Jump to content

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 4 часа, msahost@live.com рече

a u ovom momentu, ja Bartiju verujem.

12:smeha:

пре 4 часа, msahost@live.com рече

Ali pouzdani znam da se Barti u ovim danima grčavito bori da ne dodje do raskola u SPC i da mu to nije u interesu, kao ni davanje Tmosa Makedoniji.

12:smeha::)) Ај не сери мајке ти! Сереш ко фока!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Али ко овде уопште гледа некакве руске интересе? И како неко то овде уопште и може да изведе? Сувише смо ситни за то. То што се слажемо са Русима око фанариотског разбојништва не значи да превасходно

Истопљени камену, није ми јасно шта инсинуираш да је владика Иринеј рекао? Слушао сам два пута тај минут и мени није ништа проблематично. Он је читао нешто што га је навело да мисли да та аутокеф

@Милан Ракић Не може расколницима колико год да их има да се да аутокефалија, она се даје канонским митрополитима и архиепископима и њиховом народу а не расколницима или јеретицима. Пола њих су сами с

Постоване слике

пре 49 минута, msahost@live.com рече

Fanar nema nikakve snage u Turskoj i fanarska snaga je u raštrkanoj dijaspori po svetu. A oni i te kako polažu na dijasporu. Ne otimaju dijaspori, veća se trude da je obogate na razne načine. :)

Brate Live, a sta fali dosad sto su se razne nase PC trudile vec od 19.veka da obogate dijasporu, tamo na Aljasci, pa po Kini i Japanu, pa u Africi i Australiji i po Amerike.... mislim da me' razumes sta ocu' da recem.....:dedica:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Предраг М рече

ово је постало толико симптоматично да свака Ђуровићева "контраверзна" тема изнедри пар нових профила без правог имена и презимена... :aplauz:

Анонимус је поп Џомић. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ево да обрадујем Змаја и Џому, да се виде Максимови плодови:

orthodoxchristian.jpg
CROATIV.NET

Kao što je arhiepiskop HPC Aleksandar više puta naglašavao, sada je i prvi čovjek svjetskog...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 39 минута, Рисбо рече

Објасни ми ту трговину, шта Црква очекује за узврат од Вучића за орден.

то требаа да питаш онога(е)  ко(ји)  му је дао орден!? ја само помињем ту теорију о трговини,  јер неко овде написа, да орден обавезује! прочитао сам то овде на форуму ... 

Лично мислим да је Вучић има, очигледно, несумњиву подршку Запада.

И надам се да кад се (и ако се, то није до њега он би, али му не дају други!)  разграничи са Шиптарима, ,,неће основати Голи оток за своје противнике. А могао би. И замерили би му колико и Титу'' како рече наш познати дисидент... :)  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Томос је већ написан. Ти спинујеш нон-стоп, а како ниси глуп, значи да си добио кинту, мада бих се радовао да си је био добио за частан посао, а не за ово. За неки месец ће дати Томос, а онда ћеш ти да кокодачеш како смо ми криви што је он био присиљен да га да! Ложи, брате, трпај! 

Где је био Помпео ових дана? У Италији, ЦГ, Македонији и Грчкој. И шта се десило? Грци признали Укре. То су неке коинциденције? Јесу, како ти бесрамно спинујеш. 

Барт нема везе са НАТО!:))12:smeha::)) Кога бре зајебаваш? 

Ти си се - очигледно лажно - клео како ти је до СПЦ. СПЦ је осудила Бартове поступке као неканонске. И то саборно! Изузмимо твог миљеника Максима. Зашто сада тврдиш да Сабор СПЦ лупета?

- Ја немам ништа против да узимаш паре, али немој да вређаш нашу интелигенцију и да говориш како поштујеш одлуке сабора СПЦ а овамо бесомучно браниш Барта.  

Da spinujem, ne spinujem.
Ako neko ovde svaki dan pušta kontradiktorne informacije, onda to nisam ja. Pogledaj svoje objave i komentare. Nema jedne objave, a da se bar u nečemu "ne tuče" sa nekom drugom objavom ili komentarom. 
Čas ovako ćemo, čas onako ćemo. :)
No, ja te poznajem i veruj, veoma dobro razumem zašto nešto piešeš i još više od toga, NE NAPADAM te ni jednim komentarom, ni jednom jedinom napisanom reči.
A još manje da pokušavam da te diskreditujem na bilo koji način.
To se lako može proveriti pregledom svih mojih komentara i ovde i na FB i bilo gde gde nešto pisah.

No dobro, to što radiš je tvoja stvar i verujem da imaš razloga zašto to radiš. Ako to radiš kao klirik, poštujem jer i ja nešto radim kao pripadnik verske organizacije, kojoj je Crkva Hristova primarna. Da li nam se tu poklapaju interesi ili ne, to je već drugo pitanje, ali ma šta da jeste, poštujem tvoje mišljenje i vek ću se boriti da ga iskažeš, ma kako se sa njim neslagao. Ali sigurno jeste, kao što je za sve ove godine bilo, da nikada, ali nikada neću da te vredjam ili diskreditujem, pa ni onda ako bih i imao neki argument, jer onda to nije razmena mišljenja, već prelazi na nešto lično, a u ovakoj situaciji nema ličnih sukoba.
Ali hajde da malo razložimo tvoj komentar.....
Ako se ne varam, a ne varam se, a i sam si to tvrdio, ti si bio na platnom spisku Fanara daleko duže nego ja (ako sam ja u opšte na nečijem platnom spisku). 
Bio si i na nezvaničnom platnom spisku Fanara i kada je tvoje rasčinjenje bilo već potpisano pa je Genadije umolio Emanuila da te ne rasčine, ali su te "filovali" pogrešnim informacijama. Treba li da napomenem nadimak kojim te Emanuil zove?
Mislim i ubedjen sam da to ne bi bilo pošteno sa moje strane.

Nisi moj dobri avvo nikakav diplomata, kao što nisam ni ja, jer obojica imamo veoma oštar jezik za diplomatiju, zar ne? :)
Nisi ni dobar "obaveštajac" jer te "kljukaju" pogrešnim informacijama koje ti ne možeš sam proveriti, a nemaš ljude oko sebe koji bi to proveravali.

E sad, da se vratimo na "pare koje uzimam".
Možda uzimam, možda ne uzimam, ali za takvu tvrdnju nemaš nikakvog dokaza, a mi svi imamo dokaza da si ti uzimao pare od Fanara.
Ja tvrdim da ne uzimam niti sam uzeo jer i sam znaš da ako bih to uradio, ovi moji bi me živog zakucali na dasku, a onda živog i spalili.
Prvi i osnovni princip našeg bratstava jeste "ne uzimati ništa od nikoga, baš zbog toga da ne bi mogli biti kompormitovani i diskreditovani".
To je vekovno pravilo i njega se bespogovorno držimo, verovao ti ili ne, a ja sam ubedjen da to veoma dobro znaš.
Dajle, ta tvoja, tri puta izrečena insinuacija ne pije vodu. Ako pije, dokaži. Sve ostalo je opanjkavanje.

Sledeće.......
Da li će dati tomos ili ne, ja to ne znam niti mogu niti smem da tvrdim.
Ali tvrdim jer je svima poznato, da je SPC dobila od Fanara zamolnicu da što pre krene u dijalog sa Makedonskim raskolnicima jer je Vaseljenska pod enormnim pritiskom samih Makedonaca i još nekih svetskih činilaca. Evo, sad je oktobar i nikome iz SPC ni na pamet ne pada da makar pošalje kutiju baklava Makedoncima, a ne da započne dijalog.
Što se Crne Gore tiče, u privatnom razgovoru sam ti nešto rekao, a uz njega poslao i neke fotografije koje same po sebi veoma mnogo govore zašto Bartiju ne pada na pamet nikakva autokefalna crkva u CG i ako i tu postoje državni pritisci na Bartija. Voleo bih da razumeš zašto to javno ne govorima, a ako ne razumeš, to govorim da ne bih izazvao ogromne sukobe koji bi iz toga proizašli, ali sam siguran da tvoj mentor veoma dobro zna kako i na koji način i  kojoj prilici ih može iskoristiti, ako zatreba.
I tu sam stavio svoju stražnjicu u procep samo i jedino zarad SPC, ali to nekome ne dopire do pameti u koji problem mogu sebe dovesti.

Treće...
Da mi nije stalo do SPC, daleko više nego mnogim arhijerejima i kliricima, ne bih dovodio svoju stražnjicu, da ne kažem koju strašniju reč, u procep i sigurno ne bih dovodio sebe u neprilike za koje ti pojma nemaš, a one nisu naivne niti ih posmatram kao dečiju igricu. Dakle, ni ta tvoja teza o mom stavu prema SPC ne stoji, već je jadan pokušaj diskreditacije.
I tvoj mentor da me zove na razgovor, koliko odmah bih otišao samo da se situacija koja preti ne samo SPC, već vaskolikom pravoslavlju i vaskolikom hrišćanstvu, smiri i sredi. Na žalost, zovu me mnogi, samo ne oni koji bi trebalo da kažu makar jednu prostoproširenu rečenicu.

Četvrto....
Ja se ne bih usudio da mešam Saborske odluke sa Sinodskim odlukama ni pijan, a ne ovako trezan. 
Nije Sabor odlušio da se opozovu pozivnice arhijerejima pomesnih Crkvava na ovu našu, na žalost, tužnu proslavu 800 godina autkefalije. Nije Sabor zabranio teškom pretnjom vladikama SPC da se pojave u Nikei na Fanarskoj  proslavi te naše 800 godišnjice, već sinodalci. Mnogo toga nije, a jeste, tako da slobodno mogu reći da ti malo spinuješ, a ne ja.
Ja bih se tu ipak zapitao, zašto toliko lično pristupaš ovom dijalogu kada je to dijalog koji se tiče našeg, srpskog opstanka i opstanka naše Crkve?
Da li to radiš svojom voljom ili si instruiran da to tako i na takav način radiš.
Ja to ne znam, samo otvoreno pitam.
I da..... Nije meni Maxa drag. Čak ga i ne poznajem i ako, iskren da budem, voleo bih da ga upoznam, kao što bih voleo da upoznam i Bulovića. :)
Hvala što si čitao ovoliko pisanije :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Golub рече

то требаа да питаш онога(е)  ко(ји)  му је дао орден!?

У прелести си. Саветовао сам ти да се клониш ових ствари. Нећеш да слушаш. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 46 минута, Milan Nikolic рече

@Golub 

Кад је Господ рекао да будемо безазлени као голубови, није рекао да будемо и паметни као голубови.

нко рече и да не будемо глупи као голубови... :)  свашта ми се овде качи... ;)  тако је то, али само ко не пише тај не прави правописне грешке... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović Падре, није провокативно,...ако митрополит оће раскол, у шта не верујем, шта оће? Мислим, објасни који је крајњи циљ? Објасни, хипотетички, ту СПЦ у расколу, или у не-расколу, али подељену? Ко се и шта одваја и шта постаје?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović Падре, није провокативно,...ако митрополит оће раскол, у шта не верујем, шта оће? Мислим, објасни који је крајњи циљ? Објасни, хипотетички, ту СПЦ у расколу, или у не-расколу, али подељену? Ко се и шта одваја и шта постаје?

Лохи и Ломи су се договорили да направе пројекат самосталне ЦГ у сваком смислу. То је све. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, msahost@live.com рече

Treba li da napomenem nadimak kojim te Emanuil zove?

Како зове Аву? Реци да се смејемо Емануели кеве ти.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Golub Вучић нема никакве везе са расколом а прича о додели ордена је само искоришћена да се створи већи јаз

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Пре сат времена, Предраг М рече

нато чува поља мака у Афганистану а сада и турског патријарха.

Ova ti je prava "turskog patrijarha".
Bravo!!!
Ništa pametnije nisi mogao da izjaviš. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 46 минута, Travolta рече

Ај не сери мајке ти! Сереш ко фока!

Mislim da bi ti bolje išlo da zaigraš kao Travolta, makar oko šipke, nego pristojno obraćanje, pristojnim prečnikom :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, msahost@live.com рече

Ova ti je prava "turskog patrijarha".
Bravo!!!
Ništa pametnije nisi mogao da izjaviš. 

многи га зову тако

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: ГЛИКЕРИЈА НА АРТЕМИЈЕВОЈ САХРАНИ
      Мој интересантан осврт на Гликеријин излет!

• Од Поуке.орг - инфо,
      У име Свјатјејшег Патријарха московског и све Русије г. Кирила, сабранима се после опела блаженопочившем Патријарху српском Иринеју обратио Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), који је у име пуноће Руске Православне Цркве изразио саучешће Српској Православној Цркви и народу због великог губитка.

Звучни запис беседе

"Бог је Цркви Светога Саве дао мудрог Патријарха", рекао је између осталог Митрополит Иларион и додао да је Патријарх Иринеј био "испуњен истинском хришћанском љубављу за људе, а не штедећи снагу увек се трудио да буде уз свој народ".
      Високопреосвећени је рекао да је блаженопочивши Патријарх Иринеј "и у последњем часу свог земаљског живота поделио страдања свих оних чије је животе прекинула страшна епидемија". Посебно је нагласио да је "Патријарх Иринеј учинио много за очување јединства Православља и канонског поретка у Цркви Православној", а да је "више пута Патријарх Иринеј са светом ревношћу говорио у прилог прогоњеног канонског Православља у Украјини".
      "Завршетак унутрашњих радова у Храму Светога Саве на Врачару, ући ће у историју као једно од највећих достигнућа његовог патријарашког служења", рекао је на крају обраћања Митрополит волоколамски г. Иларион.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом је по завршетку опела блаженопочившем Патријарху Иринеју произнео надахнуту беседу у којој је подсетио да је Патријарх Иринеј "неуморно радио и бринуо о Цркви нашој и роду нашем", али и да је такође патио због раскола у Цркви Православној. Високопреосвећени је нагласио да је Патријарх Иринеј пуних 10 година Српску Православну Цркву "предводио тихо, мудро и стрпљиво", а својим упокојењем "показао пут којим ћемо сви ми, у своје време, поћи".

Звучни запис беседе

Почившег Патријарха красили су добра нарав и господска одмереност рекао је Високопреосвећени и истакао да је он био "непоколебљиви стуб наше Цркве Светосавске и достојан наследник Патријарха Павла".
      Подсетио је да је Патријарх Иринеј давно кренуо тешким и уским путем који га је водио и довео до Царства Божијег. "Путовао је тешким и трновитим путем кроз смутна времена наше прошлости, али нажалост и наше садашњости", рекао је Митрополит Хризостом, који је нагласио да је одлика Патријарха Иринеја било "служење и послушност Цркви, а не опсесија влашћу" и да је све нас научио стрпљењу и служењу Господу.
      "Био је бескомпромисни борац очувања части и угледа нашег народа" рекао је Митрополит Хризостом и додао да је ово "тежак и велики губитак за нашу Цркву и народ", подссетивши да смо пре само двадесетак дана изгубили Митрополита Амфилохија.
      "Не малаксајмо и не губимо наду - Бог је са нама" поучио је Митрополит Хризостом и нагласио да треба да будемо храбри, јер нас и Митрополит Амфилохије и Патријарх Иринеј сада гледају са Неба и моле се за нас.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом, председавајући Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, примио је 21. новембра 2020. године у Патријаршији српској у Београду г. Здравка Кривокапића, мандатара за састав нове Владе Црне Горе, пристиглог у српску престоницу поводом сахране блаженоупокојеног Патријарха српског Иринеја.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Шеф посланства Московске Патријаршије на сахрани Патријарха српског Иринеја, Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије, допутовао је 21. новембра 2020. године у Београд.

Високог госта на београдском аеродрому Никола Тесла дочекали су Високопреосвећени Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије и Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније. 
      Пре него што jе служио помен пред телом блаженоупокојеног патријарха Иринеја у храму Светог Саве на Врачару, Његово Високопреосвештенство Митрополит г. Иларион се сусрео у Патријаршији српској са председавајућим Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, Високопреосвећеним Митрополитом дабробосанским г. Хризостомом. 
      Пријему су присуствовали чланови Светог Архијерејског Синода, Преосвећена господа Епископи шумадијски Јован и крушевачки Давид; као и Преосвећени Епископ врањски г. Пахомије.

Извор: Инфо-служба СПЦ

• Креирај ново...