Jump to content

Зоран Ђуровић: Митрополит црногорско-приморски Амфилохије запретио расколом

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 2 минута, msahost@live.com рече

Odakle tebi ideja da ja nemam nikakvih saznanja koja su možda malo drugačija?

Izvini molim te, gde si ti video da te ja crtam, dok sam crtao Zorana?

Ako želiš i ti portret, dobićeš ga, mož bit bolji i od Zoranovog.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Али ко овде уопште гледа некакве руске интересе? И како неко то овде уопште и може да изведе? Сувише смо ситни за то. То што се слажемо са Русима око фанариотског разбојништва не значи да превасходно

Истопљени камену, није ми јасно шта инсинуираш да је владика Иринеј рекао? Слушао сам два пута тај минут и мени није ништа проблематично. Он је читао нешто што га је навело да мисли да та аутокеф

@Милан Ракић Не може расколницима колико год да их има да се да аутокефалија, она се даје канонским митрополитима и архиепископима и њиховом народу а не расколницима или јеретицима. Пола њих су сами с

Постоване слике

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Izvini molim te, gde si ti video da te ja crtam

Mislio sam da se tvoj komentar odnosi na mene i ako nisam citiran.
OIprosti ako sam pogrešio. Nije mi bla namera da te povredim niukom slučaju :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, msahost@live.com рече

Mislio sam da se tvoj komentar odnosi na mene i ako nisam citiran.
OIprosti ako sam pogrešio. Nije mi bla namera da te povredim niukom slučaju :)

Ja nemam problem da tagujem ljude ako se to odnosi lično na onoga koji je u online diskusiji.

Pričam u globalu i dešavanjima o kojima sada govore svi a da se to pitanje ranije sakrivalo samo u uskocrkvenim krugovima.

Mož bit da se neko sveti i Zoranu.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да поздравим и Лохија и Џому и изразим саучешће што ме нису рашчинили код Генадија. Сада можете да ми пљунете под прозор. Пишите Путину да ме рашчини.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja nemam problem da tagujem ljude ako se to odnosi lično na onoga koji je u online diskusiji.

Pričam u globalu i dešavanjima o kojima sada govore svi a da se to pitanje ranije sakrivalo samo u uskocrkvenim krugovima.

Mož bit da se neko sveti i Zoranu.

Sa prvom rečenicom se slažem. Nisam pazio na času, sledi magareća klupa :)):cheesy3:
Za ove dve poslednje, slažem se u potpunosti. Verujem i da je bilo nekih "glasića" i ranije samo se niko nije usudjivao da potegne temu.
Teško ljudi prihvataju da se danas, u eri ovakvih komunikacija, može nešto sakriti. Može se sakriti neka npr. hemijska formula u tehnologiji nečega, ali reč nikako. 
Sve je svakome dostupno, samo treba malo više istražiti, čitati, odvajati spam od istinite informacije... :)
U principu, slažem se sa konstatacijom. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Да поздравим и Лохија и Џому и изразим саучешће што ме нису рашчинили код Генадија

Nisu ni mogli da te tamo rasčine kog grešnpg Genadija. Znaš i sam da je bio pod "pritiskom". :stadaradim::0212_rolleyes:
Nemo' se ljutiš, al' tatu Putina mi ne diraj. On i ja ko nokat i meso. :) 
U ostalom, ti, on i ja smo jednomesečnici, ako me pamćenje dobro služi, a služi me :pivo:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, msahost@live.com рече

eško ljudi prihvataju da se danas, u eri ovakvih komunikacija, može nešto sakriti. Može se sakriti neka npr. hemijska formula u tehnologiji nečega, ali reč nikako. 

Mislim da se nije ni sakrivalo radi skrivanja, već da bi se dobio mir i kvalitet u analizi nastale situacije i njenih daljih tendencija.

Mislim da je deo ozbiljnih ljudi, ovde video i opasnost po našu autokefaliju verovao ti ili ne.

Pa su se neki nasmejali javno kao vladika Maksim i predmet prebacili iz kvaliteta u kvantitet.

Vučić juri Vučića.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mislim da je deo ozbiljnih ljudi, ovde video i opasnost po našu autokefaliju verovao ti ili ne.

Eeeeeeeeeeeeeeeee bravo !!!
I o tome sam pisao pre dve ipo godine, nakon onog Sabora i nesretnog pisma Bulovića, upućenog Bartolomeju. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Да поздравим и Лохија и Џому и изразим саучешће што ме нису рашчинили код Генадија. Сада можете да ми пљунете под прозор. Пишите Путину да ме рашчини.

Svaka tebi cast. Da li si zrtvovao svoje dupe, ili ne, nije bitno, ali si ukazao na to sta se sprema. 

Ne slazem se sa @msahost@live.com  da smo trebali da gledamo svoju guzicu i da se ne mesamo u tudje sukobe. Kad tad ce mecka zakucati i na nasa vrata. Nadam se da necemo popustiti kao Grci, pa kolika god da bude cena. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, msahost@live.com рече

Eeeeeeeeeeeeeeeee bravo !!!
I o tome sam pisao pre dve ipo godine, nakon onog Sabora i nesretnog pisma Bulovića, upućenog Bartolomeju. :)

Postavi ovde ako želiš.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Вукашин рече

Ne slazem se sa @msahost@live.com  da smo trebali da gledamo svoju guzicu i da se ne mesamo u tudje sukobe

Samo jedna mala digresija...
Mi se NISMO umešali u tudje sukobe, već smo sukob započeli, bar kada je Fanar u pitanju, onim nesretnim pismom. 
Čudi me da se niko to ga ne seća. :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Postavi ovde ako želiš.

Pokušaću da ga isčeprkam. Nemam ga u sredjenom delu arhive, ali znam šta sam pisao i objavio na FB. 
Gde sam sklonio pisanije, pojma nemam, da budem iskren, jer nisam sredjivao godinama tekstove, a izmešani i moji i tudji. :)
Na žalost, moja neozbiljnost, a nagomilalo se svega.  :( 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Screenshot_27.jpg
VIDOVDAN.ORG

Ванредни Сабор грчке цркве коме је председавао атински архиепископ Јероним завршен је признањем украјинских расколника којима је Васељенски патријарх Вартоломеј дао аутокефалност. На заседању...

Počelo je :(
Što se tiče Makedonije, koliko da se zna iz najpouzdanijih izvora, Bartolomeju ne pada na pamet da da Tomos Makedoniji, a još manje Crnoj Gori, ali je pod ogromnim pritiskom sa više strana.
Koliko će i da li će izdržati taj pritisak, ne znam, ali sigurno jeste, da mi treba malo da olabavimo sa Carigradom, da prestanemo da mutimo vodu i da što pre krenemo u smirivanju tenzija. 
Mnogo toga sada zavisi samo od nas i naše crkve. Od nas najviše zavisi kako će se završiti sve ovo oko svepravoslavnog raskola. Ako sinodalci preteraju, neće se dobro završiti. 
Moje izdvojeno mišljenje je:
Lično sam za vanredni Sabor, pa neka traje dok se god ne reše životna pitanja crkve i u Srbiji i u dijaspori, a da se pri tome, u razgovorima, zaborave lične ambicije, animoziteti i težnje. 

Takodje, slobodno mogu reći, da se vode veoma intenzivni razgovori na pomirenju Moskve i Fanara i ako rešenje i nije na vidiku, ali se vode, kao što se vode po istom pitanju i razgovori izmedju Moskve i Rima.
Od mene toliko. Ko shvati, razumeće. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, ana čarnojević рече

postoje neki cudni ljudi koji bi vise voleli da su oni bili u pravu negop da se sve zavrsi najbolje moguce. najgore je sto imaju uticaj na druge ljude.

Na žalost tako jeste. Srpski način razmišljanja i u politici i u crkvi od nastanka srpske države do danas.
Nije džabe izmišljena ona floskula "Samo Srbin Srbina spasava" i ako nam istorija kaže da "Samo Srbin Srbina seče". 
Nemamo većeg neprijatelja nego što smo mi sami sebi. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, msahost@live.com рече
Screenshot_27.jpg
VIDOVDAN.ORG

Ванредни Сабор грчке цркве коме је председавао атински архиепископ Јероним завршен је признањем украјинских расколника којима је Васељенски патријарх Вартоломеј дао аутокефалност. На заседању...

Počelo je :(
Što se tiče Makedonije, koliko da se zna iz najpouzdanijih izvora, Bartolomeju ne pada na pamet da da Tomos Makedoniji, a još manje Crnoj Gori, ali je pod ogromnim pritiskom sa više strana.
Koliko će i da li će izdržati taj pritisak, ne znam, ali sigurno jeste, da mi treba malo da olabavimo sa Carigradom, da prestanemo da mutimo vodu i da što pre krenemo u smirivanju tenzija. 
Mnogo toga sada zavisi samo od nas i naše crkve. Od nas najviše zavisi kako će se završiti sve ovo oko svepravoslavnog raskola. Ako sinodalci preteraju, neće se dobro završiti. 
Moje izdvojeno mišljenje je:
Lično sam za vanredni Sabor, pa neka traje dok se god ne reše životna pitanja crkve i u Srbiji i u dijaspori, a da se pri tome, u razgovorima, zaborave lične ambicije, animoziteti i težnje. 

Takodje, slobodno mogu reći, da se vode veoma intenzivni razgovori na pomirenju Moskve i Fanara i ako rešenje i nije na vidiku, ali se vode, kao što se vode po istom pitanju i razgovori izmedju Moskve i Rima.
Od mene toliko. Ko shvati, razumeće. 

Ко брате мути воду. Како брате да се Црква мири са лажју. Јел ти мислиш да Вартоломеј има право да даје около Томосе како му се прохте. Како да смирујемо тензије. Да пустимо низ воду мученике у Украјини. Да Бартоломеј свемони може све да уради. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Zoran Đurović,
      Зоран Ђуровић: ГЛИКЕРИЈА НА АРТЕМИЈЕВОЈ САХРАНИ
      Мој интересантан осврт на Гликеријин излет!

• Од Поуке.орг - инфо,
      У име Свјатјејшег Патријарха московског и све Русије г. Кирила, сабранима се после опела блаженопочившем Патријарху српском Иринеју обратио Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), који је у име пуноће Руске Православне Цркве изразио саучешће Српској Православној Цркви и народу због великог губитка.

Звучни запис беседе

"Бог је Цркви Светога Саве дао мудрог Патријарха", рекао је између осталог Митрополит Иларион и додао да је Патријарх Иринеј био "испуњен истинском хришћанском љубављу за људе, а не штедећи снагу увек се трудио да буде уз свој народ".
      Високопреосвећени је рекао да је блаженопочивши Патријарх Иринеј "и у последњем часу свог земаљског живота поделио страдања свих оних чије је животе прекинула страшна епидемија". Посебно је нагласио да је "Патријарх Иринеј учинио много за очување јединства Православља и канонског поретка у Цркви Православној", а да је "више пута Патријарх Иринеј са светом ревношћу говорио у прилог прогоњеног канонског Православља у Украјини".
      "Завршетак унутрашњих радова у Храму Светога Саве на Врачару, ући ће у историју као једно од највећих достигнућа његовог патријарашког служења", рекао је на крају обраћања Митрополит волоколамски г. Иларион.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом је по завршетку опела блаженопочившем Патријарху Иринеју произнео надахнуту беседу у којој је подсетио да је Патријарх Иринеј "неуморно радио и бринуо о Цркви нашој и роду нашем", али и да је такође патио због раскола у Цркви Православној. Високопреосвећени је нагласио да је Патријарх Иринеј пуних 10 година Српску Православну Цркву "предводио тихо, мудро и стрпљиво", а својим упокојењем "показао пут којим ћемо сви ми, у своје време, поћи".

Звучни запис беседе

Почившег Патријарха красили су добра нарав и господска одмереност рекао је Високопреосвећени и истакао да је он био "непоколебљиви стуб наше Цркве Светосавске и достојан наследник Патријарха Павла".
      Подсетио је да је Патријарх Иринеј давно кренуо тешким и уским путем који га је водио и довео до Царства Божијег. "Путовао је тешким и трновитим путем кроз смутна времена наше прошлости, али нажалост и наше садашњости", рекао је Митрополит Хризостом, који је нагласио да је одлика Патријарха Иринеја било "служење и послушност Цркви, а не опсесија влашћу" и да је све нас научио стрпљењу и служењу Господу.
      "Био је бескомпромисни борац очувања части и угледа нашег народа" рекао је Митрополит Хризостом и додао да је ово "тежак и велики губитак за нашу Цркву и народ", подссетивши да смо пре само двадесетак дана изгубили Митрополита Амфилохија.
      "Не малаксајмо и не губимо наду - Бог је са нама" поучио је Митрополит Хризостом и нагласио да треба да будемо храбри, јер нас и Митрополит Амфилохије и Патријарх Иринеј сада гледају са Неба и моле се за нас.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом, председавајући Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, примио је 21. новембра 2020. године у Патријаршији српској у Београду г. Здравка Кривокапића, мандатара за састав нове Владе Црне Горе, пристиглог у српску престоницу поводом сахране блаженоупокојеног Патријарха српског Иринеја.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Шеф посланства Московске Патријаршије на сахрани Патријарха српског Иринеја, Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев), председник Одељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије, допутовао је 21. новембра 2020. године у Београд.

Високог госта на београдском аеродрому Никола Тесла дочекали су Високопреосвећени Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије и Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније. 
      Пре него што jе служио помен пред телом блаженоупокојеног патријарха Иринеја у храму Светог Саве на Врачару, Његово Високопреосвештенство Митрополит г. Иларион се сусрео у Патријаршији српској са председавајућим Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, Високопреосвећеним Митрополитом дабробосанским г. Хризостомом. 
      Пријему су присуствовали чланови Светог Архијерејског Синода, Преосвећена господа Епископи шумадијски Јован и крушевачки Давид; као и Преосвећени Епископ врањски г. Пахомије.

Извор: Инфо-служба СПЦ

• Креирај ново...