелично. Мој живот је у питању. 

Такође је сраман спин да ме неко диригује. Никако не може да се уклопи у моју историју. 

пре 3 минута, Golub рече

то требаа да питаш онога(е)  ко(ји)  му је дао орден!? ја само помињем ту теорију о трговини,  јер неко овде написа, да орден обавезује! прочитао сам то овде на форуму ... 

Лично мислим да је Вучић има, очигледно, несумњиву подршку Запада.

И надам се да кад се (и ако се, то није до њега он би, али му не дају други!)  разграничи са Шиптарима, ,,неће основати Голи оток за своје противнике. А могао би. И замерили би му колико и Титу'' како рече наш познати дисидент... :)  

Значи говориш о трговини, а не знаш шта је предмет трговине. По мени на Косову се ради о две ствари. Држава се бори да територија остане у саставу Србије или би требало да се бори, али и да заштити све становнике на Косову и имовину. Не свиђа ми се како то иде, али народ гласа. Друга је Црквена страна, а то је да Црква напредује на Косову. Те двије ствари се преплићу. Западу је циљ да Косово буде независно, али и да Србија буде у НАТО-у и да би то остварили не либе се и притиска на Цркву. Њих не интересују ни канони ни православље ни ишта, а ако им Православље смета уништиће га ако треба. Како на Косову тако и у Србији. Сада како да се и Црква и Држава поставе по том питању. По мени борити се за праведно решење Косовског питања у државном смислу - Држава, али и очувања чистоте православне вере - Црква. Давање ордења Вучићу не крше се никакви канони. То је оно (Цару царево). Јесте љигаво. Црква је рекла да је отимање Косова неправда. Цркава је дигла глас и диже га и објашњава неправду према православним Србима на Косову. Ако сачувамо православље сачуваћемо и наду за слободу. Претварање расколника и никад валидно рукоположене у легалне епископе пред очима свих је скандал над скандалима. То ако прође о каквој Цркви причамо. То је као овај докторат Малог и Стефановића. Тако да је питање Украјине пресудно важно. И треба се борити за светску Правду и на Косову (признање Косова мимо уједињених нација и без референдума, протеривање Срба и њихово малтретирање) - пре свих држава Србија, као и у Украјини (малтретирање Руског и рускојезичног становништва)-држава Русија и борци за људска права у Украјини, а Црква (саборно) се бори за православне и на Косову и у Украјине и не подржава расколнике и бандите што ради Вартоломеј.

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ово је добар спин. Не постоји могућност да будеш рашчињен без да те суд не обавести. Против мене никад није поведен ниједан поступак. То значи да си или тотална незналица о црквеном поступку или спинујеш јер си плаћен. Трећег нема.

Ni jednog ni drugog moj dobri avvo. Ni jednog ni drugog.
Veruj ako hoćeš, ne veruj, ja tu ne mogu ništa.
A ono što znam i što mi je poznato, nisu ni insinuacije, ni izmišljanja, ni manipulacije, ni spinovanja..... 
Kada god nešto pišem, pišem sa argumentima. Na žalost moju, ali tako jeste, mnogo puta ne mogu daiznesem "izvor" ili papir, a znaš i zašto. Tako je kako je, ali ubedjen sam da mi veruješ više nego nekim drugim likovima. Na kraju, nikada te nisam slagao, a još manje da sam te manipulisao. Znaš i sam da ne spadam u tu kategoriju ljudi, a ti piši šta te volja o meni.
Navikao sam i ne smeta mi. :)
Samo navali.

пре 4 минута, msahost@live.com рече

Bogatile, bogatile pa sad došlo vreme i da se uzma.
Malo keša, malo nekretnina, malo osiguranja, malo premija....
Tek da se nadje, onako, sirotinjski. Može da zatreba, a nije na odmet.
Mislim da i ti mene razumeš šta oću' da rečem :)

Znas ja gledam na to ovako, osiromasila a imala bogatstvo kakvo nijedna crkva nije imala ... i sad oce' da stekne ponovo i da se okoristi bogatstvom tamo gde je neki drugi steko'.... samo mi nikad nece biti jasno zasto ovi koji su to stekli tako lako krcme to sa fanarom a ovaj to uzima ko' da je njegovo ... kao slicno u Ukrajini, dali su u proslosti nesto malo i ovi drugi to umnozili i stvorili bogatstvo i sad fanar to oce' da uzme sto je manje dao..... i daje drugom i uzima nesto i za sebe...

Управо сада, Zoran Đurović рече

Лохи и Ломи су се договорили да направе пројекат самосталне ЦГ у сваком смислу. То је све. 

Видим да су те сколили...ја сам ван тих игри, из ма којих побуда, па ти нећу и ја загорчавати...али занима ме...за вл. максима разумем....и лично је, али и опште, не би требало да се дешава да стручног човека шкартирају...а ок људи на ПБФу су учили, имају образовање...али види се шаблон некеко ко ј екоме близак и по катедрама и сл....небитно, дакле за вл. максима могао бих да те разумем као неко ван приче....после је дошла ТЕ, па Устав и сл....то је сад по страни....хипотетички, каћимо да имаш назнаке и инфо. које гворе да неко попут најстаријег нашег митрополита, човека громаде, кој ије урадио што је урадио...наравно имао је омашки, али дело је огромно иза њега....имаш назнаке, индиције...али зар није мало претенциозно да нико други нема да указује на то у СПЦ? Видели смо да се епископи не либе да проговоре кад загусти. Ипак причамо о расколу, не о катедри на ПБФу...причамо не о младом епископу, који се очигледно залеже, ндајмо се несвесно, несмотрено...причамо о митрополиту са стаћом цео живот за Цркву...који је и молио и клео и награђивао, и спречавао крв међу браћом, и плакао Св. Ави на гробу...зар није и "крупан залогај", а и окуд баш ти у тој причи?

Не мислим ја кад ово питам да радип за некога....мислим како сам себе видиш у томе? Ипак ми имамо скоро 50 епископа, много свештеника....и да нико о томе не прича него ти?

Мало Жекс тамо неким текстовима...али ни говора да се поминје раскол?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Архиепсикоп цетињски Митрополит црногорско-приморски и игуман острошки г.Амфилохије, служио је данас, када наша Црква прославља Свете мученике Јулијана и Василису, преподобног Георгија Хозевита и Светог Григорија Охридског Свету архијерејску литургију у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу. Саслуживали су му острошка сабраћа архимадрит Мирон, протосинђел Сергије и јерођакони Роман и Зосима, као и јеромонах Лука Сиријац. Уз молитвено учешће бројног монаштва и вјерног народа, одговарала је острошка братија.     На крају богослужења, Високопреосвећени Митрополит је, поздрављајући сабране радосним поздравом ”Бог се јави – Васитину се јави”, казао да се од настанка свијета ништа чудесније није десило од јављања Божијег на ријеци Јордану приликом Господњег крштења, јављања Оца у гласу који се чуо са небеса, јављања Духа Светог у виду голуба и Сина Божијег Јединородног, од Оца рођеног прије свих вјекова.   „Који је, како је спознао Свети Јован Крститељ, Јагње Божије који узима на себе гријехе свијета, Јагње Божије које се жртвује, које се приноси и које свом својом саможртвеном љубављу грли и прожима сав свијет. Јагње Божије је на земљи рођено, а то Јагње Божије заклано за живот свијета ће судити свијету. Љубав Божија ће судити свијету, човјеку и човјечанству“, рекао је Митрополит Амфилохије.   Бог се јавио, који са нама и међу нама, који се непрекидно јавља, а који се и у светињи острошкој јавио и вјековима јавља кроз мошти Светог Василија Острошког.   „А шта је друго Острог, него наставак јављања Божијег? Овдје се јавља Господ, благосиља и просвећује и освећује безбројне душе, чинећи их од дјеце таме дјецом свјетлости“, закључио је Митрополит Амфилохије.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је јутрос, на Јовандан са свештенством Свету службу Божију у Цетињском манастиру. У току Литургије Свету тајну крштења примила је слушкиња Божја Тамара.   Звучни запис беседе   У литургијској проповиједи након читања Јеванђеља Владика је рекао да је рука Светог јована Крститеља, која се налази у Цетињском манастиру, велики дар Божији за све православне у Црној Гори, а посебно за оне који славе Светог Јована као крсну славу.   „Удостојио вас је Господ, изабрао вас је између свих на свијету да ви цјеливате ону руку која је крстила Господа у Јордану на Богојављење. Јован Крститељ је ставио ту руку на Господа, и те руке данас ево овдје“; рекао је Митрополит Амфилохије.   Додао је да се Христово крштење преко руке Светога Јована везује са свима који се данас крштавају у свијету.   „Али посебно овдје на Цетињу. То је посебни Божји дар Цетињу, краљевскоме граду. Посебни је Божји дар њему, и свима нама, а нарочито онима који примају крштење“, нагласио је Владика Амфилохије.   Казао је да је Свети Јован крштавао водом, крштењем покајања.   „Призивао је Јевреје, изабрани Божји народ да се припреме за право крштење, Христово крштење“, рекао је Митрополит црногорско-приморски.   Нагласио је да примањем печата дара Духа Светога човјек од смртног постаје вјечно и бесмртно биће.   „Не само што има тај дух и душу коју му Бог даје рођењем од оца и мајке, него и прима у себе и на себе Духа Светога животворнога и тиме прима квасац вјечнога, бесмртнога живота. Од смртнога бића човјек постаје бесмртно биће, од пролазнога непролазно“, казао је Митрополит Амфилохије.   Након Литургије благосиљани су славски колачи данашњих свечара, којима је Митрополит Амфилохије на крају сабрања честитао славу.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      При Ходочасничком центру у Псково-Печерском манастиру отворена је спортска сала с неколико зона где истовремено различитим спортовима може да се бави до 130 људи. У овој сали постоје зоне за мини-фудбал и мини-кошарку, интерактивно стрелиште, све справе за вежбање и столови за стони тенис. Становници Печорског рејона Псковске области, пре свега деца, моћи ће да долазе бесплатно у спортску салу у било које време од јутра до вечери.      На отварање нове зимске сале у спортском комплексу Ходочасничког центра Псково-Печерског манастира Митрополит псковски и порховски Тихон је дошао видно храмајући и на сопственом примеру је одмах објаснио деци из Печоре зашто треба да се баве спортом:   „Ако паднете на улици нећете искренути ногу, зато што ће вам сви мишићи и тетиве бити истренирани и спремни за такво искушење. А видите, ја сам искренуо ногу и сад морам код лекара. Да сам радио фискултуру као ви све би било у реду.“      Владика је младим становницима Печоре и њиховим тренерима честитао Божић и Нову годину која је наступила и пожелео им је помоћ Божију, добро здравље као и памет. „Зато што је прави спортиста паметан спортиста. Није само набилдован, већ је паметан човек који може све да израчуна и да постигне успех у сваком спорту.“   Митрополит Тихон се такође захвалио свима онима који су учествовали у ремонту и опремању спортске сале при манастирском Ходочасничком центру и представио је деци јеромонаха Всеволода који ће бити координатор за спортски рад у Псково-Печерском манастиру и који има звање мајстора спорта. И још је веома добар, истакао је владика Тихон, без обзира на то што има „браду као Карабас-Барабас“.   „А ја сам раније тренирао бокс,“ – подсетио је владика. „Тако да треба да будеш опрезан са мном,“ – нашалио се обраћајући се једном од момака.   Отац Всеволод је додао да је ремонт сале трајао пола године и да је највише коштала замена пода, зато што је требало обезбедити професионални еколошки под у свим просторијама. На новој спортској сали се није захвалио само владики, већ и свим доброчинитељима који су помогли манастиру, посебно Боксерској федерацији.   Отац Всеволод је такође истакао да монаси немају за циљ да сва печорска деца постану професионални спортисти. Главно је да свако од њих стаса као добар православни хришћанин. По речима оца Всеволода манастирска браћа се надају да ће усавршавајући тело млади становници Печоре такође више бриге посветити својој души и да ће, осим тога, почети да се навикавају на самодисциплину која ће им касније помоћи у свим подухватима.   Додао је да ће се тренери спортског комплекса Псково-Печерског манастира бринути за уцрквљење својих штићеника.     Владика Тихон је такође позвао младе становнике Печоре да долазе не само у спортску салу Ходочасничког центра, већ и у сам манастир: „Јер ви сте домаћини овог града, а то значи да је манастир ваша родна кућа.“     Извор: Православие.ру
    • Од Логос,
      Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је јутрос, на Богојављење са свештенством Свету архијерејску литургију са великим водоосвећењем у саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици. У литургијској бесједи Митрополит Амфилохије је рекао да су небеса отворила док се Господ крштавао у Јордану.       Повезана вест:    Митрополит Амфилохије са Немањине обале: Властодршци, дођите да се крстите часним крстом и да будете са својим народом!   „И открила се најсветија тајна, тајна из које израстају све тајне, тајна из које се изњедрила васиона, сва Божанска творевина, тајна Свете Тројице, тајна Бога љубави Оца и Сина и Духа Светога. И од тога тренутка вјечна Божанска свјетлост је обасјала и Јована Крститеља и ријеку Јордан и свету земљу Палестину. Обасјала је читави свијет“, рекао је Митрополит црногорско-приморски.   Додао је да је та велика тајна остала присутна до данашњег дана и остаће до краја свијета и вијека са нама и међу нама.   „То је тајна Божанске љубави, Божанске истине, Божанске доброте, Божанске мудрости… Отада, па до данас и до краја свијета и вијека Бог није неко непознато далеко биће, апстрактно биће философа и мудраца о коме они причају и приповиједају, него је Бог који је са нама Бог Емануил, који је ту са нама и међу нама, присутан у нама као вјечна љубав и као вјечна истина. То је оно што се јавило на овај дан“, објаснио је Владика Амфилохије.   Казао је да је кроз Христово крштење свако људско биће призвано да се крсти.   „Да доживи да прими у себе ту Божанску, вјечну, светотројичну тајну – да му се јави Господ и Света Тројица да га испуни. Шта је друго света тајна крштења до управа та света тајна која се кроз Христово крштење открива и дарује и нама, свакоме људскоме бићу“, нагласио је он.   Најавио је данашње саборно крштење око осамдесет Подгоричана на саставцима Рибнице и Мораче рекавши да ријека Морача тако постаје ријека Јордан.   „И та велика и света тајна Бога љубави усељава се у њих, обасјава их изнутра. Примају тај квасац вјечне истине, вјечнога живота“, закључио је Митрополит Амфилохије.   Владика Амфилохије је током Литургије рукоположио у ђаконски чин Владимира Милуновића, координатора канцеларије Добротворног фонда Митрополије црногорско – приморске „Човјекољубље“.   Након  Литургије, Митрополит Амфилохије је са свештенством обавио велико освећење богојављенске водице, која је потом раздијељена вјернима.   Посебно је поздравио седамдесет православних вјерника из Скадра који данас, на челу са својим свештеницима присутвују овоме сабрању.   Осврнуо се кратко и на Владин дискриминаторски антизакон о слободи вјероисповијести и поново позвао властодршце да га повуку.   „Дај Боже да ови наши који су на власти од братоубилачког и богоубилачког закона ослободе и себе, и Црну Гору. А и нас, овај народ Божји да ослободе од тог закона. Није циљ ниједне власти на свијету да буде богоубилачка и братоубилачка. Ја се надам посебно ова наша власт да неће то дозволити, него ће тај безбожни закон повући“, поручио је Митрополит Амфилохије.   Потом је према Немањиној обали кренула Литија у којој хиљаде вјерника пружају молитвени отпор безакоњу црногорских властодржаца који дискриминишу СПЦ у Црној Гори.     Извор: Митрополија црногорско-приморска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...